Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2011 o 20:14, DesMonD__PL napisał:

Witam Panowie :)

Taki problem mam. Otóż przez cały tydzień trzymałem dietę (Tak ok. 1700KCal), dzięki
której nabrałem takiej definicji mięśnia, trochę zrzuciłem. Ale dziś coś we mnie pękło...
Zajdlem z ok 3000 Kcal i w tym dużo słodyczy.

No nie koksie... Masa na pewno spadła masakrycznie i siła na takiej diecie:( Źle to robisz. Nie znam dokładanie diety redukcyjnej ale opiera się ona na dużych ilościach białka a ograniczeniu węgli... No ale dobra jak już zacząłeś to koksuj, napiszesz jakie efekty.

Dnia 09.04.2011 o 20:14, DesMonD__PL napisał:

Myślałem, ze może trochę zrzucę biegiem i treningiem, lecz dałem tylko rade biegać z
35 min :)
Czy w jeden dzień przytyje jakoś diametralnie?

W 1 dzień? Na pewno nie. Powiem więcej- jak robi się masę czy chyba nawet w przypadku każdej diety podobno np w łikend jak się nie ćwiczy powinno się jeść bardzo dużo i często żeby pobudzić metabolizm, zrobić mu taki szok to już od kilku osób słyszałem. Po co? żeby się organizm nie przyzwyczajał za bardzo do jednej dawki żarcia. Więc chyba dobrze zrobiłeś, no może niekoniecznie ze słodyczami.

Dnia 09.04.2011 o 20:14, DesMonD__PL napisał:

____
Mam dylemat co do szkoły. Jak wiecie, przede mną wybór. Jak myślicie sportowa? :) I
boks!

Wiesz co ja powiem:D Napieeeee:D

Dnia 09.04.2011 o 20:14, DesMonD__PL napisał:

(W sumie to jak będę dobry i pod koniec maja pojadę na treningi to trener szkołę załatwić
może?)
Planuje W-wę, a mieszkam ok 100km od niej wiec internat będzie obowiązkowy...

Pozdrawiam

łooo internat... Sam mieszkałem 3lata. Będziesz musiał zadbać o jajka bo dieta internacka nie jest dla koksów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam, ćwiczę około miesiąca. waże 75 kg, 179 cm wzrostu. Plecy naarzie nie bo nie mam jak, brak naarzie jakiegoś drążka do pociągania, chyba ze bez żadnych przyrządów są ćwizcenia

Myslałem o treningu na rzeźbę albo siłe. Ale raczej na rzeźbę bo w szczególności kiepsko wygląda moja klata, spry brzuszek, trzeba go zrzucić i jakoś klata musi wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 20:19, Shlafrok napisał:

Ja bym zaryzykował stwierdzeniem że zwykłych pompek z nogami na podwyższeniu NIC nie
przebije. :) Przy okazji można parametrować poprzez różne rozstawy rąk.

Może masz rację, ale tak to tylko porzeźbić można :) A stwierdzasz z własnego doświadczenia?

Tak tylko pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 21:50, Witcher1990 napisał:

Yhmm no wagę masz całkiem ok mówisz, że na redukcję tłuszczu?
A jakim sprzętem dysponujesz i o jakiej wadze?


Troche piwa sie piło i brzuch jest, raczej wszystko idzie własnie tu.

Sztanga, sztanga łamana, sztangielki. Obciążenie 110 kg,
Ławka do brzuszków, Ławka Wielofunkcyjna pod sztangę z modelikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 21:10, Witcher1990 napisał:

Nie znam dokładanie diety redukcyjnej ale opiera się ona na dużych ilościach białka a
ograniczeniu węgli... No ale dobra jak już zacząłeś to koksuj, napiszesz jakie efekty.

Jem mało węgli ale za to białka ok 2 g na kg masy ciała . Efekty są, brzuch troszkę ładniejszy i ogólnie mięcho nabrało takiej definicji. W sumie chrzanić wymiary, trza być "fajter" :) (Spadek miecha i siły lekko ograniczam TCM i BCAA)

Dnia 10.04.2011 o 21:10, Witcher1990 napisał:

łooo internat... Sam mieszkałem 3lata. Będziesz musiał zadbać o jajka bo dieta internacka
nie jest dla koksów:D

To podejrzewam. Dużo kurczaka, ryżu, jaj i jakoś wyżyje ;]

Idę spać. Regenerejszyn potrzebne ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee z takim ciężarem i sprzętem to jesteś prawie kompletny
Nie znam się dokładnie na treningu na rzeźbę bo jeszcze na sobie nie przerabiałem ale zrobiłbym to tak
Przerwy między seriami 30-60sek, powtórzeń nie mniej niż 10 a najlepiej 12-15 w każdej serii.

KLATA + TRIC
1. Wyciskanie na prostej 5s 15-12
2. Wyciskanie na prostej 3s 15-12
3. Rozpiętki 2-3s 17-12
4. Wyciskanie francuskie na prostej 3s15-12
5. Pompki odwrotne lub francuskie wyciskanie sztangielki 3s 15-12

PLECY
1. Wiosłowanie sztangę w opadzie tułowia 5s 15-12
2. Wiosłowanie sztangielką w opadzie 3s 15-12
3. Martwy ciąg 3s 12-8 tutaj nie szalej z wielkimi ciężarami przy takiej ilości powtórzeń. Ćwiczenie zrób z przerwami 2-3min a w ostatniej jeśli założysz więcej ciężaru nawet dłużej. Robiłbym to nachwytem bo wtedy ładnie wchodzą najszersze jeśli ściągasz łopatki. Jeśli nie będziesz mógł utrzymać sztangi kup specjalne paski (ok 20-30zł).

BARKI + BIC
1. Wyciskanie sztangielek 3s 15-12
2. Podciąganie sztangi do brody 3s 15-12
3. Unoszenie sztangielek w opadzie (tył barków) 15-12

Jeśli dużo nie ćwiczyłeś myślę, że ten plan będzie dla Ciebie ok bo nie ma w nim wiele ćwiczeń a i tak będzie dość intensywny. Co jakiś czas zmieniaj kolejność ćwiczeń np KLATA najpierw skoks później prosta, lub najpierw martwy później górne części pleców.
Dobre połączenie do zrzucania wagi to rowerek po treningu, aeroby jakieś.
Plan jeszcze bym z kimś skonsultował dla pewności.
Porobisz z 1-2miechy i bierz się za masę, choć latem to właśnie najlepiej redukcję robić...
Co do diety też nie jestem całkiem pewien ale raczej więcej białka, mniej węgli. Słodycze wywalić, gazowane kolorowe wywalić. Warzywa wskazane.
Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2011 o 22:27, DesMonD__PL napisał:

To podejrzewam. Dużo kurczaka, ryżu, jaj i jakoś wyżyje ;]

U mnie na śniadanie dwie bułki i wędlina/serek topiony/żółty/ od swięta wiejski
Obiad jeszcze ok źmiory/kasza czasem ryż i jakieś mięcho ale mało mało. Zupa
Kolacja chleb wędlina, czasem rybka, jajko, warzywa różnie.
Takie jedzenie dla normalnych ludzi, nie dla koksów. Masy się tam nie zrobi dlatego wszyscy jedli Gainery.

Dnia 10.04.2011 o 22:27, DesMonD__PL napisał:

Idę spać. Regenerejszyn potrzebne ;)

Mnie tego nie musisz mówić też zaraz idę bo jutro koncert Slayera:D Zobaczymy co dała ta siłownia, bieganie i baseny:D Szkoda, że w pon byłem chory;/

Dnia 10.04.2011 o 22:27, DesMonD__PL napisał:

Pozdrawiam

ciao:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 21:21, Heimdallr napisał:

Może masz rację, ale tak to tylko porzeźbić można :) A stwierdzasz z własnego doświadczenia?


Aye :) To oczywiście tylko moje zdanie, ale najlepiej czuć pracę klatki (może poza rozpiętkami, ale to troszkę inna sprawa), celujesz dokładnie w to co chcesz, bardzo przyjemne no i jest najbardziej uniwersalne - robisz zawsze i wszędzie, a w razie przypakowania plecak na grzbiet i można się rozwijać.
Rzeźbić można i wyciskaniem ;P Wszystko zależy od podejścia do ćwiczenia i diety, chociaż na tym ostatnim się nie znam, wcinam wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc.
A teraz pytanie ile dni mam robić wolnego bez ćwiczeń, ile razy klate w tygodniu, plecy, barki i bic? Jak to sobie rozłożyć w poniedziałek np. klata i tric a we wtorek co dac odpocząć klacie i robic np. plecy i barki i bic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić na ból łydek? Boli tylko przy bieganiu, podczas ćwiczeń na siłowni nic się z nimi nie dzieje. Dodam, że ból mam od początku roku, a normalnie biegać zacząłem 3-4 tygodnie temu, tak to tylko przy rozgrzewce (tak, przy niej już jest ból).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rzeźbę powinno się niby ćwiczyć nawet 2x w tygodniu ale początkującemu wystarczy 1raz każdą grupę.
Więc np pon klata, środa plecy, piątek barki W takiej kolejności jak Ci napisałem powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 09:59, Witcher1990 napisał:

Na rzeźbę powinno się niby ćwiczyć nawet 2x w tygodniu ale początkującemu wystarczy 1raz
każdą grupę.
Więc np pon klata, środa plecy, piątek barki W takiej kolejności jak Ci napisałem powinno
być ok


Wiec ile dac organizowi odpoczynek, bo znajomy mi mówił zeby cwiczyc co drugi dzien a inny żeby dac 1 albo 2 dni w tygodniu odpoczynku ?
Bo ja jestem w stanie ćwiczyć każda partie 2 razy wiec by wychodziło ze 1 dzień w tygodniu odpoczynek i przeplatać tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie ćwicz sobie poniedziałek, środa i piątek tak jak Ci rozpisałem. 1raz w tyg każdą partię.
1dzień odpoczynku musi być chyba, że robi się np klata i na drugi dzień nogi. A regeneracja zależy od danej parii. Najdłużej regenerują się duże- nogi, klata. Nawet do 4dni przy dużej intensywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 10:45, Witcher1990 napisał:

Na razie ćwicz sobie poniedziałek, środa i piątek tak jak Ci rozpisałem. 1raz w tyg każdą
partię.
1dzień odpoczynku musi być chyba, że robi się np klata i na drugi dzień nogi. A regeneracja
zależy od danej parii. Najdłużej regenerują się duże- nogi, klata. Nawet do 4dni przy
dużej intensywności.


Tak zrobię po jakimś czasie sobie zwiększę lub tak jak mówisz w wolnych dniach porobię nogi i np. jeszcze brzuch. A zawsze potem mogę po jakimś czasie zrobić wszystkie partie 2 razy w tygodniu.

Dzieki Tobie bardzo za wszelka pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że styknie 1raz w tygodniu każdą partię. Tak ćwiczyli wszyscy początkujący z którymi gadałem na siłowni.
2x tygodniowo jest prawdopodobnie dla zawodowych kulturystów którzy w krótkim czasie muszą sporo zrzucić i dobrze wyglądać a przy tym nie działają na nich takie bodźce jak na zwykłych śmiertelników.
Na brzuch dobry jest a6w na zrzucenie tłuszczu ale przy takim treningu i aerobach wydaje mi się, że wystarczy po prostu ćwiczyć brzuch jakimiś brzuszkami i czymś na dolne partie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować