Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 20 - 11

234 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2011 o 19:41, Gumisiek2 napisał:

Gothic w TOP 10? :>

Dokładnie nad tym samym się zastanawiam i ucieszyłby mnie ten fakt jednocześnie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jest to chyba pierwsza gra tego typu, której akcja została umiejscowiona w przestrzeni kosmicznej."
A co z System Shock? Co jak co, ale braku klimatu zagrożenia i niepewności nie można mu było zarzucić.

No i jeśli Gothic będzie w rankingu wyżej od mojego ukochanego HL2, to tylko pogratulować. Ciekawe, czy znajdzie się też miejsce dla NOLF2. W pierwszej dziesiątce raczej wątpię, ale niespodzianka byłaby bardzo miła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 20:46, Nikodem95 napisał:

> Fajny pomysł byłby jak by powstał ranking stworzony przez graczy i bysmy porównali
jakie > sa róznice. Bardzo bym chciał żeby cos takiego powstało. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=64370&u=7
:)

Mi chodziło żeby powstało jakieś głosowanie i publikacja na gramie , to było by coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Top zbliża się do końca, tak więc pozwolę sobie podsumować zestawienie.
Dziwi mnie wysoka pozycja niektórych tytułów i brak innych, jednak to normalne przy tego typu przeglądach.
Bardzo bulwersuje fakt, że Gears of War znalazł się tak wysoko, gra jest co najwyżej mierna, denna fabuła, schematyczność (znajdź osłonę -> zabij -> znajdź osłonę itd.) jednym słowem - nuda.
Bardzo brakuje pierwszej części Supreme Commandera, który w przeciwieństwie do większości tutejszych gier wniósł do swojego gatunku pewne innowacje (co prawda znane z Total Annihilation, ale ta gra nie łapie się w ramach czasowych tego top :)), co zapewniało na prawdę ciekawą, rozbudowaną rozgrywkę. Utarło się przekonanie, że gra raczej dla wyjadaczy, jednak nie zgodzę się z nim, łatwo ją ogarnąć, a gdy się to zrobi sprawia mnóstwo frajdy :).
Kolejną grą jest któraś z części Stalkera. W moim osobistym rankingu wygrywa Cień Czarnobyla, który (razem z modami) aż ocieka nieziemskim klimatem. Jeśli redakcji przeszkadzały by bugi, zawsze można sklasyfikować Zew Prypeci, który pod tym względem jest lepiej wykonany.
Nie liczę, że któraś z tych gier pojawi się w top10 (ich brak w zestawieniu jest IMO wielkim błędem redakcji), chociaż miło by było zostać mile zaskoczonym :).
Ostatnią grą, o której pragnę wspomnieć, jest KOTOR - jednak tutaj jestem spokojny co do jego pewnej pozycji w top10. Powiem inaczej - byłbym zaskoczony, gdyby pojawił się wcześniej :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 21:32, milten6 napisał:

Bardzo bulwersuje fakt, że Gears of War znalazł się tak wysoko, gra jest co najwyżej
mierna, denna fabuła, schematyczność (znajdź osłonę -> zabij -> znajdź osłonę itd.)


Ale przecież taki jest styl rozgrywki, dlaczego bijesz psa za to, że jest psem? Mi się to akurat bardzo podoba, bo kilka takich taktycznych shooterów to miła odmiana od tradycyjnej rozgrywki.

A w ogóle to KotOR pojawił się parę "odcinków" temu :<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic w Top 10 będzie na pewno tylko który?? Bo patrząc na to że taki NFS był kilka razy to ja widzę Gothica i 1 i 2 w Top 10.

PS Dead Space w top 20 to dla mnie grube nadużycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 21:32, milten6 napisał:

KOTOR - jednak tutaj jestem spokojny co do jego
pewnej pozycji w top10. Powiem inaczej - byłbym zaskoczony, gdyby pojawił się wcześniej :>.

KOTOR jest na 23 miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to przepraszam, przegapiłem wczorajszy "odcinek" :).
GoW lepszy od KOTORa? Nie mam słów. Pierwsze miejsca pewno zajmą Mass Deffecty i S jak skrypt (czyli któraś z części CoD)

@Demagol
Jeśli styl rozgrywki jest nudny to dlaczego ma mi się podobać? Co więcej, GoW nie wniósł nic innowacyjnego do świata gier, to po prostu dobrze wykonana gra, ale nic więcej - na pewno nie zasługuje na tak wysokie miejsce w zestawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam, w pierwszej dziesiątce liczę na:
- San Andreas
- GTA IV
- Gothic i/lub Gothic 2 (+ NK?)
- Morrowind
- Oblivion
- Burnout 3
- hmm...NFS Most Wanted?
===
P.S.: Free Kevin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak najbardziej subiektywna lista tworcow wiec maja prawo poustawiac rzeczy jak chca. Na mojej liscie spora czesc z tych gier by sie w cale nie ukazala a czesc byla by na innych miejsach. Co wiecej znam kilka (kilkanascie) tytolow, ktore jak dotad nie zostaly wspomniane (i zapewno nie beda) ale mi zapadly w pamiec i byly by wysoko na liscie.

Dla mnie to ciekawe zestawienie i z zainteresowaniem czytam o tytolach, ktore sa wysoko na liscie ale nie sa mi znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 22:02, milten6 napisał:

Co więcej, GoW nie wniósł nic innowacyjnego do świata gier, to po prostu dobrze wykonana
gra, ale nic więcej - na pewno nie zasługuje na tak wysokie miejsce w zestawieniu.

GoW o ile pamiętam pierwszy bazował na przylepianiu się do osłon co potem stało się elemen tem "must be" każdej gry gdzie można było strzelać choćby z łuku :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mi to wisi która gra jest na którym miejscu (choć parę razy się zdziwiłem :P) bo wiem, że wszystkich nie da rady zadowolić, a i ranking zapewne jest tylko formą zabawy. Samo pojawienie się nazwy gry tutaj jest już wyróżnieniem.

Niemniej wymienię gry, z powodu braku których jest mi przykro, mam nadzieję, że pamięć mnie nie myli i nie powtórzę czegoś co jednak się pojawiło, każdy "odcinek" tego rankingu widziałem, ale wszystkiego nie pamiętam :P

- The Thing
- Vietcong
- Kozacy
- Operation Flashpoint
- IL 2 Sturmovik
- American Conquest
- TES IV Oblivion
- Stalker Cień Czarnobyla
- Black and White oraz Black and White 2
- Praetorians


Hmmm... nic więcej nie przychodzi mi do głowy, lub już wielokrotnie ten tytuł tutaj padł.
Wiem, że zostało jeszcze 10 miejsc, ale nie sądzę, żeby pojawiły się tam więcej niż 2 gry z tych które wymieniłem (albo i dwóch wcale nie będzie najprędzej)

@Mejste

Byleby nie obydwa Gothic'i. Bardzo obydwie części lubię, ale 2 kolo siebie? Bez przesady :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> To nie survival horror.

http://en.wikipedia.org/wiki/System_Shock_2
Genre(s): First-person shooter, action-adventure, survival horror

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=261
Mimo to gra, która na sklepowe półki zawitała w 1999 roku, na wiele lat wyznaczyła nowe standardy w gatunku kosmicznych survival-horrorów.

http://www.mobygames.com/game/system-shock-2
Cyberpunk / Dark Sci-Fi, Shooter, Survival Horror

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować