Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Battlefield 3 - jakie będą?

56 postów w tym temacie

Uwazam ze wymagania rekomendowane będą co najmniej 4 rdzenie jak i5 750, 4giga ram, karta graficzna 896MB np gtx260.
Nie sadze aby podali takie wymagania na pudelku gry, ale wydaje mi się ze będzie to minimalny zestaw, aby uruchomić bf3 na zadowalających oko ustawieniach graficznych.
Spodziewam się naprawdę dobrej grafiki w bf3, mam nadzieje ze będzie o wiele lepsza niż w bc2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 22:20, Mechwarrior napisał:

Niewiem czy wiecie ale Ps3 ma 256 MB ramu.
Tak. 256MB. RAMU. Nie w grafice.

PS3 ma w sumie 512 MB RAM, tak samo jak X360 - z tą różnicą, że dzielone po pół na grafikę i pozostałe funkcje. Poza tym te RAMy sa dużo szybsze niż obecnie używane w PC i praktycznie niczym nie zagracone - OS konsol nie zajmuje kilkuset MB z tych 512. Do tego dojdą mniejsze mapy, niższa jakość tekstur, lepsza optymalizacja itp.itd. Podsumowując - to będą właściwie 2 zupełnie różne gry i nawet jeżeli wersja konsolowa będzie chodzić dobrze, to PCtowa może spokojnie wymagać 4GB RAM do czegokolwiek np. powyżej mid-detali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 22:14, absmak napisał:

> Ma tylko w GTA4.

Skończ. Bo to już z żałosnego przechodzi w śmieszne.


No to powiedz czym różni się karta która ma 512MB od tej która ma 1024MB inteligencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 01:36, Mr_Terrorist napisał:

System: 64-bitowa Vista lub Windows 7 - BUAHAAHHAAHAHHA -.- nie w tym życiu

To znaczy jaka jest alternatywa? XP? Nie rozśmieszaj nawet. A jeżeli w ogóle kupować 7, to 32-bit również nie ma najmniejszego sensu. 8 prawdopodobnie będzie tylko w wersji 64-bitowej. Najwyższa pora - technologia jest od lat, 32 bity są przestarzałe chyba jeszcze dłużej, ale z jakiegoś dziwnego powodu (może dlatego, że Intel przez dłuższy czas nie miał prawdziwych, 64-bitowych procesorów) MS nie poszedł w nią mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 07:52, Salwatorowiec napisał:

No to powiedz czym różni się karta która ma 512MB od tej która ma 1024MB inteligencie?


Najpierw zapoznaj się z tym, czym jest karta graficzna, bo chyba nie wiesz, czym jest, skoro wypisujesz takie bzdury i pytasz o tak oczywiste rzeczy. Jest tam akapit poświęcony pamięci na karcie. A Twoje powyzsze pytanie jest tak tendencyjne, że aż głupie. http://en.wikipedia.org/wiki/Video_card

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 09:50, Salwatorowiec napisał:

Dobra i tak się na niczym nie znasz myślisz jak dziecko bo pewnie nim jesteś, że myślisz,
że jak masz dużo pamięci w karcie to ci pójdzie każda gra.


Nie kompromituj się jeszcze bardziej, niż już to zrobiłeś :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 08:10, akodo_ryu napisał:

> System: 64-bitowa Vista lub Windows 7 - BUAHAAHHAAHAHHA -.- nie w tym życiu
To znaczy jaka jest alternatywa? XP? Nie rozśmieszaj nawet. A jeżeli w ogóle kupować
7, to 32-bit również nie ma najmniejszego sensu. 8 prawdopodobnie będzie tylko w wersji
64-bitowej. Najwyższa pora - technologia jest od lat, 32 bity są przestarzałe chyba jeszcze
dłużej, ale z jakiegoś dziwnego powodu (może dlatego, że Intel przez dłuższy czas nie
miał prawdziwych, 64-bitowych procesorów) MS nie poszedł w nią mocno.


Nie mówię o przestarzałym XP. Vista i Seven 32bitowe wspierają wszystkie wymagane biblioteki. Miałem win 7 64bit, ale wróciłem do wersji 32bit bo nie widziałem żadnej poprawy wydajności w programach 64 bitowych + większe zużycie ramu. Więc po co mi to? Tak więc kolego, dam sobie rękę uciąć, że nie będzie wymagany system 64bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna po ciula gadacie caly czas o kompach i konsolach .Chyba w temacie chodzilo o wymagania BFa a nie co jest lepsze.Zreszta ja tez cos powiem jak juz xd jest zasmiecony temat...Nie ma czegos takiego lepsze czy gorsze.
Pamietajmy ze komp nie sluzy tylko do grania wiec moze byc i drozszy. Jak kogos nie stac to sie nie kupuje logiczne .Jak kogos nie stac to nie kupi i konsoli do grania mimo ze teoretycznie tansza(ale roznie z tym bywa),ale mysli by starczylo mu na jedzenie...
Ja np gram okazjonalnie wiec nie opyla mi sie kupic konsoli (no jakby gry byly po 5zl na konsole to ok).Po 2 kto mi TV HD kupi?Chyba ze nie trzeba np do PS3 ;).
Tez swoja droga nie widze dramatu z tymi kompami kupilem 2lata temu i jakos nie widze zeby cos zwalnialo strasznie(a nie mam ani 4rdzeni ani kart np SLI...).
No tak ale jak przeczytalem to co napisalem to wyszlo ze wychwalam kompa xD,ale tak nie jest bo poprostu tu sie da grac i tu co chce sie miec to sie ma i tyle chyba filozofii .

PS xD co do tych wymagan to czuje jak maxa podadza to bedzie mi jednak zwalnial ten komp hehe(pozdrowienia dla konsolowcow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że podane przez was wymagania są bardzo realne. Co do systemu Vista i 7 , 512 MB na krarnie graficznej i 4 GB ramu nie mam zastrzeżeń bo słyszałem że właśnie tyle ramu będzie wymagała i system również trzeba będzie wymienić na 7 lub vistę. Co do procka to myślę że może być wymagany nawet mocniejszy niż tutaj podany, ale jeśli się mylę to bardzo dobrze. Co do karty to 512 to faktycznie minimum ale co do modelu to będzie trzeba poczekać na oficjalne wymagania bo zgadywać nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 20:03, absmak napisał:

Kolejny, który nie ma o czymś pojęcia i robi z siebie pośmiewisko.
W GTA IV na karcie z 1GB w pełnych detalach nie zagrasz. Pamięć ma znaczenie.


Jeśli masz syfiastą kartę to nawet 2 GB ci nie pomoże, ale jeśli dobrą kartę z 1 GB to GTA 4 na fullach bez problemu będzie chodziło.
Mówiąc że na karcie z 1 GB nie zagrasz w GTA 4 gadasz głupoty, bo są katy z 896 MB pamięci na których ta gra będzie chodziła full detalach. Pamięć jest potrzebna do pracy w wyższych rozdzielczościach i są karty co mają 2 GM pamięci nawet i są takie beznadziejne ze średnie 512 jadą z nimi jak chcą i to na wszystkich rozdzielczościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2011 o 22:06, matiyyy napisał:

Jeśli masz syfiastą kartę to nawet 2 GB ci nie pomoże, ale jeśli dobrą kartę z 1 GB to
GTA 4 na fullach bez problemu będzie chodziło.

Nie będzie chodziło, bo gra ma blokadę wysokich detali tekstur na kartach poniżej 1gb. Grałeś w ogóle w GTA IV ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 10:08, dzeju007 napisał:

no to pograne:/ zal :(. mam nadzieje ze bedą nizsze , ze RAM bezdzie nizszy!


Niestety ale te 4 GB to chyba realne, teraz kto ma zainstalowanego Widnowsa 7 64 bity, niech wejdzie w Menedżer zadań i zobaczy ile już ram jest wykorzystywanych, czyli gra może wymagać minimum 2GB ale Windows też ram potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować