Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III w przedsprzedaży w sklepie gram.pl

103 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2011 o 14:03, Ring5 napisał:

To mnie właśnie najbardziej martwi :/ Zamiast dorzucić dodatek do tej gry, którą się
kupuje, by rzeczywiście była to edycja kolekcjonerska (vide ród Hattori w Shogunie 2),
dorzucają coś, co dla wielu osób jest bezużyteczne, bo nie grają w WoWa...


Zaraz, zaraz martwi cie, ze bedzie darmowy dodatek w postaci peta do innej gry? Ale wstretny ten Blizzard, dorzuca darmowego peta. Podejrzewam, ze Blizzard zrobi jeszcze jedna podlosc i do EK Diablo III dorzuci tez jakies avatary i emblementy budynkow do StarCraft II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 20:30, Ring5 napisał:

> Spoko - już znalazlem, że na game-codes mają za 69 zł. wersje cyfrową.

Zastanawia mnie sens kupowania pre-ordera gry, która premierę może mieć za miesiąc albo
za rok...

A co w tym dziwnego ? To jest nic innego jak rezerwacja egzemplarza, przecież nie musisz płacić. A nawet jak już zapłaciłeś, to do momentu wysyłki zamówienie można anulować, przysługuje wtedy zwrot kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2011 o 21:01, Wojman napisał:

Zaraz, zaraz martwi cie, ze bedzie darmowy dodatek w postaci peta do innej gry? Ale wstretny
ten Blizzard, dorzuca darmowego peta. Podejrzewam, ze Blizzard zrobi jeszcze jedna podlosc
i do EK Diablo III dorzuci tez jakies avatary i emblementy budynkow do StarCraft II.

A na co mi darmowy dodatek do gry której nie mam, i nie zamierzam mieć ? Ring5 ma rację, jak już coś dorzucają, to niech to będzie związane z grą którą kupuję. Co następne, figurki w EK które pochodzą z zupełnie innej produkcji ?
Może i wyolbrzymiam, ale taka polityka też mi się nie podoba. Od petów się zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 21:02, Darkstar181 napisał:

A co w tym dziwnego ?


Chociażby to, że gra to nie jest Zonda, którą trzeba sobie rezerwować na kilka lat naprzód. Rozumiałbym coś takiego w przypadku Edycji Kolekcjonerskiej (vide Wiedźmin 2, gdzie rzeczywiście ma to sens - pierwszy 1000 egzemplarzy jest ponumerowany, co dla kolekcjonera może mieć sporą wartość), natomiast w przypadku podstawowej wersji gry jest (dla mnie) mało zrozumiałą praktyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2011 o 21:11, Ring5 napisał:

Chociażby to, że gra to nie jest Zonda, którą trzeba sobie rezerwować na kilka lat naprzód.
Rozumiałbym coś takiego w przypadku Edycji Kolekcjonerskiej (vide Wiedźmin 2, gdzie rzeczywiście
ma to sens - pierwszy 1000 egzemplarzy jest ponumerowany, co dla kolekcjonera może mieć
sporą wartość), natomiast w przypadku podstawowej wersji gry jest (dla mnie) mało zrozumiałą
praktyką.

Cóż, ludzie po prostu chcą mieć ten psychiczny komfort że gra już zamówiona :) Ale owszem, sam nigdy podstawki w preorderze nie zamawiałem, same EK. Jestem jednak pewien że sama idea preorderów ma pewne podłoże marketingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 21:07, Darkstar181 napisał:

A na co mi darmowy dodatek do gry której nie mam, i nie zamierzam mieć ? Ring5 ma rację,
jak już coś dorzucają, to niech to będzie związane z grą którą kupuję.


Jak widac zawisci nie brakuje. Dorzucaja cos za darmo to tez zle. Dla tych co maja WoWa bedzie to mily dodatek. O takiej drobnosce jak to, ze kazdy posiadacz StarCraft II dostal za darmo WoWa jakos nikt nie wspomina.

Ring5
W przypadku EK Wiedzmina 2 kazdy egzemplarz jest ponumerowany, a nie tylko pierwszy 1000.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2011 o 21:18, Wojman napisał:

Jak widac zawisci nie brakuje. Dorzucaja cos za darmo to tez zle. Dla tych co maja WoWa
bedzie to mily dodatek.

Ja po prostu nie chcę któregoś dnia dowiedzieć się że podstawowe wersje gry zamówione np. w preorderze będą w sobie miały kody na dlc... do innej gierki. Wyobrażasz sobie sytuację w której Diablo IV ma dodatkowe mapy/misje do SCIII, a ten z kolei dodatkowe questy do Diabełka ? I jedyny sposób by je mieć, to kupić tę drugą grę, bo taką promocję sobie wymyślili panowie z Blizz ?

Och, wait, coś takiego już jest grach BioWare. Kup Dragon Age, dostaniesz zbroję do Mass Effect :/

>O takiej drobnosce jak to, ze kazdy posiadacz StarCraft II dostal

Dnia 02.04.2011 o 21:18, Wojman napisał:

za darmo WoWa jakos nikt nie wspomina.

Wiesz, za tą grę i tak trzeba miesięcznie płacić :) Ale owszem, nie słyszałem. Po za tym że gracze WoWa z Korei mieli dostęp do SC II za darmo.

Dnia 02.04.2011 o 21:18, Wojman napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 21:13, Darkstar181 napisał:

Cóż, ludzie po prostu chcą mieć ten psychiczny komfort że gra już zamówiona :)


I właśnie to mnie dziwi najbardziej... Pre-order (szczególnie tak wczesny pre-order) składają (moim zdaniem - laika) osoby, które chcą grę mieć w dniu premiery, są na 100% pewne, że tego zakupu dokonają i już. Czyli raczej mamy nikłe szanse na to, że ktoś anuluje zamówienie. Dodając do tego fakt, że za pre-order (jak sam piszesz) nie płaci się w tym momencie, tylko przed samą wysyłką, nie widzę tu jakiegoś szczególnego podłoża "marketingowego" - w tym momencie pieniędzy i tak nie dostaną, natomiast później tak czy siak, pre-order czy nie, te pieniądze by wpłynęły. O co zatem chodzi - o odebranie klientów innym sklepom, które pre-ordera jeszcze nia mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 20:30, Ring5 napisał:


> Zastanawia mnie sens kupowania pre-ordera gry, która premierę może mieć za miesiąc albo

Dnia 02.04.2011 o 20:30, Ring5 napisał:

za rok...


Nie zamierzam kupować pre-ordera. Tylko klucz, właśnie tam, jak gra już się ukaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 21:49, Lordpilot napisał:

Nie zamierzam kupować pre-ordera. Tylko klucz, właśnie tam, jak gra już się ukaże.


A nie, ja nie do Ciebie osobiście, tylko tak bardziej ogólnie, o zjawisku jako takim ;) Sam się przymierzam do kupna tam klucza (do SC2), zbliżają mi się 2 tygodnie urlopu, a coś trzeba będzie robić... 60 zł taniej, niż w sklepie, a bez instrukcji w wersji papierowej chyba sobie jakoś poradzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 21:27, Ring5 napisał:

O co zatem chodzi - o odebranie klientów innym sklepom,

O przyciągnięcie zainteresowania chodzi, dobre spozycjonowanie w Google itp. Sorry, biznes ys biznes.
I o to właśnie - jak trafnie zauważyłeś - że sporo osób po złożeniu zamówienia już nie szuka alternatywnego źródła zakupu.
I jak sam podkreśliłeś: złożenie zamówienia pre-orderowego u nas nie wiąże się z koniecznością natychmiastowej płatności (płatność przyjmujemy 7 dni przed wysyłką, wcześniej nie ma takiej możliwości).

A najzabawniejsze jest to, że kilka polskich sklepów po naszym pre-orderze odpaliło pre-order u siebie.
Z okładką ściągniętą od nas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 21:24, Darkstar181 napisał:

Ja po prostu nie chcę któregoś dnia dowiedzieć się że podstawowe wersje gry zamówione
np. w preorderze będą w sobie miały kody na dlc... do innej gierki. Wyobrażasz sobie
sytuację w której Diablo IV ma dodatkowe mapy/misje do SCIII, a ten z kolei dodatkowe
questy do Diabełka ? I jedyny sposób by je mieć, to kupić tę drugą grę, bo taką promocję
sobie wymyślili panowie z Blizz ?


Dodatkowe misje to co innego i sam bym o to robil awanture. A taki pet czy portret do innej gry tego samego producenta to moim zdaniem nie jest nic zlego ani karygodnego, szczegolnie, ze w zaden sposob ow pet nie wplywa na rozgrywke.

Dnia 02.04.2011 o 21:24, Darkstar181 napisał:

Och, wait, coś takiego już jest grach BioWare. Kup Dragon Age, dostaniesz zbroję do Mass
Effect :/


A nie bylo to przypadkiem na odwrot? Tzn. kupujac Mass Effect 2 byla zbroja do Dragon Age: Poczatek.

Dnia 02.04.2011 o 21:24, Darkstar181 napisał:

Wiesz, za tą grę i tak trzeba miesięcznie płacić :) Ale owszem, nie słyszałem. Po za
tym że gracze WoWa z Korei mieli dostęp do SC II za darmo.


Ten StarCraft II dla posiadaczy WoWa w Koreii tak calkiem za darmo to nie jest. Otoz, zeby mogli grac w StarCraft II musza placic abonament WoWa. Jesli jest nie zaplacony to nie moga grac. Oczywiscie tamtejsi gracze moga tez kupic pudelkowy bezabonamentowy egzemplarz SC II. Co do dodania darmowego WoWa do SC II to jakby nie patrzec mily gest ze strony Blizzarda. A trzeba dodac, ze jest to pelna wersja bez zadnych ogranczen. I jest dodany darmowy miesiac gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 00:43, maniekk napisał:

Pre-order, pre-orderem, ale pewnie i tak szybciej i taniej będzie można kupić w Media
;) Jakoś nie potrafię zaufać gramowi niestety :(

Coś ty, w sieci będą chodzić klucze do wersji cyfrowej o 60-80 zł taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie to bo jeszcze nie ma dokładnej daty premiery a juz mozna składać zamówienie. Ale szczerze cena mnie zaskoczyła pozytywnie, myślałem ze będzie drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 16:00, Ekonochrist napisał:

Diablo III bez Diablo na okładce?


No co ty? Na okładce (tej obecnej) JEST Diablo nieźle zaogniony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie przed zamówieniem powstrzymuje tylko fakt, że chcę EK - kupka forsy czeka już od ponad roku na wydanie - zbierałem skrzętnie!

A już miałem w koszyku edycję standardową ...

Co do ceny preorderu - cena nad wyraz spodziewana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować