Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Nie obraź się kolego ale skoro nie ćwiczyłeś jeszcze to nie masz co brać się za trening siłowy. Na początek FBW żeby się przyzwyczaić, a później masa. Przytyjesz parę kilo, wszystko ładnie urośnie to zaczniesz robić siłę. Odwrotnie nie ma co no chyba, że robisz się na tzw żyłę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 21:49, Witcher1990 napisał:

Nie obraź się kolego ale skoro nie ćwiczyłeś jeszcze to nie masz co brać się za trening
siłowy. Na początek FBW żeby się przyzwyczaić, a później masa. Przytyjesz parę kilo,
wszystko ładnie urośnie to zaczniesz robić siłę. Odwrotnie nie ma co no chyba, że robisz
się na tzw żyłę...


A nie da się odrobinę zwiększyć siły, bez zwiększania masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 12:33, WhiteMamba napisał:

A nie da się odrobinę zwiększyć siły, bez zwiększania masy?

Niby da, ale to jest wyższa szkoła jazdy, że tak powiem. Po pierwsze dieta to 50% sukcesu, ale tu i na siłę i na masę powinno się mieć nadwyżkę kalorii. Przemyślany rozkład treningu i dobra regeneracja. Następnie trening z dużą ilością serii z małą ilością powtórzeń. Np zaczynasz od 8 powtórzeń, potem 6, potem 4,3, i 2 na koniec. Pierwszy tydzień zaczynasz 8 powtórzeń od 70% ciężaru maksymalnego, do 6 powt. 75% i tak dalej. W drugim tygodniu zaczynasz już 8 powt. od 75% ciężaru i tak dalej aż dojdziesz do 2 powt. na koniec ciężar 105%, 110% i więcej. Zaleca się używanie sztangi, ograniczyć używanie hantli. Oczywiście ćwiczenia wielostawowe: przysiady, wyciskania, podciągania, MC, wiosłowania itd. Warto również pomyśleć nad zakupem kreatyny, odżywka typowo na zwiększenie siły. To chyba na tyle tych podstawowych zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhm, mniej więcej rozumiem. Chodzi mi głównie o to, żeby zwiększyć siłę nóg, rąk, klatki. Bez zwiększania masy, ale skoro jest to dość trudne, a ja jestem bardzo bardzo amatorskim "kulturystą" Po prostu chodzi mi żeby zatrzymać moją wagę na tym samym poziomie, żeby być jednocześnie szybkim,skocznym i silnym, bo z siłą rąk to u mnie słabo. Nogi na bardzo wysokim poziomie, ale robiłem tylko programy treningowe, bez żadnych obciążeń. Kilka lat wcześniej trochę na suwnicy i ciężarki na nogach. Pytam się o to, bo zastanowiło mnie to, jak kumpel może być 7cm wyższy ode mnie, z taką samą wagą(70kg) a na klatę bierze 90 kg ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci ćwiczyć tym programem treningowym co podałem na wcześniejszej stronie. Do nóg dodaj jeszcze jedno ćwiczenie na łydki i będzie ok. Jeżeli uprawiasz często sport to uwierz, że masa tak szybko nie przyjdzie, a siła zawsze może wzrosnąć. Mała nadwyżka kalorii, więcej białka i w "najgorszym wypadku" oprócz siły wzrośnie Ci czysta masa mięśniowa (bez tłuszczu). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nogi ćwicze cały czas, dzisiaj nawet do szkoły nie poszedłem, żeby to zrobić ;) Kieruję się super dunks 3, na wyższy wyskok, i mam kilka ćwiczeń, które "sam wymyśliłem" np. Siadam na kanapie, i wstaję na jednej nodze do góry, i siadam też, jedną nogą i tak kilka razy. Oprócz tego przysiady, łydki, ćwierćskoki , podskoki na samych palcach,i jeszcze jest takie ćwiczenie, które podpatrzyłem od Chris''a Paul''a, stajemy tak jak przy starcie niskim przy wyścigach i wychodzimy na jednej nodze do góry. Co do białka, to kiedyś codziennie piłem 2litry mleka,rano i wieczorem. Efekt był tak, że strasznie tyłem, i w ogólnie nie miałem ochoty chodzić do toalety ; ) Co do częstotliwości treningów, to w klubie mam 4 treningi tygodniowo i do tego sam ćwicze w domu, ale mimo to, nie mogę zrzuć tłuszczyku, który nagromadził się przez wszystkie lata jak byłem mały i siedziałem przed komputerem.. Chciałbym się tego pozbyć, brałem już różne L-karnityny, zielone herbatki, aeroby, głodzenie się - i nic. Normalny człowiek już dawno by to spalił, ale coś chyba ze mną jest nie tak, albo po prostu nie mam rozumu i źle się do tego zabieram..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 21:49, Witcher1990 napisał:

Nie obraź się kolego ale skoro nie ćwiczyłeś jeszcze to nie masz co brać się za trening
siłowy. Na początek FBW żeby się przyzwyczaić, a później masa. Przytyjesz parę kilo,
wszystko ładnie urośnie to zaczniesz robić siłę. Odwrotnie nie ma co no chyba, że robisz
się na tzw żyłę...


O co chodzi z tą żyłą?
Masy to ja mam lekką nadwyżkę :-), a jeszcze dodoam, że pompki, brzuszki, przysiady, to ja robię od ok. 5 lat, bo na treningach mam. A teraz szykują mi się ważne zawody, więc chaciłem coś więcej porobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2010 o 14:05, tylor2 napisał:

O co chodzi z tą żyłą?

łopatologicznie tłumacząc to osobnicy wyglądający jak ofiary Oświęcimia

Dnia 19.05.2010 o 14:05, tylor2 napisał:

Masy to ja mam lekką nadwyżkę :-), a jeszcze dodoam, że pompki, brzuszki, przysiady,
to ja robię od ok. 5 lat, bo na treningach mam. A teraz szykują mi się ważne zawody,
więc chaciłem coś więcej porobić.

Tłuszcz to nie masa. O ile pompki mogą coś zdziałać na trica tak przysiady bez obciążenia i takie brzuszki to przede wszystkim aeroby.
WhiteMamba
W mleku to akurat jest tyle białka co kot napłakał w dodatku trudno przyswajalnego.
Najlepiej szamać ser biały, serki wiejskie, jogurty (dużo białka nie ma ale na trawienie dobre), płatki owsiane na mleku, chleb razowy, kurczak, ryż, kasze i warzywa+owoce.
Robiąc trening na siłę chcąc nie chcąc idzie masa, mniej niż przy treningu typowo na masę ale zawsze.
Nie ma się co tego bać żadne ograniczenie ruchliwości itp ci nie grozi. Ja już przytyłem z 5-6kg i nigdy nie czułem się sprawniejszy i bardziej ruchliwy. Wystarczy dobrze dobrać trening i nie zapominać o rozciąganiu i aerobach. Dieta jest nawet ważniejsza jak sam trening bo łapy nie rosną od napierdzielania, to je tylko stymuluje do wzrostu, a rosną gdy odpoczywasz i dobrze się odżywiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 13:18, WhiteMamba napisał:

lat wcześniej trochę na suwnicy i ciężarki na nogach. Pytam się o to, bo zastanowiło
mnie to, jak kumpel może być 7cm wyższy ode mnie, z taką samą wagą(70kg) a na klatę bierze
90 kg ;o


Jak? On ma 70kg masę mięśniową a Ty 70kg masę tłuszczową zwłaszcza że jesteś niższy o 7cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiaj napuchłem to masakra:D
Czwartek
Podciąganie na drążku nachwytem szeroko 3s 8, 7 5 pełnych
Wyciąg do karku 3s 12-6 12x8 10x8, 10x9 6, 8,9 ciężarki
Martwy ciąg 3s 12-8 12x60 10x70 10x80
Brzuch
Uginanie ramion stojąc hantlami z supinacją 3s 12-8pow 8x7,5 10-12x10kg na każdą łapę
Modlitewnik- uginanie ramion ze sztangą 3s 10-8 nie wiem ile gryf ważył ale był dość lekki więc sam ciężar 10kgx12 10kgx12 15kgx10
Zwijanie nadgarstków sztanga z tyłu 3s 16-12pow
Uginanie ramion nachwytem 3s 10-8
Jest moc i pompa.
No i przestało padać i jest ciepło więc żyć się chce:D Może jutro pobiegam jak będzie ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupować jakieś lepsze buty na siłownię i jednocześnie takie które będą się nadawały do biegania czy to mało opłacalny biznes? Jeśli kupić to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 21:53, Witcher1990 napisał:

Kupować jakieś lepsze buty na siłownię i jednocześnie takie które będą się nadawały do
biegania czy to mało opłacalny biznes? Jeśli kupić to jakie?


Na siłkę i do biegania osobne buty. Do siłowni coś z cienką podeszwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 21:53, Witcher1990 napisał:

Kupować jakieś lepsze buty na siłownię i jednocześnie takie które będą się nadawały do
biegania czy to mało opłacalny biznes? Jeśli kupić to jakie?

Na siłownię buty sportowe, nie muszą byc jakieś specjalne. Biegowych można użwac też na siłowni, przeciwwskazań raczej nie ma. Tylko wiesz, powiedz ile możesz przeznaczyc, może ktoś Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 22:51, ko-nik napisał:

> Kupować jakieś lepsze buty na siłownię i jednocześnie takie które będą się nadawały
do
> biegania czy to mało opłacalny biznes? Jeśli kupić to jakie?
Na siłownię buty sportowe, nie muszą byc jakieś specjalne. Biegowych można użwac też
na siłowni, przeciwwskazań raczej nie ma. Tylko wiesz, powiedz ile możesz przeznaczyc,
może ktoś Ci pomoże.

EDIT: przejrzałem temat do góry i widzę, że kolega już bardziej zaawansowany. Więc raczej jak napisał Budo. Ale mogę polecic jakieś buty do biegania jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 22:51, Budo napisał:

> Kupować jakieś lepsze buty na siłownię i jednocześnie takie które będą się nadawały
do
> biegania czy to mało opłacalny biznes? Jeśli kupić to jakie?

Na siłkę i do biegania osobne buty. Do siłowni coś z cienką podeszwą.

:f Myślałem, że na siłkę też coś z grubszą. Nie wiem na razie mam zwykłe chińskie halówki za 10zł wcześniej miałem takie niby sportowe niby na miasto wiesz chyba o jakie chodzi? Nie wiem czy to się nadaje bo co widzę po ludziach to mają różne obuwie- jedni mają klapki jak na basen, inni takie jak ja, jeszcze inni adidasy a jest koleś co ćwiczy bez butów.
Do biegania wiem, że są drogie bo znajomek dał ponad 200zł ale nie wiem czy mi się opłaca coś kupować jeśli nie będę biegał więcej niż 1-2razy w tyg po 6-7km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sam zdecyduj co chcesz do biegania, ja bym zainwestował.

Siłka- no i dobrze robią ci w klapkach, albo na boso- o tym właśnie mówię- cienka, płaska podeszwa, takie halówki też stykną. Żadne buty z profilowaną, grubą, żelową podeszwą itd. Buty typowo do siłowni to praktycznie takie skarpety z tworzywa z gumową podeszwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować