Zaloguj się, aby obserwować  
Liqid

Nowe gry = 99,90 zł, nowe gry później =59,90 zł, nowe gry jeszcze później = 19,90 już nie tak nowe gry troszkę jeszcze później= czasopismo komputerowe

65 postów w tym temacie

Zależy jak u mnie z kasą, najczęściej jestem za pozycją A, jeśli gra jest warta szybkiego zakupu. A ostatnio właśnie zakupiłem Fable i nie żałuje. Extraklasyki i CDA już dawno nie kupowałem, bo nic praktycznie ciekawego i nowego nie dochodzi. Jeśli nie mam zbyt dużo kasy, to najczęściej wybieram opcję - nowe gry później za 59,90zł, sądzę, że to rozsądna cena, o ile nie maleje w zbyt duzym okresie czasu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To właśnie zależy jaka gra. Takie gry typu war, star i w ogole blizzard pozno tanieja, a star na przyklad do dzis kosztu je 6 dych... albo na przykład the sims, jak przeglądam katalogi itp to to jprzawie nigdy nie tanienje wiec wszystkie opcje w zaleznosci od titla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja roznie kupuje. Zaleznie od tytulu. Np. taka edycja kolekcjonerska HoM&M V to sie nie powtorzy, lubie te gre i wysuplam kase na nia. Ale juz taki Driv3r dla przykladu to poczekam az ztanieje do 19,90 bo nie uwazam bym musial tracic kase na te akurat gre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż zależy od gierki. Np. na fable w edycji kolekcjonerskiej tak się napaliłem ze kupiłem w pre orderze. Ale raczej większość gierek wolę kupować po 50zł np. w Platynowej kolekcji, zaś gierek po 2 dyszki to nie lubię z nExstra klasyki bo to już nie to samo-niepełna instrukcja, pudełko też inne. Gry dodawane do gazet traktuje jako gratisy-czasopismo kupuje raczej dla treści a nie dla gierki. Chociaż kiedy są "czasopisma" (6 stronnicowe:D) za 20zł i jest jakaś fajna giere (vide Crashday) to nawet często takie coś kupuje bo się po prostu opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 20:27, Budyn napisał:

A ja zaczekałem (odczuwałem ból) te parę miesięcy i poczekałem do zmniejszenia ceny AoE III
:]

A nie musisz - promocja w sklepie gram.pl 71 zeta i reszta w wirtualnych.
Jeśli o mnie chodzi to staram się powstrzymywać od zakupu najnowszych tytułów (oprócz oczywiście "must have") i kupuje: a) promocja b) wersja B ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, do niedawna jedynym źródłem moich gier były właśnie czasopisma. Od niedawna zacząłem kupować gry w tanich seriach, raczej rzadziej kupuje gry jakiś czas po premierze, gdy cena odrobinę spadnie, a w ogóle nie kupuje ich zaraz po premierze. Powód jest dość trywialny i oczywisty - kasa. I nie chodzi o samą cenę gier, ale o sprzęt, który potrzebny jest, aby te gry odpalić na przynajmniej średnich detalach. Dlatego jestem zwykle rok do tyłu ze wszystkimi nowościami, ale i tak sie nie nudzę. ;)

Heh, ale dinozaura wykopałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pisemek to niewarto czekać , najczęsciej kupuje w granicach 50-19,90 złociszy.
a co do upadku cen gier to bardzo fajnie że takie są bo każdy może se pozwolic na daną gierke bo wczesniej nie miał kasy. i jeden rzecz która mnie bardzo wkurza . Knights of the old Republic swietna giera od panów z BioWare oferowana w naszym pięknym kraju przez LEM po 3 latach za 59 złotych i to w promocji w MM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wręcz nieprawdopodobne aby "ktoś" czekał aż "jego" gierka pokarze się w piśmie:* (...kóra i tak może nie zostać dopuszczona na cover:*
Ja kupuje głównie nowości (159!-99zł) później mój zapał do gierki znika, skoro nie była warta tych pieniędzy na początku:/ Gra Władca Pierści..o Śrudziemie po około roku w ciąż kosztowała...159zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:45, In The End napisał:

Gra Władca Pierści..o Śrudziemie po około roku w ciąż kosztowała...159zł!


Ale prawdopodobnie nie było to spowodowane samą jakością gry, co licencją, na której została zrobiona. Poza tym EA jakos za bardzo nie lubi obniżać cen swoich gier ;)

Poza tym czasami wydaje sie, że wydawcy po prostu zapominają obniżyć cenę. Przykład: Gothic II: Noc Kruka kosztuje obecnie 50 zł, a saga Gothic zawierająca pierwszą i drugą część gryorazi wspomniany dodatek kosztuje dokładnie tyle samo. Gdzie sens? Gdzie logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Zależy od gry. Kotor 2, SpellForce 2 czy Cywilizacja 4 to były klasyczne "muszętomieć", a co do reszty to często jest tak że oglądam, patrzę na cenę i stwierdzam "to ja poczekam aż trochę sobie odpuszczą"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hehe, archeologia kwitnie widzę ;]
Rzadko kiedy gra jest tak dobra, żebym zapłacił cenę premierową, mam po prostu za mało czasu na granie, żeby mnie to ruszało. Full opcję kupiłem tylko morrowinda, oraz guild wars, bo tego sie taniej nie da. Tak to najczęściej extra klasyka, rzadziej platyna (WA i gothic 2), czasopism nie kupuję, więc ostatnia opcja odpada. Tak to u mnie wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:51, rob006 napisał:

Przykład: Gothic II: Noc Kruka kosztuje obecnie 50 zł


Oczywiście kosztuje 60 zł. Pomyłka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam ,az bedzie w jakiejs klasyce. Gram, kiedy mam czas, czyli niezbyt czesto ;) Nowosci miec nie musze, zreszta kompa pierszej swiezosci tez nie mam. A 20 zeta to nie majatek i mozna uzupelnic kolekcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto poczekać jak ktoś ma cierpliwość, gry premierowe mają często dużo błędów i lepiej sobie dać na wstrzymanie ;-) mniej kasy się wyda i zszarganych nerwów :-D oczywiście BG3 i PT2 kupiłbymchoćby i za 150zł za sztukę ;-DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna tylko różnej maści reedycje, bo i komp przestarzały i kasy szkoda. Ale po niedawnym remoncie kompa premierówki też nabywam. Z czasopism kupuję tylko CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:25, Liqid napisał:

UUUffff. Trochę długi tytuł, ale właśnie to dość ważny i kłopotliwy temat.
Otóż przypomnijcie sobie czasy, gdy widzieliscie jakąs super grę na ladzie sklepowej . Cena
zwykle dośc duża - 99,90(to chyba najczęstsza cena), lub nawet więcej
Wersja A: Wyciskam kase skąd się da i kupuję.
Wersja B : troche czekam i kupuje jak cena się obniży do granic 50-70 zł
Wersja C: Czekam więcej i kupuje grę w tanich seriach vide Extra klasyka
Wersja D: Czekam już długo, gra już jest mało popularna, ale dostaje ja graTIS (CHYBA) do czasopisma
typu CDA. czy play.
Która opcję wybieracie?
Oczywiście niektóre gierki sa warte kupowania ich teraz, ale przed każdym zakupem należy się
zastanowić.
Co Wy sądzicie o tym? Proszę o opinie.


hmm bardziej opcja C baardzo rzadko opcja B, a A to w ogóle, co do opcji D to jak coś jest fajnego to czemu nie :). Wracając do opcji C i B to czekam aż tak będzie z Medieval''em 2 i Anno 1701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:35, mike91 napisał:

swietna giera od panów z BioWare oferowana w naszym pięknym kraju przez LEM po 3 latach za
59 złotych i to w promocji w MM!


Nie przez LEM, tylko przez LucasArts, bo on nigdy się nei zgodzi by sprzedawać KotOR''a za 20zł, spójrz na ceny KotOR''a w sklepach zagranicznych, w amerykańskich sklepach KotOR kosztuje ok. $20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować