Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Multiplayer Call of Duty 4 wzorem dla projektantów Modern Warfare 3

68 postów w tym temacie

@KloniskO
Cieszę się na mimo wszystko przyjacielską odpowiedź :). No to racja, że normalny użytkownik na pewno jest dawno pogubiony..
No finansowo na szczęście mogę sobie pozwolić, to nie będę kręcił i żydził ;).
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

Po pierwsze, ten cytat se schowaj, bo nie dotyczy mnie. Ja miałem z nią styczności aż
nadto i opisuję tylko to jak mi się z nią pracowało/grało itp itd. Niczego nie zmyślam,
bo chyba to chcesz mi zarzucić.


Nerwy puszczają? Dotyczy przytoczonego cytatu...

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

obchodzę się z 7 i efekt jest zupełnie odmienny. Wniosek? Ja czy coś z Windą?

Ja tak nie miałem, ba u Ciotki tez tak nie ma mimo, ze syf ma ;)
I to nawet dłuzej jak tą cholerną premiere Windows 7...

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

Nie, na Viście się nie dało.

Dalo sie? Ludzie wciąz na tym pracują i nie narzekają.
Ba nawet są głosy, ze jest ok. Juz podczas premiery Visty było, ze jest bardzo stabilny.
Widzisz, cos tu nie gra.

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

Ehe. To ja poproszę konkret, co z funkcjonalności znikło, nie ogółem.

Szczerze? Zasada jest taka jak bez SP/SP1/Sp2. Nie widać, co naeksperymentowali.
Jednak kazdy inteligenty człowiek widzi Windows 7 jako poprawiona Vistę. Bo tak w zasadzie jest.

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

Zależy co rozumiesz przez "starsze". Jeżeli dla ciebie 2 rdzenie i 2 gb ramu to już zaraz
starszy komp to się myslisz.


Tak myśle. Bo Windows Vista, jak i 7 lepiej wykorzystuje dodatkowe rdzenie i wiecej ramu.
Szczególnie wiecej ramu. (SuperFetch) Juz nie mówiac, ze masa porównan jest 32bit i 64bit.

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

Tylko 2 gb jest do bani, ale wierz lub nie Win 7 do samej pracy nawet na mniejszej ilości pojedzie.

Vista tez podejdzie. Ba nawet zainstalowałem co cos bez SP na Athlonie XP 2000+ i 512mb ram.
Nie było tragedii... az do zainstalowania pierwszych gier/aplikacji.
A jak potraktowałem Viste vlite to nawet przyznam, ze chodziła całkiem, całkiem.

>U mnie zużycie pamięci na system to jakieś 800 mb.
Moj Xp bez programów (tylko ati tray tools i xifre) wcina 230 ;) po instalacji sterownikow/Net Frame''workow itd.
Na Viscie miałem podobną wartość.

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

A mówi się że można to jeszcze zmniejszyć.

Da się. Szczególnie na Viscie.

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

I co się napinasz jak to w jednym poście jest. Pomyłka i tyle.

Napinam sie? To, ze czytasz to drugi raz, to wynik tego, ze jest w jednym poscie.
Wiec, sie nie napinam...

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

Taa, i kto tu jest jełopem.

To był żart, emota nie widać?

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

Nie trzeba. Inna rzecz, że w przypadku Visty i wyżej już jest DX 10, który na pewno dodanio
nie wpływa na wydajność.

Watpie, aby tryb DX10 na Windows 7 nagle dodatnio wpływał na wydajność :/

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

ale jednak na 7 nikt nie gra w DX 9.0c -.-

Zdziwiłbyś się. Grają nawet w stare gry, które nie wiedziały co to DX 9.0c ofc jak zadziałają.

Dnia 20.07.2011 o 17:42, KloniskO napisał:

Straszne. I to cię tak dobija? U góry masz przycisk kategoria, jeden klik i zmieniasz
na podobny do XP. Jeżeli jeszcze sam do tego nie dotarłeś to cóż, musi być ciężko z twoją
umiejętnością korzystania z Windy:/


Tak musi. Nawet jak dam małe ikony to dalej wszystko jest w centrum sieci i udostepniania/zabezpieczen.
Jak chce sie dostać do ustatwień sieci, to musze sie przedzierać przez tone innych opcji. Uch
Tak jest to wynik tego, ze wole takie ustawienia od innych. Jednak meritum mojej niecheci do Windows 7
jest to, ze jednak jest wolniejszy od XP na kompie o podobnej wydajnosci do mojego i zeby
wykorzystać mozliwosci nowych windowsów trzeba zainwestować w nowy złom.
A to jak i mi, jak i pewnie wielu innnym osob nie pasuje, przynajmniej w tej chwili.

EOT na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 17:56, KloniskO napisał:

Ma. Chciałem pokazać, że nawet sam MS nie dołożył starań żeby tego dopilnować. No sorry,
ale jeżeli przywilej 2 płytek(32 i 64) boxów jest wytrącny przez takie proste triki(albo
po prostu zgłoszenie się do supportu?) to nawet nieświadomy nabywca OEM-a bez kompa może
mieć wątpliwości czy to jest nielegalne.Wiem, są zapisy licencyjne.


A wiesz, ze jak wezmiesz od kogoś oryginalna płyte i seriala. Zainstalujesz to na wlasnym kompie.
To mozesz to jak najbardziej normalnie aktywować go telefonicznie?
Zabawne prawda? I to tylko w Polsce. Na zachodzie dopytuja sie o szczególy z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 20:04, N3rolit napisał:

kiedy fanboje cod''a uświadomią sobie że cod ssie?

od mw2 marka schodzi na psy że tak powiem i nie ma w niej nic nowego-typowa gra dla grubego
amerykańskiego 13 latka który ma burzę mózgów kiedy ma wybór "pójść w lewo czy w prawo"
a gdy zmieni się nazwę to myśli że jest to coś nowego


Ostatnim dobrym "cod''em" był cod4mw dalsze to już syf ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 18:18, Zgreed66 napisał:

Nerwy puszczają? Dotyczy przytoczonego cytatu...

Nerwy? ^^ Ty tu gdzieś widzisz nerwy? Stanowczo tylko odpowiadam na ten śmieszny cytat. Może i o stereotypach jest tam ziarnko prawdy, ale w same stereotypy też mają swoje źródło. Bynajmniej nie u zwykłych hejterów. Nie myślałeś o tym? Z zasyfieniem to też coś niezbyt wyskoczyłeś. Jak ktoś coś robi spcejalnie to pewnie i zasyfi. A używanie dużej ilości oprogramwania i przechowywanie dużej ilości danych na dysku to inna sprawa. System ma sobie umieć z tym radzić skoro sprzętowo ma warunki.

Dnia 20.07.2011 o 18:18, Zgreed66 napisał:

Ja tak nie miałem, ba u Ciotki tez tak nie ma mimo, ze syf ma ;)
I to nawet dłuzej jak tą cholerną premiere Windows 7...

Cuda.

Dnia 20.07.2011 o 18:18, Zgreed66 napisał:

Ba nawet są głosy, ze jest ok. Juz podczas premiery Visty było, ze jest bardzo stabilny.

O tak, i co jeszcze, a może jeszcze powiesz Apple ma najtańsze i różnorodne produkty? Byłby to taki sam nonsens.
Jeżeli ty nawet takie oczywiste rzeczy jak legededarna zawodność OS-ów od MS potrafisz negować to już jest dziwne. No sorry, ale takiej ilości bs-ów to nie było od czasów win 98 czy tam początków XP. Vista doskonale wpasowała się w tradycję, że jak produkt MS to zapomnij o stabilności. Szczególnie bez pierwszych łatek.

Dnia 20.07.2011 o 18:18, Zgreed66 napisał:

Szczerze? Zasada jest taka jak bez SP/SP1/Sp2. Nie widać, co naeksperymentowali.
Jednak kazdy inteligenty człowiek widzi Windows 7 jako poprawiona Vistę. Bo tak w zasadzie
jest.

To oczywistość, że 7 jest na bazie Visty, ale to nie zmienia faktu że dobrze naeksperymentowali. Nawet nie mam jak z toba rozmawiać, bo powszechnie jest wiadome, że Vista była jedną wielką betą a MS sobie załatwił darmowych testerów by potem wydać fainalny produkt jako Win7. Ale dla ciebie Vista była git :/

>Tak myśle. Bo Windows Vista, jak i 7 lepiej wykorzystuje dodatkowe rdzenie i wiecej ramu.
>Szczególnie wiecej ramu.
Widać jakoś na takim kompie można śmigać w DX 10 w wiele aktualnych gier. Czyli co jednak 7 ma tę wydajność, czy ta konfigracja jednak taka stara nie jest? :D Musisz się zdecydować.

Dnia 20.07.2011 o 18:18, Zgreed66 napisał:

Moj Xp bez programów (tylko ati tray tools i xifre) wcina 230 ;) po instalacji sterownikow/Net
Frame''workow itd.
Na Viscie miałem podobną wartość.

A Z PROGRAMAMI? Tymi które zazwyczaj używasz? Ja mówiąc o komunikatorach miałem na myśli GG, Skype''a i Steama, plus także aktywny sterownik karty -.-, a nawet więcej bo jezcze stery dźwiękówki itd., ale o tym już nie bede gadał. System w normalnej pracy, bez żadnych programów optymalizacujących, wyłączania usług i procesów, które są nie potrzebne.

Dnia 20.07.2011 o 18:18, Zgreed66 napisał:

> Taa, i kto tu jest jełopem.
To był żart, emota nie widać?

Wybacz, ale emot nie zmienia wiele. Brzmi jak brzmi. Co innego jak się pisze "joke" albo coś w tym stylu...

Dnia 20.07.2011 o 18:18, Zgreed66 napisał:

> Nie trzeba. Inna rzecz, że w przypadku Visty i wyżej już jest DX 10, który na pewno
dodanio
> nie wpływa na wydajność.

I o tym mówię. Że wpływa ujemnie, już nawet o DX 11 nie wspominając, a w praktyce się nie gra na 7 z poprzednią wersją bibliotek.

Dnia 20.07.2011 o 18:18, Zgreed66 napisał:

> ale jednak na 7 nikt nie gra w DX 9.0c -.-
Zdziwiłbyś się. Grają nawet w stare gry, które nie wiedziały co to DX 9.0c ofc jak zadziałają.

No łaaał. Wiem, że se można odpalić antyki, ale nie o to mi chodziło.

Dnia 20.07.2011 o 18:18, Zgreed66 napisał:

Jednak meritum mojej niecheci do Windows 7 jest to, ze jednak jest wolniejszy od XP na kompie o >podobnej wydajnosci do mojego
i zeby
wykorzystać mozliwosci nowych windowsów trzeba zainwestować w nowy złom.
A to jak i mi, jak i pewnie wielu innnym osob nie pasuje, przynajmniej w tej chwili.


A moim, że Win 7 może działać równie sprawnie co XP nawet na gorszych konfigach. Ogólnie strata w pamięci na rzecz systemu w stosunku do XP to jakieś 300 mb? Jak ktoś bardziej umiejętnie obchodzi się z nim to i mniej. Taka właściwość istnieje oczywiście(właśnie przez te pareset mb), ale wg. mnie pojawia się znacznie niżej. EOT również. Zmęczyłęm się -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 18:20, Zgreed66 napisał:

A wiesz, ze jak wezmiesz od kogoś oryginalna płyte i seriala. Zainstalujesz to na wlasnym
kompie.
To mozesz to jak najbardziej normalnie aktywować go telefonicznie?
Zabawne prawda? I to tylko w Polsce. Na zachodzie dopytuja sie o szczególy z tego co
wiem.


A słyszałem że i tak kombinują xd Jest jeszcze kilka innych wariacji związamych z takim manipulowaniem. Brak słów czego to spece z MS tutaj nie umożliwiają.

@akakus Też się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować