Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Mam takie pytanie czy na planie socjalnym można zamówić internet z netii?? Lub inaczej- mam pociągnięte kable ale nie płacimy już abonamentu bo zlikwidowaliśmy telefon i czy w takim wypadku mogę nie brać abonamentu w tp tylko zamówić neostradę lub internet z netii np coś dopłacając? W netii mówią, że trzeba wziąć abonament przynajmniej socjalny ale już w tp pisze coś takiego
SOCJALNY
nie można korzystać z neostrady
nie można korzystać z preselekcji innych operatorów (może to chodzi o tele2?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no powiem szczerze denerwuje mnie to "pożal się Boże" w tytule. Ostatnio zamówiłem neostradę 256, wziąłem modem i myślałem że trzeba czekać tydzień na aktywację (tak mi powiedzieli), a łącze było gotowe na następny dzień (mimo że mieszkam na wsi...).

Mierzyłem sobie transfer na kilku stronach w internecie i wychodzi, że mam 290-310 kbit/s, mimo że powinno być 256:). Ale co tam nie będę sie skarżył:P

Aha mam już trzy stare modemy od neostrady (ten, który mam teraz to już czwarty, bo nigdy nie przedłużałem umowy tylko brałem następną). Leżą na półce jako pamiątki razem z dwoma zewnętrznymi modemami analogowymi (55.6 i 33.6 kbit/s)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 20:01, Ranthar napisał:

Nie no powiem szczerze denerwuje mnie to "pożal się Boże" w tytule. Ostatnio zamówiłem
neostradę 256, wziąłem modem i myślałem że trzeba czekać tydzień na aktywację (tak mi
powiedzieli), a łącze było gotowe na następny dzień (mimo że mieszkam na wsi...).

Mierzyłem sobie transfer na kilku stronach w internecie i wychodzi, że mam 290-310 kbit/s,
mimo że powinno być 256:). Ale co tam nie będę sie skarżył:P


To "pożal się Boże" nie bez powodu tam widnieje. Widać nie wiesz, jak było jeszcze 2-3 lata temu. Zamawiano sobie neostradę 512 kb/s i przez miesiąc rzeczywiście taka była. A po tym miesiącu...coż, sporo osób uzyskiwało transfery w okolicach 100 kb/s. Obecnie problem nadal się pojawia, ale w znacznie mniejszej skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam neostradę od 3 lat i nie narzekam :) Transfery zawsze są na maksymalnym poziomie i połączenie też zawsze działa :) No może z małymi wyjątkami, ale po skontaktowaniu się z błękitną linią wszystko zostało szybko naprawione :) Zaczynałem od marnej 128 kbps przed 256kbps do 1mbit :P Ogólnie jestem z neostrady zadowolony. No i ma zmienne IP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak zmienne IP jest też bardzo użyteczne. Najwygodniej korzysta się z rapidshare i różnych tam podobnych serwisów. Można ciągnąć pliki i dzwonić na telefony stacjonarne za darmo do wyczerpania limitów, połączyć się ponownie i jechać dalej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja neo posiadam od 3 lat zacząłem od 256 obecnie jadę na 1Mb i jestem bardzo zadowolony necik nie zamula strony wczytują się płynie a zmienne IP to jest Boska sprawa :)
Nie rozumiem ludzi którzy tak narzekają na TP ceny może nie są najniższe ale nie są też jakieś ogromne no i gdy przedłużałem umowę dostałem MS Offica 07 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 18:08, Ranthar napisał:

O tak zmienne IP jest też bardzo użyteczne. Najwygodniej korzysta się z rapidshare i
różnych tam podobnych serwisów.

Co do rapida. Od jakiegoś czasu kombinowali z różnymi kodami. Doszło nawet do równań matematycznych. Wczoraj miałem kilka plików do zassania z tego serwera i jak się okazało nie ma ograniczeń co do ściągania z jednego adresu IP. Pobrałem ponad 400MB bez konieczności zmiany IP. Jedynie odczekanie 45 sekund. Jednak prędkość pobierania była wolna, bo tylko ~85 kb/s na ponad 120 mojego łącza... Chociaż nie trzeba tracić czasu na rozłączenie i łączenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z liveboxem, otóż nie mogę się połączyć z internetem ani za pomocą kabla USB, ani sposobem bezprzewodowym. W pierwszym przypadku komputer traci po jakimś czasie połączenie z internetem, a w drugim już podczas instalacji nie wykrywa mi SSID. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Dam tu radę coś sam zadziałać, czy też trzeba fatygować gości z tepsy? Podczas połączenia za pomocą kabla sieciowego wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jak tak to nie miałem (poważniejszych) problemów z Neostradą - tak od kilku dni takowe występują.

Wszystko chodzi o to, że po prostu w pewne dnie, tak gdzieś od 11:00 do 15:00 zwyczajnie mnie rozłącza. Samo z siebie, a jak próbuje się połączyć wyskakuje błąd. Po przepięciu kabla USB jest to samo, tyle że raz się połączę, a po 5 sekundach znowu mnie rozłączą... Cholernie denerwuje, tym bardziej że zdarza się to co raz częściej. Też coś takiego macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, ja mam to samo. z internetu mogę korzystać jedynie wcześnie rano oraz po południu, u mnie około 10-14 jest przerwa, nic się nie da z tym zrobić. do tego często w trakcie i po burzach lubi innych zawieruszeniach atmosferycznych (wtf? :P) neo lubi się zwiesić i nijak nie da się jej postawić na nogi.
uuuf, na szczęście we wrześniu kończy mi się umowa, może wreszcie założę sobie jakieś porządne połączenie -_-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 17:58, Modok napisał:

No ale w gry to się pewnie grać już nie da.


A to dlaczego grałem spory czas w World of Warcraft, Guild Warsa i Unral Tournament 3 i jakoś nigdy Neostrada mnie nie zawiodła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z livebox-em

Zainstalowalem przez wifi na kompie dziala bez zarzutu,chce instalowac na drugim przez ethernet - niewykrywa,a usb co chwile rozlacza. U 2 kumpli to samo
Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hah , piraci którzy zamierzają coś ściągać nielegalnie , nie powinni się zabierać za to, bo ich szybko złapią :D:D Oczywiście jeśli ma się neostrade ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 12:46, heaton 1992 bdg napisał:

hah , piraci którzy zamierzają coś ściągać nielegalnie , nie powinni się zabierać za
to, bo ich szybko złapią :D:D Oczywiście jeśli ma się neostrade ...


A tak z ciekawości: co ma neostrada do łapania piratów? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 12:46, heaton 1992 bdg napisał:

hah , piraci którzy zamierzają coś ściągać nielegalnie , nie powinni się zabierać za
to, bo ich szybko złapią :D:D Oczywiście jeśli ma się neostrade ...


Chyba odwrotnie... Slyszales chlopcze o dynamicznym IP???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 12:46, heaton 1992 bdg napisał:

hah , piraci którzy zamierzają coś ściągać nielegalnie , nie powinni się zabierać za
to, bo ich szybko złapią :D:D Oczywiście jeśli ma się neostrade ...


Telemanipulacja nie śledzi poczynań swoich odbiorców także nie masz racji. Ponadto w nerwostradzie nie ma ograniczinego transferu a szybkości transferu przekroczyć się nie da ( takie aplikacje jak ares nie zawyżają go) tak jak w radiówkach czy innych takich. no i jak pisze THE-DARKEST dochodzi jeszcze zmienne IP . Więc mylisz się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 13:49, The-Darkest napisał:

> hah , piraci którzy zamierzają coś ściągać nielegalnie , nie powinni się zabierać
za
> to, bo ich szybko złapią :D:D Oczywiście jeśli ma się neostrade ...

Chyba odwrotnie... Slyszales chlopcze o dynamicznym IP???

U znajomego była policja , po za tym Kancelaria Prawnicza chyba Obig czy coś takiego teraz zapala się na piratów i właśnie dużo odnajduję właśnie ty co mają neostradę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 11:15, heaton 1992 bdg napisał:

U znajomego była policja , po za tym Kancelaria Prawnicza chyba Obig czy coś takiego
teraz zapala się na piratów i właśnie dużo odnajduję właśnie ty co mają neostradę ...


Zawsze to jest u znajomego, u kolegi, a slyszalem a ktostam. Jakos nigdy nie spotkalem kogos komu weszla by policja, nie liczac akademikow i piratow na masowa skale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 17:25, The-Darkest napisał:

Zawsze to jest u znajomego, u kolegi, a slyszalem a ktostam. Jakos nigdy nie spotkalem
kogos komu weszla by policja, nie liczac akademikow i piratow na masowa skale...

a kto byi się przyznał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować