Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2010 o 16:44, Volvox napisał:

I jeszcze pytanko jedno mam: Zna się ktoś na makrach (albo ma już taki jak potrzebuje)?
Chcę pod jednym przyciskiem mieć Fireballa, a gdy wyskoczy Hot Streak to zamiast Fireballa poszedł Pyroblast ;)


Żeby to się z automatu działo? Nie da się. Makra nie śledzą proców i nie mają instrukcji warunkowych pod tym kątem. Możesz tylko sprawdzać modyfikator (shift, alt, ctrl)
Możesz np. zrobić takie macro:
#showtooltip
/cast [nomodifier:alt] Fireball; [modifier:alt] Pyroblast;
Musisz sam patrzeć kiedy ci Hot Streak wyskoczy (polecam addon Power Auras - najepszy do śledzenia dowolnych proców, aur itd) i kiedy wyskoczy - wciskasz alt+keybind.
#showtooltip sprawi, że zawsze w miniaturce będziesz mieć skilla, którego właśnie masz użyć - czyli fireball gdy nie wciśniesz alta, zmieni sie na pyroblast jak go naciśniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 17:36, DemoBytom napisał:

#showtooltip sprawi, że zawsze w miniaturce będziesz mieć skilla, którego właśnie masz
użyć - czyli fireball gdy nie wciśniesz alta, zmieni sie na pyroblast jak go naciśniesz.


Od tego jest samo #show, #showtooltip natomiast pokazuje również tooltip skilla / itemu, a także cooldown itd :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 17:36, DemoBytom napisał:

Musisz sam patrzeć kiedy ci Hot Streak wyskoczy (polecam addon Power Auras - najepszy
do śledzenia dowolnych proców, aur itd) i kiedy wyskoczy - wciskasz alt+keybind.


Zdaje się że w 4.0 to już nie będzie takie potrzebne. Przynajmniej u locka na PTR gdy wskoczy nightfall widać wyraźnie odpowiednią grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 20:44, Michal256 napisał:

Zdaje się że w 4.0 to już nie będzie takie potrzebne. Przynajmniej u locka na PTR gdy wskoczy nightfall widać wyraźnie odpowiednią grafikę.


Nie dam głowy, nie gram na ptr/becie..
Ale - grafiki są na stałe podpisane i umieszczone w jednym miejscu. W Powa ustawiam sobie dużą pulsującą ikonę by na pewno nie przegapić + odpowiedni dźwięk.

W Powa ustawiam sobie gdy przeciwnik jest <25% HP dla 4x dmg od Drain Soul.

W Powa ustawiam sobie ostrzezenie gdy mam aggro (z czegokolwiek).

W Powa ustawiam sobie powiadomienie gdy zejdzie mi spellstone/fel armor/Soul Link (duża ikona na środku ekranu)

W Powa ustawiam sobie ikony, które mi pokazują, której DOTki nie mam na celu + licznik dla klątw (głównie do PvP).

A to tylko rzeczy na locku. Na palku miałem tego jeszcze więcej O_O (zwłaszcza jak grałem protadinem)

Blizz próbuje zastąpić Powa.. Ale jeszcze mu sporo brakuje.. Raczej nieprędko zrezygnuję z tego addonu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 20:44, Michal256 napisał:

Zdaje się że w 4.0 to już nie będzie takie potrzebne. Przynajmniej u locka na PTR gdy
wskoczy nightfall widać wyraźnie odpowiednią grafikę.


To zależy kto czego oczekuje.
Blizzardowski system jedynie wyraźniej niż dotychczas pokazuje ci procki z czarów. Jeśli ktoś oczekuje tylko tego, to rzeczywiście power auras nie będzie mu potrzebne. Jednak jesli ktoś potrzebuje rzeczy, które już DemoBytom wymienił, bez power auras się nie obędzie. W PA, hunter może sobieteraz ustawić ostrzeżenie o włączonym Viper Aspekcie jeśli jest na full mana, Blizzardowski system tego nie byłby w stanie powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 21:51, DemoBytom napisał:

Blizz próbuje zastąpić Powa.. Ale jeszcze mu sporo brakuje.. Raczej nieprędko zrezygnuję
z tego addonu ;)


Gdyby jeszcze wyłączenie tego blizzowego powa było takie proste... W opcjach nie udało mi się znaleźć nic (w becie).
Podobnie jak "podświetlanie" skilli które się właśnie zaktywowały z proca(np arcane missle). Nawet w dominos''ie dalej świeciło. Mam nadzieję, że zrobią opcje, albo blizz albo addonowcy, które to wyłączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 21:51, DemoBytom napisał:

Nie dam głowy, nie gram na ptr/becie..
Ale - grafiki są na stałe podpisane i umieszczone w jednym miejscu. W Powa ustawiam sobie
dużą pulsującą ikonę by na pewno nie przegapić + odpowiedni dźwięk.


IMO grafika nightfall jest bardzo wyraźna i dość duża. Jak będę grał znowu na PTR to spróbuje zrobić screena.

Dnia 26.09.2010 o 21:51, DemoBytom napisał:

W Powa ustawiam sobie gdy przeciwnik jest <25% HP dla 4x dmg od Drain Soul.


Dobre, ale akurat na unit frame przeciwnika bardzo często i tak patrze, więc trudno mi sobie wyobrazić sytuacje w której mógłbym przegapić chwile gdy przeciwnik zejdzie poniżej 25% (chyba że walka akurat wymaga ode mnie np. przesunięcia się, ale w tej sytuacji i tak nie mógłbym channelować draina).

Dnia 26.09.2010 o 21:51, DemoBytom napisał:

W Powa ustawiam sobie ostrzezenie gdy mam aggro (z czegokolwiek).


Heh, no bardzo trudno przegapić :) Tym bardziej że od WLK jest coś takiego w domyślnym UI.

Dnia 26.09.2010 o 21:51, DemoBytom napisał:

W Powa ustawiam sobie powiadomienie gdy zejdzie mi spellstone/fel armor/Soul Link (duża
ikona na środku ekranu)


Swego czasu próbowałem różnych modów do przypominania o armorze, ale z czasem do każdego z powiadomień tak się przyzwyczaiłem, że przestały na mnie działać :P W pewnym momencie wyrobiłem sobie nawyk odświeżania buffów kiedy tylko się da.

Dnia 26.09.2010 o 21:51, DemoBytom napisał:

W Powa ustawiam sobie ikony, które mi pokazują, której DOTki nie mam na celu + licznik
dla klątw (głównie do PvP).


Mam coś takiego w dominosie + dominos_bufftimes. Wyświetla na action barze pozostały czas trwania buffów i debuffów w formie cooldowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 00:25, Michal256 napisał:

IMO grafika nightfall jest bardzo wyraźna i dość duża. Jak będę grał znowu na PTR to spróbuje zrobić screena.


Same grafiki i ich domyślne położenie znam.

Dnia 27.09.2010 o 00:25, Michal256 napisał:

Dobre, ale akurat na unit frame przeciwnika bardzo często i tak patrze, więc trudno mi sobie wyobrazić sytuacje w której mógłbym przegapić chwile gdy przeciwnik zejdzie poniżej 25% (chyba że walka akurat wymaga ode mnie np. przesunięcia się, ale w tej sytuacji i tak nie mógłbym channelować draina).


Ja gram głównie w demo specu - i tam ważny jest decimation - buff, którego dostajesz kiedy przeciwnik jest <35% HP i trafisz go SB lub Incinerate - ma tylko 10sec i może ci spaść gdy zbyt długo nie castujesz. Na screenie widać - duża ikona nad głową + licznik czasu do końca buffa.
Do tego za każdym razem g dostanę decimate (bądź przeciwnik jest <25% HP w affli specu) - mam ustawiony charakterystyczny dźwięk. Ludzie o wiele szybciej reagują na dźwięki niż na to co widzą - i ja nawet nie muszę patrzeć ile HP ma przeciwnik - piknęło? Soul Fire/Drain Soul.. Dla mnie to czysta wygoda

Dnia 27.09.2010 o 00:25, Michal256 napisał:

Heh, no bardzo trudno przegapić :) Tym bardziej że od WLK jest coś takiego w domyślnym UI.


Podczas dużego AoE w demo specu, gdy jesteś demonem w mele (immolation aura + SoC spam) - już to dużo ławiej przegapić - a (znowu) dźwięk "aggro" znaczy - "chyba właśnie powinienem użyć soulshatter"..
I znowu - nie muszę rozglądać się po ekranie, patrzeć na ramki - usłyszałem konkretny dźwięk (albo widzę sporą czerwoną czaszkę na dole ekranu) - znaczy jest źle i coś mnie bije..

Dnia 27.09.2010 o 00:25, Michal256 napisał:

Swego czasu próbowałem różnych modów do przypominania o armorze, ale z czasem do każdego z powiadomień tak się przyzwyczaiłem, że przestały na mnie działać :P W pewnym momencie wyrobiłem sobie nawyk odświeżania buffów kiedy tylko się da.


Na screenach widzisz jak to wygląda - duże, pulsujące ikony na środku ekarnu - nie można tego przegapić

Dnia 27.09.2010 o 00:25, Michal256 napisał:

Mam coś takiego w dominosie + dominos_bufftimes. Wyświetla na action barze pozostały czas trwania buffów i debuffów w formie cooldowna.


Ale mnie interesuje tylko i wyłącznie czas trwania CoEx (w affli), CoD, CoT i fear. resztę mam w formie małych pasków. te konkretne są dla mnie w różnych sytuacjach kluczowe (czy to pvp czy np. saurfang HC/val''kyrie na LK i trzeba używać spowolnień).

Możesz sobie na screenach zobaczyć jak to mniej więcej wygląda w zależności od specu - ale 4 małe ikonki ze spellami na środku - to doty, które muszę na przeciwnika wrzucić. Duże ikony nad nimi - coś na co muszę zareagować - MC/Decimation proc / Nightfall.
Poniżej, duże pulsujące ikony - brak spellstone''a, armora, Soul Linka..

Mam jeszcze licznik do buffa z Life Tapa i do Shadow Warda.

Wszystko kwestia wyboru i przyzwyczajenia - ja mam jeden konkretny addon do konkretnych buffów/debuffów/sytuacji. Nie muszę wyławiać spośród 5-6 pasków z debufami na przeciwniku ten jeden konkretny, zastanawiać się co mu zeszło i co muszę wrzucić, przyglądać się między 20 ikonek z buffami by wyłapać ilość MC stacków..

20100927082737

20100927082800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na screenach to widzę że masz naprawdę sporo modów :P

To o czym mówisz, czyli wszystkie ikony i dźwięki to o ile dobrze pamiętam można było znaleźć również w necrosisie (którego również u ciebie widzę). Tak samo informacje o czasie trwania debuffów. Ponadto necrosis o ile dobrze pamiętam, miał również kilka fajnych powiadomień dźwiękowych o buffach. Swego czasu musiałem przestać z niego korzystać, gdy osoba utrzymująca moda przestała nad nim pracować. Wiele funkcji przestało działać, a na dodatek powodował on spadek wydajności. Ponadto była jeszcze beta WLK w którą grałem generalnie bez modów.
Widzę że mod jest teraz zaktualizowany. Nie pojawiły się tam przypadkiem jakieś nowe powiadomienia o skillach z WLK?
I tak BTW. W grze już teraz w domyślnym UI jest dźwiękowe powiadomienie o shadow trance. Można się do niego przyzwyczaić.

Z informacji o aggro widzę omena, który przecież też ma swoje dźwięki ostrzegawcze kiedy łapiesz aggro.

Timer dla shadow ward mam też na action barze (bo to nawiasem mówiąc cooldown chyba jest). Nie jestem pewien jak z life tapem, ale regularnie wrzucając life tapa jakoś nie widzę problemów schodzącego buffa.

Poza tym do powiadomień o cooldownach widzę że masz też moda SexyCooldown, którego nawiasem mówiąc NIE POLECAM. Zainstalowałem go kiedyś i muszę powiedzieć że takiego performance dropa jaki robi ten mod, nie robił jeszcze żaden mod. Może nie było jakichś dłuższych przycięć, ale gra regularnie spowalniała - takie drobne ale regularne przycięcia, które po prostu zjadały mnóstwo FPS. Zwłaszcza źle odczuwało się to np. na Wintergrasp (podczas gdy bez tego moda gra chodzi u mnie na WG bez najmniejszych przycięć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 09:59, Michal256 napisał:

To o czym mówisz, czyli wszystkie ikony i dźwięki to o ile dobrze pamiętam można było znaleźć również w necrosisie (którego również u ciebie widzę).


Nie tyle co w Powa.

Dnia 27.09.2010 o 09:59, Michal256 napisał:

Tak samo informacje o czasie trwania debuffów.


Ale mnie nie obchodzą wszystkie debufy na celu - od tego mam quartza z barami. Mnie obchodzą pojedyńcze, konkretne debufy + powiadomienia czego mi na danym celu brakuje. Nie raz zdarza mi się grać corruption+immo-tab-corruption+immo-tab-immo itd..

>Ponadto necrosis o ile dobrze pamiętam, miał również kilka fajnych powiadomień dźwiękowych o buffach.

Bodaj Backslash i Nightfall. Jest też dźwięk kiedy cel nie jest podatny na feara.
Ale już Molten Core z ilością stacków i Decimate nie ma.

Dnia 27.09.2010 o 09:59, Michal256 napisał:

Widzę że mod jest teraz zaktualizowany. Nie pojawiły się tam przypadkiem jakieś nowe powiadomienia o skillach z WLK?

Dnia 27.09.2010 o 09:59, Michal256 napisał:

Z informacji o aggro widzę omena, który przecież też ma swoje dźwięki ostrzegawcze kiedy łapiesz aggro.


Omen ma powiadomienie kiedy przeaggrujesz kogoś na celu, który aktualnie targetujesz (czyli u mnie 90% threatu tanka). Nie działa w AoE gdy 9 z 10 mobów na targecie nie masz - a właśnie te na siebie ściągniesz.
W Powa (a od jakiegoś czasu też na domyślnym UI) mam ostrzeżenie jeśli ściągnę aggro czegokolwiek, także tego czego na targecie nie mam. JEdnak dla mnie bardziej widoczne jest duże czerwone coś na ekranie + dźwięk "aggro" niż przyczerwieniona miniaturka przy pasku hp.

Dnia 27.09.2010 o 09:59, Michal256 napisał:

Timer dla shadow ward mam też na action barze (bo to nawiasem mówiąc cooldown chyba jest).


Ale jeśli pochlonie 3k shadow damage to ci spada (A cooldown pozostaje) - warto wiedzieć czy nadal masz go aktywnego, czy już ci spadł.

Dnia 27.09.2010 o 09:59, Michal256 napisał:

Nie jestem pewien jak z life tapem, ale regularnie wrzucając life tapa jakoś nie widzę problemów schodzącego buffa.


A mnie sie zdarzało, zwłaszcza jak masz w drużynie szamana z totemem, retri z replenishmentem - wtedy mana nie spada tak szybko i nie trzeba aż tak często life tapować -a tak mam jasne przypomnienie, żeby life tapnąć

Dnia 27.09.2010 o 09:59, Michal256 napisał:

Poza tym do powiadomień o cooldownach widzę że masz też moda SexyCooldown, którego nawiasem mówiąc NIE POLECAM.


Ee.. nie mam takiego addonu? Mam ForteXorcist, który jednak gdy na raz schodzi bardzo dużo skilli, proców, trinkietów itd. staje się bardzo nieczytelny - rzadko tylko na nim polegam (choć bywa przydatny).

No ale to i tak jest tylko warlock. Mam jeszcze paladyna na 80-tce i szamana wtrakcie levelingu. Powa wykorzystuję do wszystkich. Stacki Sacred shield, czas trwania Divine Plea, proc Art of War, czas trwania bufa z judgementa w holy, czas trwania cooldownów typu Divine Illumination, skrzydełek.. Ilość kulek w water shield, czas trwania earthliving weapon.. To tylko przykładu - wykorzystania jednego addonu do wszystkiego.
Nie muszę mieć oddzielnego addonu do powiadomień dla locka, oddzielnego dla palka, oddzielnego dla szamana itd..

No i POwa ma jeszcze jedną zaletę - dowolną aurę można w nim w ciągu 2sec wyłączyć. Czy to przy zmianie specu, czy przy np. farmieniu - gdzie mnie MC proce nie interesują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 11:39, DemoBytom napisał:

Ee.. nie mam takiego addonu? Mam ForteXorcist, który jednak gdy na raz schodzi bardzo
dużo skilli, proców, trinkietów itd. staje się bardzo nieczytelny - rzadko tylko na nim
polegam (choć bywa przydatny).


http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/sexycooldown.aspx
http://media.curse.com/Curse.Projects.ProjectImages/20998/17430/WoWScrnShot_100609_174104.png

Możliwe że to dwa bardzo podobne addony. W każdym razie kiedyś chciałem z niego korzystać, ale tak ostro spowalniał kompa że z niego zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 16:49, rosmer napisał:

Cześć jestem zielony w wowie. Mam pytanie jak dostać się jeśli jestem w Elwynn Frest
do loch Modan ?



Ganiaj do Stormwind i stamtąd lecisz kolejką z dystryktu Dwarfów do Iron Forge. Tam wychodzisz z miasta i jak zejdziesz na dół to masz drogę do Loch Modan ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 11:39, DemoBytom napisał:

Ee.. nie mam takiego addonu? Mam ForteXorcist, który jednak gdy na raz schodzi bardzo
dużo skilli, proców, trinkietów itd. staje się bardzo nieczytelny - rzadko tylko na nim
polegam (choć bywa przydatny).


Wszystko można w nim skonfigurować, są w opcjach filtry :) Ja np wyłaczyłem sobie te z trinketów, proców i enchantów, jako że i tak na nic mi nie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - jak działają Heirloomy z tym +10% do xp? Mam na altcie i szaty i naramienniki a XP za questy leci taki sam jak dawniej. Gdzieś te 20% znika? Może to tak mała ilość że dopiero na 60 poziomie jest odczuwalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 14:25, alexiej napisał:

Mam takie pytanko - jak działają Heirloomy z tym +10% do xp? Mam na altcie i szaty i naramienniki a XP za questy leci taki sam jak dawniej. Gdzieś te 20% znika? Może to tak mała ilość że dopiero na 60 poziomie jest odczuwalne?


dostajesz 20% więcej expa, na pewno. 3 postać leveluję z heirloomami - różnica z i bez jest odczuwalna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 16:49, rosmer napisał:

Cześć jestem zielony w wowie. Mam pytanie jak dostać się jeśli jestem w Elwynn Frest
do loch Modan ?


Drogę opisać kolega wyżej, ja dodam, że jak jesteś w Ironforge to warto pójść na środkowy ring (do środka miasta) i poszukać Flight Mastera (ten co obsługuje gryfy) i zagadać z nim. W ten sposób będziesz mógł latać między IF a Stormwind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie warto wykupywać dużo titansteel bar żeby je potem z nawiązkąsprzedać w cata? lub zrobić z nich w cata mechano hogi tylko dalej nie wiem czy zmieni się szybkość mountów "biegających" ktoś z bety może coś mi tutaj powiedzieć?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 17:11, Redjevel napisał:

Jak sądzicie warto wykupywać dużo titansteel bar żeby je potem z nawiązkąsprzedać w cata?
lub zrobić z nich w cata mechano hogi tylko dalej nie wiem czy zmieni się szybkość mountów
"biegających" ktoś z bety może coś mi tutaj powiedzieć?:)


Można tylko gdybać, ja np słyszałem że ceny saronite ore mogą pójść do góry, być może titansteel również (chodź na taki skok jak w przypadku Khorium bym nie liczył). Co do szybkości mountów: te przyziemne są bez zmian, natomist w przypadku latających można kupić w Cataclysm skill do latania 310% (chyba, że już się takiego mounta ma, wtedy skill za darmo). Warto nadmienić, że od 4.0.1 absolutnie wszystkie mounty poruszają się najszybszą możliwą prędkością (a więc nawet te z lvl20 będą mieć 100%, natomiast latające do 310%, jeśli tylko mamy takiego mounta w kolekcji lub kupimy skill w Cata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się