Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Porównanie Shift 2: Unleashed z Need for Speed: Shift, Gran Turismo 5 i Forza Motorsport 3

15 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Serwis Motogames.gram.pl przygotował ciekawe materiały porównujące Shift 2: Unleashed m.in. z Need for Speed: Shift, ale także z Gran Turismo 5, Forza Motorsport 3 oraz... rzeczywistością!

Przeczytaj cały tekst "Porównanie Shift 2: Unleashed z Need for Speed: Shift, Gran Turismo 5 i Forza Motorsport 3" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shift przekozaczył rzeczywistość. To serio wygląda lepiej niż na kamerze. Czuję, że grafika w grach poszła w nieco innym kierunku niż się początkowo mogło wydawać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Shifcie każde auto musi mieć tą mega wielką turbosprężarkę, która brzmi jak odrzutowiec? No normalnie dźwięki byłyby super gdyby nie ten pisk. Przy kilku autach brzmi to super, ale w każdym? I to jeszcze tak? Zagłusza to przecież piękny pomruk silnika, więc po co to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propsy dla tego kto grał/prowadził te auta! SHIFT 2 = jak widać to dobra alternatywa dla ludzi mających tylko PC, a chcących zagrać w symulator a nie kolejny arcade. BTW fajny pomysł z porównaniem gry do rzeczywistości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra prezentuje się na prawdę całkiem fajnie, szkoda tylko, że na PS3 do nagrania ustawiono ograniczoną paletę kolorów RGB (dostępne w ustawieniach obrazu PS) przez co widać duże różnice w wysyceniu barw w porównaniu do PC. Co do porównania z rzeczywistością to faktycznie gra wygląda i brzmi lepiej ale wydaje mi się, że to w głównej mierze wina jakości nagrania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to mi sie w Shifcie najmniej podoba- dzwiek jest przesadzony na maksa, sredniej jakosci probki sa zagluszane przez turbo wielkosci bebna od pralki (w silniku Lambo, ktory nie ma doladowania), a odglos zmiany biegow przypomina dzwiek rajdowej skrzyni x-trac - sorry, ale Lambo to nie samochod WRC, nie slychac w nim zadnych dzwiekow dochodzacych ze skrzyni, ani zadnych piskow, ani takiego szumu- w rzeczywistosci dzwiek w kabinie jest mocno przytlumiony, najpierw slychac rowny, metaliczny chrobot (zwlaszcza do polowy skali obrotow, kto slyszal dzwiek silnika Audi 4.2 FSI ten natychmiast rozpozna :) a potem narastajace wycie i jazgot na koncu skali. W GT5 uporali sie z tym niezle, w Shifcie dzwiek jest bardziej jednostajny, nie zmienia swojej barwy, jest po prostu modulowany w skali. Szkoda;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 10:57, mr-nadol napisał:

Ostatni filmik (GT5 i Shift 2), ruchy kierownicą. Pierwsza moja myśl: pro vs nowicjusz:D

Ja inaczej uważam. W Shifcie to wyglada bardziej realistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 10:57, mr-nadol napisał:

Ostatni filmik (GT5 i Shift 2), ruchy kierownicą. Pierwsza moja myśl: pro vs nowicjusz:D


A ja powiem tak (po zagraniu w GT5 jak i Shift 2) - w GT5 masz pełną kontrolę nad kierownicą. Każdy najmniejszy ruch zależy od ciebie. SHIFT 2 - kierownica lata mimowolnie (ot taka animacja) co początkowo dezorientuje. Osobiście wolałem GT5. A ze wszystkich przedstawionych gier najlepiej grało mi się w Forzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze samochod zachowuje sie malo realistycznie (w ogole nie widac wplywu masy na konkretny rodzaj napedu, co w rezultacie daje sredni feeling prowadzonej maszyny);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 10:57, mr-nadol napisał:

Ostatni filmik (GT5 i Shift 2), ruchy kierownicą. Pierwsza moja myśl: pro vs nowicjusz:D

PRO...- chyba miałeś na myśli ułatwienia na maxa... GT5 to syf w porównaniu do 2 SHIFT''a. Juz przy 60-80 km/h nieźle ciska autem/kierownicą gdy się ma troszkę mocy pod maską i zakręty ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:37, kodi24 napisał:

Szkoda ze samochod zachowuje sie malo realistycznie (w ogole nie widac wplywu masy na
konkretny rodzaj napedu, co w rezultacie daje sredni feeling prowadzonej maszyny);

Chodzi o to że w GT wygląda to jakby wcale nie kierownica sie skręcała. Stoi w miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować