Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Ulubiony film lub serial Wojenny

40 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2005 o 22:38, kamil wolf napisał:

Kompania Braci Szeregowiec Rayan
Na tyłach wroga
O jeden most za daleko
Helikopter w ogniu
Kampania Braci
Łzy słończ
Pluton
Wróg
u bram

A czy Kompania Braci i Kampania Braci to przypadkiem nie to samo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szeregowiec Ryan,Wróg u bram,Złoto dla zuchwałych,Pluton, z seriali oczywiście Kompania braci i M.A.S.H.
A no i z filmów to jeszcze Black Hawk Down czyli Helikopter w ogniu oraz most na rzece Kwai(tego mostu nie zniszczono,ale co tam,film niezły)no i jeszcze "O jeden most za daleko".

Seriale o tematyce 2 wojny światowej? A są jakieś inne niż Kompania Braci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 15:45, Podpułkownik napisał:

> Kompania Braci Szeregowiec Rayan
> Na tyłach wroga
> O jeden most za daleko
> Helikopter w ogniu
> Kampania
Braci
> Łzy słończ
> Pluton
> Wróg
> u bram
>
A czy Kompania Braci i Kampania Braci to przypadkiem nie
to samo ??


Kompania a Kampania to dwa różne słowa.Poza tym oryginalny tytuł to Band of Brothers więc na pewno nie Kampania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 15:57, Darkstar181 napisał:

> > Kompania Braci Szeregowiec Rayan
> > Na tyłach wroga
> > O jeden most za daleko
> > Helikopter
w ogniu
> > Kampania
> Braci
> > Łzy słończ
> > Pluton
> > Wróg
> > u bram
> >

> A czy Kompania Braci i Kampania Braci to przypadkiem nie
> to samo ??
>
>
Kompania a Kampania to
dwa różne słowa.Poza tym oryginalny tytuł to Band of Brothers więc na pewno nie Kampania.

ok z seriali o tematyce II Wojny Światowej jest (chyba) tylko jeden czyli Kompania Braci innych nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tutaj mała konkurencja, zdecydowanie Kompania Braci oraz Szeregowiec Ryan (zrobione z resztą przez podobne ekipy filmowe), rewelacyjne ujęcia, zero cenzury i trzymająca w napięciu ciągła akcja. Te dwa filmy na prawdę oddają wiernie realia II WŚ. Ze współczesnych czasów to zdecydowanie najlepszy Śmigłowiec w ogniu (Black Hawk Down), ma podobne cechy jak te dwa poprzednie filmy. Jeśli ktoś nie ogładał tych 2 filmów i serialu, to zdecydowanie je polecam, to jedne z najlepszych dzieł filmowych ubiegłego wieku, nie to co dzisiejsze przeefekciarskie filmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 22:36, DevilFish napisał:

> Jeśli chodzi o aspekt psychologiczny wojny to niekwestionowany numer jeden.

Czy ja wiem, na mnie wywarł ogromne wrażenie
"W jasną księżycową noc" - naprawdę niezły film. Serial - wiadomo, "Kompania braci", a inne filmy ? "Helikopter w ogniu",
"Pluton", teraz czekam na "9 batalion" (na pewno z dziewiątką w tytule..) o rosyjskiej "interwencji" w Afganistanie. Zapowiada
się niezły film, pokazującu jednak, że i Rosjanie porządnie dostawali.

Możesz podac mi jakieś linki z informacjami o tym filmie 9 batalion? Strasznie trudno cos znaleźć w internecie a zainteresowałem się tym tym tytułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 22:36, DevilFish napisał:

> Jeśli chodzi o aspekt psychologiczny wojny to niekwestionowany numer jeden.

Czy ja wiem, na mnie wywarł ogromne wrażenie
"W jasną księżycową noc" - naprawdę niezły film. Serial - wiadomo, "Kompania braci", a inne filmy ? "Helikopter w ogniu",
"Pluton", teraz czekam na "9 batalion" (na pewno z dziewiątką w tytule..) o rosyjskiej "interwencji" w Afganistanie. Zapowiada
się niezły film, pokazującu jednak, że i Rosjanie porządnie dostawali.

albo chociarz napisz co o nim wiesz.Bo ja po za tym że miał już chyba premierę w Rosji nic więcej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szeregowiec Ryan------------>genialne kino, genialni aktorzy i genialna muzyka
Kompania braci------------->oglądałem trzy razy i ani razu wszystkich odcinków po kolei :/
Helikopter w ogniu------------>też b.dobry film i zdjęcia. To drugie raduje serce polaka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc filmik, a raczej fragment pokazali w wiadomościach. W Rosji to prawdziwy hit, sporo ludzi na to poszło (skąd kasa). Ja bym powiedział, że to taki rosyjski ospowiednik "Helikoptera w ogniu". Przedstawia wojnę w Afganistanie, jak Rosjanie tam obrywali i to naprawdę ostro. Film pokazuje bezsens całej tej wojny. Z reklamówki zachował mi się tylko urywek, jak pięknie obrywa czymś rosyjski czoł (pewnie T-72), mina, RPG - nieważne ale filmik zapowiada się niezły. Co do linka...jak na razie nie znalazłem. Jak coś będę miał to podeślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 22:29, DevilFish napisał:

No więc filmik, a raczej fragment pokazali w wiadomościach. W Rosji to prawdziwy hit, sporo ludzi na to poszło (skąd kasa).
Ja bym powiedział, że to taki rosyjski ospowiednik "Helikoptera w ogniu". Przedstawia wojnę w Afganistanie, jak Rosjanie
tam obrywali i to naprawdę ostro. Film pokazuje bezsens całej tej wojny. Z reklamówki zachował mi się tylko urywek, jak
pięknie obrywa czymś rosyjski czoł (pewnie T-72), mina, RPG - nieważne ale filmik zapowiada się niezły. Co do linka...jak
na razie nie znalazłem. Jak coś będę miał to podeślę.

Dzięki za informacje.Film zapowiada się ciekawie.Obejrzałbym chociarz z tego powodu że nic nie wiem o tamtejszej wojnie(po za tym że odbywała się w 197x roku i że Rosjanie przegrali z dużymi stratami) no i bym się trochę dowiedział o tym konflikcie.

PS.To rosjanie go nakręcili?Tylko żeby nie był przekłamany,bo wiadomo jaka tam władzę mają(pomimo że Związek Radziecki i komuna to przeszłość.)Putinowi nie spodoba się i każe zrobić cięcia, he,he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniliście całą masę znakomitych filmów. A może ktoś pamięta serial z całą masą znakomitych aktorów? Tytuł nosił bodajże Wojna i pamięć.
A, no i można też dodać... Spartakusa ;P i np. Żelazny Krzyż czy Na Zachodzie bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 22:40, Darkstar181 napisał:

PS.To rosjanie go nakręcili?Tylko
żeby nie był przekłamany,bo wiadomo jaka tam władzę mają(pomimo że Związek Radziecki i komuna to przeszłość.)Putinowi nie
spodoba się i każe zrobić cięcia, he,he


Właśnie podobno jest pokazane wszystko realistycznie, bez przekłamań. Rosjanie dostają w..... i to jest pokazane bez propagandy. Film jednoznacznie krytykuje tamtą wojnę i pokazuje jej bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operacja kusza
Najdłuższy dzień
Szarża lekkiej brygady
Bitwa o Midway
30 sekund nad Tokio
Młode Lwy
Okręt
Sahara(1943)
Żelazny krzyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla orłów
Szeregowiec Ryan
Listy z Iwo Jimy
O jeden Most za daleko
Most na rzece Kwai
Parszywa dwunastka
Orzeł wylądował
Kompania Braci
Gdzie się podział siódma kompania (sympatyczna francuska komedia)
Żelazny Krzyż
Bitwa o Ardeny
Purpura i czerń
Sąsiedzi (polski dramat wojenny z lat sześćdziesiątych - polecam)

Zakończyć chciałbym serialem, na który czekam z wytęsknieniem, lecz dużo wskazuje na to, że się nie doczekam gdyż autor scenariusza okazał się TW wywiadu wojskowego PRL, mowa tu o Bogusławie Wołoszańskim i jego Twierdzy Szyfrów. Pozostaje mi mieć nadzieję, że TVP jednak opublikuje serial, który ma szansę być najbardziej realistycznym serialem wojennym w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Rambo". :D A tak an serio, to "Jarhead". Dziwie sie, ze jeszcze nikt tu tego filmu nei wymienil. Byl po prostu genialny. Zagial moim zdanim wszystkei inne produkcje, w ktorych graja same gwiazdy. Zaraz po tym plasuja sie "Czas apokalipsy", "Szeregowiec Ryan" i "Wróg u bram". Cenie te wsyztskei 4 filmy za to, ze nie pojawiaja sie w nich te tanie amerykanskie zagrywki typu "tylko jeden czlowiek moze wykonac ta misje", po czym wykonuje ja sam w wielkim hollywoodzkim stylu, wynoszac jednoczesnie 4 rannych zolniezy na plecach, a w tle widac jak baza arcyłotra wybucha niczym bomba atomowa... :P Tak sie skalda, ze nigdy nie bylem na wojnie ;), ale uwazam,z e te 4 filmy pokazuja ja wlasnie tak, jaka jest naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować