Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Homefront - strzelanina inna niż wszystkie?

26 postów w tym temacie

Ech, dlaczego Homefront nie może zamienić się na grafikę z nowym Medal of Honor? Wtedy mielibyśmy jedną bardzo dobrą grę i jedną przeciętną, a tak, to są dwa średniaki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak grając w Full Spectrum Warrior bardzo mocno odczułem gdy bohaterowie odkryli masową mogiłę

Spoiler

(fakt, była to tylko tekstura... trochę nawet "przegięta", ale widok jednego z żołnierzy którzy puszczają pawia... aż mi się udzieliło)



Filmów nie oglądałem, bo po co mam sobie psuć zabawę jak będę w Homefront grał... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego że brutalna tematyka, jak wczucie się w nią uniemożliwia absurdalna fabuła i amerykańskopatetyczny bullshit w stylu ''dnia niepodległości''?
To trochę jak "piła" - no ok, są sceny że żołądek sam się wywraca na lewą stronę, ale co to ma wspólnego z horrorem, całość skończyła w ten sposób, że nikt nie idzie na nią by się bać czy dla fabuły, ale by zobaczyć co jeszcze brutalnego można wymyślić..
tak więc wracajac do homefront, kilka flaków i martwych cywili nie uczyni imho średniaka hitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedział drak fabuła tej gry "progadanda amerykańska o biedny jankesach zostali napadnięci przez okrutnych Azjatów + jeden z naszych towarzysz jest Azjatą by oczywiście poprawne politycznie",dodać mdławy patriotyzm eh wychodzi z tego średniak fabularny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile masowa mogiła nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia, to Koreańczycy rozstrzeliwujący matkę na oczach jej dziecka - tak, to było cos strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Homefronta widać jak na dłoni, że największe serwisy zachodnie po prostu sprzedają swoje recenzje. Obejrzałem te spoilery i na moje oko gra prezentuje się na nich bardzo dobrze.

Nie wiem skąd zarzuty o techniczną mizerię, być może są inne denerwujące elementy, o których można wyczytać w recenzjach. Jednak jak dla mnie - w większości przypadków to zwykłe czepianie się. Większości gier dotyczą te same problemy, a mało która jest tak traktowana w prasie branżowej.

Mam także wrażenie, że sam gram.pl nieco na siłę robi z tej gry średniaka, czy wręcz mizerię, a tymczasem ona po prostu broni się sama zarówno sprzedażą jak i statystykami uruchomień.

Ok, gra ma krótką kampanię - porównywalną z ostatnim MoH czy ostatnimi CoDami; zrealizowaną wcale nie gorzej na moje oko. Oczywiście nam nad Wisłą całe fabularne podłoże wydaje się zupełnie nierealne i wyssane z palca - przez co wiele osób skreśla tą grę, znowóż niezasłużenie. Zabawne są też komentarze "setny klon CoDa". A to ileż tych klonów jest? Battlefield BC? MoH? O ile można tutaj mówić o klonowaniu CoDa...

Krótki singiel i wciągający multi - nie rozumiem, dlaczego oceny tej gry tak znacząco róznią się od ocen ostatnich dwóch CoDów, szczególnie MW2, bo w BO przynajmniej wyróżnia się sposób opowiadania kampanii. Na szczęście gram.pl nie wpisało się w ten kanon i ostatnie CoDy oceniło nie dodając punktów za tytuł ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 09:59, deamon-pl napisał:

Tak powiedział drak fabuła tej gry "progadanda amerykańska o biedny jankesach zostali
napadnięci przez okrutnych Azjatów + jeden z naszych towarzysz jest Azjatą by oczywiście
poprawne politycznie",dodać mdławy patriotyzm eh wychodzi z tego średniak fabularny .

Nieco bagatelizujesz.
W grze można znaleźć porozrzucane gazety z informacjami o początkach i eskalacji konfliktu. Pierwsze bardzo ciekawie opisują jak to Amerykanie sami zwalczali ruch oporu na Bliskim Wschodzie, robiąc aluzję że sam naród nie był święty, i występował wcześniej w roli ciemiężyciela.

A potem, w połowie kampanii można zobaczyć jak Amerykańce dbają o koreańskich jeńców, zgodnie z konwencją genewską...
Ta gra nie ma biało-czarnej fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat zaszczucia jest, ale niestety tylko połowicznie. Fakt, gdy walczymy z wojskami KAL czuć, że nie damy momentami rady i musimy zaraz uskutecznić ucieczkę. Ale w takim razie powinniśmy być ścigani przez tych Koreańczyków. Uciekając i się ostrzeliwując, co spotęgowało by wrażenie przytłoczenia, byłoby lepszym rozwiązaniem niż: walczymy w jednym domku - uciekamy na podwórko - i nagle cała akcja się kończy - WTF? Po prostu kolejny niewykorzystany potencjał... Zgodzę się, że Homefront potrafi wpłynąć na emocje gracza i to jest jedyny jego większy plus. Niestety z drugiej strony to podczas rozgrywki miałem głównie jedną myśl "absurd goni absurd".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo średni tytuł, bardzo średnio kontrowersyjny, jak na taką tematykę to przede wszyskim zmarnowane okazje , poza kilkoma słownie kilkoma momentami to strasznie płytka papka, więcej emocji miało intreo do kilzona 1 na starym szaraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dark_master

co do Pił - oglądałeś wszystkie po kolei? nie?
To się nie wypowiadaj, bo całokształtowo seria ma głębszą i bardziej zaskakującą fabułę, niż większosć filmów o takiej tematyce (jak nie wszystkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jedyne co wyniosłem z pokazu to to jak bardzo FPSy "ewoluowały" ostatnimi czasy: wcześniej nie do pomyślenia był bym zebrał tyle trafień:]
Jeśli idzie o "sugestywne scenki" to takowych nie brakowało i w Half-Life i w Requiem a nawet w Deus Ex i Operation: Flashpoint. Te tutaj to jedynie dekoracje do i tak patetycznej do granic możliwości [podobno] fabuły - w amerykańskiej kinematografii obecne od dziesięcioleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst jest doskonałym przykładem na to jak recenzje potrafią gracza nastawić do danej gry. Po tym co przed chwilą przeczytałem i zobaczyłem stwierdziłem, że muszę w to zagrać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 11:58, KannX napisał:

Gra jest inna niż wszystkie, bo żadna strzelanka nie ma tak kretyńskiej fabuł :)


CoD''y dopiero mają kretyńskie fabuły i przesadne treści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 09:37, Eguroll napisał:

CoD''y dopiero mają kretyńskie fabuły i przesadne treści...


To prawda, ale tutaj mamy apogeum przesadnych treści jak to ująłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować