Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2009 o 15:57, Los_Emilos napisał:

Założyłem sobie konto ale oprócz możliwości zmiany adresu i dodania gry (do WoW''a jest
oddzielny przycisk) kompletnie nic nie zauważyłem a z tego co dzisiaj przeczytałem to
miała być platforma podobna do XFire tylko że gry jednej firmy obsługiwać ma.


Pewnie że nic nie zauważyłeś. Najpierw Blizzard musi wypuścić patcha i przystosować grę do nowej platformy. Teraz jest wyłącznie okres przejściowy, podczas którego gracze przechodzą na nową platformę. Nowy battle.net będzie miał rację bytu, dopiero gdy wszyscy gracze będą korzystać z kont battle.netowych (stąd komunikat przy logowaniu do gry).

Oczywiście nie spodziewałbym się startu nowego battle.netu zaraz po deadlinie. Myślę że przyjdzie nam jeszcze poczekać parę tygodniu po upływie terminu konwersji.

Póki co zarejestrowanie WoWa, pozwala na zgłoszenie się do bety Starcrafta 2 i Diablo 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 20:09, Michal256 napisał:

Póki co zarejestrowanie WoWa, pozwala na zgłoszenie się do bety Starcrafta 2 i Diablo
3 :)


Pingwinek! Zapomniałes o pingwinku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 20:20, DemoBytom napisał:

Właśnie go dziś dostłem ;] Zajebiaszczy :D


Jak dla mnie ładniejszy od tego co się z repki u Kalu''ak dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem grida, heal bota i inne addony, ale jednak taki surowy sposób najbardziej mi odpowiada:D Te standardowe opcje jak np. wyciągnięcie grup raidu jest dla mnie dużo bardziej czytelne niż inne środki, które je zastępują. Interfejs zmieniałam kilkakrotnie, ale jednak zostawiłem ten, głownie dlatego, że równie często gram na mniejszym monitorze, na którym wszystko się chrzani.

Dnia 17.10.2009 o 19:46, SoieR napisał:

#showtooltip
/cast [target=mouseover, exists, help, nodead] <nazwaskila>; <nazwaskila>

Nigdy nie bawiłem się z macro. Może dlatego, że nie ogarniam jak to działa:|

Fumiko
Zawsze zapominam:P

Dnia 17.10.2009 o 19:46, SoieR napisał:

Poza tym: 1-5 to są klawisze do heali a nie popierdółek wszelakich

Mam odrobinkę inna klawiaturę niż standardowa//zboard// 12 skrótów klawiszowych nad wsadem (po sześc w dwóch rzędach) i najwygodniej jest mi używać 6,7,8 i 0. Z 9 nie korzystałem od czasu wyjścia dodatku, ale żal mi wywalać ten spel, a pierwsze pięć, ehem cztery czary czasami się przydają. Choć muszę przyznać, że Lifebloom jest bardzo przydatny w czasie walki z Faction Champions.

Ja jednak liczyłem na jakąś radę w sprawie Anuba. Nie wiem czy uda nam się go zdjąć w tym tygodniu, ale już za 3 nie powinniśmy mieć z nim problemu. [powinienem już wtedy mieć 3 części setu 245 lvl i jedna 232 ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też właśnie wolę standardowy interface, jednak aby było możliwe normalne granie z pomocą przychodzą nam właśnie makra, imho powinieneś spróbować zrobić sobie 1 makro i zobaczyć jak to działa, pamiętaj że od twojego czasu reakcji zależy "życie" innych graczy a co za tym idzie sukces lub porażka całej grupy ;] używając podbindowanego makra wystarczy że najedziesz na imie postaci którą chcesz podleczyć naciśniesz klawisz i heal już idzie, nie ma żadnego targetowania jak teraz targetujesz 1 osobe rzucasz hot 2 3, klikasz następną postać to samo i tak alej, a tu masz to błyskawicznie pyk pyk następny- oh crap ktoś pada!111 makro mouseover ns+ht nad imieniem postaci i już załątwione, nie tracisz czasu na obieranie celu to dobre 1-3s przecież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 20:30, In_The_End napisał:

Ja jednak liczyłem na jakąś radę w sprawie Anuba. Nie wiem czy uda nam się go zdjąć w
tym tygodniu, ale już za 3 nie powinniśmy mieć z nim problemu. [powinienem już wtedy
mieć 3 części setu 245 lvl i jedna 232 ]

Nic wielkiego się nie da wymyśleć. Na kolce używasz BoPa - osoba ucieka najdalej jak może, a jak mają ją zabić kolce, to BoP, odczekuje aż będzie się kończyl i wchodzi na lód. Można w ten sposób zejść do 2 lodów na fazę, max jakich możesz zużyc to 5, więc 2+3 góra. 3 faza wiele się nie różni od pierwszej w 10tce - jeśli masz szamana, to Healing Stream sam wyleczy 1 grupę, melee się utrzyma JoL, wtedy tylko spam na Penetrating Cold by się nie przewrócili ludzie i po kłopocie. Jak jest Palek, to kompletna łatwizna, bo sam utrzyma obu tanków, a pozostali hilerzy tylko na coldy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 19:21, In_The_End napisał:

Ubił już ktoś Anub Araka 10men ToGC


P1 - bijemy bossa, jak przychodzą addy to nuke addów. Powtarzmy do znudzenia.

Na początku 1 osoba ( hunter u nas to robi ) rozbija kulki. 2 na północy ( tam gdzie boss jest) 2 na południu ).

(patrz obrazek nr1) - X to kulki lodowe, czerwona kulka to boss, niebieska to raid.

Pamiętam o przerywaniu na addach Shadowstrike! ( najlepiej meele jak bije addy )

Przed submergem boss powinnien mieć mniej niż 60% życia, BEZ użycia hero!

Odsuwamy bossa od lodu by się na nim nie zakopał. Tak troche na północ. Raid przesuwa się na środek.

Obrazek nr2

P2 - Dobijamy addy i zaczynamy kitowanie. Biegamy z północy na południe na ukos.

Scaraby bijemy biegając, meele stara się bić je jak nie ma aggro by nie mieć debuffa od nich. Rogal może zresetowac debuff Cloak of shadow ( czy jak to się tam zwie)

Podczas kitu nie używamy FD, vanishów, shadowmeldow, fade etc. !!!

Obrazek do kitu nr3. Zaczynamy na północny-zachodzie.

Jak kitować? Osoba goniona biegnie za lód. Reszta raidu zostaje po stronie przeciwnej do kitu! Osoba biegnie na południe to raid zostaje na północy za lodem. Jak na południe to analogicznie.

Jak biegniemy ostatni raz to jedna osoba rozwala 5 kulkę ( 1 cały czas zostaje! ). Raid biegnie za lód rozbity.

Boss nie powinien rozbić 5 lodu, ale jeżeli tak się zdarzy to rozwalamy 6 lód i tankujemy bossa na tym lodzie.

P1 znowu - to samo co wcześniej.

Jak dochodzimy do P3 ( 30% bossa ), odpalamy hero, zabijamy addy i nuke bossa. Wychodzą next addy to bijemy je szybko. I od tej pory addów nie bijemy. Offtank zbiera addy i trzyma ja na lodzie. Jak przyjdą następne ( powinien mieć ich 4 ) to schodzi z lodu i pozwala się im zakopać. Do czasu jak wyjdą boss powinien być martwy, inaczej mamy wipe.

Healerzy na p3 trzymają raid PONIŻEj 20% HP. Tylko MT ma mieć prawo więcej niż 20% HP. Jak ktoś ma frost debuff ( penetrating cold) to łyka potkę na frost resa albo jak heal sobie radzi to nie musi.

Hm... jak są jakieś pytania to wal :)

20091017210809

20091017210840

20091017210928

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 13:09, Logan10 napisał:

Czy krasnolud paladyn może używać strzelby ?

Od kiedy Palek mogl uzywac broni strzeleckiej ;p NIE nie moze zaden pal uzywac tego typu broni , czy to jest Human czy BE czy "Krasnolud"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 22:55, Azvar napisał:

> cały czas mam Tyraela :D

Już ciebie nie lubimy, idź sobie! :(


Pewnie tak długo wpisywał kod u vendora aż trafił w poprawny ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 00:47, Krystian-03 napisał:

Witam, mam drobne pytanie, jaki jest najlepszy Polski serwer PVP, na Globalu oczywiście.

Największy polski to Burning Legion ale czy najlepszy to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczęło się halowin w wowie zrobiłem 3-4 zadanie początkowe tak że mam dwa achinamnty i co dalej nie ma dalej zadań z tego mógłby ktoś obeznany mi wytłumaczyć z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 01:58, Krystian-03 napisał:

Chodzi mi oczywiście o serwer WotLK, a jeżeli chodzi najlepszy, to taki pod 3.2.0 patch
i gdzie jest dużo polaków i jest PVP, taki wiecie, gdzie warto zagrać.

Na legalnym World of Warcraft cały czas obowiązuje wersja najnowsza patcha. Polaków od groma jest na wspomnianym Burning Legion, który jest PvP, a zagrać warto wszędzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się