Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2009 o 19:02, Kalejdoskop86 napisał:

Pomoże ktoś? ://


Spróbuj odpalić z uprawnieniami administratora. A jeśli chodzi o to jak odzyskać sejvy to się chyba nie da. I nie mecz tak ludzi bo tylko zniechęcasz, a jak ktoś będzie znał rozwiązanie to na pewno udzieli odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 19:13, Nufiko napisał:

Spróbuj odpalić z uprawnieniami administratora. A jeśli chodzi o to jak odzyskać sejvy
to się chyba nie da. I nie mecz tak ludzi bo tylko zniechęcasz, a jak ktoś będzie znał
rozwiązanie to na pewno udzieli odpowiedzi.

Wybacz, ale cały dzień się z tym męczę. :/

Co do uruchomienia z uprawnieniami administratora to jak tak zrobię, to nie ma żadnych savów. o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu będąc pod wielkim wrażeniem "trójki" postanowiłem posiedzieć trochę przy poprzednich częściach. Tactics przerobiłem już kiedyś, w jedynkę również grałem, wybór padł na część drugą.
Póki co gra się przyjemnie, nie przeszkadza mi nawet na szarobura grafika w porównaniu do pięknych widoków z najnowszej części.
Mam tylko kilka pytań, odnośnie samej gry:
1. Czy karma ma tak duży wpływ na grę jak w Falloucie 3?
2. Moja postać jest złodziejem, ogólnie rzecz biorąc kradnę co się nawinie i obrabiam każdego napotkanego NPC. Dzięki temu na trzecim poziomie mam już metalowy pancerz, pokaźny zapas amunicji i medykamentów a także spory arsenał. Jednakże czy to kiedykolwiek odbije się na mnie?
3. Czy warto rozwijać umiejętności do maksymalnego ( obdajże 350 ) poziomu? Szczególnie chodzi mi o kradzież, czy jeśli mój poziom tej umijętności będzie zbyt niski nie będę mógł okraść niektórych postaci czy też uda mi się to za którąś próbą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 13:50, xDeuSx napisał:

Mam tylko kilka pytań, odnośnie samej gry:
1. Czy karma ma tak duży wpływ na grę jak w Falloucie 3?

Szczerze mówiąc nie grałem w F3, ale obiektywnie karma ma duży wpływ na grę (nie każdy NPC da Ci zadanie, jeśli będziesz miał zbyt niski jej poziom).

Dnia 03.01.2009 o 13:50, xDeuSx napisał:

2. Moja postać jest złodziejem, ogólnie rzecz biorąc kradnę co się nawinie i obrabiam
każdego napotkanego NPC. Dzięki temu na trzecim poziomie mam już metalowy pancerz, pokaźny
zapas amunicji i medykamentów a także spory arsenał. Jednakże czy to kiedykolwiek odbije
się na mnie?

Co najwyżej pozytywnie ;) W tej części jak w żadnej innej opłaca się kraść. Jeśli nie zostaniesz przyłapany, nie odbije się to na Tobie.

Dnia 03.01.2009 o 13:50, xDeuSx napisał:

3. Czy warto rozwijać umiejętności do maksymalnego ( obdajże 350 ) poziomu? Szczególnie
chodzi mi o kradzież, czy jeśli mój poziom tej umijętności będzie zbyt niski nie będę
mógł okraść niektórych postaci czy też uda mi się to za którąś próbą?

Każdego da się okraść, niezależnie od umiejętności. Szczerze mówiąc rozwijanie postaci >150% jest raz że trudne, dwa że niezbyt opłacalne. Kradnij, używając "skradania" i zachodząc postacie od tyłu - wtedy nawet ze względnie niską umiejętnością kradzieży często się udaje. Ja przykładowo nie rozwijałem w ogóle umiejętności "kradzież" i jakoś zabierałem innym, co mi się żywnie podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 13:50, xDeuSx napisał:

1. Czy karma ma tak duży wpływ na grę jak w Falloucie 3?

Wpływ karmy jest podobny - czyli niezbyt duży(z wyjątkiem skrajnych wartości).
(za to atrybuty mają bardzo duże znaczenie)

Dnia 03.01.2009 o 13:50, xDeuSx napisał:

2. Moja postać jest złodziejem, ogólnie rzecz biorąc kradnę co się nawinie i obrabiam
każdego napotkanego NPC. Dzięki temu na trzecim poziomie mam już metalowy pancerz, pokaźny
zapas amunicji i medykamentów a także spory arsenał. Jednakże czy to kiedykolwiek odbije
się na mnie?

Tylko jeśli Cię złapią ;)

Dnia 03.01.2009 o 13:50, xDeuSx napisał:

3. Czy warto rozwijać umiejętności do maksymalnego ( obdajże 350 ) poziomu? Szczególnie
chodzi mi o kradzież, czy jeśli mój poziom tej umijętności będzie zbyt niski nie będę
mógł okraść niektórych postaci czy też uda mi się to za którąś próbą?

Jak będziesz miał pecha to i przy skillu 300 nie uda Ci się okraść ćpuna ;P
Ale prawda jest taka, że warto podnieść do przynajmniej 150-170, ja nigdy więcej nie potrzebowałem.
Zupełnie inaczej sprawa ma się ze zdolnościami bojowymi oczywiście - te radzę wymaksować.

@HELMOOT1
Wyprzedziłeś mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ma wpływ ale chyba nie aż tak duży (rekrutacja NPc nie zależy od niej).
2. Im dalej zajdziesz w grze tym mniejsze znaczenie będzie miała kasa (bo będziesz jej miał jak lodu), warto natomiast rozwinąć przynajmniej do 100 punktów (a lepiej więcej) co najmniej jedną specjalizację w broni (small guns, big guns lub energy weapons) abyś mógł łatwo eliminować przeciwników. Masz jednak czas na rozwinięcie tych umiejętności więc póki co w żaden sposób nie "zepsułeś" swojej postaci.
3. IMO nie warto rozwijać umiejętności powyżej 200 punktów a przy większości z nich całkowicie wystarczy 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam, za udzieloną pomoc, to wyjaśniło kilka moich największych wątpiliwości związanych z grą. Mam jeszcze pytania natury czysto technicznej:
1. Czy istnieją sposoby na zwiększenie którejś z głównych statystyk ( siła, inteligencja itd. ) podczas gry? W trójce można je zwiększyć za pomocą Bobblehead''ów ( chociaż wątpię czy występują w tej części ) i wykonywanie niektórych questów.
2. Który z gatunków broni najlepiej rozwijać? Z przyzywczajenie oznaczyłem broń lekką, aby w miarę upływu czasu zdobyć karabin snajperski lub solidny karabin szturmowy, wiem też, że tej broni jest najwięcej. Jak wygląda sprawa z bronią ciężką i energetyczną? Czy zdobycie ich to kwestia znacznego rozwinięcia fabuły czy też równie dobrze można dorwać je gdzieś na początku?
3. Czy aby wydostać Vic''a z łap handlarzy niewolników trzeba koniecznie zapłacić ich przywódcy? Sam kombinowałem już na różne sposoby, ale facet idzie w zaparte i domaga się 1000 $ ( co jest dość sumą jak na początek ) za jego uwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:55, xDeuSx napisał:

1. Czy istnieją sposoby na zwiększenie którejś z głównych statystyk ( siła, inteligencja
itd. ) podczas gry? W trójce można je zwiększyć za pomocą Bobblehead''ów ( chociaż wątpię
czy występują w tej części ) i wykonywanie niektórych questów.


Przez całą grę można znaleźć chipy podnoszące siłę, inteligencję i zdaje się percepcję (wydaje mi się że coś pominąłem ale nie mogę sobie przypomnieć) i można je użyć dopiero w SanFrancisco. Jest też jeden "quest" podnoszący Luck. Poza tym można się wspomóc chemią, żeby podnieść cechy na jakiś czas, no i power armor podnosi siłę chyba o 3. Zresztą nie jestem pewien czy da sie podnieś jakąś cechę powyżej 10.

Dnia 03.01.2009 o 20:55, xDeuSx napisał:

2. Który z gatunków broni najlepiej rozwijać? Z przyzywczajenie oznaczyłem broń lekką,
aby w miarę upływu czasu zdobyć karabin snajperski lub solidny karabin szturmowy, wiem
też, że tej broni jest najwięcej. Jak wygląda sprawa z bronią ciężką i energetyczną?
Czy zdobycie ich to kwestia znacznego rozwinięcia fabuły czy też równie dobrze można
dorwać je gdzieś na początku?


Broń ciężką można zdobyć już dość wcześnie ale Bozar (niektórzy mówią że najpotężniejsza broń w całej grze ) dopiero pod koniec. Z energetyczną jest trochę lepiej, bo pierwsze można znaleźć w New Reno (ok 1/3 gry).

Dnia 03.01.2009 o 20:55, xDeuSx napisał:

3. Czy aby wydostać Vic''a z łap handlarzy niewolników trzeba koniecznie zapłacić ich
przywódcy? Sam kombinowałem już na różne sposoby, ale facet idzie w zaparte i domaga
się 1000 $ ( co jest dość sumą jak na początek ) za jego uwolnienie.


Ja zawsze go odbijałem siłowo (powoduje to spory wzrost karmy), a i wpadnie sporo doświadczenia i sprzętu przydatnego na początku przygody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Każda cecha może zostać zwiększona o 1 punkt (i tylko jeden) poprzez wybranie odpowiedniego perka przy awansie, w czasie gry możesz też znaleźć 4 różne moduły dzięki którym możesz podnieść o 1 punkt przypisaną do nich cechę (te cechy to siła, percepcja, inteligencja i charyzma) oraz zgodzić się na zeta skan który podniesie szczęście o 2 punkty lub (o ile dobrze pamiętam) szczęście i inteligencję o 1 punkt (rezultat tego zabiegu może też być całkowicie negatywny i odjąć punkty od cech zamiast dodać więc warto zapisać przed nim grę aby osiągnąć pozytywny wynik). Pancerz Wspomagany dodaje 3 punkty do siły a Ulepszony Pancerz Wspomagany 4, można także znaleźć okulary które zwiększają o 1 punkt charyzmę. To chyba wszystko.
2. Jeśli wiesz gdzie szukać to broń ciężką i energetyczną możesz zdobyć dość szybko ale radzę Ci nie kombinować z tym bo można sobie w ten sposób naprawdę zepsuć zabawę. Rozwijanie broni lekkiej jest bardzo dobrym posunięciem - na początku znajdujesz tylko taką i co ważniejsze nie powinieneś mieć (większych) problemów ze zdobyciem amunicji do niej, jeśli się zaprzesz to możesz nawet ukończyć z nią grę. Osobiście radzę abyś rozwinął Small Guns gdzieś do 100 punktów a potem zaczął inwestować albo w broń ciężką albo w energetyczną (polecam to drugie - celniejsze i żre o wiele mniej amunicji).
3. Jeśli grasz kobietą i masz wystarczająco wysoką charyzmę możesz się z Metzgerem przespać aby obniżył cenę o połowę. Alternatywnie możesz go po prostu odstrzelić razem z resztą jego gangu (co jest najlepszym rozwiązaniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję questa dla Bractwa Stali, gdzie trzeba iść do Navarro. Faceta w stroju kapłana zabiłem praktycznie bez rozmowy. Nic podejrzanego nie powiedziałem, tj. nie włączył alarmu. Przeczytałem gdzieś, że trzeba mieć pancerz bojowy (taki zielony jest, nie?) , aby swobodnie się poruszać po podziemiach Navarro. Problem jest taki, że nigdzie nie mogę go znaleźć... szukałem w handlarza bronią i tego w pierwszej lokacji w San Francisco i u tego faceta co bronią handluje w NRK. Już w Falloutowym świecie dwa lata szukam i nic! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawca nie ma to (co jest samo w sobie dziwne) to udaj się bo bazy wojskowej Sierra - tam jest ze cztery sztuki tego pancerza.
W podziemiach jest pancerz wspomagany (lepszy) i też można się w nim poruszać po bazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:21, Vormulac napisał:

Jak sprzedawca nie ma to (co jest samo w sobie dziwne) to udaj się bo bazy wojskowej
Sierra - tam jest ze cztery sztuki tego pancerza.
W podziemiach jest pancerz wspomagany (lepszy) i też można się w nim poruszać po bazie.

Baza wojskowa Sierra to ta obok San Francisco? Jeśli tak to jakbym się tam dostał to czy nie będę musiał walczyć z czymś, co być może czai się w środku bazy w celu zdobycia pancerzy (a co! Sulikowi się przyda ;D ) ?
btw. czy jest jakiś pancerz dla mutanta? żeby go dać Marcusowi
btw2. czy max. liczba członków drużyny, czyli 2 jest taka, bo mam 10 lvl, czy to jest stały limit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:25, Kalejdoskop86 napisał:

Baza wojskowa Sierra to ta obok San Francisco? Jeśli tak to jakbym się tam dostał to czy nie będę musiał walczyć z czymś, co być może czai się w środku bazy w celu zdobycia pancerzy (a co! Sulikowi się przyda ;D ) ?

Nie, to ta na północ od Nowego Reno.

Dnia 03.01.2009 o 23:25, Kalejdoskop86 napisał:

btw. czy jest jakiś pancerz dla mutanta? żeby go dać Marcusowi

Chyba nie, dopiero w F:T był podział pancerzy.

Dnia 03.01.2009 o 23:25, Kalejdoskop86 napisał:

btw2. czy max. liczba członków drużyny, czyli 2 jest taka, bo mam 10 lvl, czy to jest stały limit?

To zależy od charyzmy. Im większa tym więcej osób - maksymalnie chyba 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:29, Vormulac napisał:

Nie, to ta na północ od Nowego Reno.

Heh... czy to dziwne, że nie mam jej na mapie? Bo to chyba nie stajnie? xD

Dnia 03.01.2009 o 23:29, Vormulac napisał:

Chyba nie, dopiero w F:T był podział pancerzy.

Szkoda, Marcusowi by się przydał jakiś pancerz... :/

Dnia 03.01.2009 o 23:29, Vormulac napisał:

To zależy od charyzmy. Im większa tym więcej osób - maksymalnie chyba 5.

Acha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:31, Kalejdoskop86 napisał:

Heh... czy to dziwne, że nie mam jej na mapie? Bo to chyba nie stajnie? xD

W Nowym Reno przyłącz się do rodziny Wright - dzięki temu uzyskasz dostęp do bazy wojskowej. Tam też jest kolejny NPC do przyłączenia i 4 poziomy bazy do zwiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:34, Vormulac napisał:

W Nowym Reno przyłącz się do rodziny Wright - dzięki temu uzyskasz dostęp do bazy wojskowej.
Tam też jest kolejny NPC do przyłączenia i 4 poziomy bazy do zwiedzenia.

Gdzie jest ta rodzina? Czy w tej bazie są jakieś niebezpieczeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:25, Kalejdoskop86 napisał:

> Jak sprzedawca nie ma to (co jest samo w sobie dziwne) to udaj się bo bazy wojskowej

> Sierra - tam jest ze cztery sztuki tego pancerza.
> W podziemiach jest pancerz wspomagany (lepszy) i też można się w nim poruszać po
bazie.
Baza wojskowa Sierra to ta obok San Francisco? Jeśli tak to jakbym się tam dostał to
czy nie będę musiał walczyć z czymś, co być może czai się w środku bazy w celu zdobycia
pancerzy (a co! Sulikowi się przyda ;D ) ?
btw. czy jest jakiś pancerz dla mutanta? żeby go dać Marcusowi
btw2. czy max. liczba członków drużyny, czyli 2 jest taka, bo mam 10 lvl, czy to jest
stały limit?


nie... baza Sierra jest przy Reno, ta przy San Francisco to Baza Wojskowa Mariposa

w Mariposie natrafisz na Super Mutantów no i na Melchiora sprzętu jako takiego mało jest tam(generalnie broń ciężka po Super Mutantach) ale za to w Sierze sporo pancerzy, broni i amunicji.

nie ma pancerzy dla mutantów, sam Marcus to mówi.

limit członków drużyny zależy z tego co pamiętam od charyzmy, no ale można zwiększyć limit dzięki perkom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:40, Areoman54 napisał:

nie... baza Sierra jest przy Reno, ta przy San Francisco to Baza Wojskowa Mariposa

w Mariposie natrafisz na Super Mutantów no i na Melchiora sprzętu jako takiego mało jest
tam(generalnie broń ciężka po Super Mutantach) ale za to w Sierze sporo pancerzy, broni
i amunicji.

Dobra, a gdzie są ci Wrightowie?

Dnia 03.01.2009 o 23:40, Areoman54 napisał:

nie ma pancerzy dla mutantów, sam Marcus to mówi.

Prawda, ale może jakiś szalony konstruktor wpadłby na pomysł stworzenia takiego? ;)

btw. na jakim lvlu była wasza postać jak grę kończyliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:42, Kalejdoskop86 napisał:

Dobra, a gdzie są ci Wrightowie?


To jedna z czterech rodzin mafijnych rządzących Nowym Reno, znajdziesz ich we wschodniej części miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować