Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

Tomb Raider (2013) - Temat ogólny [M]

482 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2013 o 10:21, Revanchist napisał:

Naprawdę, skończ z tymi tekstami o "myśleniu", bo są zawsze bezsensowne. Skąd założenie, że interlokutor to debil, który mózgu używa od święta?

Taka dewiacja. Wolę na starcie tak założyć i być miło zaskoczonym niż odwrotnie :).

Dnia 07.04.2013 o 10:21, Revanchist napisał:

Jaka niemal identyczna, gdy Tomb Raider to gameplayowo praktycznie kropka w kropkę Uncharted?
Jedyna różnica to tylko trochę bardziej otwarty świat i okazjonalny backtracking czy
możliwość wracania do poprzednich lokacji, a także rozwijanie postaci (skopane zresztą...),
cała reszta to jednak to samo.

Tak, bo poza gameplayem gry nie reprezentują sobą nic i w sumie po co ludzie kupują nowe fpsy jak w bodajże 2007 wyszła taka gra jak Modern Warfare a reszta to "to samo" :).
Trochę się pogrążasz. Gra jest gra. W dzisiejszych czasach podobieństwo filmików na yt nie świadczy o kopiowaniu jednej czy drugiej gry. A już bezsensem jest pisanie, że po przejściu Tomb Raidera można darować sobie kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy, jaką niewątpliwie jest seria Uncharted, bo to zwyczajnie nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 12:30, Revanchist napisał:

Nie jest wcale powiedziane, że przy Uncharted będę się dobrze bawił.

Oczywiście, ale tego nie wiesz. Chociaż sam określiłeś gameplay obu tych gier jako łudząco podobny, to w Uncharted mogłaby nie przypaść ci do gustu opowiedziana historia, co w sumie uznałbym za dewiację jeszcze większą od mojej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja darzę te gry sympatią, a w dwójkę zagrałbym chętnie, ale nie jest tak, że Tomb Raider to dla mnie 10/10 i GOTY ALL TIME. Bardzo dużo rzeczy mnie wkurzało, a są to akurat mechanizmy powielone z serii Uncharted, której zresztą coś często recenzenci zarzucali, że za dużo jest w tych grach monotonnych sekwencji odpierania kolejnych fal wrogów (czy jakoś tak).

Mimo wszystko kibicuję TR, bo Crystal może naprawdę dużo dobrego zrobić w kolejnej części, o ile mnie posłuchają :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 00:21, Pufson napisał:

Ja grę przeszedłem już drugi raz i dalej stwierdzam że nie przedłużenie tej opowiści
to byłaby jawna zbrodnia. Grafika, grywalność, fabuła i klimat jest na 10. Świetnie ukazana
przemiana głownej bohaterki a niektóre sceny naprawdę po mistrzowsku wprowadzają napięcie.


Naprawdę? Przyznam szczerze, że gry jeszcze nie ukończyłem, ale fabuła - przynajmniej początkowo jest... słaba. Lara zdecydowanie zbyt szybko i zbyt łatwo

Spoiler

odnajduje pozostałych członków załogi

, niektóre sytuacje wzbudziły we mnie uśmiech politowania, by nie rzecz szere rozbawienie
Spoiler

(Lara po przejściu piekła dociera do Sam, a ta wita ją po prostu "O, cześć, udało ci się" (pal sześć, że cię porwano, że musiałaś wcinać upolowane zwierzątka, że skądś wytrzasnęłaś łuk, że ledwo żyjesz) i od razu zabiera się do opowiadania legend przy ognisku)

.

Re-design samej postaci Lary udał się, i to bardzo, ale coż z tego, skoro, załoga "Endurance" to jakieś nieporozumienie. Tak słabo zarysowanych sylwetek się nie spodziewałem, to chodzące stereotypy, przypadkowa zbieranina wszyskich możliwych ras ludzkich i akcentów. Bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 godzin na liczniku i jakieś 88% zrobionego wszystkiego i muszę przyznać że bardzo miło mi się grało szkoda że tak mało tych grobowców chciałem przejść na 100% ale szukać jakoś igieł w stogu siana mi się nie chcę. Nie mniej bardzo udany restart serii oby doczekać do 2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 12:43, Revanchist napisał:

Ja darzę te gry sympatią, a w dwójkę zagrałbym chętnie, ale nie jest tak, że Tomb Raider
to dla mnie 10/10 i GOTY ALL TIME. Bardzo dużo rzeczy mnie wkurzało, a są to akurat mechanizmy
powielone z serii Uncharted, której zresztą coś często recenzenci zarzucali, że za dużo
jest w tych grach monotonnych sekwencji odpierania kolejnych fal wrogów (czy jakoś tak).

Mimo wszystko kibicuję TR, bo Crystal może naprawdę dużo dobrego zrobić w kolejnej części,
o ile mnie posłuchają :D.


Moim zdaniem nie można uogólniać, że jeżeli grało się w nowego TR, to " Uncharted " już niczym nie zaskoczy
seria " Uncharted ", mimo podobieństw do nowego TR, to gry trochę bardziej zróżnicowane, jest więcej zagadek, więcej " filmowości " i zróżnicowanej akcji - skutery wodne, samochody, konie - główny bohater i postaci poboczne też są bardzo fajne, także postaci kobiece - jest też całkiem dobry dubbing ze świetnym Boberkiem w roli głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 18:27, Revanchist napisał:

Nie zmienia to faktu, że kupowanie konsoli dla kilku gier (niepewnych do tego) jest bez
sensu.


Dla kilku gier to może i nie, ale przy okazji dla tych gier, już tak
ja sam zakupiłem PS3 głównie z myślą o oglądaniu filmów na Blu-Ray a przy okazji wraz z konsolą nabyłem obie części serii " Uncharted " i jestem bardzo zadowolony z tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam jeszcze te kilka, kilkanaście lat, aż PS3 stanieje tak, że będzie kosztować grosze :D. Nie ukrywam, że darzę tę serię sympatią i w dwójkę zagrałbym chętnie, ale nie zgodzę się z kilkoma punktami twojego poprzedniego posta odnośnie zróżnicowania, bo często serii U (a przynajmniej jedynce i dwójce) zarzucano, że wpada w pułapkę powtarzalności i pełno tam sekwencji, gdzie po prostu odpieramy kolejne fale wrogów. Zarówno U jak i TR opierają się na tych samych filarach - walce, platformówce i rozwiązywaniu zagadek. A skuter z jedynki też był krytykowany jako dość upierdliwy fragment gry.

To tak samo jak te durne QTE z Tomb Raidera :D. To jest główny mój zarzut wobec tej całkiem fajnej gierki, dałbym jej 7/10, ale muszę przyznać, że choć jest grywalna, klimatyczna, rozmach i design niektórych poziomów robi wrażenie, a elementy platformówkowe kojarzyły mi się z moim ukochanym Heart of Darkness, to gra jednak jest za długa, zbyt przeładowana filmikami i QTE i w sumie nie wiem, co jeszcze. Nawet dobrze mi się w to grało, ale bez szału. Niech recenzenci nie gadają głupot, że nie da się tego przebić, bo da się i to bez problemu, ale obawiam się, że twórcy w dwójce pójdą tą samą drogą, zmienią jedynie obszar działań, dodadzą parę nowych bzdur i na tym się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 19:58, Revanchist napisał:

Ja poczekam jeszcze te kilka, kilkanaście lat, aż PS3 stanieje tak, że będzie kosztować
grosze :D. Nie ukrywam, że darzę tę serię sympatią i w dwójkę zagrałbym chętnie, ale
nie zgodzę się z kilkoma punktami twojego poprzedniego posta odnośnie zróżnicowania,
bo często serii U (a przynajmniej jedynce i dwójce) zarzucano, że wpada w pułapkę powtarzalności
i pełno tam sekwencji, gdzie po prostu odpieramy kolejne fale wrogów. Zarówno U jak i
TR opierają się na tych samych filarach - walce, platformówce i rozwiązywaniu zagadek.
A skuter z jedynki też był krytykowany jako dość upierdliwy fragment gry.

To tak samo jak te durne QTE z Tomb Raidera :D. To jest główny mój zarzut wobec tej całkiem
fajnej gierki, dałbym jej 7/10, ale muszę przyznać, że choć jest grywalna, klimatyczna,
rozmach i design niektórych poziomów robi wrażenie, a elementy platformówkowe kojarzyły
mi się z moim ukochanym Heart of Darkness, to gra jednak jest za długa, zbyt przeładowana
filmikami i QTE i w sumie nie wiem, co jeszcze. Nawet dobrze mi się w to grało, ale bez
szału. Niech recenzenci nie gadają głupot, że nie da się tego przebić, bo da się i to
bez problemu, ale obawiam się, że twórcy w dwójce pójdą tą samą drogą, zmienią jedynie
obszar działań, dodadzą parę nowych bzdur i na tym się skończy.


Eee ... gra jest za długa?
no, bez jaj, przecież wszyscy ( w tym i ja ) chcieliby gry co najmniej dwa razy dłuższej
mi osobiście nie przeszkadzają QTE / choć za nimi nie przepadam /, ani odpieranie " fal wrogów " - ani w nowym TR, ani w serii " Uncharted " - zresztą, chyba tylko te elementy + filmowość łączą obie gry, gdyż " Uncharted " ma chyba więcej do zaoferowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 08:31, Revanchist napisał:

Ja jestem z tych, co przekładają jakość kampanii nad jej długość. Wolę 15 minut niezapomnianej
zabawy niż 30 godzin nudy.


Ja się nie nudziłem grając w nowego TR i chętnie pograłbym dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wolę Outcasta ;).

Finałowa walka z bossem jest skopana, bo przez niski framerate nie jestem w stanie ukończyć jednego QTE i ciągle przegrywam. Po kilkunastu próbach obejrzałem to na YouTube i nic nie straciłem. Zrealizowano tego bossa jak w Uncharted 3, ale tamta walka była chyba bardziej skomplikowana i bardziej efektowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 14:11, Revanchist napisał:

A ja tam wolę Outcasta ;).

Finałowa walka z bossem jest skopana, bo przez niski framerate nie jestem w stanie ukończyć
jednego QTE i ciągle przegrywam. Po kilkunastu próbach obejrzałem to na YouTube i nic
nie straciłem. Zrealizowano tego bossa jak w Uncharted 3, ale tamta walka była chyba
bardziej skomplikowana i bardziej efektowna.


Ja nie miałem problemu z ostatnim bossem, nawet mimo faktu, że mam coś nie tak z myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna, przyjemna, sceneria b. ładnie wykonane. Po zrobieniu rundki zainstalowałem Underworlda i no niestety, TR 2013 dalej fajna, ale to nie jest już tomb raider. Przynajmniej nie w kategorii poprzednich 9 odsłon. Poprzednie części były w pewien sposób unikatowe, najnowsza odsłona to ubranie istniejących już na rynku rozwiązań w nowe szaty i nowe bronie. Jedyne co pamiętam z tej odsłony to naparzanie się z setkami przygłupich żołnierzy. Niewiele zostało z eksploracji tytułowych "tomb''ów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować