Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2010 o 16:01, GanD napisał:

Też kiedyś usunąłem postać (a wcześniej sprzedałem wszystkie epickie graty). Jej przywrócenie
do gry razem ze sprzedanymi (!) rzeczami było jak najbardziej wykonalne :P


Wiesz, nie trzymają usuniętych postaci w nieskończoność. W pewnym momencie staje się to irreversible. ;-)

Dnia 11.04.2010 o 16:01, GanD napisał:

Guzik tam. Final Fantasy 7 jest tylko jedno ^^


Miałem na myśli gry, w które grałem. Już ktoś kiedyś wspominał mi o FF 7 (niewykluczone nawet, że to byłeś Ty ;-P), ale niestety nie mam jej skąd wytrzasnąć. Wersje na PC są na allegro tylko w wersjach językowych z kosmosu, jak hiszpańska lub francuska :-), a na PSX, to sam nie wiem. Jak to będzie z tymi emulatorami i w ogóle.
Pomijając kwestie stanu płyt, który zwykle określany jest jako dobry. Tylko co to znaczy dobry ? :-)

Dnia 11.04.2010 o 16:01, GanD napisał:

A w MMO ogromne pokłady emocji też leżą, ino innego rodzaju. Wszak first kill Onyxi czy
też Azuregosa w wykonaniu mojej gildii to były przeżycia niemal ekstatyczne. Co się wtedy
działo na ventrilo... Dobrze, że nikt nas nie nagrał, bo uznano by nas za bandę wariatów
i pewnikiem zamknięto w jakimś miejscu odosobnienia.


Z tym akurat się zgadzam. Zresztą wiele scen z WoWa już zapisało się w mojej pamięci bardzo głęboko. A bardzo często powracam do takiej niby to głupiej sceny, która jednak nie chce wyjść z mojej głowy. ;-)
Otóż, było to kilka lat temu, jeszcze przed pierwszym dodatkiem, w czasach kiedy trade channel był w miarę spokojnym i wolnym od spamu kanałem. :-) Jakiś gość oferuje swoje rzeczy na sprzedaż, jakieś ingrediencje itp., i nagle ktoś mówi (oczywiście wszystko po angielsku): "Nie kupujcie od tego gościa!". Ktoś się pyta: "A dlaczego ?", a On na to: "Ponieważ ja sprzedaję to taniej." I w tym momencie nagle chyba z 15 osób naraz jak jeden mąż wpisało na czacie "lol". ;-D Wyszedł z tego taki pozorny lol-spam, ale nie mógł być to spam, skoro każde kolejne "lol" napisał ktoś inny. :-)
Po prostu wszystkich to rozbawiło (mnie zresztą też) i każdy zareagował tak samo. Chwilę potem wielu innych zaczęło się śmiać i pojawiły się różne "hehehe" i inne emotki. Niby taka błahostka, ale jak zapadło w pamięć ? ;-) Bardzo pozytywna scena.


@ DemoBytom

Równie dobrze możesz napisać, że blessy paladynów powinno się dać jakiejś innej klasie, bo inaczej są oni must have każdego raidu. Kiedyś Alliance w ogóle nie miało shamanów i jakoś sobie radzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 14:53, Dann napisał:

> taka prawda, WOTLK tak naprawdę sie juz skończył ludzie chcą czegoś nowego, tym
nowym
> czymś są oczywiście nowinki o klasach etc, jak to się skończy dostaniemy wstępny
informacje
> kiedy wyjdzie kataklizm, a potem oczywiście standardowo blizzard będzie bawił sie
z nami
> w kotka i myszkę z wydaniem kataklizmu.

Tak z ciekawości wszedłem na mmo-champion i TBH jak na razie strasznie niezadowalające
te zmiany. Jedyne klasy, które w miarę dobrze znam, to mage i druid i to co dotychczas
przedstawiono po prostu rozczarowuje (przynajmniej mnie).
Albo jest to coś mało ciekawego (flame orb, thrash), nieinnowacyjnego (na co komu drugi
heroizm ?), albo tylko dla PvP (zwiększenie szybkości biegania), które mnie w ogóle nie
interesuje, albo nie stanowi nic, czego sami nie bylibyśmy w stanie wydedukować już miesiące
temu (np. interupt dla lwa).

no mnie też jakoś specjalnie mag nie zachwycił... ale.. wiedziałęm że tak będzie... nawet głupia niewidzialność czekała całe tbc by stać sie jakimś narzędziem dopiero w lk, na lisza dali ffb (używany spel przez 1 konkretny spec, nienajlepszy z resztą i to tylko w pve, choć teraz chyba frost go używa ale nie jestem pewien bo magiem już nie gram praktycznie (klasa nudna jak cholera ;P w dodatku z 1 pvp buildem), a teraz kolejne nowe aoe... srsly.. no po jaka cholere mi kolejne spele aoe? lepiej popracować nad starymi, do flamestrike''a dodać spowolnienie czy coś, burnout... lul? albo fire magowie będą mieć problemy z maną i będą castować bez many czyli mniej wiecej jak locki (zamiana hp>mana) albo będzie bezużyteczny talent, wolałbym usłyszeć coś o planach dania fire/arcane jakiegoś survivalu, a nie wyrzuceniu fire/frost warda i amp/dam magic... że niby bezużyteczne <huh?!?>... oh hero... taaaak coś naprawde nowego!
druidzi też (balance znaczy) potrzebowali więcej survivalu, jakichś narzędzi co dostali w ostatniej łatce? więcej burstu... w cata? kolejne aoe... nie, nie narzędzia jak szaman purge interrupt czy zmniejszenie obrażeń w stunie/fearze/silence lecz jescze 1 aoe... ja nie wiem czy oni planują że te rated bg będą rozgrywane z aoe? jeśli tak to GG naprawde...

Dnia 11.04.2010 o 14:53, Dann napisał:

Co im szkodzi wrzucić tego feniksa dla maga albo dla druida czegoś równie wielkiego ?

feniks był summonowany przez magów krwi, którym bliżej do locków niż magów, do tego mag krwi inny niż belf to jakiś lolore fail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 16:30, Dann napisał:

@ DemoBytom

Równie dobrze możesz napisać, że blessy paladynów powinno się dać jakiejś innej klasie,
bo inaczej są oni must have każdego raidu. Kiedyś Alliance w ogóle nie miało shamanów
i jakoś sobie radzili.

nie wiem czy wiesz ale warek dostarcze BoM a szaman BoW tylko w troche innej postaci ;> natomiast BoK można mieć ze zwoju, troche słabszy (8%) od normalnehgo boka- ale zawsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 16:30, Dann napisał:

Kiedyś Alliance w ogóle nie miało shamanów
i jakoś sobie radzili.


Kiedyś nie było wielu rzeczy, bez których dzisiaj nie potrafię sobie wyobrazić tej gry. A danie pewnym klasom/umiejętnościom alternatywy to bardzo dobry pomysł, bo ogranicza jeden z najbardziej irytujących elementów WoWa - czekanie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się zastanawiać czy aby nie za bardzo przesadzą. Owszem, posiadanie większej ilości buffów przed daną klasę usuwa ścisłe wymogi co do ilości danej klasy potrzebnej do raidów, ale z drugiej strony klasy stają się coraz bardziej do siebie podobne. No bo jaka to różnica jeśli skill dwóch różnych klas różni się głównie nazwą i wyglądem. Już częściowo było to widoczne z WotLK, tylko czy tym razem nie przesadzą.

Poza tym wprowadzili też coś takiego jak scrolle z buffami, więc moim zdaniem tego typu rzeczy jak dawanie magowi umiejętności podobnej do heroism/bloodlust trochę mija się z celem. Już lepiej gdyby wprowadzili taki właśnie scroll (może z minimalnie słabszym efektem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej zabawie z szamanem na Scattershield Legion przekonałem się, że to klasa dla mnie. Ino ten tauren to nie było najlepsze rozwiązanie. Także ostatecznie:

Sporeggar czy Defias Brotherhood?

Dla orka, początkującego szamana, których chciałby też trochę RP liznąć, który będzie lepszy? Ewentualnie dranei mógłbym grać, ale jak sobie pomyślę o Alliance... jakoś tak dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 16:52, GanD napisał:

Sporeggar czy Defias Brotherhood?

Dla orka, początkującego szamana, których chciałby też trochę RP liznąć, który będzie
lepszy? Ewentualnie dranei mógłbym grać, ale jak sobie pomyślę o Alliance... jakoś tak
dziwnie.


Zapomnij o RP w Hordzie, ja tego bezskutecznie szukałem, RP w Hordzie to teraz nagie Blood Elfki tańczące na mailboxie i lolowanie na /yell. Nie twierdze, że w Alliance jest tak strasznie lepiej, bo też trafia się na oszołomów, ale przynajmniej widzę tu u siebie (Defias Brotherhood) trochę ludzi, którzy skupiają się na RP (m.in. gildia złożona w 100% z krasnoludów, jak ostatnio grałem to organizowali bitwy, popijawy w karczmie itd). Może spróbuj Alliance, ja przywykłem i nie żałuję porzucenia Hordy, jakoś teraz lepiej mi się tu gra :) Lada dzień wracam nawet do gry i może nawet co nieco bym pomógł ze startem :)

Po za tym w Cataclysm dodadzą nowe rasy, z czego ta dla Alliance (Worgeni) imho jest o wiele ciekawsza.
Aha, no i skoro już się tak upierasz przy szamanie: w Cataclysm wszystkie z ras otrzymają nowe kombinacje klasowe, nic nie będzie stać na przeszkodzie aby zrobić Dwarfa Shamana :) Tutaj dokładna tabelka: http://www.wowhead.com/guide=cataclysm&general#combos .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 16:32, SoieR napisał:

no mnie też jakoś specjalnie mag nie zachwycił... ale.. wiedziałęm że tak będzie... nawet
głupia niewidzialność czekała całe tbc by stać sie jakimś narzędziem dopiero w lk, na
lisza dali ffb (używany spel przez 1 konkretny spec, nienajlepszy z resztą i to tylko
w pve, choć teraz chyba frost go używa ale nie jestem pewien bo magiem już nie gram praktycznie
(klasa nudna jak cholera ;P w dodatku z 1 pvp buildem), a teraz kolejne nowe aoe... srsly..
...


Ja bym widział tu coś, co naprawdę będzie się wyróżniało. Wtedy może nawet powróciłbym do WoWa zamiast wybierać ToRa ? :-)
Fawks, to tylko jedna z alternatyw, ale np. jakiś ognisty shield (na zasadzie ice barrier), zatrzymanie czasu, telekineza (push, pull, AoE push, wytrącenie broni z rąk itd.), shield odbijający zaklęcia, castowanie w trakcie chodzenia, coś dla usprawnienia rotacji frost spells, np. spell pozostawiający na celu sople, które można jakby zdetonować lub nawet jakiś frozen orb jak u czarki w D2 z cooldown''em itd.
A ściana lodu byłaby fajna, jakby naprawdę była ścianą lodu (tworzy barierę, długą na 30 yardów w obie strony, przez którą nie można przejść, chyba że się ją rozwali. Duration - 30 sekund, HP - np. 40-50k.
No i bym zapomniał: dlaczego water elemental, to taki mięczak ? ;-)

Dnia 11.04.2010 o 16:32, SoieR napisał:

druidzi też (balance znaczy) potrzebowali więcej survivalu, jakichś narzędzi co dostali
w ostatniej łatce? więcej burstu... w cata? kolejne aoe... nie, nie narzędzia jak szaman
purge interrupt czy zmniejszenie obrażeń w stunie/fearze/silence lecz jescze 1 aoe...
ja nie wiem czy oni planują że te rated bg będą rozgrywane z aoe? jeśli tak to GG naprawde...


Co ja osobiście dodałbym sowie ? Przede wszystkim lepszy wygląd... nie żartuję.
Ale ten rosnący grzyb, to chyba jedna wielka porażka. ;-P Oczywiście jakieś silence czy spell interupt (jasna sprawa), ale z takich bardziej świeżych, to np... hmm... o, wiem: nowy taniec. :-P
A tak na poważnie, to nie wiem. Może odepchnięcie wroga brzuchem ? :-D Albo dziobanie jako nowy styl walki melee.
W ogóle dlaczego Blizzard tak się uparł na te całe eclipse ? O ile dobrze zrozumiałem, teraz będzie to tak, że lepiej trzymać się jednej szkoły magii, np. arcane, a nie kombinować na zmianę nature z arcane. Osobiście dodałbym jeszcze po jednym zaklęciu dla obu żywiołów i pozwolił graczom na swobodny wybór rotacji. Plus coś do szybkiego eliminowania trashu.
AoE sowy mają już dość sporo, po co im jeszcze więcej ? Chyba że coś naprawdę wielkiego, jak np. zasnucie całego nieba chmurami burzowymi. O_O
Osobiście gdyby Blizz dał druidom jakąś formę smoka, wróciłbym do gry już dzisiaj. :-)

Dnia 11.04.2010 o 16:32, SoieR napisał:

feniks był summonowany przez magów krwi, którym bliżej do locków niż magów, do tego mag
krwi inny niż belf to jakiś lolore fail


Mamy już wielkie come backi zza grobu, spadające statki kosmiczne, piękne różowe elfy po stronie Hordy, karabiny laserowe, miecze świetlne, gnomy DK z irokezami, miłosiernego Lich Kinga, oraz goblinów próbujących wysłać rakietę na marsa. Coś jeszcze ominąłem ? :-D
W każdym razie przy całym tym burdello bum bum magowie przywołujący fawksa (znaczy się feniksa) są czymś prawie tak normalnym jak paladyni po stronie Hordy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonałeś mnie ;)
Założę postać na Defias Brotherhood. Będzie Dranei szaman. A szaman ponieważ ja jestem stworzony leczenia innych. Kapłanem grałem bardzo długo i w końcu chciałbym spróbować czegoś innego. Druidem próbowałem i nie podszedł mi. Natomiast paladyn... zbyt wiele razy gnoiłem takich jako zatwardziały Hordziak, żeby teraz bawić się w bubble boya (no offence, to tylko moje prywatne zdanie).

Jeszcze jedna rzecz: czy zabawa w leatherworking ma sens na waszym serwerze, czy da się z tego wyżyć? Jeśli nie, to wezmę się za Alchemy albo Jewelcrafting. Jedno i drugie swego czasu miałem do 375 wymaksowane, więc pewnie doświadczenie w tej dziedzinie mam. No i alchemia bardzo ułatwiała mi levelowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 16:36, SoieR napisał:

nie wiem czy wiesz ale warek dostarcze BoM a szaman BoW tylko w troche innej postaci
;> natomiast BoK można mieć ze zwoju, troche słabszy (8%) od normalnehgo boka- ale
zawsze ;]


Powiem tak, mag zasługuje na coś więcej niż bycie alternatywą dla shamanów i heroizmu. Zamiast tego haste''a mogli wymyślić jakieś bardziej praktyczne zaklęcie, jak np. wyczarowanie tortu czekoladowego. Bo lepszy niż zwykłe ciasteczko many. :-D


@ Kadaj

Blizz starał się w miarę, aby nie było czegoś takiego jak klasa niezastąpiona. I teraz jak pamiętam bez shamanów też dało się raidować i instancjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 17:17, Azvar napisał:

Zapomnij o RP w Hordzie, ja tego bezskutecznie szukałem, RP w Hordzie to teraz nagie
Blood Elfki tańczące na mailboxie i lolowanie na /yell. Nie twierdze, że w Alliance jest
tak strasznie lepiej, bo też trafia się na oszołomów, ale przynajmniej widzę tu u siebie
(Defias Brotherhood) trochę ludzi, którzy skupiają się na RP (m.in. gildia złożona w
100% z krasnoludów, jak ostatnio grałem to organizowali bitwy, popijawy w karczmie itd).
Może spróbuj Alliance, ja przywykłem i nie żałuję porzucenia Hordy, jakoś teraz lepiej
mi się tu gra :) Lada dzień wracam nawet do gry i może nawet co nieco bym pomógł ze startem
:)


Ośmielę się nie zgodzić ;) Na serwerze działa całą siatka gildii typowo rp - głównie gildii skupiających wokół siebie przedstawicieli tej samej rasy ( Dwarven Rifle Squad - krasnoludzka guild o której mówisz), ale tez np. Orcs of Red Blade ( gildia orków). Wszyscy gmowie tych gildii się znają i kontaktują się poprzez venta ( lub inny messenger, w każdym razie oszukiwanie na wspólnych eventach jak np gankowanie graczy jest natychmiast raportowane). O tych dwóch gildiach wspominam nieprzypadkowo gdyż posiadam w obu postacie ( ale ciiii, nie wykorzystuje tego jako szpiegostwa czy coś , po prostu lubię klimaty zarówno Hordy jak i Przymierza) i muszę przyznać ze faktycznie rp u alliance jest lepsze, posiada wiele aktywniejszych graczy- sam DRS z ich popijawami, spotkaniami senatu w IF itd jest wspaniały i jest bardzo aktywna gildia ( jeśli nie najaktywniejsza choć ludzie i różne kombinacje typu zakony itd też dają często o sobie znać), ale tez inne gildie rp ( nie wszystkie maja ograniczenia rasowe) potrafią organizować wspaniałe eventy np. istnieje karczma w SW, która jest oblegana przez graczy, gdzie można rpować do woli. Horda niestety zamyka swoje rp w obrębie gildi, ale np u orków co tydzień organizowane są spotkania plemienne, różnego rodzaju "próby krwi" itd, a ponieważ gildie połączone są ze sobą wspólnych chatem to wiem ze i inne gildie np. BE, czy gildia złodziei nie pozostają w tyle. No i oczywiście warto wspomnieć o wspólnych eventach typu bitwy o zamek w Arathi Highlands ( nie pamiętam jak się nazywa- ostatnio gram dosyć casualowo) czy też całe kampanie wojenne zawierające po kilka eventów ( obrony całych prowincji itd, ja sam uczestniczyłem w wyprawie krasnoludów na STV ( terenu podlegającego gildi trolli ;) Jak widać dla chcącego nic trudnego, choć jest trochę racji w tym , że alliance mają lepiej - jest więcej chętnych, większa różnorodność gildii, ale nie przekreślałbym też tak całkowicie Hordy- zawsze się znajdą chętni do wspólnej zabawy, choć łatwiej jest szukać będąc w gildiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z was miał taki problem z Wowem, iż ten po kilku dniach od instalacji nie chciał się włączyć? Trochę to dziwne, że tuz po instalacji wszystko działa ładnie i pięknie a potem już nie.

Nawet spróbowałem "na hama" skopiować grę z laptopa na którym bez problemu działa, ale także ta operacja kończyla się niemożnością uruchomienia gry po kilku dniach.

Narzędzie "repair" sypie mi blędami pod koniec testu i po tym mogę już tylko instalować na nowo, lub robić kopię z laptopa.

Ma ktoś może jakiś pomysł?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 17:52, Fariin napisał:

Ośmielę się nie zgodzić ;) Na serwerze działa całą siatka gildii typowo rp


O, jeżeli tam grasz, to poproszę o imię postaci, żebyś przypadkiem nie nadział mi się na topór :P Dobrze prawisz i zwracam honor, sam słyszałem wiele pozytywnych opinii m.in. o Gurubashi Empire czy jakoś tak (gildia złożona wyłącznie z trolli, podobno brutalni dla Aliantów), miło mi przeczytać że po stronie Hordy na Defias Brotherhood RP nie kuleje tak jak na The Venture Co, na którym mimo usilnych prób wytrzymałości psychicznej po prostu nie dałem rady zostać więcej niż kilka dni po kilkumiesięcznej przerwie (a szkoda, bo pamiętam jeszcze pierwsze minuty gry na tym serwerze tuż po jego premierze i pierwszą polską gildią, którą tam założyłem).

@ GanD - trudno mi powiedzieć, jako że jak już pisałem, wracam po przerwie do gry i nigdy się LW nie interesowałem :) I tak nie ma to znaczenia, bo niedługo dodatek i "blablablabla" (nie chce mi się powtarzać, co wtedy się stanie z balansem sił, gildii i ekonomii na serwerze :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są zawsze 3 opcje:

1) usunąć zawartość folderu Cache, tymczasowo przenieść gdzieś foldery z addonami i ustawieniami gry ("Interface" i "WTF") tak żeby gra uruchomiła się z fabrycznymi ustawieniami

2) jak nie działa, to zrobic repair

3) jak nic nie działa, robić PEŁNY reinstall gry i wszystkiego

Chyba, że zawinił sam komputer (może błędy odczytu na HDD, albo uszkodzone pamięci RAM?) lub jakiś niedawno zainstalowany antywirus. Postnij jeszcze to co pokazuje ci Repair, może są tam jakieś istotne szczegóły problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gram wieloma postaciami, ostatnio tworzę sobie BE locka ^^ za długo żeby wymieniać wszystkie postacie, ale myślę że i tak się kiedyś zmierzymy bo ostatnio gram tylko Hordą ( nie wiem czemu, jakiś sentyment ;) Second Gurubashi Empire też dosyć aktywna guild, nawet miałem kiedyś ochotę zrobić sobie specjalnie dla tej gildii trolla, ale gdy podczas jakiegoś miedzyguildiowego eventu zobaczyłem, że gracze mają tak opanowany ten ich dialekt, że ledwo rozumiałem sens wypowiedzi to dałem sobie spokój.

@GanD- Widze, że jednak Azvar cię przekonał ^^ zrób jak chcesz, ja od siebie mówię ze nie jest aż tak tragicznie żeby się przymuszać do gry kosmitą. Nie wiem jaki styl gry preferujesz ( ja np jako casual który juz nawet nie pamięta kiedy jakiś raid robił ostatnio, a na ICC nawet taktyk nie znam)- wole grac sobie w tych gildiach rp, jednak u allych działa dobra polska gildia pve - Grom, do której z tego co pamiętam Azvar należy/ał, wiec on Ci więcej powie ^^ co do rasowej draenei guild- jest takowa, rp skupia się bardziej wokół religii (Light, Naaru itd etc) ale jest dosyć mała i jedyny raz kiedy ją spotkałem to kiedy organizowali jakiś tez religijny event w Shat na który zaprosili wszystkie gildie. Co do pvp w ogóle się nie orientuje... no i zawsze pozostają jakieś gildie mieszane ;) Jeśli chodzi o LW to nie wiem, ale pamiętam ze miałem kłopot żeby sprzedać skórki ze skinningu nawet po bardzo zaniżonych cenach ( jeśli chodzi o ally, było to jakieś 2 mies temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 16:30, Dann napisał:

Równie dobrze możesz napisać, że blessy paladynów powinno się dać jakiejś innej klasie, bo inaczej są oni must have każdego raidu.


Nie. Blessy są zastępowalne i nie dają aż takiego kopa jak Hero/BL. W sumie to jedynym "niezbędnym" buffem od palka jest BoK, który i tak można, jak był napisane, spokojnie zastąpić.
Praktycznie każda trudniejsza walka zakłada, że masz szamana w drużynie, który w odpowiednim momencie odpali BL. jeśli dobrze sie wyczeka z trinkietami itd. to można spokojnie z 1-1.5k więcej DPSu wyciągnąć, tylko dzięki temu. Kiedy ja trinkietem podwajam swój haste, potem jeszcze +30% z BL - karabinek maszynowy..
W sumie od dawna mówi się o 2 buffch, które "wymagane" na każdym rajdzie. To BL/hero i Demonic Pact od Demo Locka.
Demonic Pact już zmienili w ostatnim czasie - w sumie nie wiem czy to buff, czy debuff i jak jest teraz z jego potrzebą, dawno nie grałem demo lockiem.

>Kiedyś Alliance w ogóle nie miało shamanów i jakoś sobie radzili.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Zarówno w konstrukcji rajdów, buffów, znaczenia statystyk itd.. Nie można porównywać tego co było kiedyś do tego co jest teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem, że w Alliance też tam grasz/grałeś? Też miałeś tyle postaci czy też możesz się podzielić jakimiś imionami? Może nawet kojarzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 19:11, DemoBytom napisał:

Od tego czasu wiele się zmieniło. Zarówno w konstrukcji rajdów, buffów, znaczenia statystyk
itd.. Nie można porównywać tego co było kiedyś do tego co jest teraz..


Z tego co pamiętam jeszcze ze dwa-trzy miesiące temu nie było w tej grze klas typu must have. "Musimy mieć tą klasę, bo inaczej nie damy rady". Nie było czegoś takiego, Blizzard tego unikał. I bez heroizmu można było grać. Jasne, że brakuje tego haste na życzenie, ale bez paladyna ani scrolli brakuje BoKa, brakuje aur itd., bez druidów brakuje crit chance bonus i battle resa, bez hunterów brakuje kilku przydatnych pułapek, bez priestów i shamanów brakuje 10% dmg reduction, a bez magów brakuje McDonalda.
Niemniej żadna z tych rzeczy nie była must have. Jeśli coś się w tej kwestii zmieniło, to widać nie jestem już up to date.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 19:13, Azvar napisał:

Dobrze zrozumiałem, że w Alliance też tam grasz/grałeś? Też miałeś tyle postaci czy też
możesz się podzielić jakimiś imionami? Może nawet kojarzę :)

W Alliance mam mojego dwarfa huntera nick Tundriel - często sobie chodzę na eventy ze Squadem, cała reszta to Horda przy czym rozrzut lvli jest od 15- 80 wiec nie ma o czym mówić ;) ( gram na zasadzie czerpania radości z gry wiec jeśli mam ochotę zrobić 10 nowych postaci to tak się dzieje i najczęściej tez dobieram sobie rasy/ klasy po wyglądzie Tierów- w sumie to było powodem przestania grania tym hunterem - nie spodobał mi się w T9 i T10). Czy to prawda, że grałeś w GROMIE ? Może coś powiesz o tej gildii, może się więcej forumowiczów szukających serwera skusi ;) ( no i nie będziemy robić takiego prywatnego OT ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się