Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2006 o 21:17, Seqiu napisał:

Jestem ciekawy co to im da ? Przecież czytałem ostatnio, że neostrada ma zapłacić gdzieś około
100 mln ( zł/$?) za to oddzielenie.
W Unii Europejskiej takie coś jest nie dopuszczalne i dlatego UE nałożyła tą karę na neostradę.

Neostrada ma zapłacić 100mln zł kary polskiemu rządowi za zwlekanie z rozdzieleniem Neostrady od abonamentu.
Miało to nastąpić już w sierpniu, ale jak widać TP ma to głęboko w poważaniu i nadal koszą od każdego Neonowca dodatkowe 50zł miesięcznie.
Jednak wolę Chello, przynajmniej jak się coś spierniczy to dają ci porządne rozwiązanie, a nei takie co działa przez tydzień, a potem znowu kaputt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 23:20, Mastexx100 napisał:

Ej o co wogle chodzi z tymi limitami bo nie rozumiem waszych rozmów??

Pfff, neo (teraz także i chello , damn) wprowadzili limity w ilości pobieranych danych i tak:
-dla neo 128 - 7 giga
dla neo 256 - 7 giga
dla neo 512 -15 giga
itd.
Powiem tylko tyle że kurde walczę z tymi limitami od kiedy odkryłem megaupload/rapidshare ora torrenty ( co tydzień ściągam jakieś nowe odcinki anime) czyli od zawsze, są one tak debilnie dobrane, że przy intensywnym ściąganiu na np. neo 256 można go wykorzystać chyba w 4-5 dni ... dodatkowo co patrzę na ten powalony licznik neo to się chwytam za głowę, skąd oni biorą te liczby?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2006 o 23:25, PsychoMan napisał:

Jednak wolę Chello, przynajmniej jak się coś spierniczy to dają ci porządne rozwiązanie, a
nei takie co działa przez tydzień, a potem znowu kaputt.


Ja też wolę Chello, tylko problem tkwi w tym że jak narazie internet ten nie występuje na terenie mojego miasta. Z tego co wiem, to pingi w grach są bardzo małe i bardziej się opłaca założyć Chello niż neostradę ponieważ abonament jest dużo niższy, a przepustowość łącza większa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijam legalność twoich praktyk, ale ja mam na chello limit pobierania 30GB i wystarcza w zupełności, miesięcznie zużywam około 12-18GB. Zresztą limity zostały nałożone dlatego, że w początkach Neostrady były takie akcje, że cała klatka w bloku robiła zrzutkę na Neo i wszyscy ssali ile chcieli bo ograniczeń nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 14:25, PsychoMan napisał:

Pomijam legalność twoich praktyk, ale ja mam na chello limit pobierania 30GB i wystarcza w
zupełności, miesięcznie zużywam około 12-18GB. Zresztą limity zostały nałożone dlatego, że
w początkach Neostrady były takie akcje, że cała klatka w bloku robiła zrzutkę na Neo i wszyscy
ssali ile chcieli bo ograniczeń nie było.

Jeżeli anime nie zostało autoryzowane w jakimś kraju to można se je ściągać ... czyli w Polsce prawie wszystkie :P
A co do neo, niby dzielenie było nielegalne ... powinni ścigać tych co dzielą, a nie limity wprowadzać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 15:39, Sand Wraith napisał:

Jeżeli anime nie zostało autoryzowane w jakimś kraju to można se je ściągać ... czyli w Polsce
prawie wszystkie :P

Niezagłębiam się w te kwestie i wierzę na słowo.

Dnia 03.12.2006 o 15:39, Sand Wraith napisał:

A co do neo, niby dzielenie było nielegalne ... powinni ścigać tych co dzielą, a nie limity
wprowadzać ...

A bo to takie proste..Łatwiej było dowalić wszystkim ograniczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 16:13, Bartek Dudek napisał:

Działa mu przez około 5 sekud i się wyłacza. I działa raz dziennie lub raz w tygodniu. :D


Dziwny przypadek. Mi Neostrada odłącza się raz w tygodniu mniej więcej po południu. Z moim obserwacji wynika, że najczęsciej dzieje się to w niedziele. Jednak jeszcze w tym tygodniu nie miałem disconnecta. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 19:11, Mastexx100 napisał:

Ej to znaczy że jak ściągne w sumie ileś z tych danych to co net mi zwolni czy jak bo dalej
nie czaje??


Po przekroczeniu limitu predkosc neo spada bodajze do 4 kb/s /jak zwykly modem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę ten limit dokładnie sprawdzić i jak bo mi brat ustawił na 3 kompy w moim domu.Za neo płaci matka oczywiście.Bo po dwudziestym dniu miesiąca mi tak zwalnia że robić się nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 19:35, Michał Raven napisał:

Dokładnie to za pomocą programu autoconnect (tutaj go znajdziesz: http://shider.net/AutoConnect/
) lub na stronie panelu administracyjnego Neo: https://www.panel.neostrada.pl/ . Jednak należy
pamiętać, że dane w panelu mogą nie być aktualne.


Taa tam powinni chociaż tymi małymi literkami pisać że robią ludzi w przysłowiowego ciula, w życiu nie patrzcie na ten panel, a z naliczaniem limitu to non stop mają problemy w tepsie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosh, ja mam w domu WiFi, i mniej więcej raz dziennie Neostrada zawiesza mi sygnał. Jedyne wyjście wtedy to podejść do routera i zresetować go ręcznie. Ktoś jeszcze oprócz mnie ma taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 19:50, sathorn1 napisał:

Bosh, ja mam w domu WiFi, i mniej więcej raz dziennie Neostrada zawiesza mi sygnał. Jedyne
wyjście wtedy to podejść do routera i zresetować go ręcznie. Ktoś jeszcze oprócz mnie ma taki
problem?

Tez mam router WiFi z neostrady, ale nie mam takich problemów. Moze go zle skonfigurowaleś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 20:01, ferbi napisał:

> Bosh, ja mam w domu WiFi, i mniej więcej raz dziennie Neostrada zawiesza mi sygnał. Jedyne

> wyjście wtedy to podejść do routera i zresetować go ręcznie. Ktoś jeszcze oprócz mnie
ma taki
> problem?
Tez mam router WiFi z neostrady, ale nie mam takich problemów. Moze go zle skonfigurowaleś?


Ja mam D-Link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neo 512 i jakoś nie narzekam. Gry przez sieć działają bez problemu. Nie wiem co się tak czepiacie tej neostrady;] Ja za nią nie płacę, tylko mój stary więc się nie przejmuję ceną:P Ale śmieszą mnie dzieciaki które na pytanie: "Masz neta?" Odpowiadają: "Nie, neostradę" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 20:40, sathorn1 napisał:

Ja mam D-Link

Miałem "przyjemność" korzystać pół roku z routera tej firmy. I miał on właśnie taką przypadłość, że potrafił się nawet kilka razy dziennie zawiesić. Jedynie restart pomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować