Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2010 o 16:44, Undertaker napisał:

Jaki lock jest teraz na topie? Gram altem w Affi, ale za 1 poziom chciałbym wykupić dual spec i wziąć coś innego na instancje. Destro czy demo?


Powiem tak - jesteś przed 80 - nie potrzeba ci dualspeca, chyba ze chcesz się pobawić. Do levelowania affli najlepsze (mówię o questowaniu).
W skrócie:
Na 80 - Destro jak nie masz gearu, Affli jak masz już trochę dobrego sprzętu (hit cap, ładny haste ładny SP) i chcesz topować DPS. Demo jeśli chcesz rajdować 25many i być zawsze witanym z otwartymi ramionami (i padać na co drugiej paczce trashy ;P)

W wersji długiej.
Affli jest teraz najlepszym drzewkiem jeśli idzie o DPS, zapewnia też największą przeżywalność dzięki licznym drainom - więc w PvP widzę obecnie dużo więcej affli locków niż destro - większość z nich twierdzi, że affli jest lepszy w PvP ale nieco trudniejszy do gry niż "burst him" destro. Na PvP się nie znam, mało się w to bawię, ale osobiście wolę w affli latać.

Destro - to mag bez "przeżywalności" maga (czli brak blinka, ice blocka, frost novy itd..). generalnie skupia się mniej na dotach, bardziej na czarach bezpośrednich - z dot w sumie tylko Immolate, corru tylko czasem jak się dużo biega. A poza tym:
Immolate->
conflag->chaos bolt->incinerateincinerateincinerateincinerateincinerate -> powtórzyć
Jedni sobie chwalą, mnie przez jakiś czas bawiło, ale w końcu zmęczyłem się graniem destro ;P

Demo - zabawne drzewko, które ma tendencje do bardzo losowego DPSu.. W sumie cały DPS demo locka zależy od tego czy procnie Molten Core. Jak będzie ładnie procować - zrobisz 7k. Jak nie - to 5k (może trochę przesadzam, ale w żadnym innym drzewku nie mam takich rozrzutów jak w Demo).
Jest genialny na dużych ilościach mobów. Metamorfoza, immolation (czy jak się to spalanie nazywa;P), do zwarcia i SoC spam -> i masz 18k DPSu na trashach w ICC - i niemal pewną śmierć jeśli zejdzie ci meta morfoza zanim moby padną ;P mało który tank utrzyma takie aggro.
Generalnie w Demo chodzę tylko na 25 osobówki - tam Demonic Pact - podstawowy buff demo locka - jest najbardziej przydatny. Jest dużo healerów, zawsze też jest więcej casterów niż w 10manach.


Co do Destro>Affli na 5 manach -> bzdura. SoC spam nadal przebija jakiekolwiek inne AoE. Trzeba tylko wiedzieć .że na 2-3 i więcej mobach SoC, na mniejszej ilości - SB spam, z jakimś pojednyńczym corru, czy UA. Zjadałem w DPSie juz niejednego Destro locka z porównywalnym gearem, a spamując SoC przez calutkie OK (nie rzuciłem żadnego innego spella, nawet na bossach) byłem drugi w DPS ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 16:48, the_bishop napisał:

Azvar
po jakiej stronie grasz?


Alliance, Defias Brotherhood, main: Falgrim (Dwarf Warrior). To jakby ktoś chciał nawiązać kontakt, albo mnie opluć lub zgankować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powodzenia ze spamowaniem 1 guzika na calym heroicu, bardzo interesujace i ciekawe i nie bedziesz sie nudzil. o.O
w wiekszosci heroicow nie ma wiekszych grupek mobow tak zeby spamowac SoC.
single target raz po razie, chyba ze masz tanka 50+k hp i healera icc25 gear co puluje caly heroic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po raz kolejny piszę z tym samym problemem czyli lagami. Tym razem jestem jednak pewien że są one szczególnie uciążliwe w raidach 25m. W 10 mogę w miarę normalnie grać. Czy jest może jakiś sposób na poprawę jakości gry i ktoś może orientuje się czego to wina. Komputera czy internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 19:25, the_bishop napisał:

powodzenia ze spamowaniem 1 guzika na calym heroicu, bardzo interesujace i ciekawe i nie bedziesz sie nudzil. o.O


Hmm to wielka rózniaca między Demo - czyli spamem SoC i Destro, czyli spamem RoF..
W większości przypadków przynajmniej..
Poza tym HC są tak ciekawe obecnie, że naprawdę wolę iść przed siebie i walić w jeden przycisk, przejść całość w 15 min i mieć z głowy.

Dnia 12.04.2010 o 19:25, the_bishop napisał:

w wiekszosci heroicow nie ma wiekszych grupek mobow tak zeby spamowac SoC.


2 moby wystarczą. To całe piękno SoC. Dzięki sporemu haste wrzucam na każdego moba -> shadow flame i idziemy dalej.

Dnia 12.04.2010 o 19:25, the_bishop napisał:

single target raz po razie, chyba ze masz tanka 50+k hp i healera icc25 gear co puluje caly heroic.


chodze w 100% na radnomy i nie raz trafiam na tanków w niebieszczakach i healerów 3.5k GS.
Paradoksalnie tylko przy "słabym" tanku opłaca się single target - wtedy sobie spokojnie powrzucam dotki, nie przeaggruję i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 19:01, DemoBytom napisał:

Immolate->
conflag->chaos bolt->incinerateincinerateincinerateincinerateincinerate -> powtórzyć
Jedni sobie chwalą, mnie przez jakiś czas bawiło, ale w końcu zmęczyłem się graniem
destro ;P


Wow, to i tak sporo. W odpowiednich warunkach (oraz na 5 man przy krótkich walkach) mag był w stanie stosować najbardziej skomplikowaną rotację w całej grze: AB,AB,AB,AB,AB,AB,AB,AB,AB,AB,AB.... i tak aż do... końca. ;-)
OK, pomijam odpalenie trinkecików, AP, IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest jak piszesz, czyli lagi masz tylko w 25man to jest to albo wina serwera (popytaj się ludzi czy też tak mają), albo dostawy netu (tutaj pomaga jedynie zmiana dostawcy, niestety u nas wychodzi się z założenia, że skoro działa google.pl, to internet jest OK...), w skrajnych przypadkach wina jakiegoś addonu (musisz spróbować zagrać bez jakichkolwiek addonów dla pewności), lub rzeczy poinstalowanych na kompie (jakieś samo-aktualizujące się programy czy wirusy, ale w to wątpie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post tak od razu, ale jeśli już tak na poważnie mówimy o rotacjach i ich skomplikowaniu, najtrudniejszą rotację, moim przynajmniej zdaniem, ale tu chyba wielu się ze mną zgodzi :-), miał lew... czy jak kto woli feral druid (nazywany dalej przeze mnie lwem :-)).
To nawet nie tyle rotacja, co zachowywanie właściwego uptime''u poszczególnych buffów i DoTów/bleedów whatever. A trochę tego lew posiada + potrzeba ciągłego utrzymywania się za celem. Wszystko było od siebie zależne i jedno małe spóźnienie mogło spowodować olbrzymi DPS loss.
Teraz, z tego widzę, Blizz zwrócił jednak na to uwagę i już zaczęli działać: zwiększyli długość efektu mangle do 60 sekund. Kiedyś było to raptem 9 czy 12. A czytam po opisie Kataklizmu, że to jeszcze nie koniec. Ja osobiście lubiłem lwa takiego jakim był, bo to zawsze dawało dużą satysfakcję, kiedy ktoś pierw śmiał się ze mnie, że nie ma czegoś takieg jak feral DPS, a potem pytał: jak to możliwe ?!? :-)
Niemniej coś czuję, że Blizz może teraz przegiąć laskę w drugą stronę. Nie to żeby mi zależało, bo powrotu raczej nie przewiduję, ale to zawsze jakieś wspomnienie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 19:25, the_bishop napisał:

powodzenia ze spamowaniem 1 guzika na calym heroicu, bardzo interesujace i ciekawe i
nie bedziesz sie nudzil. o.O
w wiekszosci heroicow nie ma wiekszych grupek mobow tak zeby spamowac SoC.


UK - co chwila grupy 3-4. Nexus również. AN to grupki po trzy, w OK nawet większe, Oculus ma sporo grup po 4, ale i tak gros dps robi się tam na smokach. CoS? Całe korytarze mobów albo grupy po 4. W HoL czy HoS ciężko znaleźć pojedyncze moby, z wyjątkiem bossów. UP ma trochę pojedynczych, ale nie tak dużo, większość w grupach. O czymś zapomniałem? A tak, VH. Chyba najwięcej pojedynczych (Keeperzy), ale też jeśli już grupa to 4. DTK ma wielu grupowych (wykręciłem tam osobisty rekord dpsu przez AoE, ale z wyśmienitym tankiem). Gundrak - tu bywa różnie, część mobów stoi osobno, albo po dwóch. Trzy nowe instancje mają głównie grupy, niewiele tam jest pojedynczych mobków.
Zakładając że do spamu wystarcza 3+, to w większości instancji daje się to stosować. A jeszcze jeśli tank jest lepszy i może spullować i utrzymać dwie grupy to w ogóle.

Dnia 12.04.2010 o 19:25, the_bishop napisał:

single target raz po razie, chyba ze masz tanka 50+k hp i healera icc25 gear co puluje
caly heroic.


Tank 50k+ może spokojnie utrzymać i kilkanaście mobów na sobie i nie potrzebuje do tego dobrego healera (widziałem takiego który zrobił to zostawiając resztę drużyny kawałek za sobą i gdy do niego dotarliśmy miał nadal ok połowy życia). Z drugiej strony może być też lamerem, któremu życie leci całkiem szybko i nawet dobry healer ma problemy. Ale nawet tank z gs poniżej 4k może spokojnie trzymać na sobie grupę 3-4 mobó pod warunkiem że dps nie korzystają z pełni arsenału jeśli mają znacząco lepszy gear. Zdarzyło mi się walczyć z rogue jako tankiem w hc i daje się to przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 20:16, the_bishop napisał:

ja kompletnie nie mialem na mysli RoF, tylko single target bicie immolate conf i takie tam.


No to na single target to ja mam corru, CoA, Haunt, UA, SB i DS<25%hp.. czyli nie 1 knefel.. a nawet więcej kombinowania niz przy destro..

Wiec albo rozmawiamy o AoE (wtedy wszystcy maja 1 przycisk), albo o single target..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 20:54, DemoBytom napisał:

Wiec albo rozmawiamy o AoE (wtedy wszystcy maja 1 przycisk), albo o single target..


Nie wszyscy, chyba że o samych lockach piszesz :-)
Szaman ma inaczej, DK jak się uprze też (ale ryzykuje że aggro ściągnie). :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mam 5 postaci na 80, więc o golda nie chodzi - dual speca zawsze kupuję. Po prostu nie miałem wcześniej do czynienia z lockiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 20:54, DemoBytom napisał:

Wiec albo rozmawiamy o AoE (wtedy wszystcy maja 1 przycisk), albo o single target..

Ja jako destro lock mam 2 przyciski do AoE. : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 11:28, Kadaj napisał:

Ja jako destro lock mam 2 przyciski do AoE. : D


No tak, zapomnialem o Helfire ;P
Jedyny spell, ktorym sie kiedys zabilem >.>''
xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odnaleźć na YT utwór z main menu WotLK (epicki jak zawsze) i moją uwagę zwrócił pierwszy najwyżej oceniany komentarz z poniższego linka:
http://www.youtube.com/watch?v=_1XKOJN_Rp8

Czy kiedykolwiek próbowaliście dosłyszeć dokładnie słowa chóru pomiędzy 7.30 a 8.10 ?
Jak to przeczytałem, a potem posłuchałem raz jeszcze, to po prostu dostałem efekt Icy Veins. :-)
Taka fajna ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nie mogłem sobie skojarzyć, gdzie już ten fragment widziałem, ale potem przyszło oświecenie, że to przecież podrasowany fragment jednego z intr do WC3. I oczywiście zrywa beret.
Zresztą jak ktoś słusznie zauważył w jednym z komentarzy cały ten utwór to jedna wielka historia od pierwszego otwarcia Dark Portal aż po przebudzenie Arthasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się