• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Artur_Pawlak

Wiedzmin 2 EK CD1 Blad CRC

Pytanie

164 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 18.05.2012 o 19:39, ziptofaf napisał:

> nie no to zajebiscie dziwne ze diablo 3 mi smiga bez problemu widac ze uzyskałem
dobrą
> odpowiedź ale dzięki za chęci....pozdrawiam.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-310M.22439.0.html - opis twojej karty w laptopie
"Nowe gry 3D takie jak COD Modern Warfare 2 uruchomią się tylko w niskich detalach i
rodzielczościach. Bardziej wymagające tytuły jak NFS Shift czy GTA4 nie będą w żadnej
sytuacji działały płynnie (...). Reasumując, ta karta nie jest zalecana dla graczy.

I jakoś się nie dziwię, jej wydajność jest na poziomie kart PC-towych z 2004 roku. Ba,



Posłuchaj mnie człowieku nie denerwuje mnie bo dałem za tego lapka w tamtym roku 3 000zł i co ty pieprzysz ze nie pójdzie mi na minimum wiedzmin 2 aby normalnie się grało weź się ogarnij i nie bądź taki mądralinski...Diablo 3 mi chodzi normalnie nie wiesza się nic więc nie wiem oczym ty mówisz...coś napewno da się zrobić bo na lepszych kompach ta gra się zamula.

Dnia 18.05.2012 o 19:39, ziptofaf napisał:

notebookcheck wskazuje na to że nawet integry Intela są szybsze! Więc na tym ci Wiedźmin
2 ZA NIC nie będzie działać płynnie. A że Diablo 3 śmiga (w co swoją drogą powątpiewam
i BARDZO chętnie zobaczyłbym screen z włączonym Frapsem bo coś czuję że "śmiga" = ma
w porywach do 10 klatek na sekundę...) i tak niewiele zmienia bo bądźmy szczerzy, grafika
tam to w ogóle inna kategoria wagowa niż Wiedźmin. Z własnego doświadczenia wiem że notebookowy
GT540M, karta ponad 2.5x szybsza pozwala ledwo pograć w absolutnie minimalnych detalach
z zachowaniem minimum jakiejkolwiek płynności (20-28 klatek na sekundę) a i tak uważam
to za masochizm żeby grać w takich warunkach. Dopiero GT555M, HD6770M, HD6850M pozwalają
na płynną rozgrywkę w low detalach + niektóre detale na medium. Z kolei pełne średnie
czy nawet wysokie detale to już są zarezerwowane dla GTX560M i wyżej, których nie spotkasz
w laptopach za mniej niż trzy i pół tysiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Notebook ASUS X52JC-EX508 takiego mam laptopa nie ma opcji by mi poszła normalnie nawet na minimalnych ustawieniach ???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2012 o 22:40, shino147 napisał:

Posłuchaj mnie człowieku nie denerwuj mnie bo dałem za tego lapka w tamtym roku 3 000zł

To tylko wskazuje na to że cię nieźle orżnęli w sklepie. Bo niestety ale cena notebooka bardzo rzadko odzwierciedla jego wydajność i można dostać tak niezły model za 2 tysiaki jak i złom za cztery. O czym zresztą pisałem już na tym forum dziesiątki razy, nawet zrobiłem mały artykuł pt. na co zwracać uwagę w laptopie by dało się na nim pograć: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=57

Dnia 18.05.2012 o 22:40, shino147 napisał:

i co ty pieprzysz ze nie pójdzie mi na minimum wiedzmin 2 aby normalnie się grało weź
się ogarnij i nie bądź taki mądralinski...

Bo nie pójdzie a przynajmniej nie z zachowaniem jakiegokolwiek ludzkiego poziomu płynności. Nie chce mi się nadmiernie sprzeczać (człowiek chce drugiemu oszczędzić bezsensownych prób walki z wiatrakami i już "weź się ogarnij...") i tylko coś ci pokażę, wnioski wyciągnij sam:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-310M.22439.0.html
Jako że niestety o samym Wiedźminie 2 nie mamy danych na tej stronie (za to jest z wielu innych gier) to wykorzystajmy kilka informacji:
3DMark 06: 3346 punktów
Unigine Heaven 2.1: 7
Co do samych testów gier to mamy tam głównie tytuły z 2009-2010 roku. Z czego, co sam możesz sobie sprawdzić (wystarczy przewinąć w dół), spora część jest całkowicie niegrywalna nawet w minimalnych. Jako że notebookcheck opiera się na średniej użytkowników a nie na pojedynczym modelu, to w zasadzie nie ma tutaj możliwości "oszukania" wyników i te cyferki są w większości poprawne.

A teraz zerknij na to:
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-540M.45920.0.html
3DMark 06: 8141
Unigine Heaven: 13.5
Czyli potencjalnie mamy nawet o 100% i więcej większą moc obliczeniową. No to schodzimy w dół na testy gier. I co widzimy?
The Witcher 2: Assassins of Kings (2011)
low: 24 fps
med: 15 fps
>> Niegrywalna na większości testowanych laptopów.

Innymi słowy, na karcie dwukrotnie szybszej ta gra nie działa. Nie zamierzam się tutaj wdawać w zbędną dyskusję, po prostu podziel liczbę klatek przez 2 i wyjdzie ci jaką będziesz mieć wydajność u siebie. O ile nawet nie mniej bo może dojść do zapchania pamięci karty i ilość fps-ów spadnie do 2-3. No i teraz pytanie - czy nawet jeśli znajdziesz jakieś hotfixy, patche itd które podbiją wydajność o, dajmy na to, 30% (co jest kosmicznie dużą wartością) to coś to zmieni? Z 12 klatek podskoczy na 15....i tak nie da się grać w takich warunkach.

Dnia 18.05.2012 o 22:40, shino147 napisał:

Diablo 3 mi chodzi normalnie nie wiesza się nic więc nie wiem o czym ty mówisz...coś na pewno da się zrobić bo > na lepszych kompach ta gra się zamula.

Niestety współczesne komputery ominął okres komunizmu i opcja "coś na pewno da się zrobić" tutaj nie istnieje. Nie "przekonasz" układu który po prostu fizycznie nie ma takiej mocy obliczeniowej by zaczął działać dwukrotnie szybciej i wykonał 200% normy (a do płynnej gry to potrzebowałbyś z 300% i mówię to całkowicie poważnie). Brakuje mu tranzystorów, shaderów, technologii...wszystkiego.
Sama Nvidia (a z producentami własnej karty raczej nie masz po co się kłócić) szacuje moc obliczeniową GT310M na 73 Gigaflopsy. A teraz spójrzmy na oficjalne wymagania Wiedźmina 2:
http://www.gram.pl/news_8AvlHOm4_Wymagania_sprzetowe_Wiedzmina_2_raz_jeszcze_tym_razem_bezposrednio_od_wydawcy_nowe_screeny_sa_w_pakiecie.html
Jako minimum mamy GeForce 8800GT bądź HD3850. Jeden ma 428 Gflops, drugi 504...Podany przeze mnie wcześniej GT 540M ma ich 258 (i to widać bo się nie da płynnie pograć, sam takiego mam w laptopie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować