Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2010 o 15:56, pkrzysiek25 napisał:

Mam pytanie o płatny transfer postaci - ile golda moge przenies i jak sie ma sprawa z
itemami w banku?


Is there a gold limit for faction changes?
Yes. Characters possessing too much gold for their designated level bracket will not be eligible for a faction change. Please use the following table as reference.

Level 10 to 30: 300 gold
Level 31 to 50: 1000 gold
Level 51 to 69: 5000 gold
Level 70 to 80: 20000 gold

Cały bank jest przenoszony z pstacią. A przynajmniej przy zmianie frakcji, to akurat sam testowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to na szczęście(?) nie mam aż tyle golda :P

Nie mam niestety karty kredytowej aby zaplacic za te operacje ale na allegro znalazlem aukcje na ktorych oferuja przeprowadzenie tego transferu...Jak myslicie jest to bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz? Czy byłaby bezpieczna powiedzmy operacja logowania się przez kogoś na twoje konto bankowe i puszczania przelewów, dlatego że - przypuścmy - nie masz internetu? Można wyciągnąć tylko jeden prosty wniosek :)

Nawet nie chodzi tu tylko o złodziejstwo. Ktoś może się pomylić i coś spieprzyć, a tego już nie cofniesz. Dalej, może nawet zrobić wszystko dobrze, może to być ktoś bardzo zaufany tobie, ale może mieć keyloggera... A wtedy czeka ciebie być może wielotygodniowa walka o odzyskanie wszystkiego z konta.

Twoja sprawa, myślę że lepiej po prostu się w taką kartę zaopatrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 15:56, pkrzysiek25 napisał:

Mam pytanie o płatny transfer postaci - ile golda moge przenies i jak sie ma sprawa z
itemami w banku?

co do golda to nie wiem dokładnie ale 20k to nie bedzie problem raczej, a bank zostanie jak jest jedynie wyczyść poczte i swoje aukcje (czy to cos kupujesz czy wystawiasz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 16:28, pkrzysiek25 napisał:

A czy jest mozliwosc zeby zaplacic za to karta znajomego czy musi to byc karta ktora
płaci sie abonament?


Podczas transferu powinno Cię zapytać o dane karty. Nie musi to być ta sama, którą opłacasz abonament. Ja przenosiłem postacie między serwerami, a grę miałem opłaconą przez time card i pytało mnie o dane karty kredytowej wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 16:28, pkrzysiek25 napisał:

A czy jest mozliwosc zeby zaplacic za to karta znajomego czy musi to byc karta ktora
płaci sie abonament?


Nie ma problemu, aczkolwiek może się zdarzyć, że jakiś podejrzliwy pracownik Blizzarda zablokuje ci konto z powodu podejrzenia jego kradzieży/łamania licencji (1 konto, 1 osoba, więc może to też wyglądać tak jakby więcej osób korzystało z konta). Ja raz taką sytuację miałem, ale obyło się bez blokady, wystarczyło napisać że musiałem zapłacić kartą kolegi :) No ale różnie to może być. Ryzyko jest małe, ale dobrze by było abyś wziął to pod uwagę i nabył własną kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak wygląda w tej chwili server Venture Co? Tzn w sensie jakie gildie są w tej chwili są dominujące, jak wygląda populacja serwa, czy dużo "noobów" itd, interesują mnie obie frakcje, ale głównie alliance wtej chwili. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 21:42, Zabrajin napisał:

Słuchajcie, jaki jest najlepszy build dla warka do levelingu?


Zdania są podzielone. Większość poleca fury, chociaż ja osobiście uważam, że na niskich poziomach fury ssie, bo nie ma jeszcze żadnych umiejętności pod nie, a ze względu na walkę dwiema brońmi bardzo często się nie trafia. Może się to zmieniać po zdobyciu Berserker Stance i Whirlwinda, ale nie sprawdzałem. Na swoim warku poszedłem w Arms i do tej pory (poziom 46) sprawdza mi się bardzo dobrze. Chociaż Mortal strike jest raczej cienki (obrażenia niewiele większe niż Slam, a kosztuje sporo więcej rage).
Obecnie bardzo dobrym wyborem może być też Protection i tankowanie w instancjach, o ile faktycznie zamierzasz tankować. Jeśli nie, to ja bym polecał Arms tak do 30-go poziomu (albo i trochę później jeśli Ci się będzie dobrze nim grało), a potem zmianę na Fury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pytanie które być może zostało niezauważone. Czy w opcjach konta cancel subscr oznacza to że nie zostanie pobrana automatycznie opłata gdy skończy się okres za który mieliśmy wykupioną subskrypcję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 12:41, pkapis napisał:

> Słuchajcie, jaki jest najlepszy build dla warka do levelingu?

Zdania są podzielone. Większość poleca fury, chociaż ja osobiście uważam, że na niskich
poziomach fury ssie, bo nie ma jeszcze żadnych umiejętności pod nie, a ze względu na
walkę dwiema brońmi bardzo często się nie trafia. Może się to zmieniać po zdobyciu Berserker
Stance i Whirlwinda, ale nie sprawdzałem. Na swoim warku poszedłem w Arms i do tej pory
(poziom 46) sprawdza mi się bardzo dobrze. Chociaż Mortal strike jest raczej cienki (obrażenia
niewiele większe niż Slam, a kosztuje sporo więcej rage).
Obecnie bardzo dobrym wyborem może być też Protection i tankowanie w instancjach, o ile
faktycznie zamierzasz tankować. Jeśli nie, to ja bym polecał Arms tak do 30-go poziomu
(albo i trochę później jeśli Ci się będzie dobrze nim grało), a potem zmianę na Fury.


No, mam obecnie 48 poziom i daję w fury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 13:35, DemoBytom napisał:

> Słuchajcie, jaki jest najlepszy build dla warka do levelingu?

Prot i jazda na instancje ;)


Ale to tylko jeśli ma naprawdę tankować. Jeśli nie, niech lepiej sobie daruje. Wkurzający są ci wszyscy którzy zaznaczają tanka albo healera tylko po to, żeby szybciej się dostać do instancji. Niedawno mi się trafił taki druid tankujący przez spamowanie Wrath. Ale uznałem, że skoro on nie tankuje to ja go nie leczę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:09, pkapis napisał:

> > Słuchajcie, jaki jest najlepszy build dla warka do levelingu?
>
> Prot i jazda na instancje ;)

Ale to tylko jeśli ma naprawdę tankować. Jeśli nie, niech lepiej sobie daruje. Wkurzający
są ci wszyscy którzy zaznaczają tanka albo healera tylko po to, żeby szybciej się dostać
do instancji. Niedawno mi się trafił taki druid tankujący przez spamowanie Wrath. Ale
uznałem, że skoro on nie tankuje to ja go nie leczę :-)


Niee, ja będę jednak levelował z fury, bo mi nie przeszkadza czekanie na to czy się dostanę - w tym czasie można porobić jakieś questy, bądź zabawić się na evencie Love is in the Air :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:09, pkapis napisał:

Ale to tylko jeśli ma naprawdę tankować. Jeśli nie, niech lepiej sobie daruje. Wkurzający są ci wszyscy którzy zaznaczają tanka albo healera tylko po to, żeby szybciej się dostać do instancji.


Dlatego powiedziałem, by szedł w buidl protection ;)
Osobiście tak właśnie leveluję warriora - i cóż, nie zamierzam tego zmieniać. Jeśli kiedyś będę robił paladyna - zrobię tak samo.
Szybki exp, ładne itemki z instancji (w sumie w samych niebieskich ciągle biegam) i do tego miło od czasu do czasu usłyszeć "ach, at last we found good tank" ;)

>Niedawno mi się trafił taki druid tankujący przez spamowanie Wrath. Ale uznałem, że skoro on nie tankuje to ja go nie leczę :-)

Mnie bardziej wkurzają DPSy, którzy myślą, że skoro to "tylko 30/40 lv instancja" to mogą tankować, ściągać co popadnie itd..
Najgorsze, że taki warrior/paladyn/drut najczęściej sobie poradzi (choć najczęśćiej nasz healer wysra sie z many przez co kolejny MB).
Ale jeszcze chwila i będę mógł zastosować zasadę - "you pull, you tank" i oglądać piękny wipe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:28, DemoBytom napisał:

Dlatego powiedziałem, by szedł w buidl protection ;)
Osobiście tak właśnie leveluję warriora - i cóż, nie zamierzam tego zmieniać. Jeśli kiedyś
będę robił paladyna - zrobię tak samo.


Zgoda, ale to trzeba wiedzieć chociażby jaka jest rola tanka i czego się od niego oczekuje. Przecież to niee tylko build, ale i zupełnie inna rola w drużynie (IMO najbardziej odpowiedzialna i wymagająca wiedzy).

Dnia 12.02.2010 o 14:28, DemoBytom napisał:

Szybki exp, ładne itemki z instancji (w sumie w samych niebieskich ciągle biegam) i do
tego miło od czasu do czasu usłyszeć "ach, at last we found good tank" ;)


Z drugiej strony są takie momenty, kiedy można trafiać na instancje dziwne albo kiepskie i ten czas najlepiej by było przejść na questach, a prot ma z tym trochę gorzej. Gnomeregan jakoś bym przebolał, ale do Maraudonu nie chciałbym za nic trafić.
Ja też bawiąc się paladynem zrobiłem go na tanka, ale do pierwszej instancji wszedłem na wszystkich trzech rolach (bo nie oszukujmy się, na poziomie 16-tym talenty jeszcze nie robią żadnej różnicy, a sprzęt też nie za bardzo, chyba że się coś właśnie w instancjach wydropi). I nie mogłem zdzierżyć widząc druida-nominalnego tanka, który używał formy miśka do biegania (nie wiem po co, przecież szybsza nie jest), a w walce korzystał tylko z Wrath, gdy ja sam mogłem tankować lepiej od niego i jeszcze leczyć się gdy było potrzeba.
Z drugiej strony czasami lepiej jest iść na te instancje jako dps, zwłaszcza jeśli się nie zna klasy za dobrze, a zamierza później właśnie dpsować. Gdy pograłem chwilę hunterem dowiedziałem się np. bardzo szybko, że Growl na pecie trzeba wyłączyć. Odkryłem też jak można spullować przypadkiem i jak dziwnie potrafi się zachowywać pet, na którego trzeba mieć wobec tego ciągle oko, żeby to on nie ściągnął przeciwników.

Dnia 12.02.2010 o 14:28, DemoBytom napisał:

Mnie bardziej wkurzają DPSy, którzy myślą, że skoro to "tylko 30/40 lv instancja" to
mogą tankować, ściągać co popadnie itd..


Prawda. Dobrych dpsów też trzeba cenić. Wolę kogoś, kto może robi mniejsze obrażenia, ale trzyma się swojej roli, niż idiotę który co chwila pulluje.

Dnia 12.02.2010 o 14:28, DemoBytom napisał:

Ale jeszcze chwila i będę mógł zastosować zasadę - "you pull, you tank" i oglądać piękny
wipe ;)


Czemu wipe? Przecież on przy tym zbiera aggro. Zostawić go, nie robić nic, jak padnie wtedy reszta drużyny wchodzi do akcji :-) Byle tylko healer nie uznał, że jednak trzeba go ratować. Ja tam nie mam skrupułów, zwłaszcza jeśli się komuś powiedziało jak ma się nie zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa jeśli pozwolicie, zdecydowałem się na zakup podstawki WoW''a, z tego co słyszałem ma ona w sobie już wliczony miesiąc grania ale jak to ogólnie wygląda. Czy będę musiał odinstalować triala i zainstalować tylko podstawkę czy po prostu wbiję kod i będę dalej kontynuował granie na koncie triala.
I czy ten miesiąc grania za darmo nie wymaga jeszcze czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się