Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2005 o 19:10, WoWmen napisał:

A co do jego pytania to może poprostu usłyszał że ktoś gra na darmowych
serwerach i się nie orientował że nie ma takiego czegoś jak darmowy tylko piracki.


Nie wierzę.
jest to obywatel -> nowe konto
napisał to czcionką pogrunioną i podkreśloną -> specjalnie chce zwrócić na siebie uwagę
ma w podpisie "pomocy" -> no sorry, ale totalny forumowy noobek nie używał by zaawansowanych możliwości forum... ;)

Dnia 18.11.2005 o 19:10, WoWmen napisał:

Ps.Jak myślicie kiedy będszie test serwer?
bo skończyłą mi się subskrypcja a na test moge grać nawet bez aktywnego konta ^^.


Nie da się grać bez aktwynego konta. Blizzard w wymaganiach do rejestrcaji na test server ma klauzule, że można założyć postać tyko jeśli miało się aktywne konto od danego dnia. Zazwyczaj jest to kilka dni przed startem serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam male pytanko. Mianowicie, przez ile czasu od zaatakowania kogos z sojuszu (gram orkiem) lub wkroczenia na teren neutralny mam znaczek pvp? Myslalem ze bede go mial caly czas a on raz znika raz sie pojawia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 19:24, oczko_21 napisał:

Ja mam male pytanko. Mianowicie, przez ile czasu od zaatakowania kogos z sojuszu (gram orkiem) lub wkroczenia na teren neutralny
mam znaczek pvp? Myslalem ze bede go mial caly czas a on raz znika raz sie pojawia..


Jeśli grasz na RP lub PvE, to flaga PvP znika po 5 minutach od momentu kiedy:
-wkroczyłeś na tereny twojej frakcji
-nie atakowałeś nikogo z przeciwnej frakcji, ani także ich npc

Flaga nie znika tylko wtedy, jeśli jesteś na jakimś battlegroundzie, albo wtedy kiedy w ciągu tych 5 minut kogoś atakujesz stale :) Zawsze możesz sobie ją włączyć na stałe (komenda /pvp - powinien sie pojawić napis "pvp toggled on"), jednak na tego typu serwerach ma to tą wadę, że nie każdy gra tak odważnie :/ Ja m.in. dlatego zacząłem grać na RP-PvP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.. no ja wlasnie gram na rp-pvp i tak czy siak mi znika, a mowisz ze po 5min znika na pve i rp. Oczywiscie nie znika mi na terenie neutralnym i battlegroundzie. BTW gram na Venture Co. nick Waruf :] (przepraszam za trzy "znika" ale jakos nie mam dzis sil myslec nad zamiennikami :)) Za Horde :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytnako natury... technicznej. Na serwerze, na którym gram, czyli Burnning Legion, jest stosunek Hordy do Przymierza 3-1 dla Przeymierza. Jaki serwer ma wyrównaną ilość graczy po obu stronahc konfliktu oraz jest jakaś dobra polska gildia, do której mozna sie przyłączyć? Zaznaczam, żę chciałbym by był to serwer PvP lub ostatnio popuarny RP-PvP.

I takie btw. Jakie sa cechy serwera RP-PvP? Odgrywanie postaci z czystym wyżynaniem przeciwnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 20:58, oczko_21 napisał:

Dzieki.. no ja wlasnie gram na rp-pvp i tak czy siak mi znika, a mowisz ze po 5min znika na pve i rp.


Może właśnie dlatego, że jesteś na swoim terenie :) Na stronie oficjalnej WoW o wiele więcej o tym napisano, oblukaj.

@ -Elk-

z RP-PvP to polecam The Venture Co :) Po stronie gildii jest ogromna polska gildia (licząca już ponad 100 osób), w dużej części złożona z członków gildii, którą ja sam wcześniej tam założyłem (doszło do połączenia kilku gildii). Po za tym istnieją strony, z których można się dowiedzieć - nie raz już były podawane linki, a ja leniwy jestem i nie pomogę ci w szukaniu :P Cechy serwera RP-PvP? Trochę osób, które sobie cenią RP, trochę noobów, trochę zaawansowanych graczy pvp i na koniec nieco lamerów atakujących słabszych (głównie rogue). Czyli tak jak było spodziewane: 50% pvp, 50% rp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 22:10, Sth`Devilish napisał:

> Dzieki.. no ja wlasnie gram na rp-pvp i tak czy siak mi znika, a mowisz ze po 5min znika na pve i rp.

Może właśnie
dlatego, że jesteś na swoim terenie :) Na stronie oficjalnej WoW o wiele więcej o tym napisano, oblukaj.

@ -Elk-

z RP-PvP
to polecam The Venture Co :) Po stronie gildii jest ogromna polska gildia (licząca już ponad 100 osób), w dużej części złożona
z członków gildii, którą ja sam wcześniej tam założyłem (doszło do połączenia kilku gildii). Po za tym istnieją strony,
z których można się dowiedzieć - nie raz już były podawane linki, a ja leniwy jestem i nie pomogę ci w szukaniu :P Cechy
serwera RP-PvP? Trochę osób, które sobie cenią RP, trochę noobów, trochę zaawansowanych graczy pvp i na koniec nieco lamerów
atakujących słabszych (głównie rogue). Czyli tak jak było spodziewane: 50% pvp, 50% rp.


Możesz podać strone tej gildi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 22:55, -Elk- napisał:

Możesz podać strone tej gildi?


Gildia jest w 100% polska, przy czym zaznaczam pierw, że od miesiąca mnie w WoWie nie było (ale w pewnym sensie w nowej gildii jestem :P) z uwagi na brak kasy i jak coś to w grze się nazywałem Nilaiah (żebyś wiedzial kto ci to pisał :). Zgłoś się w grze do Simgarath albo Artsalah. Strony celowo nie podaję dopóki ciebie nie przyjmą. Aha - gildia nie rekrutuje osób lubiących samowolkę odnośnie lootu, ma także nieco nakazów (trzeba kilka obowiązków zrobić, o czym się dowiesz jak dołączysz). Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 14:02, Paquito napisał:

I NEED HELP!! JAK GRAC NA DARMOWYCH SERVACH ? PLZ POMOZCIE MUSZE SIE DOWIEDZIEC JAK NAJSZYBCIEJ ..



Y - nie ma darmowych serwerów WoW, a te co są tak okreslane są nielegalne. Wierz mi, że legalny WoW wart jest swoich pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2005 o 00:25, Sth`Devilish napisał:

Gildia jest w 100% polska, przy czym zaznaczam pierw, że od miesiąca mnie w WoWie
nie było (ale w pewnym sensie w nowej gildii jestem :P) z uwagi na brak kasy i jak coś to w grze się nazywałem Nilaiah (żebyś
wiedzial kto ci to pisał :). Zgłoś się w grze do Simgarath albo Artsalah. Strony celowo nie podaję dopóki ciebie nie przyjmą.
Aha - gildia nie rekrutuje osób lubiących samowolkę odnośnie lootu, ma także nieco nakazów (trzeba kilka obowiązków zrobić,
o czym się dowiesz jak dołączysz). Powodzenia :)


Wiesz "samowolka co do lootu" występuje u osób, które nie potrafią grać w zespole i myślą tylko własny zadku. Ja grajac przez 3 miechy zdobyłem 45 lvl, z czego przez 2 miechy pierwsze dość sporo pomagałem ludzią na niskich levelach. Zresztą później też, ale już starałem się tak chodzić bym na instancjach łapał się na co nieco xp. A o stronkę pytałem się, bo zanim dołączyłęm się do moich dwóch porzednich gildi to zawsze czytałem forum, by zobaczyc jacy ludzie grają. Szkoda, że ta moja pierwsza się rozpadła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak bywa niestety :) Chociaż głównie tak bywa z gildiami losowymi, tworzonymi prawie jak wylosowane właśnie kulki w totolotku, czyli z kompletnie losowych osób i z przypadku ;) Po za tym, co do lootu, to po (i też już nieco przed) 60tką wygląda to zupełnie inaczej,np na rajdach z reguły wszyscy losują na itemach BoE jeśli są zielone - jeśli niebieskie lub epic, to wygrywa need, na BoP z reguły robi się pass po to żeby wszyscy zdążyli porównać statystyki i powiedzieć ''need'', no i potem wprowadza się jeszcze nieco zawiły system DKP, który daje większe szanse wygrania losowania itemu osobom, które więcej wysiłku wkładają w gildię oraz częściej rajdują instance''y. Nasza gildia właśnie jest na etapie wprowadzania własnej wersji systemu DKP. Po za tym są także takie smaczki jak gildiowy bank, do którego osoby wysyłają wartościowe itemy oraz rzadkie składniki, po to żeby potem ktoś inny mógł je nie odpłatnie odebrać, jeśli potrzebuje :) Korzystam także z profilera, który pozwala każdemu zajrzeć w torby, zobaczyć co nosi i chowa w banku (idealny sposób żeby w gildii nie było osób, które non stop losują na epickach i np je potem sprzedają, albo same mają mnóstwo, a pobierają z banku), a także pozwala na wgląd w czyjeś statsy, talenty, skille itd :) Podsumowując, nasza gildia jest bardzo zorganizowana i jakoś nie ma obaw żeby miała się rozpaść , przyszłość tylko rokuje jej lepiej (jest to jedna z największych gildii po stronie hordy, posiadamy sporo osób doświadczonych w pvp).

PS.
>pomagałem ludzią

No człowieku, jak można takie błędy robić ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako nowicjusz mam takie pytanko.

Czy w WoW-ie jest możliwa i jeśli tak to w jaki sposób komunikacja głosowa z partnerami w grupie.
Zawsze to byłoby szybciej i wygodniej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 10:24, RankoR napisał:

Czy w WoW-ie jest możliwa i jeśli tak to w jaki sposób komunikacja głosowa z partnerami
w grupie.


Oficjalnie nie ma, ale zawsze można sobie skombinować jakiś programik do komunikacji głosowej (np popularny Teamspeak, czy też całkiem wydajny Ventrilio, ale trzeba znać kogoś kto postawi serwerek do gadania :), w ostateczności można spróbować/poeksperymentować z X-Fire (które ostatnio dostało taką formę komunikacji w update) lub jakimś komunikatorkiem (Tlen albo Skype), o ile oczywiście pozwoli na prowadzenie konferencji (czyli rozmowy w grupie kilku osób, a nie tylko pomiędzy 2 osobami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ostateczności można spróbować/poeksperymentować

Dnia 19.11.2005 o 10:39, Sth`Devilish napisał:

z X-Fire (które ostatnio dostało taką formę komunikacji w update) lub jakimś komunikatorkiem (Tlen albo Skype), o ile oczywiście
pozwoli na prowadzenie konferencji (czyli rozmowy w grupie kilku osób, a nie tylko pomiędzy 2 osobami).


Mam tylko jedną wątpliwość czy Skype nie będzie się gryzł z muzyką i odgłosami pochodzącymi z samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 10:46, RankoR napisał:

Mam tylko jedną wątpliwość czy Skype nie będzie się gryzł z muzyką
i odgłosami pochodzącymi z samej gry.

Można przyciszyć lub je wyłączyć wtedy nie będzie się "gryzło" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 09:37, Sth`Devilish napisał:

Korzystam także z profilera, który pozwala
każdemu zajrzeć w torby, zobaczyć co nosi i chowa w banku (idealny sposób żeby w gildii nie było osób, które non stop losują
na epickach i np je potem sprzedają, albo same mają mnóstwo, a pobierają z banku), a także pozwala na wgląd w czyjeś statsy,
talenty, skille itd :)


Zaciekawiłeś mnie... Jakiś rodzaj add-ona? I od razu nasuwają się pewne wątpliwości - czy zaglądanie innym w, bądź co bądź, prywatne rzeczy, nie jest łamaniem jakichś zasad? :P

Dnia 19.11.2005 o 09:37, Sth`Devilish napisał:

Podsumowując, nasza gildia jest bardzo zorganizowana i jakoś nie ma obaw żeby miała się rozpaść ,
przyszłość tylko rokuje jej lepiej (jest to jedna z największych gildii po stronie hordy, posiadamy sporo osób doświadczonych
w pvp).


Z tego co się orientuję, to kilku członków The Sentenced jest całkiem wysoko w rankingu PvP. Ale od czasu połączenia jakoś tak nie widuję zbyt wielu rodaków spod tego szyldu... A ci których spotkałem nie zachwycili w walce (swoją drogą agresywni ludzie ^^). Być może większość jest na wysokich poziomach i z tego powodu nie mam większych szans aby na nich się natknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 12:23, Seaven napisał:

> Korzystam także z profilera, który pozwala
> każdemu zajrzeć w torby, zobaczyć co nosi i chowa w banku (...)

Zaciekawiłeś mnie... Jakiś rodzaj add-ona? I od razu nasuwają się pewne wątpliwości - czy zaglądanie innym w, bądź co bądź, prywatne rzeczy, nie jest łamaniem jakichś zasad? :P


Tiaa... Np. moralnych ;)?! Pewnie są ludzie, którzy w torbach noszą kopie swoich korespondencji...
[albo nielegalnie przewożą bimber między Kalimdorem a Eastern Kingdoms :P]
... i wolą informacje o tym zachować wyłącznie dla siebie - mają do tego prawo ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 12:23, Seaven napisał:

Zaciekawiłeś mnie... Jakiś
rodzaj add-ona? I od razu nasuwają się pewne wątpliwości - czy zaglądanie innym w, bądź co bądź, prywatne rzeczy, nie jest
łamaniem jakichś zasad? :P


Zgubiła mi się jedna literka w słowie "Korzystam", bo chodziło o to, że cała gildia korzysta ("KorzystamY"). No więc tak, add-on ten po kliknięciu na przycisk "save" zapisuje do jednego pliku dosłownie WSZYSTKIE dane twojej postaci (wszystkie statystyki, zawartość toreb i banku, build talenta, reputacja, robione questy, wyuczone rzeczy w profesjach itd). Potem na odpowiedniej, stworzonej do tego stronie (ktoś musi się tym zająć, ponoć sporo roboty) uploaduje się dane z tego pliku i już można je wyświetlać (każdy kto wejdzie na taką stronę widzi listę wszystkich osób z gildii wraz z najwazniejszymi danymi typu lvl, klasa postaci itd, przy czym może właśnie mieć wgląd do tego co opisywałem wcześniej, pod warunkiem że osoba, którą chce podglądnąć, korzysta z profilera i zrobiła właśnie update). Ogólnie jest to narzędzie gildiowe, w naszym przypadku służy wszystkim gildiowiczom, bowiem mogą bez zbędnego pytania zobaczyć np całą zawartość banku gildii czy też kto co i z czego może wycraftować :) Są nawet linki do thotbotta przy każdym itemie, jak i nazwa i statsy. Bardzo przydatny add-on, szczególnie w dużych gildiach. A żeby poprawić to co napisałeś, to oczywiście przez brak tej jednej literki, zrozumieć to można było tak, że mogę zaglądać innym (obcym) do wnętrza toreb - nie, źle się zrozumieliśmy :) Profiler nazywa się rpgoprofiler czy coś takiego i można łatwo go dopaść ;)

Dnia 19.11.2005 o 12:23, Seaven napisał:

ci których spotkałem nie zachwycili
w walce (swoją drogą agresywni ludzie ^^). Być może większość jest na wysokich poziomach i z tego powodu nie mam większych
szans aby na nich się natknąć...


Zdziwiłbyś się bo średni lvl u nas to 38 :P przy 99 grających członkach gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 07:24, KOST napisał:

Witam
Własnie zakupiłem WoWa i gram na serwerze Bronzebeard (Normal) po stronie sojuszu. Gra ktoś na nim?
Jest tam moze
jakaś polska gildia??

Ja z kumplem gramy na Bronzebeardz''ie. Jako dark elf i czasem undead. O polskiej gildii nie słyszałem.
W ogóle jak na razie jesteś pierwszym rodakiem który przyznaje się do Bronzebeard.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się