• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Artur_Pawlak

Wiedzmin 2 EK CD1 Blad CRC

Pytanie

164 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam,
miałam dokładnie taki sam problem z plikiem CRC na pierwszej płycie. Nic nie dawało rady. Myślałam, że to wina płyty, ale gdy zaczęłam instalować na laptopie poszło jak z płatka.
Więc to wina napędu (co jest dziwne bo komputer ma 4 miesiące -.-).
Ale zgrałam na laptopie obraz płyty w Deamonie, przewaliłam na komputer i POSZŁO! Wszystko działa pięknie i ładnie!

Może jeśli ktoś ma dalej problemy z tymi wrednymi płytami i ma możliwość, to polecam ten sposób :)

Co nie zmienia faktu, że to są jakieś jaja -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podczas instalacji wyświetla się błąd crc, nie mogę skopiować gry na dysk twardy. Na pudełku jest napisane, że potrzeba napędu DVD9, który posiadam. Mimo to nie można zainstalować gry. Trzeba było podać napędy, na których nie działa gra. Wielki wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Miałem ten sam problem. Wiedzmin nie instalował się. Po kilku probach, testach dałem za wygraną, sciagnałem z netu pierwszą płytę (bo druga działa dobrze) i wreszcie zainstalowałem. Ale nie gram bo czekam na hotfix od Ati oraz na patch optymalizującego grę bo na moim sprzęcie na średnich działa cienko (choc crysis 2 na średnich smiga a grafe ma duuuuzo lepsza). Poza tym Wiedzmin 2 jest ogolnie cienki - bez pada nie podchodz (wkurza mnie skonsolowienie gry). Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Otoz tak robilem wszystkie te sposoby i nie zamierzam sie bawic w jakies kopiowanie pilkow z innego kompa.Nie po to wydalem 89 zl zeby bawic sie w jakies zabiegi mam nadzieje ze jak pojde do empiku to dostane nowa plyte bo naprwde posiadam bardzo duza kolekcje orginalnych gier (w tym ze 20 Cd projekt) i w zadnym przypadku nie mialem takiego problemu.

No chyba ze firma boi sie przyznac do wlasnego bledu :)

Moj problem :

Blad danych Crc ale na plycie numer 2. Doslownie zostaje mi jak to kolega kilka postow wyzej okreslil 2 kwadraciki do konca instalacij i boom klapa :))) oh i kopiowanie na komputer calego folderu na komputer tez nic nei daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W empiku nie chcieli mi wymienic- musialbym czekac ze 2 tygodnie na rozpatrzenie reklamacji. Uderzaj prosto do Cdprojekt. Kiedys to za darmo wyslali mi plytę, bo mialem tormenta uszkodzonego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich problematyków. Ja również mam grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Oto problem:
Grupa pliku: Data
Plik: H:\data2.cab
Błąd: Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia.
Instalacja zacina się w ok. 1/4 całego paska. Wziąłem lapka mamy i tam zgrałem ów plik. Skopiowało sie bez problemu. U mnie natomiast w połowie nie chcialo sie skopiowiac. Przeinstalowywalem naped tez nic. Cały czas to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
Skoro na innym kompie się da to widzę kilka opcji:
a) Skopiować na niego całą instalkę z płyty, stamtąd to przerzucić na pendrive''a i przenieść na swój komp.
b) Jak wyżej tylko zamiast pendrive''a wykorzystać sieć lokalną i opcję udostępniania plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.05.2011 o 11:32, Moro59 napisał:

Nie ma to jak zrzucać winę na napęd.... wystarczy przeczytać, co napisałem wyżej. Co
z tego, że na lapku udało mi się (wreszcie!) zgrać na dysk, skoro i tak nie można otworzyć
archiwum, bo "dane są uszkodzone"?

Zamieszczam link do problemu (screen), żeby każdy wiedział jak to wygląda: http://w563.wrzuta.pl/obraz/5d4VCV4w5Vg/tw2b



Mam to samo do bani z taką grą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.05.2011 o 21:05, Solostran napisał:

Jak pisałem wcześniej, jeśli przy instalacji z dysku twardego również jest błąd CRC to
wina na 99,9% nie leży po stronie płyty/napędu. Możesz sprawdzić czy w trybie czystego
bootowania przejdzie bez błędów? Link do instrukcji: http://www.cdprojekt.pl/support/tutorial/3027/Czyste_bootowanie.



Kupiłem Wiedźmina 2 mam ten sam problem co wszyscy PROBLEM Z CRC i nie mam ochoty się bawić w jakieś kopiowanie na twardego i inne głupie porady. Zapłaciłem za GRĘ co powinna działać a nie działać ma w dupie twoje porady, po-prostu daliście dupy i nie podtrawicie naprawić błędu. DZIĘKUJĘ ZA GRĘ ZŁODZIEJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2011 o 19:45, seb84ek napisał:

Kupiłem Wiedźmina 2 mam ten sam problem co wszyscy PROBLEM Z CRC i nie mam ochoty się
bawić w jakieś kopiowanie na twardego i inne głupie porady. Zapłaciłem za GRĘ co powinna
działać a nie działać ma w dupie twoje porady, po-prostu daliście dupy i nie podtrawicie
naprawić błędu. DZIĘKUJĘ ZA GRĘ ZŁODZIEJE.


Witam,
Oto fragment regulaminu, który złamałeś: "Co jest zabronione
Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie
Stosowanie w wypowiedziach słów uznawanych za niekulturalne a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, Pracowników gram.pl lub innych osób /.../"
- Nie musisz kogoś wyzywać bo tobie się nie podoba, że ktoś próbuje pomóc, poza tym nikt nie jest złodziejem.... Po to jest pomoc techniczna by pomagać ale skoro Ty tej pomocy nie chcesz to już inna sprawa, za złamanie ów punktu regulaminu otrzymujesz ostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Błąd CRC - moje rozwiązanie problemu z zainstalowaniem Wiedźmina 2:

W skrócie : TRZEBA PO PROSTU SPOWOLNIĆ NAPĘD DVD PODCZAS INSTALACJI :)

1. Wyszukujecie w googlu program "AnyDVD" (wersja trial 21 dni bodajże ale będzie nam potrzebny tylko do instalacji wiedźmina potem można go odinstalować.)
2. Ściągacie i instalujecie go (może być potrzebny restart)
3. Uruchamiacie program AnyDVD. Pojawi się okienko z opcjami. szukacie sekcję "urządzenia". W niej zaznaczacie ptaszek "włącz kontrolę prędkości",a następnie wybieracie opcję "wolny & cichy" we wszystkich trzech polach (video dvd,audio cd,inny dysk). Potwierdzacie wybór naciskając OK,OK,Kontynuuj (guziczek "kontunuuj" będzie można nacisnąć po kilku sekundach :))
4.INSTALUJECIE WIEDźMINA (Instalacja będzie przebiegała wolno, z prędkością około 4x, ale powinno się udać. Gdy zainstalują się wszystkie dane z DVD1 możecie odrazu w programie AnyDVD zmienic prędkosc napędu na "szybki & głośny" i

instalowac DVD2 z pełną prędkością. Program nie będzie już potrzebny.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem i zapobiegłem niepotrzebnemu zakupowi nowego odtwarzacza DVD.


Postscriptum skierowane do CDPROJEKT:

1. Daliście ciała z tymi płytami ("DVD9" ponoć...). Próbowałem odpalić instalację na trzech napędach (Lite On DH20A1S, nowiutki Asus DRW-24B3ST, napęd w laptopie...). Żaden nie odczytał pliku data2.cab na DVD 1 na którym zawiesza się instalacja. Pierwszy raz zdarzyło mi się takie coś z oryginalną grą. Takie sytuacje skłaniają ludzi do ściągania piratów. Wydaje mi się, że większość ludzi nie ma napędów DVD za 200zł tylko za 70. Te tanie napędy ODTWARZAJĄ płyty dwuwarstwowe DVD innych dystrybutorów. Pomyślcie o tym i poprawcie się następnym razem.

2. Zrobiliście najlepszą grę RPG w jaką grałem. Wartą tych 119zł. Dziękuję wam za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam to samo z wiedźminkiem 2. Najdziwniejsze że pod XP wszystko śmigało, a po przejściu na Win7 mam spore problemy z oryginałami, czasem mieli płyty strasznie długo zanim je wyłapie, a potem i tak błędy crc wyskakują jak tutaj już było wspomniane, większość problemów tyczy się płyt DVD9. Z płytami DVDR gdzie przechowuję zdjęcia i różne projekty nie ma najmniejszych problemów. Dodam, że napęd nowiutki z Pioneer''a a i płyty czyściutkie, bez żadnych rysek (dbam o płyty).
Jeszcze nie doszedłem jak Wieśka uruchomić z tegoż własnie powodu. Myślałem czy by nie ściągnąć "kopii zapasowej" z netu, ale mija się to z celem, bo od razu są tak złamane że nie trzeba wpisywać keya, a ja potrzebował bym czystej kopii dzięki której mógłbym legalnie wpisać mój klucz, aktualizować i grać...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Słuchajcie błagam od 5 dni walczę by mi sie zacinał się Wiedźmin 2 edycja rozszerzona oryginał. Posiadam laptopa:
Procer Intel Core I5
Ram 3 Gb
Karta graficzna Gforce 310M 1GB

kurcze nie ma opcji by mi się chyba wieszało na minimalnych...już wszystko robiłem wyłączałem ubropróbpkowanie czy jakos tak AA wszysyko o czym piszą zainstalowałem Gameboostera nie wiem zainstalowalem nowe stetry do karty no niewiem błagam pomóżcie to prezent od dziewczyny a nawet nie wiem dlaczego mi sie na kazdych ustawieniach zacina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.05.2012 o 23:45, shino147 napisał:

kurcze nie ma opcji by mi się chyba wieszało na minimalnych...już wszystko robiłem wyłączałem
ubropróbpkowanie czy jakos tak AA wszysyko o czym piszą zainstalowałem Gameboostera nie
wiem zainstalowalem nowe stetry do karty no niewiem błagam pomóżcie to prezent od dziewczyny
a nawet nie wiem dlaczego mi sie na kazdych ustawieniach zacina.


Nie jestem ekspertem ale wygląda to na kartę graficzną w laptopie, a z nimi często są problemy, szczególnie że ten model to raczej nie jest guru wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.05.2012 o 23:45, shino147 napisał:

Słuchajcie błagam od 5 dni walczę by mi sie zacinał się Wiedźmin 2 edycja rozszerzona
oryginał. Posiadam laptopa:
Procer Intel Core I5
Ram 3 Gb
Karta graficzna Gforce 310M 1GB

kurcze nie ma opcji by mi się chyba wieszało na minimalnych...już wszystko robiłem wyłączałem
ubropróbpkowanie czy jakos tak AA wszysyko o czym piszą zainstalowałem Gameboostera nie
wiem zainstalowalem nowe stetry do karty no niewiem błagam pomóżcie to prezent od dziewczyny
a nawet nie wiem dlaczego mi sie na kazdych ustawieniach zacina.


GeForce''y mobilne w laptopach nie mające numerków X60 X70 X80 (np 260, 480 itp.) nie nadają się w ogóle do gier. Z tego co widzę ty masz GeForce''a 310 - do Worda i przeglądania Internetu spokojnie wystarczy, ale na poważne gry niestety bym nie liczył. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie no to zajebiscie dziwne ze diablo 3 mi smiga bez problemu widac ze uzyskałem dobrą odpowiedź ale dzięki za chęci....pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Posiadasz wersje Wiedźmina 2 z GoGa, czy z uciążliwym DRM który żre wydajność podczas grania?
Jeżeli masz wersje z DRM, zainstaluj najnowszego patcha (patch 1.1 wywalał DRM) albo zamień .exe gry na gog-owy (po zamianie exe odradzam pachtowania gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2012 o 01:19, shino147 napisał:

nie no to zajebiscie dziwne ze diablo 3 mi smiga bez problemu widac ze uzyskałem dobrą
odpowiedź ale dzięki za chęci....pozdrawiam.


http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-310M.22439.0.html - opis twojej karty w laptopie
"Nowe gry 3D takie jak COD Modern Warfare 2 uruchomią się tylko w niskich detalach i rodzielczościach. Bardziej wymagające tytuły jak NFS Shift czy GTA4 nie będą w żadnej sytuacji działały płynnie (...). Reasumując, ta karta nie jest zalecana dla graczy.

I jakoś się nie dziwię, jej wydajność jest na poziomie kart PC-towych z 2004 roku. Ba, notebookcheck wskazuje na to że nawet integry Intela są szybsze! Więc na tym ci Wiedźmin 2 ZA NIC nie będzie działać płynnie. A że Diablo 3 śmiga (w co swoją drogą powątpiewam i BARDZO chętnie zobaczyłbym screen z włączonym Frapsem bo coś czuję że "śmiga" = ma w porywach do 10 klatek na sekundę...) i tak niewiele zmienia bo bądźmy szczerzy, grafika tam to w ogóle inna kategoria wagowa niż Wiedźmin. Z własnego doświadczenia wiem że notebookowy GT540M, karta ponad 2.5x szybsza pozwala ledwo pograć w absolutnie minimalnych detalach z zachowaniem minimum jakiejkolwiek płynności (20-28 klatek na sekundę) a i tak uważam to za masochizm żeby grać w takich warunkach. Dopiero GT555M, HD6770M, HD6850M pozwalają na płynną rozgrywkę w low detalach + niektóre detale na medium. Z kolei pełne średnie czy nawet wysokie detale to już są zarezerwowane dla GTX560M i wyżej, których nie spotkasz w laptopach za mniej niż trzy i pół tysiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować