Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2010 o 21:55, DesMonD__PL napisał:

/.../
Mialem jedna pilke skorzana to sie rozwalila...
znaczy rozwalilem o scianE :)

Edit:
A co tam u ciebie?
Rekordy nowe sa? :)

Teraz koksy z innego forum doradzili mi żebym spróbował wyciskać szerszym uchwytem no tak robię ale jest dość ciężko. Ostatnio włożyłem 52,5kg ale 6 razy sam bym nie dał rady... Pewnie właśnie przez ten inny chwyt. Za to na skosie raczej właśnie w ten sposób jest lepiej. Ogólnie to jestem zadowolony z siłki choć na prostej mogłoby lepiej iść... Jutro zobaczymy jak pójdzie demotywujące ćwiczenie- drążek. Ostatnio z powodu sesji opuściłem ten trening.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Hehe :D
Ja sie ostatnio na klatke poprawilem i jest git :) (90kg)
I do tego dzis urodziny 15...
No coz zycze sukcesow na silce
Btw. Ty masz 19 lat?
Jak tak to mozesz mi powiedziec swoje wymiary? :)
Nie, nie chodzi mi o biceps itp.
Mam na mysli wzrost, chce zobaczyc jak sie mam w stosunku do ciebie
(Zasiag ramion mile widziany)
PzDr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie to blachostka, ale co tam :P zauwazylem, ze od kilku dni mam takie cos, ze momentalnie pare razy na dzien robi mi sie wyraznie cieplej w lewym nadgarstku, od tej strony przy kciuku, tak do polowy nadgarstka, niewazne, czy mam rekawiczki i jestem na dworze, czy w cieplym pomieszczeniu, takie "ciepelko" utrzymuje sie przez dosc krotki okres, gora 10/15 sekund, ale nigdy takie cos mi sie nie dzialo ii nic tego stawu nie uszkodzilem, ani nie nadwyrezylem, tak samo z siebie mi sie robi oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 22:14, DesMonD__PL napisał:

/.../
Hehe :D
Ja sie ostatnio na klatke poprawilem i jest git :) (90kg)
I do tego dzis urodziny 15...
No coz zycze sukcesow na silce
Btw. Ty masz 19 lat?
Jak tak to mozesz mi powiedziec swoje wymiary? :)
Nie, nie chodzi mi o biceps itp.
Mam na mysli wzrost, chce zobaczyc jak sie mam w stosunku do ciebie
(Zasiag ramion mile widziany)
PzDr

Hmm wzrost ok 174-176 waga 64,5 w spodniach i koszuli. Czyli chyba nic nie przytyłem:( Albo inaczej nie przybrałem. Zasięg ramion nie mam pojęcia. Nawet nie wiem jak to zmierzyć...
Zuri
Bez ufologa się nie obędzie xD

Edit
Lat to mam w zasadzie 20...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 22:28, DesMonD__PL napisał:

/.../
Aha czyli jestem wyrosniety :)
Ja ok 187 ;]

O kurde to jakbyś przypakował to niezłe bydle z ciebie będzie;) Chodzę czasem z takim znajomym na siłkę i w sumie skoro 50kg na skosie brał ponad 10razy to chyba z 80 wyciśnie na prostej albo i więcej. Też jest wysoki i już wygląda fajnie a co dopiero jakby zaczął regularnie ćwiczyć (a ma zamiar)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu zakupiłem w auchanie 2 hantle po 10kg (tylko 30zł jedna :-)) Mam pytanie, czy jak ćwiczę nimi i z ledwością daję radę podnosić, ręce mam już czerwone to nic mi się nie stanie jak mimo to dalej będę nimi ćwiczył. Nic sobie nie naderwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 16:20, crash807 napisał:

W tym tygodniu zakupiłem w auchanie 2 hantle po 10kg (tylko 30zł jedna :-)) Mam pytanie,
czy jak ćwiczę nimi i z ledwością daję radę podnosić, ręce mam już czerwone to nic mi
się nie stanie jak mimo to dalej będę nimi ćwiczył. Nic sobie nie naderwę?

Nie ćwiczy się takimi ciężarami których nie można podnieść! Już nie chodzi nawet o te kontuzje, które mogą być spowodowane zbyt dużym obciążeniem ale o to, że hamujesz sobie progresję! Nie można od razu na pierwszych treningach zamęczać mięśni max ciężarem bo to guzik daje jedynie przemęczenie. Należy stosować takie piramidki np 3-4 serie 12x5kg 10x7,5kg 8x10kg 6x12kg. Plan trzeba ustalić to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem posta. Chodziło mi to, że - daję radę podnieść tylko przykładowo podniosę 20x i już więcej razy nie daję, jestem zmęczony, z ledwością dalej podnoszę a mimo to chcę jeszcze kilka razy podnieść. Mogę sobie coś w ten posób zrobić? Bo nie mam już siły ale chcę jeszcze popodnosić ale jak tak patrze wtedy na moje ręćę to boję, że sobie coś nadwyrężę czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 17:10, crash807 napisał:

Źle napisałem posta. Chodziło mi to, że - daję radę podnieść tylko przykładowo podniosę
20x i już więcej razy nie daję, jestem zmęczony, z ledwością dalej podnoszę a mimo to
chcę jeszcze kilka razy podnieść. Mogę sobie coś w ten posób zrobić? Bo nie mam już siły
ale chcę jeszcze popodnosić ale jak tak patrze wtedy na moje ręćę to boję, że sobie coś
nadwyrężę czy coś.

Hmm nie wiem jak ćwiczysz i co chcesz osiągnąć. Skoro powtórzeń to chyba bardziej pójdzie ci na wytrzymałość i rzeźbę niż np siłę czy masę. Wg mnie raczej nic ci nie będzie skoro dałeś radę już 20razy gorzej byłoby gdybyś w taki sposób podnosił ciężar którego nie dasz rady unieść wtedy kontuzja gwarantowana. Jednaj lepiej zrób sobie to 12razy a później dołóż coś i zrób 10.
Niech wypowie się ktoś bardziej ogarniający temat Budo teraz ćwiczy z hantlami jego zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście powiedzieć mi, jeżeli wiecie, ile wody dziennie należy wypijać? Sprawdzałem w kilku źródłach i widziałem, że tracimy ok. 2 czy 2,5 litra wody na dzień i trzeba to uzupełniać, albo że powinno się wypijać codziennie butelkę (1,5 l) wody. A więc jak to jest? Czy sposób dostarczenia tych 2 litrów robi różnicę? Czy też nie ma znaczenia to czy ją pijemy, czy przyswajamy z pokarmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Nałęczowiance jest napisane że trzeba 1,5 litra wypić : D I myślę że jest to takie minimum. A jeżeli ćwiczysz, zwłaszcza w lato to nawet dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 21:17, Ambroo napisał:

Na Nałęczowiance jest napisane że trzeba 1,5 litra wypić : D I myślę że jest to takie
minimum. A jeżeli ćwiczysz, zwłaszcza w lato to nawet dwa razy tyle.

No dobra, ale jeżeli piłbym 0,5 litra, a resztę miałbym np. z owoców? Bo właśnie chodzi o to czy rzeczywiście trzeba wypijać tę ilość, o której czasem można usłyszeć. Albo przeczytać na Nałęczowiance :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 21:21, kitek0101 napisał:

> Na Nałęczowiance jest napisane że trzeba 1,5 litra wypić : D I myślę że jest to
takie
> minimum. A jeżeli ćwiczysz, zwłaszcza w lato to nawet dwa razy tyle.
No dobra, ale jeżeli piłbym 0,5 litra, a resztę miałbym np. z owoców? Bo właśnie chodzi
o to czy rzeczywiście trzeba wypijać tę ilość, o której czasem można usłyszeć. Albo przeczytać
na Nałęczowiance :P

No widocznie nie trzeba skoro żyjemy do tej pory. Wypić 1.5l to trzeba mieć niezły spust. A ta ilość to raczej czysta woda nie wliczając w to np tej z owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem mam 2 hantle po 10kg ale ćwiczę po 7kg. Myślałem, że najlepiej jak najwięcej, np. po szkole 20-30 zależy ile dam razy, później jak mi się za chce to znowu a dzisiaj mi kolega powiedział, że to zależy, że jak np. chcę na masę to najlepiej 10 powtórzeń, min przerwy i znowu 10 powtórzeń a później na rzeźbę to już jak najwięcej powtórzeń. Nie kumam tego, jak najlepiej ćwiczyć? Jak robię tylko 10 razy to czuję niedosyt ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować