Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age II - recenzja

187 postów w tym temacie

Nigdy nie uznałem Wiedźmina za lepszego, bo narodowy - przeciwnie, irytuje mnie typowa dla polskich gier zgrzebność, manifestująca się między innymi we wkładaniu wszystkim w usta głosu pana Boberka.

Różnica między rejdżem na DA2 a pochwałą W2 jest zasadnicza - DA promowano na odrodzenie RPG, następcę Baldura i inne cudawianki, zaś Bio sobie z tego zakpiło. Wiedźmin wydeptał sobie swoje miejsce na rynku sam i nikt go w torbie nie przyniósł, a jak się zmieniła jego mechanika, to inna sprawa i inaczej można oceniać. Osobiście, jako ortodoks, jestem kilkoma zmianami zawiedziony, jednak nie flooduję nimi forów - są dla mnie oczywiste.

Hehm, system walki, znowu relatywizm z założenia się pojawia - spadkobierca Baldura powinien chyba wyglądać inaczej niż symulator rębajły?

Ponadto polecam opanowanie języka, bo to forum publiczne i kultura słowa występować powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam wszyskim wiecie co mam taki prloblem malutki chodzi o to kupilem w czoraj gre DA2 zainstalowac ja zainstalowałem tylko nie moge sciagnac DLC kupilem edycje Czarnego Emporium i nie che mi zaaktywowac klucza atywacyjnego pomożecie mi ?

mam prosbe odpowiedzcie mi na to pytanie z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że o ile DA:O rzeczywiście był tak reklamowany, to DAII wybitnie był inaczej reklamowany, więc Baldura nikt się zapewne nie spodziewał tym razem. Przynajmniej ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina kreują też na hit dekady i jakoś nie bardzo mnie to rajcuje, równie mocno co gadanie, jakoby DA miał być spadkobierca baldurów, takie gadki puszczam mimo uszu bo jest to zwykła promocyjna komercja.
Produkt oceniam po tym co finalnie sobą prezentuje.
I po raz wtóry, jeśli chwalimy Wieśka za system dialogów a DA2 ganimy, to jest to jakaś hipokryzja bo oba systemy są bliźniaczo podobne. Identycznie z systemem walki wieśkowy slashe i slasher w da2 to jeden i ten sam zarzut.
Tak samo to co napisałeś o dialogach w wiesku i tym że to AS takie pisał... bzdura kompletna, to tak samo można napisać, że reżyser fabuły z Bio takie pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>QQ że reklamują

>uporczywe QQ na dialogi i walkę

>QQ na AS

Sapek pisał krótkie, wyraziste dialogi, w których nie próbował zrobić z postaci Szerloków Cholmesów czy Wilchelmów z Baskawilli - na ludzi. Myślałem, że o to ci chodzi gdy używasz przymiotnika "proste".

Jeżeli chodzi o model intencji dialogowych, jest to oczywista wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gesiek12... Nie mogłeś kupić tej gry wczoraj to po pierwsze ( chyba że mieszkasz w stanach ale wątpie w to) Po drugie gram.pl to nie strona gdzie sobie znajdziesz cd-key''a do gry i pierwszy lepszy obywatel Ci go poda kup oryginał to będziesz miał DLC. A po trzecie premiera w polsce jest dopiero jutro, ale z tego co widziałem można grę odebrać już dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdury wypisujesz. DA2 był normalnie wczoraj i chyba nawet przed-wczoraj w sklepach dostępny w wersji zwykłej, tylko BSE było ekskluzywnym produktem dostępnym w wiekszysch sklepach w pre-orderze.


@Ostrowiak

Nie, chodzi mi w dialogach tylko o stronę techniczną, nie o merytorykę. W DA2 gani się rozwiązanie "koła z ME" w wieśku chwali się rozwiązanie wzięte też w zasadzie z tego systemu i systemu z AP, co jest imho hipokryzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 16:00, Ostrowiak napisał:

Derr, ludzie mają już pudełka w domach, tyle że jutro gra zostanie aktywowana.

No chyba że... Ja jeszcze swojej z pre-ordera nie mogę odebrać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KTO i KIEDY pochwalił nowy system dialogowy w Wiedźminie 2?

Wydaje mi się, że zdecydowana większość community ma za złe REDom za ten zabieg. Nie wyobrażam sobie, kto by się o tym wypowiedział pochlebnie.

no, poza amerykańcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 15:57, mikias123 napisał:

Gesiek12... Nie mogłeś kupić tej gry wczoraj to po pierwsze ( chyba że mieszkasz w stanach
ale wątpie w to)


Grę można kupić w Empiku już od wtorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro będziesz mógł grę aktywować, czyli przejść weryfikacje po czym odpalisz grę, wejdziesz w menu głównym w zakładkę zawartość do pobrania i tam powinny być dostępne twoje DLC.

A tutaj aktywujesz swoje kody na poszczególne dodatki : http://social.bioware.com/redeem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 16:29, Gesiek12 napisał:

A wiecie dla czego dali wersje kionowa a nie z dubingiem ?


Bo szanują graczy =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 16:30, Pietro87 napisał:

> A wiecie dla czego dali wersje kionowa a nie z dubingiem ?

Bo szanują graczy =)


Taaa ...
żałują kasy i tyle
brak dubbingu to jedna z poważnych wad tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jego najpoważniejsza zaleta biorąc pod uwagę poziom polskiego dubbingu wypranego z jakiejkolwiek namiastki profesjonalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 16:43, Pietro87 napisał:

Chyba jego najpoważniejsza zaleta biorąc pod uwagę poziom polskiego dubbingu wypranego
z jakiejkolwiek namiastki profesjonalizmu.


Poziom polskiego dubbingu mam gdzieś,ważne jest tylko to żebym słyszał polskie głosy zamiast czytać malutkie literki których nie widzę ( widzę tylko jednym okiem ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować