Zaloguj się, aby obserwować  
Qbczyk

Skąd tak tanie gry?

46 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2005 o 15:17, Qbczyk napisał:

Dam przykład: gra kosztuje u niego 9.99 w hurtowni 9.90 tzn., że ma 9 groszy zysku ze sprzedanej gry :D?

Zauważ parę rzeczy:
- podana cena hurtowa jest bez rabatu, jeśli kupuje sporo, ma rabat,
- sprzedawane przez niego gry to głównie śmieci (które już nie są sprzedawalne i tym samym zapewne co poniektóre hurtownie i sklepy chętnie się tego pozbywają za grosze), gry sensowniejsze ma drożej niż np. w wirtusie (cała NXK, fallout, heroes 4, beyond divinity, kozacy, dungeon siege, itd., itp.).
Nie spotkałem się jeszcze na Allegro ze sprzedawcą, który by miał w ofercie stałej gry w naprawdę dobrych cenach. Są to pojedyncze egzemplarze, zazwyczaj wygrane w jakimś konkursie lub nietrafiony prezent. Ewentualnie gry z czasopism i na zdjęciu pudełko z wydania oryginalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 16:53, mkaa napisał:

> Dam przykład: gra kosztuje u niego 9.99 w hurtowni 9.90 tzn., że ma 9 groszy zysku ze sprzedanej gry :D?
Zauważ parę
rzeczy:
- podana cena hurtowa jest bez rabatu, jeśli kupuje sporo, ma rabat,
- sprzedawane przez niego gry to głównie śmieci
(które już nie są sprzedawalne i tym samym zapewne co poniektóre hurtownie i sklepy chętnie się tego pozbywają za grosze),
gry sensowniejsze ma drożej niż np. w wirtusie (cała NXK, fallout, heroes 4, beyond divinity, kozacy, dungeon siege, itd.,
itp.).
Nie spotkałem się jeszcze na Allegro ze sprzedawcą, który by miał w ofercie stałej gry w naprawdę dobrych cenach.
Są to pojedyncze egzemplarze, zazwyczaj wygrane w jakimś konkursie lub nietrafiony prezent. Ewentualnie gry z czasopism
i na zdjęciu pudełko z wydania oryginalnego.


Rabat może istnieć - z tym się zgodzę. Ale, że Super Sprzedawca robi zdjęcie orginalnej grze a daje grę z czasopisma to nie! Z tym, że sensowniejsze gry sprzedają drożej to też bym miał wątpliwości. Coprawda trudno znaleźć sensowniejszą grę - jak to nazywasz po niskiej cenie ale idzie takową znaleźć. Dam przykład. Ostatno kupiłem grę Chronicles of Riddick Escape from Butcher Bay za 39.99 (!!!). Tu aukcja: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61915870 Na tej aukcji sprzedawał 5 sztuk, więc, że to jest prezent lub wygrana nieudana ;) to odpada. Możliwe, że jeszcze sprzedawał na innych aukcjach lub nadal sprzedaje... niewiem. Po sprawdzeniu ile ta gra kosztuje w hurtowni (42 zł) poprostu mnie zatkało. Więc jeszcze raz moje pytanie: SKĄD ONI JE BIORĄ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 17:34, Qbczyk napisał:

aha te 42 zł to wersja z DVD, niewiem ile kosztuje z CD :/


znaczy się chyba z DVD - sam już niewiem. Sory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 17:33, Qbczyk napisał:

Ale, że Super Sprzedawca robi zdjęcie orginalnej grze a daje grę z czasopisma to nie!

A owszem, tak. Znam kilka identyfikatorów, które tak sprzedają lub jeszcze niedawno sprzedawali. I mają te znaczki SuperSprzedawcy przy nicku. Nie myśl, że ten status to rękojmia uczciwości, bo tak nie jest. I z pewnością nie kieruje mną jakakolwiek zawiść, gdy tak mówię, gdyż... sam mam ten znaczek:)

Dnia 22.10.2005 o 17:33, Qbczyk napisał:

Z tym, że sensowniejsze gry sprzedają drożej to też bym miał wątpliwości.

Podałem Ci przykłady sensowniejszych gier. I wszystkie są droższe, niż w wirtusie. Co do jednej.

Dnia 22.10.2005 o 17:33, Qbczyk napisał:

Ostatno kupiłem grę Chronicles of Riddick Escape from Butcher Bay za 39.99 (!!!).
Po sprawdzeniu ile ta gra kosztuje w hurtowni (42 zł) poprostu mnie zatkało.

Ta gra to właśnie przykład jak najszybciej wyprzedawanych śmieci. Lepiej sprzedać teraz za 40zł (póki ludzie widzą cenę sugerowaną 139), niż potem sprzedawać po 10zł.
Co miało zatkać?:) Że różnica wynosi 2zł? A może to właśnie ktoś z hurtowni, który próbuje pozbyć się już niezbywalnego gdzie indziej towaru? Tak, jak znam na Allegro jednego właściciela/kierownika pewnego bardzo znanego sklepu internetowego, który też tak wyprzedaje niektóre gry. Czasem nawet taniej, niż w swoim sklepie (mimo konieczności płacenia prowizji serwisowi aukcyjnemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę, że niewiesz co to za gra, nazywając ją śmieciem. Mogę śmiało powiedzieć, że jest duuużo lepsza niż doom 3, czy HL 2. W oczach niektórych ludzi jest zdziwienie, że jest tak małe zainteresowanie nią, no ale to trzeba się znać jeszcze :) Nie mówie tu o Ciebie tylko o dużych serwisach gierowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest promocja w Media Markt lub gra za zlotowke w gram.pl to kupuja kilka egzemplarzy i pozniej sprzedaja.
chociaz na allegro obecni sa tez hurtownicy.

--->>>Qbczyk
widzialem dziwnie podobny temat na forum CDA :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 15:17, Qbczyk napisał:

Dam przykład:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2413880 to jest konto użytkownika, który sprzedaje gry bardzo
tanio, aż za tanio co mnie bardzo dziwi.
Weźmy jedną z jego aukcji:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67349153 ta
gra kosztuje u niego 9.99 w hurtowni 9.90 ( http://play.com.pl/cennik_html.php) tzn., że ma 9 groszy zysku ze sprzedanej
gry :D?
I nie ma tu mowy o grach dołączonych do kart, gazet czy też nieudanych prezentach lub wygranych ;) To są orginalne
gry z pudełkami i foliami, które gościu sprzedaje masowo!
Ciekawi mnie tylko skąd on je bierze bo napewno nie z tej hurtowni
co by miał 9 groszy zysku od sprzedanej gry ;)
Tylko nie piszcie, że wjechał tiram do hurtowni i napakował ile się tylko
dało tego po czym cicho wyjechał. Muszą być jakieś konkretne adresy skąd oni to biorą - bo nie tylko to jest ten użytkownik
który tak po atrakcyjnych cenach sprzedaje gry. Samemu mnie to ciekawi bo sam chciałbym kupować i sprzedawać w ten sposób,
a nie tylko kupować ;)


Kolesia znam z obserwacji na allegro, bo czesto tam kupuje gry i jestem przekonany, ze jest to ktos pracujacy w wirtus.pl, a wydaje mi sie tak z tad, ze dziwnym trafem u niego pojawiaja sie te gry, ktore sa aktualnie na wyprzedazy w sklepie wysylkowym, z tym ze nieznacznie drozej. Kupuje tez u kolesia, ktory nawet wysyla maile z aliansem wirtus.pl i tez po cenach z wirtusa, a czasem nawet nizszych, a przy standardowych ofertach mozna u niego rabat wynegocjowac ;)

A widzieliscie wogole ceny NXK w wirtusie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 20:28, scooby01 napisał:

jest promocja w Media Markt lub gra za zlotowke w gram.pl to kupuja kilka egzemplarzy i pozniej sprzedaja.
chociaz na allegro obecni sa tez hurtownicy.


Zeby moc kupic "za zlotowke" to najpierw musieli by miec wPLN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanie gry są dlatego że niektóre hurtownie mają drogie gry a niektóre tanie. Różne sklepy kupują gry z różnych hurtowniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś hurtownie gier komputerowych, oprócz tej na play.pl ? Nie musi koniecznie posiadać swojej strony internetowej, gdzie można składać zamówienia ale dobrze by było gdy taką miała.
Pozdrawiam

P.S. Jeżeli nie wysyła pocztą/kurierem to interesowały by mnie ze Śląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, łatwo jest zarobić sprzedając gry CDP, zakładając ze ktos ma dużo wPLN-ów. Weźmy sobie takie np. CoH: cena sugerowana 99zł, cena z wPLN 79zł. Załóżmy ze gośc bierze 10 sztuk i wykorzystuje wPLN-y. Kosztuje go to 790zł. na allegro sprzeda za 89zł i jest 100zł do przodu. Ale to chyba nie jest do końca legalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem za 30 zł na allegro oryginalną, nieotwieraną grę EL MATADOR!!!! Wszystko się zgadzało!!! Aż byłem w szoku!!!
W sklepie kosztuje 60 zł!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej okolicy cenowej to mają przeważnie sklepy 10 zł marże. To nawet jak by to hurtownia sprzedawała to EL MATADOR byłby po 50 zł. A ty kupiłeś po 30 zł. Zadzwiające skąd taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste pytanię załorzycielu tej strony naprzykład jakaś gra ma tam kilka dni , miesięcy , lat to cena musi spaść ponieważ gra może się okazać stała się już starociem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 15:00, zapodaj napisał:

To bardzo proste pytanię załorzycielu tej strony naprzykład jakaś gra ma tam kilka dni , miesięcy
, lat to cena musi spaść ponieważ gra może się okazać stała się już starociem .


Ale sytuacja wygląda tak też z nowymi grami.
Sprzedawcy muszą mieć jakieś źródła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować