Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED zaprezentuje nowy projekt podczas targów E3!

81 postów w tym temacie

Do tych co mówią o Wiedźminie 2 albo 1 na konsole: wyraźnie w newsie pisze że to będzie ZUPEŁNIE NOWA gra! Czytajcie troszkę dokładniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 20:44, Kadaj napisał:

Chciałbym zobaczyć jakiś nowy projekt w świecie Wiedźmina, oby nie RPG.


Jakie masz jeszcze pomysły na gatunki nadające się do świata wiedźmina? Imo crpg to najlepsza opcja jeśli mamy trzymać się tego uniwersum. Slasher? Niby dałoby radę, ale dla mnie średni pomysł biorąc pod uwagę pozycję Dragon Effectów - nie wiem, czy byłoby to opłacalne. ; p

Ale jeśli targetem mają być konsole, to mnie i tak to średnio interesuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 21:07, iRReniQs napisał:

Do tych co mówią o Wiedźminie 2 albo 1 na konsole: wyraźnie w newsie pisze że to będzie
ZUPEŁNIE NOWA gra! Czytajcie troszkę dokładniej. ;)


Według eurogamera Tomek Gop z kolei mówi, że ten projekt ma coś wspólnego z wiedźminem. Czytaj komentarze troszeczkę dokładniej :C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 21:03, Snake08 napisał:

Sci-fi RPG - jest - Deus Ex: HR

Sci-fi to dość szerokie pojęcie, owszem DeX się w nie wpisuje ale wypełnia jedynie szufladkę z napisem cyberpunk, a dla mnie to nadal za mało.

Adjatha

Dnia 24.05.2011 o 21:03, Snake08 napisał:

Ale jeśli targetem mają być konsole, to mnie i tak to średnio interesuje :P

Wbrew temu co CDPRed twierdziło przed premierą W2, sądzę, że gra była tworzona z silną myślą o konsolach :-P
Nie zdziwiłbym się ogłoszeniu na E3: "za miesiąc premiera W2 na X360 i PS3".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 21:09, Szinczuch napisał:

Według eurogamera Tomek Gop z kolei mówi, że ten projekt ma coś wspólnego z wiedźminem.
Czytaj komentarze troszeczkę dokładniej :C.


Bo najprawdopodobniej ten nowy projekt będzie korzystał z tego samego silnika i to jest to "coś wspólnego z wiedźminem"... ;)

Czytam, czytam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 21:10, metronom napisał:

> Ale jeśli targetem mają być konsole, to mnie i tak to średnio interesuje :P
Wbrew temu co CDPRed twierdziło przed premierą W2, sądzę, że gra była tworzona z silną
myślą o konsolach :-P


Wiem. Gram i - nie ukrywam - drażni mnie to. Cały rozkład interfejsu przynosi na myśl graniem padem. >.< A słynne już rozdzielczości też swoje robią. :P Przykładów można wymienić naprawdę dużo.

Dnia 24.05.2011 o 21:10, metronom napisał:

Nie zdziwiłbym się ogłoszeniu na E3: "za miesiąc premiera W2 na X360 i PS3".

Ja również. Chociaż tu napisali że jednak nie Wiedźmin... ale jakoś nie jestem przekonany w prawdziwość tej informacji. : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 21:20, iRReniQs napisał:

> Według eurogamera Tomek Gop z kolei mówi, że ten projekt ma coś wspólnego z wiedźminem.

> Czytaj komentarze troszeczkę dokładniej :C.

Bo najprawdopodobniej ten nowy projekt będzie korzystał z tego samego silnika i to jest
to "coś wspólnego z wiedźminem"... ;)

Czytam, czytam. ;)


"I can''t say anything obviously for gazillions of reasons but it is a Witcher game, and I can say that console gamers might be interested in it"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 21:08, Adjatha napisał:

Jakie masz jeszcze pomysły na gatunki nadające się do świata wiedźmina?

Chciałbym kiedyś zobaczyć coś stylu Witcher: Total War, ale to nierealne. :p
Slasher z rozbudowanymi dialogami też byłby fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się że to Wiedźmin na konsole to dla mnie będzie znaczyło to jedno... Tomasz Gop opowiadał że testowali wczesną wersje gry na konsolach ale przerwali bo chcieli się skupić na PC i najwyżej potem do tego wrócić. Widząc jak wygląda wersja PC mam odczucie że prawda jest inna. To właśnie konsolowa wersja była głównym projektem a wersja PC to tylko konwersja. Pomyśleli sobie że w końcu mogą wydać coś kiepskiego, ludzie po testują znajdą błędy a konsolową wydadzą trochę później a dzięki wiedzy zdobytej podczas płatnych beta testów doszlifują grę na konsole. W końcu trudnej władować olbrzymie patche do wersji konsolowej niż PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 21:23, Szinczuch napisał:

"I can''t say anything obviously for gazillions of reasons but it is a Witcher game,
and I can say that console gamers might be interested in it"


Czyli z tego wynika że będzie to jakaś nowa gra w świecie Wiedźmina na silniku RedEngine, przeznaczona na konsole. Przynajmniej ja tak wydedukowałem... ale nie żeby to była konwersja, bo to nie byłaby już "zupełnie nowa gra". ;)

A jak będzie konwersja, to temat newsa nie trafiony... Zresztą mnie Wiedźmin 1 i 2 na konsole nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 21:29, Angar0 napisał:

BG 2 też posiada oddzielny program konfiguracyjny ,ale jakoś portem na konsole się go
nie nazywa :P


Kadaj
Nic nie stoi na przeszkodzie by nauczyć się modować Medieval 2, lub wypromować swój pomysł w społeczności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 21:29, Angar0 napisał:

BG 2 też posiada oddzielny program konfiguracyjny ,ale jakoś portem na konsole się go
nie nazywa :P


tak, ale dostrzegasz daty kiedy te gry zostaly wydane? ''99 a 2011? 12 lat? to wola o pomste do nieba
to rozwiazanie z konfiguratorem ostatni raz chyba widzialem przy Jade Empire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kolejne przykłady Fallout 3 i New Vegas, to raczej nie są zbyt stare tytuły, dawały one większe możliwości niż opcje z menu gry. Nie widzę aby był to zbyt wielki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że pójdą w ślady wiedźmina pod względem rozpowszechniania polskiej literatury fantasy i umieszczą nową grę w jakimś uniwersum stworzonym przez polaka. Pan lodowego ogrodu? Było by nieziemsko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą ukończyłem Wiesława Drugiego i jestem nienasycony. Trzeci akt niestety robiony był na szybko, bo trwa tyle co 1/3 pierwszego aktu. Swoją drogą poziom trudności w prologu był wysoki, ale gdzieś w połowie 1 aktu gra robi się łatwa/ bardzo łatwa (wszystkie umiejętności wpakowałem w miecz kompletnie olewając znaki i alchemię).

Czekam na duży dodatek tak jak to było za czasów Gothica 2 (noc kruka to jakieś 20h+) czy nawet ostatnio dodatków od Rockstara (do GTA 4 bądź RDR).

Chyba się wezmę niedługo drugi raz za grę, tym razem przechodząc drugą dostępną ścieżką i po angielsku. No, ale dopiero po wydaniu patcha przez CDPR, bo niestety optymalizacja ssie pałencję i podczas jednej bitwy miałem framerate oscylujący przy 10 fps''ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy projekt, czyli rozumiem, że nie będzie to wersja konsolowa Wiedźmina 2 ani THEY? Nie to, że mam coś do konsol, ale już prawie przeszedłem 2 więc port nie byłby niczym interesującym dla mnie :P Czekam z niecierpliwością, mam nadzieję, że to będzie jakiś soczysty erpeg, czyli to co Redzi umieją i znają najlepiej :) (choć jak narazie Wiedźmin 1>2 w moim przekonaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować