Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2010 o 20:37, Witcher1990 napisał:

Aha to pewnie zależy od pochylenia ciała ale na prosto się nie da:)

Pochylenie ciała i łokcie szeroko (klata), wąsko (tric).

Dnia 07.05.2010 o 20:37, Witcher1990 napisał:

Hmm no to może ja to źle nazywam. chodzi mi o takie trudne ćwiczenie gdy stoisz i trzymasz
hantle przd sobą i ciągniesz je barami do góry.

I jeżeli jesteś wyprostowany to ćwiczysz na boczny - środkowy akton barku, a jeżeli jesteś pochylony to przede wszystkim na tylny. Moim zdaniem powinieneś robić oba ćwiczenia, z tym, że w drugim ćwiczeniu (na tył), możesz robić wariant z ławeczką. :)

http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.asp#5 -> unoszenie bokiem w góre
http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.asp#6 -> w opadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na ból uszu spowodowany słuchaniem głośnej( choć czy ja wiem ;) muzyki? Poza 2-dniową przerwą, którą właśnie sobie robię ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 21:52, Woo-Cash napisał:

Co polecacie na ból uszu spowodowany słuchaniem głośnej( choć czy ja wiem ;) muzyki?
Poza 2-dniową przerwą, którą właśnie sobie robię ;P

Niesłuchanie głośno muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 21:55, Witcher1990 napisał:

> Co polecacie na ból uszu spowodowany słuchaniem głośnej( choć czy ja wiem ;) muzyki?

> Poza 2-dniową przerwą, którą właśnie sobie robię ;P
Niesłuchanie głośno muzyki.


Oj, czy ja słucham głośno? Mój słuch nie idzie w parze z muzyką, którą lubię( thrash metal ;), jest po prostu zbyt wrażliwy ;/. Pytam się o sposób na ragenerację - wacik z ziółkami, czy coś...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2010 o 22:01, Woo-Cash napisał:

Oj, czy ja słucham głośno? Mój słuch nie idzie w parze z muzyką, którą lubię( thrash
metal ;), jest po prostu zbyt wrażliwy ;/. Pytam się o sposób na ragenerację - wacik
z ziółkami, czy coś...?

Hmm no możesz próbować np z amolem ale nie sądzę żeby to coś dało bo to bardziej na przewianie ucha itp a nie na ból od muzyki. Poza tym od głośnego słuchania raczej szumi w uszach więc ból może jest spowodowany konkretnymi dzwiękami np wysokimi tonami, których nie brak w metalu. To wszystko niby się samo po trochu regeneruje ale ja bym poszedł na Twoim miejscu do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema!
Mam pytanie, mojemu bratu obok szyi(tam gdzie sie konczy) jakies górki wyrosły (pod skórą) Troche je czuć.
Wiem trzeba isc do lekarza, ale co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 12:02, DesMonD__PL napisał:

Siema!
Mam pytanie, mojemu bratu obok szyi(tam gdzie sie konczy) jakies górki wyrosły (pod skórą)
Troche je czuć.
Wiem trzeba isc do lekarza, ale co to jest?


Też to mam. To powiększone węzły chłonne. Przyczyną ich powstania(tak jak ma to miejsce u mnie) jest np. nieleczona angina. Ale to lekarza też powinien się wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesluchanie muzyki przez sluchawki, przy duzej glosnosci jest to mniej zdrowe od glosnego koncertu (na koncercie jestes w pewnej odleglosci od glosnikow, a przy sluchawkach masz po prostu glosniki w uszach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hehe super. Zawsze jak chleję, to na drugi dzień boli mnie głowa, drogie gram.pl co robić??
Woo-Cash15
T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 13:51, Budo napisał:


Hehe super. Zawsze jak chleję, to na drugi dzień boli mnie głowa, drogie gram.pl co robić??
Woo-Cash15
T_T

Nie żartuj sobie z poważnych rzeczy!
"Dziecko mi się dusi, co robić?"
"napisać na forum" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 13:51, Budo napisał:


Hehe super. Zawsze jak chleję, to na drugi dzień boli mnie głowa, drogie gram.pl co robić??
Woo-Cash15
T_T


Aluzja do mnie?? Zupełnie nie wiem, o" so dzi chozi". Przecież zdaję się przestrzegać ogólnych reguł, nigdy nie włączam muzy na full( najwyżej na pół głośnika za 40zł), o słuchawkach nawet nie ma mowy, "bo to ZUO"...pytałem o rady, bo ten problem powtarza mi się co jakiś czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem skomponować u siebie w domu siłownie,bo z tym wioślarzem co ostatnio się pytałem, to był zły pomysł.Na razie wybrałem ławeczkę ze stojakiem firmy Kelton http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/2/11 ,teraz poszukuję gryfów i obciążenia, jakie firmy polecacie lub jakieś konkretne modele ?

Jaki sprzęt jeszcze polecacie do zaopatrzenia domowej siłowni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kelton ma dobre opinie. Jeśli chodzi o obciążenia, gryfy itd to zobacz Promax, mam od nich hantle i są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy ćwiczyć podczas, gdy się ma zakwasy po poprzednich ćwiczeniach? I czy jak mam zakwasy to oznacza to, że trenowałem dobrze, czy źle? Czy wskazane są ćwiczenia w wieku od 13 roku życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 21:06, Zabrajin napisał:

Słuchajcie, czy ćwiczyć podczas, gdy się ma zakwasy po poprzednich ćwiczeniach? I czy
jak mam zakwasy to oznacza to, że trenowałem dobrze, czy źle?

To oznacza, że mięśnie potrzebują odpoczynku.
>Czy wskazane są ćwiczenia

Dnia 10.05.2010 o 21:06, Zabrajin napisał:

w wieku od 13 roku życia?

Raczej nie powinno się, ponieważ w tym wieku kręgosłup jeszcze się kształtuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 20:55, filip29 napisał:

Możecie mi polecić jakieś ćwiczenia na nogi (głównie łydy, ale uda też mogą być) do robienia
w domu?


Wspięcia na łydkach, wspięcia na łydkach z obciążeniem, wspięcia na jednej nodze, wspięcia na jednej nodze z obciążeniem, wskakiwanie na coś (krzesło, łóżko, coś stabilnego) :)

Zabrajin---> musisz uważać w tym wieku- jeśli chcesz zacząć ćwiczyć, to rób to pod okiem kogoś doświadczonego i z niewielkimi obciążeniami. Można sobie łatwo spieprzyć stawy i nabawić różnych problemów z kręgosłupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować