Zaloguj się, aby obserwować  
duke_of_bordeoux

Egzaminy: matura, gimnazjalne...

716 postów w tym temacie

Dosłownie, tak. Bardziej wyluzowany, niż odważny :]. Ale fakt jest taki, że trzeba na własne życzenie i naprawdę mocno się postarać, żeby nie zdać ustnego polaka, a wynik tego egzaminu kompletnie nie ma wpływu na dalsze kształcenie. Bo nikt nie patrzy na to, ile kto miał z ustnych - kiedyś to się liczyło, przede wszystkim na studiach związanych z retoryką i takie tam (jakieś menadżerskie czy coś). Dlatego nie rozumiem ludzi, którzy wkuwają ostro swoje prezentacje, zaniedbując przy tym inne przedmioty.
Nie daj się zwariować :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to może być bardzo przydatne :) W sumie jeszcze nie wiem jaką tezę postawić, a teza może mi ten temat w znaczny sposób zawęzić. Zastanawiałam się nad opisaniem zależności między komiksem a innymi dziedzinami - literaturą, filmem, malarstwem.

@Prosiaq
I mówi to człowiek, który z prezentacji miał 100% ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 00:16, YOUlia napisał:

Dzięki, to może być bardzo przydatne :) W sumie jeszcze nie wiem jaką tezę postawić,
a teza może mi ten temat w znaczny sposób zawęzić. Zastanawiałam się nad opisaniem zależności
między komiksem a innymi dziedzinami - literaturą, filmem, malarstwem.

No to życzę powodzenia i niech Wikipedia będzie z tobą, to akurat bardzo dobre źródło informacji, przynajmniej na dzień dobry, obowiązkowo angielska wikipedia, Polskiej jakoś średnio ufam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2009 o 00:18, Hubi_Koshi napisał:

No to życzę powodzenia


Nie dziękuję, choć może się przydać ;]

Dnia 11.10.2009 o 00:18, Hubi_Koshi napisał:

i niech Wikipedia będzie z tobą, to akurat bardzo dobre źródło
informacji, przynajmniej na dzień dobry, obowiązkowo angielska wikipedia, Polskiej jakoś
średnio ufam.


No co ty, nie ufasz polskiej wiedzy? Z mojego własnego doświadczenia wynika, że jakieś 80% Polaków uważa się za speców od wszystkiego, łącznie z medycyną, polityką i piłką nożną ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 00:16, YOUlia napisał:

@Prosiaq
I mówi to człowiek, który z prezentacji miał 100% ;]


Heheh :]. Miałem 100%, bo dokonałem prostego wyboru. Wahałem się między tematem o porównaniu rycerzy średniowiecznych z innymi wojownikami - facetka moja powiedziała, że mogłem bez problemu nawijać nawet o wiedźminach, albo temat "Biografia pisarza jako klucz do odczytania jego twórczości" (na dowolnym przykładzie). O rycerzach i wiedźminach byłoby fajnie, ale wtedy nie wiedziałem jeszcze za dużo, bo przeczytałem tylko dwa zbiory opowiadań, ale drugi wybrałem śmiało i z ochotą. Biorąc na celownik Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika, miałem od razu gotową wiedzę i prawie całą prezentację już z miejsca wymyśloną. Co więcej, pani wicedyrektor siedząca w komisji była zachwycona, bo akurat Kazika i jego ojca lubi.

Wybór - fajny temat i temat, na który umiem (i czasami lubię). Akurat parę osób z mojej klasy wybrało pierwszą kategorię i mało nie narobili w portki na wieść o tym, że tylko 75% mieli. Paranoja :]. No i dobrze wiedzieć, czy twój temat będzie interesujący dla komisji. Choćbyś przygotowała fantastyczną prezentację o wpływie hodowania kwiatów w górach kaukaskich na literaturę A. Mickiewicza, to bądź pewna, że komisja będzie robiła wszystko, byle czas zleciał, słuchając Cię jak najmniej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 00:22, YOUlia napisał:

Nie dziękuję, choć może się przydać ;]

Ooo widzę już typowo studenckie odruchy, bardzo dobrze, bardzo dobrze ^^

Dnia 11.10.2009 o 00:22, YOUlia napisał:

No co ty, nie ufasz polskiej wiedzy? Z mojego własnego doświadczenia wynika, że jakieś
80% Polaków uważa się za speców od wszystkiego, łącznie z medycyną, polityką i piłką
nożną ;]

Uważa się to tutaj kluczowe słowo jak sądzę :-) W sumie nie ufam to może nawet nie jest odpowiednie słowo, od tak dawna używam angielskiej wiki że niemalże zapomniałem o istnieniu Polskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie raz już słyszałam, że dobrze wybrać ciekawy i niszowy temat - czyli taki, na którym komisja nie będzie się znała. :) Wiadomo, że w takim przypadku poziom trudności pytań znacznie spada...
Co do twojego tematu, to fajny, nie powiem, wybrałeś ciekawą postać. Z tego co pamiętam, u mnie jest "Funkcja biografii w życiu pisarza" czy coś w tym stylu, bardzo podobny do twojego. Ale większość z tych, którzy go wybrali, postawiła na jakieś oklepane postaci z gatunku Mickiewicza... oni chcą tą komisję zwyczajnie zanudzić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Uważa się" oznacza między innymi gadanie w stylu "Gdybym ja był premierem/prezydentem/trenerem, to zrobiłbym wszystko lepiej i wszyscy byliby zadowoleni" - czyli hipotetyczne sytuacje, których i tak nikt nigdy nie sprawdzi "w realu". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 00:37, YOUlia napisał:

"Uważa się" oznacza między innymi gadanie w stylu "Gdybym ja był premierem/prezydentem/trenerem,
to zrobiłbym wszystko lepiej i wszyscy byliby zadowoleni" - czyli hipotetyczne sytuacje,
których i tak nikt nigdy nie sprawdzi "w realu". :P

Poprawka, Módlmy się do dowolnego dostępnego Boga by się nie sprawdziły... w sumie biorąc pod uwagę te wszystkie afery, wpadki etc... odnoszę wrażenie że się sprawdza... każdego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w środę, czwartek i piątek próbne testy gimnazjalne - szczerze mówiąc, obawiam się ich trochę, chociaż są to tylko próbne testy, ale wolałbym na nich dobrze wypaść. Najgorszy test to będzie matematyczno - przyrodniczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 17:27, sliski_wojtas napisał:

Już w środę, czwartek i piątek próbne testy gimnazjalne - szczerze mówiąc, obawiam się
ich trochę, chociaż są to tylko próbne testy, ale wolałbym na nich dobrze wypaść. Najgorszy
test to będzie matematyczno - przyrodniczy ;]

Też piszę te testy, chociaż byłem pewien, że będą we wtorek, środę i czwartek, ale jak widać się pomyliłem. Ja się tych próbnych nie boję i traktuję je jak zwykły sprawdzian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o testy gimnazjalne to, które się najbardziej liczą do przyjęcia w liceum ? Ja najbardziej się obawiam matematyczno - przyrodniczego, a najmniej z języka, a z humanistycznego myślę, że sobie poradzę. Które z nich się najbardziej liczy ? Za parę dni są tylko próbne, ale już chciałbym wiedzieć na przyszłość. Ile mniej więcej trzeba mieć punktów żeby się dostać do liceum ? ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum, jeśli idziesz na profil ścisły, to matematyczno - przyrodniczy liczy się najbardziej, i na tej samej zasadzie profil humanistyczny czy lingwistyczny.
W tamtym roku do dosyć dobrego liceum w moim okręgu trzeba było mieć 120 pkt., z tym, że nie było testu lingwistycznego. Więc załóżmy, że trzeba będzie mieć ok. 180 pkt. żeby przyjęli Cię do dobrego, renomowanego liceum. Zauważ jeszcze, że liczą się też oceny z przedmiotów, tj. dodają one Tobie punktów, bodajże. 20 pkt za celujący, 16 za bardzo dobry itd. O ile mnie pamięć nie zawodzi, liczy się ocena z przedmiotów zależnie od wybranego profilu, np. w humanistycznym liczy się j. polski, wiedza o społeczeństwie, historia + matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ile mniej więcej trzeba mieć punktów żeby się dostać do liceum ? ;DD
Ciężko powiedzieć ;P W tym roku liczą się chyba również testy z angielskiego. Czyli ze 100 możliwych punktów, robi się 150. Policzyłem sobie, że u mnie w mieście powinno starczyć ~130 pkt. Ale u mnie jest jedno liceum na cały powiat ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 12:20, tofikt25 napisał:

>Ile mniej więcej trzeba mieć punktów żeby się dostać do liceum ? ;DD
Ciężko powiedzieć ;P W tym roku liczą się chyba również testy z angielskiego. Czyli ze
100 możliwych punktów, robi się 150. Policzyłem sobie, że u mnie w mieście powinno starczyć
~130 pkt. Ale u mnie jest jedno liceum na cały powiat ;P

U mnie w mieście są 4 licea ;] To nawet dobrze, że z anglika się liczy, to ciekawe ile u mnie trzeba mieć punktów żeby się dostać do liceum dobrego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po teście humanistycznym, najwięcej z historii było co mi niebywale odpowiadało ;] Rozprawkę myślę, że bardzo dobrze napisałem, ( miejsca prawie nie starczyło) ogłoszenie też, zamknięte to z 80 % dobrze będzie tak myślę, a najgorsze to okazała się dla mnie interpretacja wiersza nie wiem czemu, tam na pewno parę błędów popełniłem. Spodziewałem się nieco trudniejszego testu, ale i tak łatwy do końca nie był. Jutro najgorsza część matematyczno - przyrodnicza będzie ciężko, ale damy jakoś radę ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na maturze tak jest więc i na teście gimnazjalnym pewnie też. Ja tu nie widzę niczego bezsensu, co, chciałbyś ściągnąć egzamin od kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 14:11, Skom25 napisał:

Na maturze tak jest więc i na teście gimnazjalnym pewnie też. Ja tu nie widzę niczego
bezsensu, co, chciałbyś ściągnąć egzamin od kogoś?


Nie no ja nic nie mówię, ale nikt nas nie poinformował o takim czymś, zresztą to tylko próbne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować