Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2007 o 15:29, mrosi napisał:

> wszystko działa ok ja używam i nie mam problemów, niektóre app działają jakby sprawniej
niż
> pod wersją 32 bity. Szczególnie oprogramowanie które jest napisane pod 64 bity - poszukaj
na
> sieci, były porównania w pewnych przypadkach wzrost nawet do 40%

Czyli bez porównania lepiej niż to było z XP? Tamten system użytkowałem przez kilka dni, potem
dałem sobie spokój. Prawie nic nie działało. Dlatego zapytałem jak jest z Vistą. Mam 4GB pamięci
a 32-bitowy system widzi jedynie 3GB. Trochę szkoda tego 1GB...:-)
Przy okazji...
Czy tak powinno być, że BIOS widzi też tylko 3GB? Czy nie powinno być tak, że tylko system
zaniża wielkość pamięci?

moim zdaniem to tylko system zaniża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ustawiłem niechcący program LUPA tak, że przy uruchomieniu kompa pojawia się na pulpicie.
Próbowałem jakoś wyłączyć: w opcjach, ustawieniach, panelu sterowania itp. itd. Z tym mam problem.
JAK TO WYŁĄCZYĆ??????
za odp z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 14:19, mateuszbanach0 napisał:

Mam problem. Ustawiłem niechcący program LUPA tak, że przy uruchomieniu kompa pojawia się na
pulpicie.
Próbowałem jakoś wyłączyć: w opcjach, ustawieniach, panelu sterowania itp. itd. Z tym mam problem.

JAK TO WYŁĄCZYĆ??????
za odp z góry dzięki

powiem szczerze że nie wiem o co chodzi, ale mozesz spróbować w autostarcie wyrzucić ten program (menu start/autostart), w narzędziu msconfig(w pasku polecen wpisujesz msconfig) znajdź nazwę pliku tego programu i odznacz go (żeby nie był ładowany), możesz zrobic jedną cieawą rzecz mianowicie przywrócić system o kilka dni wcześniej i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 07:46, czaja24 napisał:

> Mam problem. Ustawiłem niechcący program LUPA tak, że przy uruchomieniu kompa pojawia
się na
> pulpicie.
> Próbowałem jakoś wyłączyć: w opcjach, ustawieniach, panelu sterowania itp. itd. Z tym
mam problem.
>
> JAK TO WYŁĄCZYĆ??????
> za odp z góry dzięki
powiem szczerze że nie wiem o co chodzi, ale mozesz spróbować w autostarcie wyrzucić ten program
(menu start/autostart), w narzędziu msconfig(w pasku polecen wpisujesz msconfig) znajdź nazwę
pliku tego programu i odznacz go (żeby nie był ładowany), możesz zrobic jedną cieawą rzecz

dziex za podpowiedź

Dnia 01.12.2007 o 07:46, czaja24 napisał:

mianowicie przywrócić system o kilka dni wcześniej i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka refleksji po 6m-c z użwania visty (user domowy gry itd)
- system owszem ciekawy - stabilny i "cieszący oko" kilka fajnych patentów
jest niezły
ale..
- ale do gier się nie nadaje tak jak Xp - (dwa sytemy zainstalowe jednocześnie i test na tych samych grach) w większości gier na viście wydajność spada ok 20-30 % względem xp (szczególnie widoczne w company of heros, crisis, medieval ) w niektóre gry wogóle się nie pograbo vista ma problemy z adresowaniem pamięci (gothic III, wiedźmin - częste wywalanie którego pod xp nie ma )
- olbrzymie problemy z Eax-em - zero wsparcia (alchemy tylko dla x-fi - wcześniejsze audigy zostają bez wsparcia - nie obwiniam producentów tylko MS z ich dziwne rozwiązania powłoki sterowników - czy jak to się tam zowie) DRM !! - masakra nawet filmik z aparatu jest blokowany - media playerem nie odpalisz - tylko innymi programami i to nie zawsze - to samo jest z FRAPSEM - klip trzeba przerabiać na innyc format aby pod vistą pooglądać
- zamulanie - czasem dziwne zachowanie - kliknięcie na mój komputer czy inny folder - vista "myśli" kilka - kilkanaście sekund - niby nic ale denerwuje
zaśmiecanie partycji systemowej - czyli punkt przywracania sytemu i takie tam - bez kontroli po kilkunastu dniach z 40 gb zostanie wam kilka :P - masakra co dwa dni trzeba ręcznie czyścić - chyba że wyłączymy punkt przywracania
vista potrzebuje mocengo kompa a i nawet jak się takiego ma to z grami są problemy (spadek wydajności)- co albo wynika ze słabych sterowników producentów sprzętu albo słabości visty która marnotrawi moc kart graficznych i procka - nie wiem ale różnie z tym bywa (dziwne też że vista zaniża wielkość pamięci na kartcie graficznej - mam 8800 gts 320 a w ustawieniach czy inncyh programach testujących pokazuje 256 - dziwne - nie wiem czy to tylko inforamcja taka czy sytem używa tylko tych 256 mb)
Jednak muszę przyznać że po kilkunastu poprawkach system działa znacznie sprawniej niż w maju kiedy go kupowałem - poprawiła się nieco wydajność gier i ogólnie sytemu (kopiowanie itd) ale do xp dużo brakuje
Nie napawają do optymizmu inforamcje o sp 1 który ponoć nie poprawia wydajności sytemu ;/ tym bardziej że ponoć sp3 pod XP to robi i to nawet ok 20-30 % jeżeli tak będzie to ... ekhm cóż nic dobrego z visty nie będzie no ale zobaczymy.
Ogólnie mówiąc - da się żyć z vistą - gry działają itd, ale lepszą wydajność uzyskamy na xp co pozwali nam pograć w gry na wyższych ustawieniach z zachowaniem płynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:29, mrosi napisał:

Mam 4GB pamięci
a 32-bitowy system widzi jedynie 3GB. Trochę szkoda tego 1GB...:-)
Przy okazji...
Czy tak powinno być, że BIOS widzi też tylko 3GB? Czy nie powinno być tak, że tylko system
zaniża wielkość pamięci?


System faktycznie powinien widzieć te 4 GB :-). Więc to wina BIOS-u (najwyraźniej BIOS płyty tylko tyle może obsłużyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 14:04, lothar-mb napisał:

> Mam 4GB pamięci
> a 32-bitowy system widzi jedynie 3GB. Trochę szkoda tego 1GB...:-)
> Przy okazji...
> Czy tak powinno być, że BIOS widzi też tylko 3GB? Czy nie powinno być tak, że tylko system

> zaniża wielkość pamięci?

System faktycznie powinien widzieć te 4 GB :-). Więc to wina BIOS-u (najwyraźniej BIOS płyty
tylko tyle może obsłużyć)

to że 32bitowy system widzi tylko 3GB to jest normalne, plyty główne na 3 - 4 lata wstecz sa pzystosowane do obslugi takiej pojemności, zwyczajnie system 32 bitowy nie potrafi stosować tak długiego adresu komurek pamięci i dlatego widzi ograniczoną pojemność do ok 3,5gb. z systemami 64bit nie ma problemu widzą ile trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 13:56, Selv napisał:

> nawet ok 20-30 %

Nie przesadzajmy już, mowa jest o 10% ;)

co nie zmienia faktu że vista raczej sobie nie radzi -
w grach przy xp-ku wysiada i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:06, czaja24 napisał:

to że 32bitowy system widzi tylko 3GB to jest normalne, plyty główne na 3 - 4 lata wstecz sa
pzystosowane do obslugi takiej pojemności, zwyczajnie system 32 bitowy nie potrafi stosować
tak długiego adresu komurek pamięci


Przy 32-bitach można bez problemu zaadresować 4 GB pamięci operacyjnej. (I Vista 32-bit i Win XP)
To że system widzi tylko 3 GB jest ograniczeniem płyty głównej a nie systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:17, lothar-mb napisał:

> to że 32bitowy system widzi tylko 3GB to jest normalne, plyty główne na 3 - 4 lata wstecz
sa
> pzystosowane do obslugi takiej pojemności, zwyczajnie system 32 bitowy nie potrafi stosować

> tak długiego adresu komurek pamięci

No więc piszę, że wszystko zależy od płyty głównej :-). Jesli płyta potrafi obsłużyć do 4GB
to spokojnie można zainstalować tyle (system nie ma tu nic do rzeczy). Przy 32-bitach można
bez problemu zaadresować 4 GB pamięci operacyjnej

no to powiedz mi jak bo chętnie posłucham :P i postaram się ustawić (płytę mam nową na p35 i tyż widzi tylko 3,5 ) to nie wina płyty bo osbługuje do 8gb tylko 32 bit sytemu jak czaja pisał !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:14, scott napisał:

> > nawet ok 20-30 %
>
> Nie przesadzajmy już, mowa jest o 10% ;)
>
co nie zmienia faktu że vista raczej sobie nie radzi -
w grach przy xp-ku wysiada i tyle

a ja mam nie najnowszy sprzęt i u mnie vista a xp nie ma róożnicy A64 3000+ 1gb ram i karta 6600GT może coś z konfiguracją albo z driverami masz nie tak nie wiem, tyle że lapek móglby mi sprawniej chodzić ale to wina ramu 1024 minus 256 na grafe, tak to nie mam zastrzeżeń bo lapka mam mocniejszego do pracy niż stacjonarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:20, scott napisał:

no to powiedz mi jak bo chętnie posłucham :P i postaram się ustawić (płytę mam nową na p35
i tyż widzi tylko 3,5 )


a ile pokazuje Ci pamięci w BIOS-ie , hmmm ? 4 GB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:28, lothar-mb napisał:

> no to powiedz mi jak bo chętnie posłucham :P i postaram się ustawić (płytę mam nową
na p35
> i tyż widzi tylko 3,5 )

a ile pokazuje Ci pamięci w BIOS-ie , hmmm ? 4 GB ?

tak 4 gb :) - przy starcie też - everst też pokaże 4 gb i cpu-z ale winda (zarówno xp i vista 32 bit) we właściwościach 3,5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2007 o 17:25, czaja24 napisał:

lapka mam mocniejszego do pracy niż stacjonarny

no nie jest tak źle konfig jest dobry i zarówno w viście jak xp - płynność w grach jest b.dobra tylko że na Xp można więcej wyciągnąć :P (wyższe ustawienia itd. np w xp zawsze max rozdziałka i efekty na maxa a pod vistą gra dostaje czkawki na takich ustawieniach - pewnie wielu uzna że działanie gier pod vistą jest ok to jednak mnie to nie zadawala :P ) inna sprawa to adresowanie pamięci graficznej pod vistą - tu jest faktycznie problem bo MS już 1 poprawkę wydał ale nie naprawili do końca problemu - nadal pamięć "wycieka" i gry się sypią
ogólnie jestem zadowolony z visty ale grywam pod xp -ekiem - czekam na poprawki do visty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:39, scott napisał:

tak 4 gb :) - przy starcie też - everst też pokaże 4 gb i cpu-z ale winda (zarówno xp i vista
32 bit) we właściwościach 3,5 :)


heh, no to nieźle dali ciała ludziki z MS :P. Bo na 32-bitach ( a już tym bardziej w 2007) system spokojnie powinien adsresować te 4gigsy.

Ale czytam właśnie, ze maja to poprawić w nowym Service Packu:)
"Prawdopodobnie SP1 ma wykluczać już ten problem. Jak na razie 4gb obsługuje tylko Vista w wersji 64 bitowej... Jeden użytkownik na forum napisał że po wgraniu bety SP1 system zaczął poprawnie widzieć 4 GB Ramu więc trzeba mieć tylko nadzieję że tak będzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2007 o 17:42, lothar-mb napisał:

Ale czytam właśnie, ze maja to poprawić w nowym Service Packu:)
"Prawdopodobnie SP1 ma wykluczać już ten problem. Jak na razie 4gb obsługuje tylko Vista
w wersji 64 bitowej... Jeden użytkownik na forum napisał że po wgraniu bety SP1 system zaczął
poprawnie widzieć 4 GB Ramu więc trzeba mieć tylko nadzieję że tak będzie"

no jeżeli to prawda to będzie super - gdzieś to wyczytał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://support.microsoft.com/kb/929605
...Yay ;]
Ciekawi mnie więc, na ile to taka poprawa `dla numerka we właściwościach` czyli czy naprawdę to będzie działać :)

Sam osobiście testowałem VistęB+najnowsze łatki,gatki i inne drivery w poprzednim tygodniu.
W GW spadek klatek o 40%, wstyd bo akurat w to gram obecnie.
Poza tym, Wiedźmin gorzej, Oblivion gorzej, trza było mocno ustawienia zjechać aby otrzymać podobna płynność.
Zwłaszcza widoczne to jest przy szybkich obrotach kamery, w Viscie jest dużo bardziej zauważalne cięcie wtedy chociaż niby jeszcze zostaje zapas pamięci. System sam w sobie chodził szybko, chociaż, co mi z samego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować