Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 bardzo popularny już przed premierą; będą darmowe DLC

67 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2011 o 11:49, Pietro87 napisał:

Chyba czytanie ze zrozumieniem ci wysiadło [gdzie ja napisałem, że uważam za normalne
"odstrzelenie" dwóch starszych producentów po premierze obu wiedźminów ? Czekam na jakiś cytat


No nie zaczynajmy od wycieczek osobistych ok ?

cytat ? prosze

"Biorąc pod uwagę to jaką porażką PRową była premiera W2 jak również sporo obiecanych złotych gór z których wyszło co wyszło, nie jest to znowuż takie mega-dziwne."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgreed66 - ja rozumiem że nowy system edukacji uczy rozwiązywania testów, a nie logicznego myślenia - no ale widzę, że nie zrozumiałeś tego co napisałam.

To że odchodzi, nie oznacza, że jest byłym pracownikiem już teraz, AD 21.06.11. Będzie nim pod koniec przyszłego tygodnia. W chwili obecnej jest po prostu pracownikiem, z okresem wypowiedzenia.

;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo jego odejście nie jest dziwne [jeśli odszedł sam z własnej nie przymuszonej woli jak twierdzi on i jak twierdził swego czasu Madej] jeśli weźmiesz pod uwagę ilość bajerów jakie wcisnął ludziom a to co z tego wyszło [wielu devów tak robi po poniesieniu pewnej personalnej porażki]

Dalej czekam na cytat gdzie napisałem, że jeśli to CDP ich zwolniła to jest to normalne.


Aczkolwiek w jednym wypadku działanie firmy było by tu zasadne - zarówno Gop jak i Madej cisnęli odnośnie obu wiedźminów kity i cuda wianki, wychodziło jak wychodziło, jeśli CDP odstrzeliwuje ich na zasadzie "nie sprawdziłeś się jednak chłopie" to bardzo dobrze, nie ma ludzi niezastąpionych, jeśli wysadzenie z siodła Madeja wyszło ewolucji wiedźmina na dobre [a imho wyszło pod pewnymi względami, aczkolwiek długość rozgrywki poszła się walić w porównaniu do jedynki] to wysadzenie z siodła Gopa może wyjdzie na dobre ewentualnemu wiedźminowi 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 11:35, Artmaster88 napisał:

A to dziwne. Nagle zaczyna się wylewać jakiś jad na CDPR za tę grę.

Dlatego właśnie nie czytam zadnych zapowiedzi, konferencji, relacji z gameplay''ów i
temu podobnych pierdół, gdyż dzięki temu mam jakiś dystans to nie wydanej jeszcze gry.
Mnóstwo ludzi pluje sobie teraz w brodę że nie ma tego tamtego itd itd.

Ja tam Wiedźmina 2 jeszcze nie oceniam gdyż (niestety) problemy techniczne tej gry (jak
ktoś mówi że ich w ogóle nie ma to albo po prostu ma niewiarygodne szczęście, albo cierpi
na ślepotę) uniemożliwiły mi spokojne przejście nawet pierwszego aktu. Zagram może za
rok od premiery jak wyjdzie już tyle tych patchy że wszystko (mam nadzieję) zostanie
jakoś poprawnie załatane. Przynajmniej wierzę że tak będzie.

A DLC?... bardzo fajnie że będzie darmowe, bo tak czy siak nie aprobuje takich durnych
rozwiązań.
Jak już coś dokupić do gry, to niech to będzie normalne rozszerzenie jak w przypadku
Diablo2, C&C czy choćby F.E.A.R.
Karygodne jest kiedy fabułę z gry kontynuuje się w jakimś mikrododatku (przykład - Mass
Effect 2)

Albo faktycznie mam farta, albo to moja ślepota (-65, na jednym oku, -4 na drugim), ale spokojnie przeszedłem całą grę, a przechodząc ją po raz drugi zauważyłem, że zdążyli zrobić patcha kasującego błędy, które były (ale nie za bardzo przeszkadzały) jak przechodziłem go wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Jeśli odszedł z powodów które zacytował tutaj Miko19 wszystko jest w jak najlepszym porządku. ale... jesli zaczynasz mówic o PR-owej porażce jaka był Wiedźmin 2 ( co jest zresztą też mocno naciaganą teorią ,ale nie o tym mowa ) jako uzasadnienie ewentualnego zwonienia starszego producenta ( PRODUCENTA a nie szefa PR-u CDP Red ) to coś tutaj jest nie tak .

Cytatu dalszego nie bedzie jako że sam chyba nie zdajesz sobie sprawy jak brzmi to co napisałeś w cytowanym przezemnie wcześniej fragmencie.

I jeszcze odnośnie "cisnięcia kitów" przez Panów Madeja i Gopa , owszem wyszło to z ich ust aczkolwiek nie chce mi się wierzyć żeby tego typu wypowiedzi nie były wczesniej konsultowane czy nawet ustalane z działem PR-u .

No chyba że przyklaskujemy tu zasadzie że lepiej odstrzelic posłańca niż osobe ktora tego typu wypowiedz zatwierdziła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 12:15, NemoTheEight napisał:

Albo faktycznie mam farta, albo to moja ślepota (-65, na jednym oku, -4 na drugim), ale
spokojnie przeszedłem całą grę


To jest nas conajmniej dwoje, ja tez przeszedłem grę jeszcze przed patchem 1.2 bez najmniejszych problemów.
Druga scieżkę zostawiam sobie na później .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 11:49, Pietro87 napisał:

Ocena na MC dowodzi tylko tego co napisałem, gra dostaje noty w okolicach 8/10 [meta
score 88, user score 8.7, odejmijmy recenzje sponsorowane i nabijanie noty altami tudzież
nabijanie 10/10 przez fanbojstwo, obiektywnie wyjdzie coś własnie w okolicach 80/100,
8/10 czyli solidna bardzo dobra produkcja której jednak do ideału trochę brakuje]



Normalnie super. Odstrzel sobie sztucznie nabijane oceny w górę przez krytyków i zaniżane(zawyżane też...przez panów z Bioware- a może o tym nie słyszałeś?) przez graczy przy Dragon Age II i wyjdzie ci... 6,0... normalnie bomba. To 8/10 wieśka i tak jest bardzo dobrze. Nie chcę bronić Wiedźmina albo krytykować Dragon Age 2(chociaż dla mnie to słaby średniak), ale napisz coś konkretnego, a nie w kółko to samo. Od premiery mineło już sporo czasu, a patch 1.2 naprawił większość błędów. O ile pamiętam to do Dragona też wypuścili patch m.in. z teksturami ku uciesze nie wiem kogo, bo wiesiek na dx. 9.0 wyglada i tak lepiej niż Dragon na dx 11...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 12:17, SimplyLucas napisał:

I jeszcze odnośnie "cisnięcia kitów" przez Panów Madeja i Gopa , owszem wyszło to z ich
ust aczkolwiek nie chce mi się wierzyć żeby tego typu wypowiedzi nie były wczesniej konsultowane
czy nawet ustalane z działem PR-u .


Masz zupełna rację. Wedłg Pietro87 jak ktoś pracuje w sklepie, albo u jakiegoś producenta to może sobie gadać do klijentów co mu sie podoba: "Proszę Pana produkujemy świetne meble, ale ja bym ich nie kupił, bo sie jedna noga wygina". Z takim podejściem Pietro87 będzie "cennym" nabytkiem w kazdej firmie, a i sam zapewne odniesie sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja nie chcę dlc, ja chcę dodatek :/
Po co mi kolejne portki, albo dwa questy na krzyż... kuźwa no, jak wszyscy idą na łatwiznę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh pewnie, po premierze i sukcesie chciał negocjować warunki finansowe, a że nie wyszło to szuka czegoś innego. Jeśli tak było, to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o otwarte gadanie o wadach gry przez producentów, bo NIKT tego nie robi (kto normalny chce odstraszyć klientów od swojego produktu?) tylko o obiecywanie rzeczy, które dla graczy są bardzo ważne i przyjemne (przede wszystkim chodzi o "brak kosmicznych wymagań sprzętowych" i całe to pieprzenie o "PC-Exclusive") a potem niedotrzymywanie obietnic.
Gra nie wymaga kosmicznego sprzętu? Fakt, żeby pójść na minimalnych w 640x480 nie, ale żeby działać płynnie powyżej najniższych detali lub bez kilkugodzinnego babrania się w pliku config.ini to już wymaga kompa z kosmosu, bo optymalizacja jest tragiczna.
PC-Exclusive? Taa, obsługa tylko 16:9 w dzień premiery (czyli najmniej używanego formatu obrazu wśród pecetowych graczy wg statystyk, z kolei najczęściej przez konsolowych), interfejs ohydny, opcje grafiki można zmieniać tylko poza grą niczym w kiepskich portach z konsol (a w takim Assassin''s Creed czy Just Cause 2, które oba są multiplatformowcami skierowanymi raczej do konsolowców, można regulować ustawienia w trakcie gry).
Dorzuć do tego cyrk z "wcześniejszą premierą" dla kolekcjonerów (sam czekałem jak kretyn do ósmej rano, bo co chwila było "NIE ODCHODŹCIE, JESTEŚMY BARDZO BLISKO") i fakt, że do dzisiaj nie działa oficjalne forum ani rejestracja na stronie, które miały działać ponad miesiąc temu wg pierwszych zapowiedzi. Dopiero parę dni temu przyznali, że to nie ich wina, bo forum i rejestrację robi inna firma. Niczego się nie nauczyli po RotWW.

Paranoja, żeby ktoś otwarcie wyrażający swoje niezadowolenie z gry oparte na faktycznych jej wadach zostawał bashowany za każdym razem, gdy się odezwie. Takie posty są potrzebne, choćby po to, żeby potem nie było gadania "nikt nie narzekał, to nie naprawiamy". Jak coś producent spieprzy, to trzeba narzekać, bo jest mniejsza szansa na to, że spieprzy to ponownie.

Samą grę przeszedłem 4 razy, zacząłem piąty raz, żeby przygotować sobie idealnego sejwa pod W3. Gdyby nie techniczne babole, mielibyśmy IMO RPG roku. Chociaż nie jestem fanem TES, IMO Skyrim zmiecie Wieśka pod każdym względem, bo przynajmniej Bethesda nie wciska pecetowcom kitu i walą z mostu, że wersja PC będzie portem. A jeśli będzie to taki port jak Just Cause 2, to ja bardzo poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem po premierze, żadnych błędów i problemów z wydajnością nie miałem. Ogólnie gra zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i spoglądam z politowaniem na osoby które mówią o "porażce PRowej", czy wyolbrzymiają ilość rzeczywistych problemów oraz ilość użytkowników które zostały dotknięte przez takowe.

Wiedźmin nie został przyjęty przez graczy "średnio" tylko co najmniej "ciepło". Rozmawiałem z wieloma ludźmi, na wielu forach i większość wypowiadających się użytkowników była bardzo pozytywnie nastawiona do gry, konstruktywnej krytyki też nie brakowało, ale wszystko mieściło się w ramach "i tak jest super".

@Khasim

1. Wymagania sprzętowe Wiedźmina były podane na długo przed premierą i każdy (a przynajmniej większość) posiadający sprzęt z minimalnych lub zalecanych wymagań może grać komfortowo.
2. PC exclusive - jest i jeszcze parę miesięcy będzie. Potem trafi do szerszego grona odbiorców. I bardzo dobrze. Nigdy nie zrozumiem takiego zacietrzewienia "nie wydawajcie na inne platformy, ja chcę się czuć wyjątkowy".
3. Czy dwa rdzenie i 3 letnia karta graficzna, to taki kosmos w dzisiejszych czasach? Przykro mi, ale nie.
4. Wg statystyk do których się tak z lubością odnosisz wynika, że najpopularniejsza rozdzielczość wśród graczy pctowych to 1920x1080, czyli 16:9.
5. Nie wiem od ilu lat grasz na PC, ale spora część gier przy zmianie ustawień graficznych i tak WYMAGA restartu gry. Zmiana ustawień z poziomu konfiguratora, to w żadnym wypadku nie jest niedogodność.
6. Cyrk z premierą. Ojejciu, straszne, ja już zapomniałem...Nie masz większych problemów, by ciagle przeżywać tę jedną noc sprzed ponad miesiąca?
7. Z jedną rzeczą się zgadzam - brak działającego forum do dnia dzisiejszego to olbrzymia wtopa.
8. Trzeba było na początku napisać, że przeszedłeś grę 4 razy, to bym sobie darował nawet pisanie, bo szkoda czasu na dyskusję z kimś kto kocha przez nienawiść :D
9. TES jak TES, zobaczymy. Bolączką serii jest dennie prowadzona fabuła i to, że przez danie pozornej wolności gracze często tracą poczucie celu. Zobaczymy, ocenimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

Nie chodzi o otwarte gadanie o wadach gry przez producentów, bo NIKT tego nie robi (kto
normalny chce odstraszyć klientów od swojego produktu?) tylko o obiecywanie rzeczy, które
dla graczy są bardzo ważne i przyjemne (przede wszystkim chodzi o "brak kosmicznych wymagań
sprzętowych" i całe to pieprzenie o "PC-Exclusive")


Obejrzyj sobie wymagania wszystkich nadchodzących gier. Zobaczymy wówczas czy ma takie "kosmiczne" wymagania. Jak dla mnie są normalne jak na dobrze wyglądającą grę(mój komp nie uciąga jej na maksa tylko na średnich)

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

Gra nie wymaga kosmicznego sprzętu? Fakt, żeby pójść na minimalnych w 640x480 nie, ale
żeby działać płynnie powyżej najniższych detali lub bez kilkugodzinnego babrania się
w pliku config.ini to już wymaga kompa z kosmosu, bo optymalizacja jest tragiczna.


j.w Patcha nie pobrałeś? Bo mnie pozwolił skoczyć o kilka oczek w opcjach graficznych w górę.

>Taa, obsługa tylko 16:9 w dzień premiery (czyli najmniej używanego formatu

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

obrazu wśród pecetowych graczy wg statystyk, z kolei najczęściej przez konsolowych),


ja mam 16:10 i jakoś wilekiej tragedi nie widzę...

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

interfejs ohydny, opcje grafiki można zmieniać tylko poza grą niczym w kiepskich portach
z konsol (a w takim Assassin''s Creed czy Just Cause 2, które oba są multiplatformowcami
skierowanymi raczej do konsolowców, można regulować ustawienia w trakcie gry).


Cd Projekt ma nowy własny silnik. Nie wymagaj by firma wypuszczająca jedną grę na 2-3 lata konkurowała możliwościami technologicznymi z Ubisoftem. Bo nastepny argument bedzie o wyzszości naszej motoryzacji nad amerykańską. Interfejs ohydny? Kwestia gustu...

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

Dorzuć do tego cyrk z "wcześniejszą premierą" dla kolekcjonerów (sam czekałem jak kretyn
do ósmej rano, bo co chwila było "NIE ODCHODŹCIE, JESTEŚMY BARDZO BLISKO") i fakt, że
do dzisiaj nie działa oficjalne forum ani rejestracja na stronie, które miały działać
ponad miesiąc temu wg pierwszych zapowiedzi. Dopiero parę dni temu przyznali, że to nie
ich wina, bo forum i rejestrację robi inna firma. Niczego się nie nauczyli po RotWW.


Skoro jeszcze miesiąc po premierze ci nie przeszło(chociaż dostajesz gratis koszulkę i wymianę głow z upominkiem), to może oznaczać coś, z czym nie możesz sobie poradzić. Wrzuć na luz trochę. Też mam kolekcjonerkę i tez siedziałem w nocy i kląłem jak szewc, ale życie toczy się dalej. Zapewne wzięcie zewnętrzej firmy wiązało się z kosztami. Jak to w życiu- kazdy chce taniej.

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

Paranoja, żeby ktoś otwarcie wyrażający swoje niezadowolenie z gry oparte na faktycznych
jej wadach zostawał bashowany za każdym razem, gdy się odezwie. Takie posty są potrzebne,
choćby po to, żeby potem nie było gadania "nikt nie narzekał, to nie naprawiamy". Jak
coś producent spieprzy, to trzeba narzekać, bo jest mniejsza szansa na to, że spieprzy
to ponownie.


Narzekanie to jedno, a marudzenie i zrzędzenie do potęgi ntej to co innego. Oberwali dosyć już w noc premiery kolekcjonerki i przez następne dwa tygodnie(też im nie poskąpiłem krytyki). Nie popadajmy w paranoje. W kółko te same argumenty, mimo patcha, koszulek itp. Moze coś nowego? Zabawne jest, również w twojej wypowiedzi, że np. nie piszecie listów z krytyka do Ubisoftu, Bioware, Blizazarda? Bo Cd Projekt jest polska firmą, więc "moralnie" czujemy się odpowiedzialni, by ich pouczać i wyjaśniać jakie popełnili błędy? W dniu premiery juz zapewne wiedzieli o większości.

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

Samą grę przeszedłem 4 razy, zacząłem piąty raz, żeby przygotować sobie idealnego sejwa
pod W3. Gdyby nie techniczne babole, mielibyśmy IMO RPG roku. Chociaż nie jestem fanem
TES, IMO Skyrim zmiecie Wieśka pod każdym względem, bo przynajmniej Bethesda nie wciska
pecetowcom kitu i walą z mostu, że wersja PC będzie portem. A jeśli będzie to taki port
jak Just Cause 2, to ja bardzo poproszę.


Co kto lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> (jak ktoś mówi że ich w ogóle nie ma to albo po prostu ma niewiarygodne szczęście, albo cierpi na ślepotę)

Hm, szczerze powiem, że nie miałem ABSOLUTNIE żadnych problemów z odpaleniem gry. Co więcej nigdy mi się nie zawiesiła. Znam tez kilku innych ludzi, u których Wiedźmin 2 chodził bardzo dobrze. Od razu też zaznaczę, że wcale nie mam super wypasionego sprzętu. Według mnie gra wygląda fenomenalnie, a niestety za taki wygląd trzeba płacić wysokimi wymaganiami. Przecież nie koniecznie trzeba włączać wszystkie opcje graficzne na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp z kosmosu żeby płynnie działało powyżej najniższych ? uhm
jesli taki zestaw --> i3 540 , 8Gb Ramu i gts 450 jest kompem z kosmosu to ok ... przy tym konfigu 1680x1050 wszystkie ustawienia na max wyłaczone tylko uberpróbkowanie i średnia fps z poół godziny grania w granicach 40 fps .

Poprosze żeby każdy tak wygladajacy tytuł miał tak "kiepska optymalizację"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 11:06, Pietro87 napisał:

Gra u recenzentów odniosła sukces marketingowy, gracze przyjęli ją średnio


Dziwne, bo ja na zagranicznych forach czytałem w 90% bardzio pozytywne opinie. No chyba że ocena gry "bardzo dobra" jest dla Ciebie średnia, tedy nie mam więcej pytań.

Dnia 21.06.2011 o 11:06, Pietro87 napisał:

Osobiście jako całokształt - W2 jest dla mnie niewypałem na miarę DA2,


Ooookeeeeeejjjj... Zastanawia mnie tylko, czy wszystkie gry traktujesz z równym zacietrzewieniem, czy dotyczy to tylko krajowych deweloperów, ponieważ im można bezpośrednio nawrzucać.

Dnia 21.06.2011 o 11:06, Pietro87 napisał:

Oficjalne powody odejścia GOPa nie są znane.


Gopa. GOP to Górnośląski Okręg Przemysłowy. Tak, czepiam się z czystej zlośliwości tym razem.

Dnia 21.06.2011 o 11:06, Pietro87 napisał:

Nie mniej występuje tu pewna prawidłowość w polityce firmy CDP, po pierwszym Wieśku z
firmy odszedł Michał Madej swoista twarz części pierwszej, teraz przy dwójce "odstrzelono"
Gopa.


Na jakiej podstawie twierdzisz, że TG odstrzelono? Masz jakieś dowody na to, że go zwolniono, czy po prostu snujesz sobie teorie spiskowe? A co jeśli sam odszedł, bo np. czuje się zmęczony pracą w tej branży? Nie pasuje do teorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

tylko o obiecywanie rzeczy, które dla graczy są bardzo ważne
i przyjemne (przede wszystkim chodzi o "brak kosmicznych wymagań
sprzętowych" i całe to pieprzenie o "PC-Exclusive") a potem niedotrzymywanie obietnic.


A może bardziej boli Cię fakt, że marketing ma swoje prawa, że dałeś się nabrać i uwierzyłeś we wszystko, choć w głębi ducha wiedziałeś, że nie wszystkie przyrzeczenia będą dotrzymane? Jeśli tak, to nie najlepiej to o Tobie świadczy (zakładam, że nie grasz od wczoraj, że masz spore doświadczenie ;))

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

Gra nie wymaga kosmicznego sprzętu? Fakt, żeby pójść na minimalnych w 640x480 nie, ale
żeby działać płynnie powyżej najniższych detali lub bez kilkugodzinnego babrania się
w pliku config.ini to już wymaga kompa z kosmosu, bo optymalizacja jest tragiczna.


Czyżby? Proponuję odpalić Saints Row 2 albo GTA IV, będziesz miał dobre porównanie.

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

Dorzuć do tego cyrk z "wcześniejszą premierą" dla kolekcjonerów (sam czekałem jak kretyn
do ósmej rano, bo co chwila było "NIE ODCHODŹCIE, JESTEŚMY BARDZO BLISKO")


:D !!!

Serio, nie spałeś, tylko czekałeś? Wow, a myślałem, że to ja z niecierpliwością czekam na W2... Najśmieszniejsze, że samą grę odpaliłem dopiero 18 maja, bo mi coś po drodze wypadło. Tym niemniej nie rozdzieram przez to szat - gdyby nie forum, to nawet bym nie wiedział, że było opóźnienie. Otrzymania koszulki w ogóle nie oczekiwałem.

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

Paranoja, żeby ktoś otwarcie wyrażający swoje niezadowolenie z gry oparte na faktycznych
jej wadach zostawał bashowany za każdym razem, gdy się odezwie.


Nie chodzi o to, by nie mówić. Chodzi o to, by nie powtarzać w kółko tego samego, ilekroć pojawi się "Wiedźmin 2" w temacie lub w treści newsa. Ileż można wałkować jedno i to samo? Ja rozumiem, że można być rozgoryczonym wobec mankamentów technicznych i logistycznych, ale nieustanne mantrowanie, jak źle, jak niedobrze (i w ogóle) jest skrajnie irytujące i pewnym momencie podpada już pod trollowanie.

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

Takie posty są potrzebne, choćby po to, żeby potem nie było
gadania "nikt nie narzekał, to nie naprawiamy".


Myślisz, że po miesiącu nikt im jeszcze tego nie powiedział? Powiedział i to nie raz. Sam wysłałem im maila ze spisem bugów w samej grze...

Dnia 21.06.2011 o 13:33, Khasim napisał:

IMO Skyrim zmiecie Wieśka pod każdym względem, bo przynajmniej Bethesda nie wciska
pecetowcom kitu i walą z mostu, że wersja PC będzie portem.


Czyli właściwie przyznajesz, że ważniejsze od samej gry jest spełnianie obietnic? Śmieszne to. Co zaś się tyczy Skyrim - to zupełnie inne podejście do RPG, to sandbox, gdzie główny nacisk położono na otwarty świat i jego eksplorację. W serii CDP zawsze najważniejsza jest fabuła. Nie sądzę, by Skyrim nawet się zbliżył fabularnie do W2, nie mówiąc o jego prześcignięciu w tym aspekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pietro87 - zdecyduj się,czy W2 to " niewypał " czy też daje " niezłego kopa " ;)
ja wiem że oceniasz dwie różne rzeczy,ale jednak trochę się to z sobą gryzie ;)

czy W2 to niewypał na miarę DA2? - nie,bo i DA2 nie jest dla mnie niewypałem,gra mi się weń dużo lepiej niż w DA;O
czy W2 ma wady? - oczywiście,a która gra ich nie ma?
ja osobiście nie miałem problemu z instalacją gry,ani z pobraniem DLC,na brak nocnej premiery nie narzekam,nie jestem aż tak narwany aby nie wytrzymać tych kilku godzin
kwestie techniczne - fakt,gra kuleje pod tym względem / prolog - wszystko na ultra,1 akt - średnio/wysokie,2 akt - znowu ultra /,doczytywanie / zwłaszcza trawa /,zmiany oświetlenia / pierwszy akt,przechodzenie przez bramy i wchodzenie do miasta,2 akt i chodzenie po okolicy,itp. / ale nie tylko ja mam takie problemy,więc liczę na to że w przyszłości zostaną one poprawione a że jest to autorski silnik twórców gry,to mogę zrozumieć takie problemy - zresztą,obecnie bardziej niż W2 tnie mi się ... " Hunted Kuźnia Demona ",czyli gra na UEIII.
Na co mogę narzekać? - brzydki interfejs,krótki czas gry / jak na RPG /,powtarzalność kwestii dialogowych / istny recykling dialogów występuje podczas bitki na pięści w karczmie w drugim akcie /,mogę ponarzekać też na fakt,że po zmianie pliku na ten z GOGa gra chodziła mi lepiej ale gdy chciałem wkleić stary plik aby zainstalować patch nie udało mi się i nie mogę zainstalować obu patchy / ponoć to dobrze bo większości popsuły one wydajność gry /,gorzej że teraz przed każdym uruchomieniem gry muszę wchodzić w szczegółowe ustawienia graficzne,bo inaczej gra uruchamia mi się z czarną ramką wokół ekranu a ustawienia graficzne się kasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie jadę równo z glebą, krajowe i zagraniczne :)
A poważnie, W2 mógł by być nawet zrobiony przez firmę z Gabonu, niewiele by to w mojej ocenie zmieniło.

Jak by nie patrzeć prawidłowość występuje, twarz wiedźmina 2 znika w taki sam sposób jak twarz wiedźmina 2 - zbieg okoliczności ? Trochę spory.

Warto jeszcze wspomnieć, że obiektywnie i formalnie gra powinna otrzymać ocenę 0/10 bo w dniu premiery nie dało się jej uruchomić przez cudne serwery rodem z parzeczynowa dolnego gdzieś na Arktyce [to tak, żeby być w 100% sprawiedliwym wobec dostarczonego produktu]

GOPa - napisałem celowo, ze złośliwości dla jego przerośniętego ego [pamiętam jego wpisy na forum swego czasu] i bajkopisarstwa w którym dorównuje Złotemu Piotrusiowi [swoją drogą dobry tandem by zrobili.


@lis_23

Tak jako całokształt gra jest niewypałem bo miało być wielkie halo a dostaliśmy średni pierd.
Podoba ci się, uskuteczniasz fanbojstwo, oceniasz grę przez pryzmat patchy i innych cudów wianków jednocześnie nie dopuszczając, że u kogoś występowały z gra problemy bo u ciebie ich nie było - twoja wola nikt ci nie broni.
Nie mniej pisałeś to do mnie już x razy i powiem szczerze, zwisa mi kolejny replay, powtarzasz się strasznie, napisz coś oryginalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować