Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

A te add-ony to w ogóle są legalne? Panowie z Blizzard nie mają nic przeciwko ich stosowaniu? I na jakiej zasadzie to działa? Uruchamiam i chodzi w tle gry, wkomponowuje się w nią, czy jeszcze inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno, ściągnąłem Titan Panel na twardziela i co dalej... rozpakować do folderu AddOns, a potem po prostu uruchomić grę? Sądziłem, że w tym jest jakieś readme albo coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 12:09, GanD napisał:

A te add-ony to w ogóle są legalne? Panowie z Blizzard nie mają nic przeciwko ich stosowaniu? I na jakiej zasadzie to działa?
Uruchamiam i chodzi w tle gry, wkomponowuje się w nią, czy jeszcze inaczej?


Jak najbardziej legalne są wszelkie addony usprawniające funkcjonalność i uprzyjemniające graczowi rozgrywkę. Zresztą na podanych stronach innych raczej nie znajdziesz. Jeśli Blizzard ma zastrzeżenia do jakichś modów, to to ogłasza i na ogół je blokuje - tak było w przypadku tych, które automatyzowały czynności gracza. Poza tym firma z wielu addonów czerpie pomysły, dodając usprawnienia w nowych patchach.
To nie jest jakiś program, który chodzi w tle. Część z nich dodaje nowe paski, część modyfikuje pewne opcje czy dodaje kilka przydatnych. Można powiedzieć, że wkomponowują się w grę. Niedawno Blizzard w podobny sposób podzielił elementy interfejsu (co można zobaczyć po wejściu w folder AddOns).

Po ściągnięciu addona wystarczy go rozpakować, a następnie przenieść do folderu AddOns. Potem wystarczy po prostu uruchomić grę. Po zalogowaniu, na ekranie wyboru postaci zobaczysz w lewym dolnym rogu odpowiednią ikonkę. Klikając w nią, możesz wybrać jaką ilość pamięci chcesz przydzielić do działania addonów, lub których z nich w danej chwili używać. Gdy ściągniesz jakąś starszą wersję moda, to zaraz po zalogowaniu zostaniesz o tym poinformowany i zmuszony będziesz wybrać "disable" albo "load anyway". Na marginesie dodam, że nie ma co przejmować się tą wiadomością i należy mimo wszystko załadować addona. Zazwyczaj nie powoduje to żadnych błędów. Gdyby stało się inaczej, to zawsze można wykasować to, co sprawia kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 12:55, Seaven napisał:

Po ściągnięciu addona wystarczy go rozpakować, a następnie
przenieść do folderu AddOns. Potem wystarczy po prostu uruchomić grę.


moze sie zdarzyć że bedzie trzeba jeszcze "ręcznie" go odpalić, bo może sie zdazyć ze któaś z ustawionych opcji graficznych spowoduje nie wyświetlanie - ja mialem taką przyghode z MonkeyQuest''em zainstalowałęm wchodze do wowa i nic - wystarczyło /mquest open

poza tym wiekszość addonów posiada swoje komendy i klawisze skrótu z którymi warto sie zapoznać podczas ściagnania moda zeby uniknąć przykrych niespodzianek - kilka miechów temu kumpel panikował bo znikło mu wszystko z ekranu (alt+z) po dopalaniu jakiegiejś opcji moda (mialo być alt+a ale palec mu sie omsknał) :)

PS. Seaven nie znikłem z VCO miałem przerwe pare tygodni :), jestem teraz zadziej ale jestem. Ale nadal uwazam że tłuczenie sie dla honoru ponizej 60 lvl nie ma sensu. A AV i tak traktowane jest po macoszemu chociaż zeby 1 dziennie był to było by ok a tak jak jest raz w tygodniu (lub rzadziej) to najczesciej włazi z góry ustalona ekipa i potem trzeba polować godzinami az ktoś zwolni miejsce :P Ale pewnie sie spotkamy na ubitej ziemi nie raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 10:27, JADEN_82 napisał:

kurde nie moge sie zalogowac :/
zatrzymuje mi sie na authenticating i nie idzie dalej.. juz kiedys tak bylo.. mam nadzieje
ze to tylko przejsciowe.
u was wszystko w porzadku?? mozecie sie logowac?



Y - pewnie już nieaktualne, ale w przyszłości warto jest sprawdzić status interesującego cię serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w trakcie gry w wowa wszystko jest ok i gram sobie ale często mi sie zawiesza tak że obraz mignie i gra sie zacina a gdy wyłączam gre to obraz cały czas miga a gdy resetne to wszystko jest ok jak sądzicie od czego to może być od sterowników ? na innych grach wszystko jest ok a kata graficzna i monitor są w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko mi idzie wróżenie z fusów, może podaj jakieś szczegóły ;) Jaki masz komputer, system operacyjny, wersja sterowników do karty graficznej, czy gra jest oryginalna i grasz na legalnych serwerach (dziwi, ale jednak może mieć znaczenie) i czy próbowałeś uruchamiać grę ustawiając detale na minimum (i wyłączając jakieś zaawansowane efekty - być może któryś z nich powoduje to wszystko)? Napisz coś więcej to dopiero można spróbować pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 14:59, hanmeg napisał:

ale w przyszłości warto jest sprawdzić status interesującego cię serwera


tak sie sklada ze pierwsze co zrobilem to sprawdzilem status serverow..
a po za tym co ma status servera do logowania?? nawed jak sa nieaktywne to i tak mozna sie zalogowac, wtedy wyswietla sie okno wyboru servera..

a na przyszlosc to czytaj uwaznie to co ktos napisal..

p.s. fakt juz po sprawie, wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 17:44, JADEN_82 napisał:

tak sie sklada ze pierwsze co zrobilem to
sprawdzilem status serverow..
a po za tym co ma status servera do logowania?? nawed jak sa nieaktywne to i tak mozna sie
zalogowac, wtedy wyswietla sie okno wyboru servera..


Jak serwer jest nieaktywny (wyłączony) to nie można się zalogować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc windows xp proffesional sterowniki to 66.93 na najnowszych tez probowałem ustawiałem na najnizsze detale ale przewaznie gdy klikałem na ok to gra sie zawieszała :) wogule zauwazyłem ze gdy np sie teleportuje lub umieram to najczesciej sie wiesza mam oryginalną gre z media markt :) gram na legalnych serwerach mam amd directexa 9.0 procesor amd duron 1,6 768 mb ram efekty raczej nic niedawały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 18:20, Stwór napisał:

Jak serwer jest nieaktywny (wyłączony) to nie można się zalogować:)


Można, przecież zaloguje się i zmieni sobie serwer na inny :) O ile gra na innym także. Zalogować się a dołączyć się do serwera to dwie różne sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 18:46, Sth`Devilish napisał:

Można, przecież zaloguje się i zmieni sobie serwer
na inny :) O ile gra na innym także. Zalogować się a dołączyć się do serwera to dwie różne sprawy :)


No patrz a nie wiedziałem:P W każdym razie ja nie mogłem się zalogować gdy serwer był nieaktywny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 17:44, JADEN_82 napisał:

> ale w przyszłości warto jest sprawdzić status interesującego cię serwera

tak sie sklada ze pierwsze co zrobilem to sprawdzilem status serverow..


Y - dlatego napisałem , że warto bo nie wiedziałem czy to zrobiłeś

Dnia 14.11.2005 o 17:44, JADEN_82 napisał:

a po za tym co ma status servera do logowania?? nawed jak sa nieaktywne to i tak mozna sie
zalogowac, wtedy wyswietla sie okno wyboru servera..


Y - tak się składa, że podobne objawy są przy nieaktywnym serwerze, domyślnie jestes logowany do serwera na którym ostatnio grałeś i dopiero po dłuższym czasie jesteś informowany o tym że serwer jest niedostepny i proponowana jest zmiana serwera.

Dnia 14.11.2005 o 17:44, JADEN_82 napisał:

a na przyszlosc to czytaj uwaznie to co ktos napisal..


Y - jestem już na tym forum tyle czasu iż tego typu rady możesz sobie darować, ale na pewno na przyszłość dwa razy się zastanowię czy warto pytającej sie osobie pomóc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 18:59, macuwindu napisał:

Gforce mx 440 64 ram Boze kiedys cd projekt odpisze :(


Hmm karte gra raczej powinna prawidłowo obsługiwać. Może być tak, że masz starego DirectX (nowy to 9.0c, wymagany do prawidłowego działania WoW i innych nowych gier, jeśli nie masz najnowszego to ściągnij i zainstaluj). Albo być może wcale nie zrobiłeś tak jak ci mówiłem i nie próbowałeś powyłączać w opcjach graficznych gry zaawansowanych opcji graficznych (wszystko odznacz co się da). Sterowniki masz raczej prawidłowe (sam na 66.93 grałem dosyć długo), aczkolwiek możliwe że w którymś z patchy się to zmieniło :) Nie zaszkodzi spróbować ściągnąć nowych. Jeśli nic z tego nie pomoże to pisz do Pomocy Technicznej CDP albo na forum oficjalnym WoWa także w dziale Pomocy Technicznej, ja od tego nie jestem ani inni tu forumowicze, tylko oni :P

Dnia 14.11.2005 o 18:59, macuwindu napisał:

Boze kiedys cd projekt odpisze :(


Hmm nie rozumiem o co ci tutaj chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
Kumpel zaprosił mnie do gry, zrobiłem sobie konto, zainstalowałem grę. Po uruchomieniu logowałem się kilka razy bo gra się patchowała i wszystko szło cacy. Niestety po ściągnięciu ostatniego patcha (takiego małego po takim wieeelkim 1.8) gra stwierdziła że moje konto nie istnieje. Co robię nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem zupelnie swiezy z wow''ie dlatego mam takie banalne bytanie, jak najprosciej sie dostac do ironforge ze stormwind, chcialem gryfem ale nie mam flightplan''u. z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 22:00, urden napisał:

Witam. jestem zupelnie swiezy z wow''ie dlatego mam takie banalne bytanie, jak najprosciej sie dostac do ironforge ze stormwind


Prościej niż myślisz - kolejką podziemną z IF do SW, tzw "Deeprun Tram". Trudno przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się