Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2010 o 14:32, Azvar napisał:

Hmm jakiś dziwny ten twój World of WarCraft, jesteś pewien że wiesz w co grasz? :D

Wejdź w zakładkę GM, gdzieś tam powinna być opcja "unstuck". Powinno ciebie wyteleportować
na cmentarz, gdzie będziesz mógł się wksrzesić.

EDIT: możesz jezscze spróbować wskrzesić się gdzieś jak najbliżej takiego progu (tam
gdzie jest wejście do Molten Core/Blackrock Depths) i dopłynąć do niego, może ci się
uda. Potem do góry idzie się z powrotem po łańcuchu.


Ok, GM mnie przywrócił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jak wpływa addon Recount ( badz jakikolwiek inny addon, ktory pokazuje dmg/dps/healing etc )
na płynnosc gry, zwlaszcza w 25 man. Na 10 manach mam detale na ultra ( tak shadowsy na maxa! ) i non stop 60 fps, natomiast w 25 man gram bez shadowsow, i wszystko jest fajnie ( 60 fps ) dopoki nie jestesmy w walce, ogolnie to wiem ze gdy jest 25 osob w rajdzie i kazdy zaczyna cos robic, to nie ma sily musza byc mniejsze ef pe esy, no ale tak sie zastanawiam, tak czy nie a jezeli tak to jak bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 16:09, the_bishop napisał:

zastanawiam sie jak wpływa addon Recount ( badz jakikolwiek inny addon, ktory pokazuje
dmg/dps/healing etc )
na płynnosc gry, zwlaszcza w 25 man. Na 10 manach mam detale na ultra ( tak shadowsy
na maxa! ) i non stop 60 fps, natomiast w 25 man gram bez shadowsow, i wszystko jest
fajnie ( 60 fps ) dopoki nie jestesmy w walce, ogolnie to wiem ze gdy jest 25 osob w
rajdzie i kazdy zaczyna cos robic, to nie ma sily musza byc mniejsze ef pe esy, no ale
tak sie zastanawiam, tak czy nie a jezeli tak to jak bardzo :)

Znaczy... czy recount (lub coś podobnego) wpływa na fpsy? Hmm wątpię :S Znaczy... to zżera tak mało pamięci(szczególnie komputerom takim jak twoje ;p), że raczej nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 17:13, Ccube napisał:

Znaczy... czy recount (lub coś podobnego) wpływa na fpsy? Hmm wątpię :S Znaczy... to
zżera tak mało pamięci(szczególnie komputerom takim jak twoje ;p), że raczej nie ;)

Bardzo się mylisz, pamiętam jeszcze z czasów Sarta 3D, potrafił koszmarnie zalagować gre i standardem już było wyłączenie go w razie jakiś zaciachów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 16:09, the_bishop napisał:

zastanawiam sie jak wpływa addon Recount ( badz jakikolwiek inny addon, ktory pokazuje
dmg/dps/healing etc )
na płynnosc gry


Potrafi nawet BARDZO. Do tego stopnia, że ja całkowicie zrezygnowałem z takich addonów... I dodam, że miałem podobne doświadczenia jak KaPe z tego typu addonami na raidach. Ja tam nadal wierzę, że Blizzard w końcu zrobi jakiś własny addon do mierzenia DPS/Healing itd :)

@ Ccube - gdyby pójść twoją logiką, to nawet taki QuestHelper nigdy nie powinien powodować przycinek w grze i spadku o 10-20 fps na sprzęcie z 4 GB RAM... A jednak powoduje. Nie sugeruj się tym :) Kiepsko napisany addon nawet na i7, 16 GB RAM i 2xHD5850 przytnie grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat nie potwierdzam, spadki w fpsach między 25 a 10 są, ale nie są to spadki jakieś kosmiczne, dalej jest ich z 35-40+ i wydaje mi sie że jest to spowodowane tym że przy 25, karta graficzne przerabia 2,5 razy więcej spelli/skilli/animacji/ilosci gearu niż na 10manie, do tego światła, cienie itp.
Warto zauważyć że to co napisałem to kompletna bzdurą mającą tylko zobrazować mój tok myślenia a nie rzeczywiste fakty gdyż zapotrzebowanie na moc nie jest ciągiem artmetycznym rosnącym stale o jedną wartość w zależnosci od ilości osób , a ciągiem geometrycznym który rosnie w zależnosci osób ale róznica między kolejnymi wartościami nie jest stała
Przykład: aby wyświetlić X ludzi potrzeba Y ale by 2x potrzeba już z 5Y(a nie jak by przypuszczać 2Y)
Wyjaśnienie: gdyż mimo że liczba osób zwiększyła się 2 krotnie, trzeba pamiętać ze oddziałują one też na siebie, cienie się nakładają a i problemem może być wąskie gardło karty, gdzie przy dużych rozdzielczośćiach, i dużej ilości osób karta ma za mało pamięci/za wąską magistralę by łyknąc wszystko na raz, mimo że teoretyczna moc obliczeniowa by jej na to pozwoliła. W rozwiązaniach multi GPU , gdzie mamy karty wafle, lub 2 karty połączone mając 2 x karty z 512mb będziemy mieli takie samo wąskie gardło jak przy 1gpu 512mb , a nie jak można by przypuszczać sume pamięci czyli 1024(I tyle mi się wydaje jest potrzebne na wydajnej karcie by odpalić wowa, w sensownej rozdzielczosci z cieniami na maks), czyli jedna karta ale z 1024mb ma "głębsze"(o jak to ładnie brzmi) gardło niż 2 karty po 512, z tym że tamte 2 są wydajniejsze.....
Dalszy bełkot :
Reasumując ja bym bardziej winę zwalił na Cienie ustawione na maks, które przy 25 na pewno zjadają bardzo dużo mocy obliczeniowej, zapomniałem też ze nawet mechanika bossa na 25 różni się od 10(Marrowgar- więcej flame i spików, BQL link na 3 a nie 2 osoby , częsciej ognie itp) co też wpływa na wydajność, wszystko to są pojedyncze sprawy , i możliwe że mało ważne ale razem wzięte zapychają całą dostępną moc.
JA sam mam nie najgorszy sprzęt, a i nie moge pozwolić sobie na ustawienie wszystkigo na maks(cienie mam na połowe) i rozdzielczość full HD, gdzie teoretycznie mój sprzet zjada wymagania zalecane ze 2 razy bez zadyszki ale przy cieniach na maks, gra mogła by być już na granicy płynności/zacinać się (>24fps).
Wasz kochany wykładowca: Vaadeer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 08:38, Bartex69 napisał:

Mam pytanie.Co do patchowania to jak mi się patchuje? Automatycznie,czy muszę coś ściągać?


Gra patchuje się automatycznie do najnowszej wersji.

Dnia 17.02.2010 o 08:38, Bartex69 napisał:

Chodzi o ver. 3.1.3


Z czystej ciekawości (i w sumie chyba trochę retorycznie) ale czemu chodzi ci o ver. 3.1.3 skoro obecna to bodaj 3.3.2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TLDR!

Nie no, żartuje :) Ale faktycznie bełkot :P Choćby taki wyciek pamięci może spowodować, że gra zwyczajnie stanie w miejscu. W WoW jest to nawet często spotykane, kiedy addon ma konflikty z innymi, bądź pojawiają się stale errory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde, to mnie zadziwiliście ;o Co do quest helpera to wiadomo, że przycina, ale nie myślałem, że recountopodobne addony też tak robią :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 10:07, Azvar napisał:

TLDR!

Nie no, żartuje :) Ale faktycznie bełkot :P Choćby taki wyciek pamięci może spowodować,
że gra zwyczajnie stanie w miejscu. W WoW jest to nawet często spotykane, kiedy addon
ma konflikty z innymi, bądź pojawiają się stale errory.

dlatego ałaśnie jestem nazwijmy to przeciwnikiem addonów, choć sam używam chyba 4 czy 5 (dbm- wiadomo, powerauras- baaardzo włatwia zobaczeni różnych proców itd, eavesdrop- zajebajny addon który zgapiłem od ch1ckena służy mi jako czytelny combat log oraz jak combar text czy jak to się zwie w każdym razie łatwo znaleść co i za ile mnie pierdutnęło że padłem ;P +ofc recount for lulz%@peen) ale gdyby blizz wprowadził jakieś wbudowane zamienniki nawet uboższe w funkcje to z chęcią bym zrezygnował z używania addonów, raz żę nie specjalnie lubie grzebać przy addonach a 2 że wiadomo różni ludzie to piszą jeden napisze lux extra mało żący addon działający,drugi też działający z wierzchu a żrący dzikie zasoby komputera tylko dlatego żę kod jest zrypany, a od blizza to zawsze jakoś ktoś kompetentny tym zajmował ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 13:19, Ccube napisał:

O kurde, to mnie zadziwiliście ;o Co do quest helpera to wiadomo, że przycina, ale nie
myślałem, że recountopodobne addony też tak robią :O

używanie qh nie jest już takie konieczne po wprowadzeniu w grze wbudowanego qt, jedni piszą że wolą blizzową wizje na pomoc do zadań inni piszą żę to tylko skopiowanie addonów tego typu (bo tak przecież miało być że blizz zrobi to na podstawie istniejących już addonów- co już przecież kilkukrotnie robił...) tak czy inaczej ja tam większych problemów z qt nie mam, dostarcza mi wystarczające info dot. danego q +jasne że są tam jakieś zbugowane q czy coś ale to i tak dość sporadycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMO Champion :
"PTR Patch Incoming!
The european CMs started cleaning up the PTR forums today and it usually means one thing: a new PTR patch is on its way! Stay tuned!"

czy tzn ze przed kataklizmem bedzie jakis raid? typu sunwell ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wynikało z jednej z wcześniejszych wypowiedzi Blizza:

With that being said, we do have some additional PvE and PvP content and changes we plan to implement prior to the release of the big Cataclysm patch and subsequent retail release of that third expansion. We''ll be discussing these new features in more detail in the coming weeks.

[...] As we stated before releasing Wrath of the Lich King, we still intend for Icecrown Citadel to be the final raid of the expansion in terms of tiered progression.


Możemy spodziewać się jeszcze czegoś większego niż same poprawki i balans. Między innymi już zapowiedzieli spore zmiany na BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie raid dungeonu z trollami (Zul''Drak i ta niewykorzystana wielka budowla)? Buuu! A może będzie, tylko w formie takiego "pomiędzy tym a tym"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 23:12, Azvar napisał:

Nie będzie raid dungeonu z trollami (Zul''Drak i ta niewykorzystana wielka budowla)?
Buuu! A może będzie, tylko w formie takiego "pomiędzy tym a tym"?


Jeśli pojawiłby się jakiś nowy raid to na pewno nie taki jak ICC, na pewno nie oferujący lepszego sprzętu niż ICC. Ale coś mniejszego czemu nie. Jednak coś musiałoby tam ludzi przyciągać jednak.
Może jakiś nowy 5man, czy daily questy (przydałyby się, mam już dość tych z AT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 22:35, the_bishop napisał:

MMO Champion :
"PTR Patch Incoming!
The european CMs started cleaning up the PTR forums today and it usually means one thing:
a new PTR patch is on its way! Stay tuned!"

czy tzn ze przed kataklizmem bedzie jakis raid? typu sunwell ?

najwyższy czas na te całe tańce które obiecali przed premierą lk, imho :3 ponad rok poślizgu ale co tammm... ponadto na mmoc było coś o 2 koniach (przekolorowanych koni dk/fiery warhorse/hh mounta) i jeden był niebieski (ali?) a drugi czerwony (whorde?) biorąc pod uwage iż cata ma mocno stawiać na konflikt AvsH... kto wie... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 23:12, Azvar napisał:

Nie będzie raid dungeonu z trollami (Zul''Drak i ta niewykorzystana wielka budowla)?
Buuu! A może będzie, tylko w formie takiego "pomiędzy tym a tym"?

nieeeee! muahahahaha w lk dla odmiany nie będzie raidu troli, w zamian będzie raid na martwe trole! a w cata na smażone trole a w dodatku o tematyce ED o druidotrolach a w następnym o mealstromie o rybo trolach, a w ostatnim dodatku w którym wbijemy 100lvl będzie polowanie na elitarne trole forumowe w Zul''Forum z którego będzie dropić legendarny Banhammer z szansą na mACE stun+ban acc przeciwnika, przysięgam że to prawda a powiedział mi to kolega mojego kolegi który zna brata kolegi szefa znajomego kolo który zna jednego z pracowników blizza, tylko nie mówcie że wiecie ode mnie i nie musicie mi dziękować... naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się