Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pół miliona graczy i trzy miliony godzin Guild Wars: Factions

45 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2006 o 14:00, DragonLord napisał:

> Moim zdaniem jest właśnie
> tym czym GW powinno być od samego początku. Właśnie dlatego radze zacząć od GW:Factions.

Nie lubię tego powiedzonka - za każdym razem jak wyjdzie dobry dodatek do dobrej gry mówi się,
że "tak powinno być od samego początku", a co powiesz jak wyjdzie drugi, jeszcze lepszy?

PS. Po prostu irytuje mnie to stwierdzenie :P.


No, ale ja nie twierdze że GW było/jest niepotrzebne. Musiało najpierw powstać GW żeby GW:F było tym czym jest - czyli jak dla mnie ideałem gry online. Idealnie by było gdyby ArenaNET odrazu stworzyła coś tak wspaniałego, ale jak się okazuje było to niemożliwe. Dopiero po pokazaniu GW i podpowiedzią graczy udało się stworzyć GWF.
Nawet Jeff powiedział: "że dla mnie GW od samego początku miało ocenę 8/10, ale GWF już z czystym sumieniem mogę ocenić na 10/10".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 14:10, J.a.k napisał:

Nawet Jeff powiedział: "że dla mnie GW od samego początku miało ocenę 8/10, ale GWF już z czystym
sumieniem mogę ocenić na 10/10".


A następnie powie, że GW:3częśc to już jest co najmniej 14/10, a następna 20/10, to bez sensu, wiadomo, że najczęściej następna część gry będzie lepsza, ponieważ wiadomo, co brakowało w poprzedniej części. No chyba, że GW:F jest najlepsza i nie ma nawet szans, by następna część była kiedykolwiek lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak, bede jak Wy - fani GW - pisal ogólnie, ale napisze odwrotnie tzn. GW sux! WoW rox!!

Nie moge patrzec na to ze przy newsach WoWa kazdy "kibic" GW sie, brzydko mowiac, "wtraca" i pisze ze GW jest prawie ze doskonale a uwaza WoW za totalna porazke. A tutaj zaden gracz WoWa nie wyrazal swojego zdania o GW... gdyz moze czesc ludzi wie, ze GW i WoW to zupelnie inne gry a reszta moze woli sie nie wypowiadac, lub poprostu "w slepo" sie zgadzaja.

GW skupiasz sie głownie na PvP (lub Gildia kontra Gildia) a w WoWie licza sie bardziej: dzialania w grupie, w raidach; w obmyslaniu taktyki - jak pokonac holernie trudnego bossa (np. smoka: Nefariana w Blackrock Lair - najtrudniejszego bossa jak do tej pory w World of Warcraft)... i prosze was nie komentujcie gry pochopnie, kazdy ma swoje zdanie ale bez przesady (nie lubie jak ktos wyolbrzymia wady badz zalety), WoW to tez gra i miala o wiele wieksze liczby na Open Betach (US KR EU) bodajze 1,5 mln a w samej EU max byl 500 tys osob i taka liczbe osiagnał (ja osobiscie stracilem cale ferie - rowne 2 tygodnie na graniu w WoWa i nie zaluje do dzis).

Kazdy gra w to co lubi, jeden "kocha" sie w strategiach, a drugi powie ze strategi nie nawidzi. Jeden lubi w RPG-ach PvP - czyli "nawalanie" drugiego gracza, a drugi powie ze gustuje bardziej w PvE - czyli wykonywania questow, organizowania i dowodzenia grupy z mniejsza lub z wieksza iloscia graczy...

Nie twierdze jednak ze GW jest gra slaba, nie warta polecenia, lecz uwazam, ze mozna bardziej w niej "wyrzyc" sie a nie "pogłowkowac". Owszem zabicie drugiego gracza tez wymaga jakies taktyki, lecz w kazdej chwili mozna stracic kontrole i "pasc na plecy". Uwazam tez ze zadna gra i zaden czlowiek (ktory te gry tworzy) nie jest doskonaly i nie bedzie nic nigdy w pelni doskonale, lecz zawsze mozna starac sie aby dana rzecz mogla byc jeszcze lepsza...

Ja osobiscie jestem i pozostane fanem WoWa (wogule calego Warcrafta), ale nie mam zbytnio negatywnego jak i pozytywnego zdania o GW, gdyz ta gra nie wciagle mnie zbytnio a ją posiadam...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 14:44, WolT napisał:

a ja powiem tak, bede jak Wy - fani GW - pisal ogólnie, ale napisze odwrotnie tzn. GW sux!
WoW rox!!

Nie moge patrzec na to ze przy newsach WoWa kazdy "kibic" GW sie, brzydko mowiac, "wtraca"
i pisze ze GW jest prawie ze doskonale a uwaza WoW za totalna porazke. A tutaj zaden gracz
WoWa nie wyrazal swojego zdania o GW... gdyz moze czesc ludzi wie, ze GW i WoW to zupelnie
inne gry a reszta moze woli sie nie wypowiadac, lub poprostu "w slepo" sie zgadzaja.

...

Przecież ty swoją wypowiedzią sam sobie zaprzeczasz! LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 14:44, WolT napisał:

Nie twierdze jednak ze GW jest gra slaba, nie warta polecenia, lecz uwazam, ze mozna bardziej
w niej "wyrzyc" sie a nie "pogłowkowac".


Więc ty w ogóle nie grałeś GvG - jestem na 100% pewien! Przejżyj sobie fora dyskusyjne, a zobaczysz jak w tej grze trzeba główkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie twierdze jednak ze GW jest gra slaba, nie warta polecenia, lecz uwazam, ze mozna bardziej
> w niej "wyrzyc" sie a nie "pogłowkowac".

"Więc ty w ogóle nie grałeś GvG - jestem na 100% pewien! Przejżyj sobie fora dyskusyjne, a zobaczysz jak w tej grze trzeba główkować."

powiem szczerze ze nie, lecz widzialem jak to jest na GvG gdyz w GW gra "trzecia" osoba u mnie w domu. Logiczne jest ze zeby wygrac trzeba obmyslec jak to zrobic... Tak samo w WoW. Tez trzeba myslec zeby isc dalej... i chyba w kazdej grze tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że dodatek nie zapewni mi gry "starymi" postaciami i "starego" kontynentu do zwiedzania. Dostane jedynie nowe tereny, nowe misje i 2 nowe postacie. Tzn tak słyszałem chyba, że się myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej o połowę mniej graczy ale takich krórzy lepiej grają i są bardziej kultularni:) Jak najmniej przygłupów w tego typu gierkach!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak to jest, podobno jak sie kupi dodatek to tylko mozna na nowych terenach sie poruszac, jesli chcesz na starych to musisz podstawke odpalic i dopiero :/ A w WoW, bedzie ten sam swiat, tyle ze expansion players nie beda mogli grac z classic players, a Ci nie bede mogli wejsc na lokacje, ktore sa dostepne tylko w expansion. Czyli ogolnie mowiac, wszyscy zaczna kupowac dodatek, poniewaz jest wiecej mozliwosci :/ Eh D2 mi sie przypomina, ta sama sytuacja byla, a mimo tego byli sympatycy classica i na dodatek jest more balance niz LoD, gdzie tam nie ma w ogole balancu -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kufa nie wypowiadajcie sie łosie jezeli nie wiecie o co chodzi. jak kupicie dodatek, dostaniecie cd-keya, dopiszecie do do starego konta i WSZYSTKIE wasze postacie pve, z canthy i tyrii będą mogły podróżowac po OBU krainach po osiągnieciu statusu "ascended".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 16:15, pimpor napisał:

No tylko, że dodatek nie zapewni mi gry "starymi" postaciami i "starego" kontynentu do zwiedzania.
Dostane jedynie nowe tereny, nowe misje i 2 nowe postacie. Tzn tak słyszałem chyba, że się
myle.


Mylisz sie. Będzie to co w starym Guild Wars oraz to co jest w dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, skoro tak to masz rację:D Po co płacić 2 razy po 100zł jak mogę zapłacić tylko 1 raz:D Ale wiesz jeszcze się upewnie czy naprawdę w dodatku dostaje wszystko to co w zwykłym GW + te nowe krainy, misje, przedmioty i postacie:) No ale mówie, że ktoś mi coś mówił, że jak się kupi sam dodatek to można grać ale tylko w to co oferuje, a że nie ma starych misji, postaci, nawet o tym kontynencie coś mi ktoś mówił, że jedynie dostane możliwość zwiedzenia tego co nowe nic starego mi się nie dostanie:) Jakby ktoś wiedział jak jest faktycznie czy tak jak Khalid. mówi czy tak jak ja usłyszałem to niech napisze. Wolę mieć jeszcze czyjeś zdanie:) Nie to, żebym nie wierzył Khalid''owi ale wolę mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> No tylko, że dodatek nie zapewni mi gry "starymi" postaciami i "starego" kontynentu do zwiedzania.
>> Dostane jedynie nowe tereny, nowe misje i 2 nowe postacie. Tzn tak słyszałem chyba, że się
>> myle.
>
>
>
>Mylisz sie. Będzie to co w starym Guild Wars oraz to co jest w dodatku.

Hmm... Niestety, to Ty się mylisz. Oprócz takiego ''drobiażdżku'', jak cały region Tyrii z jego questami, misjami, armorami, bronią i przedmiotami, gracze posiadajacy tylko GW:F nie będą mieli części skilli z Prophecies (czyli ''zwykłego'' GW) - a konkretnie skilli oznaczonych jako "Prophecies'' właśnie. Zajrzyj do Priest of Balthazar i wybierz Sort by: Campaign, to wylistują ci się te właśnie skille.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 17:57, Khalid. napisał:

> No tylko, że dodatek nie zapewni mi gry "starymi" postaciami i "starego" kontynentu do
zwiedzania.
> Dostane jedynie nowe tereny, nowe misje i 2 nowe postacie. Tzn tak słyszałem chyba, że
się
> myle.

Mylisz sie. Będzie to co w starym Guild Wars oraz to co jest w dodatku.


Jesli bedziesz mial samo Factions, to nie pograsz w Tyrii, nie porobisz tamtych questow, nie bedziesz mogl miec postaci o wygladzie z podstawki (rangerka rządzi ^^ ), starymi elitkami nie potniesz potworkow na kawalki i w ogole stracisz duuzo zabawy. Trzeba zakupic obie gry, aby moc sie cieszyc GW w pelni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować