Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA: Nie będziemy pobierać opłat za Battlelog

20 postów w tym temacie

Ja bym tylko chciał zauważyć dwie rzeczy:

1. EA stwierdziło jedynie, że nie PLANUJE wprowadzenia opłaty za Battlelog, a nie, ze takiej opłaty NIE BĘDZIE. To dość znacząca różnica. A, jak wiadomo, w PR-owskiej papce takie niedookreślenia aż nazbyt często bywają celowe, pozostawiając furtkę dla późniejszych, mniej dla graczy wesołych nowinek.

2. Ciekawi mnie też jedna rzecz. Mianowicie często się mówi, że Elite będzie dla fanatyków CoD (w odróżnieniu od zwykłych graczy CoD), kupujących każdy dodatek, zbawienne, bo pozwoli im, summa sumarum, mieć wszystko taniej. Jednak jest pewien szkopuł. Załóżmy, że opłacam Elite przez pierwszy rok. W tym czasie wyszło, załóżmy, 10 DLC, które w ten sposób otrzymałem. Ale po roku stwierdzam, że nie mam tyle kasy, i przestaję opłacać Elite. Co wtedy z dodatkami, które pobrałem w czasie, gdy opłacałem abonament? Czy dalej mi przysługują, a jedynie nowych nie mogę zassać za darmo? Czy też "znikają" razem ze statusem premium?

Skąd ta wątpliwość? Bo w tym drugim przypadku opłacalność wykupienia Elite staje pod DUŻYM znakiem zapytania - gdyż wymusza ciągłe płacenie, by utrzymać te dodatki, które pozyskałem jako klient płacący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 10:34, Tenebrael napisał:

Co wtedy z dodatkami, które pobrałem w czasie, gdy opłacałem abonament? Czy dalej mi przysługują, a
jedynie nowych nie mogę zassać za darmo? Czy też "znikają" razem ze statusem premium?


Activision już zapowiedziało - raz sciągnięte dodatki są Twoje i nie musisz mieć subskrypcji. To odróżnia Elite''a od PS+.
Źródło:
http://www.kotaku.com.au/2011/09/call-of-duty-elite-premium-membership-costs-us50-a-year/
Maps and other content downloaded via one’s premium Elite subscription will still be yours even if you let your premium membership lapse, the company said. Players won’t be required to maintain an ongoing paid subscription (a la Sony’s PlayStation Plus) to access their digital goods downloaded through Elite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miały znikać po skończeniu premium mijało to by się z celem. I owszem, oni jedynie nie planują na czas obecny, ale cholera ich wie co bedą planowali za miesiąc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja pamiętam to za Elite ma być tylko 20% zniżki na dlc i dostęp co miesiąc, a nie co kwartał. Przy zapowiadanych 20 DLC to i tak pewnie zaoszczędzimy więcej niż te 50 dolarów, ale nie jest tak że mamy je za darmo :) W prakcye ludzie zapłacą jakieś 40 dolarów za grę + 50 dolarów za Elite + ok. 200 dolarów za dodatki. Nawet gry MMO tak drogo nie wychodzą rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 10:54, Talek napisał:

z tego co ja pamiętam to za Elite ma być tylko 20% zniżki na dlc i dostęp co miesiąc,
a nie co kwartał. Przy zapowiadanych 20 DLC to i tak pewnie zaoszczędzimy więcej niż
te 50 dolarów, ale nie jest tak że mamy je za darmo :) W prakcye ludzie zapłacą jakieś
40 dolarów za grę + 50 dolarów za Elite + ok. 200 dolarów za dodatki. Nawet gry MMO tak
drogo nie wychodzą rocznie


W ten sposób można nieźle kasę kosić od fanatyków, którzy kupią wszystko. Niedługo otworzą sklep w którym będzie można kupować amunicję za prawdziwą kasę. Ciekawe kiedy na to wpadną? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... tez mi sie wydaje ze jest to tylko znizka na dlc.. a nie tak ze dostaje sie je za darmo.. i w co wielu z uporem maniaka wierzy i podaje za arugment ZA tym dziwnym abonamentem za smieszna stronke spolecznosciowa ze statystykami itp ( co mamy w innych grach od wielu lat;p). No coz widac w tym roku coda trzeba odpuscic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale papka! dziś mówią "nie planujemy opłat" aby proste umysły mogły przyklasnąć "niech żyje EA, oni nas szanują a nie to co Activision". Za rok czy dwa jak już podbiją nasze serca a co ważniejsze serca mas stwierdzą "rosnące zainteresowanie naszymi usługami zmusza nas do wprowadzenia abonamentu" :D:D

nie dajmy się zwieść EA i Activision to jeden diabeł ... EA dopiero wspina się na słupki wyników sprzedaży a Activision już jest naszczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa, Kasa, Kasa.... a wobec śmierci i tak wszyscy jesteśmy równi.

Po tym co czytam o MW3 i BF3 zastanawiam się, czy się nie przerzucić na Red Orchestra 2, zapowiada się fajnie i bez zbędnych fajerwerków, ani dodatków wyciskających kasę z człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę EA, nie po tych wszystkich pięknych słowach, w których zapowiadali tę grę, aby następnie te słowa powoli, sukcesywnie i po cichu zmieniać. Miało być 12 godzin singla, a w sieci czytam ostatnio o 6 godzinach. Miały być serwery dedykowane i owszem, są, ale tylko u konkretnych dostawców za już konkretne pieniądze i tylko na większych rynkach (ależ będą fajne pingi za granicę). Nie tego się chyba ludzie spodziewali. Miała byc swobodna gra, jest potrzeba posiadania Origin z pseudonimem powiązanym z Origin i bez możliwości jego zmiany (to jest dopiero mistrzostwo!). Miało być 64 graczy i owszem, jest, ale tylko w jednym trybie, a w pozostałych - 24. Za chwile okaże się, że wymagany jest do tego online pass. Itd. itp. Teraz EA mówi, że nie planuje wprowadzać opłat za Elite, a za rok dowiemy się, że nie planowali, ale nie powiedzieli, że ich nie będzie. Do tego dochodzi parcie na preordery i dorzucanie do nich (i tylko do nich) takich rzeczy, jak broń psująca balans czy - o zgrozo - cała ekskluzywna mapa (zobaczcie, ile preorderów ludzie u nas zamówili! No normalnie łał). Eh EA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 10:54, Talek napisał:

z tego co ja pamiętam to za Elite ma być tylko 20% zniżki na dlc i dostęp co miesiąc,
a nie co kwartał.

DLC będą za darmo.

http://www.analoghype.com/video-games/playstation-3-news/call-of-duty-elite-to-include-free-modern-warfare-3-dlc/
http://www.kotaku.com.au/2011/09/call-of-duty-elite-premium-membership-costs-us50-a-year/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pepsi - A jeżeli ktoś jest fanem gry, ale nie chce kupować kota w worku? Bo płacenie abonamentu Elite to właśnie kupowanie w ciemno. Chcę sam wybierać co kupię. A jeżeli okaże się, że tylko 2 DLC uznam za naprawdę warte uwagi? :P Co poza tym dostanę w Elite płatnym? Programy "telewizyjno"-youtubowe i miniserial. Łał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorze newsa. To nie jest tak, że jak ktoś płaci to dostanie mapy szybciej. To jest tak, że jak ktoś nie płaci haraczu do dostanie mapy później. Zresztą mi ten Elite zwisa. Kompletnie mnie już nie ciągnie do multi CoDa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy.

Teraz sprawa wygląda klarownie, ciekawe co przyniosą kolejne miesiące po premierze. Dobrze, że przynajmniej jedna firma nie chce doić graczy jak się da, zakładając, że PR nie odgrywa tutaj kluczowej roli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało być 64 graczy i owszem,
jest, ale tylko w jednym trybie, a w pozostałych - 24.

W rushu czy conquescie (zwyklym) ma byc 32 graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 11:31, absmak napisał:

Miało być 64 graczy i owszem, jest, ale tylko w jednym trybie, a w pozostałych - 24.


Tutaj nie do końca, z tego, co mi wiadomo, w pozostałych trybach na PC ma być 32, a nie 24. Na konsolach ma być limit 24 graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będą pobierać kasy za battlelog NARAZIE....
Tak samo mówiło Activision przy premierze Black Ops, że multi będzie za free. Minął rok i co mamy?

Jak BF3 odniesie zbyt duży sukces to następna częśc będzie już płatna. To biznes.
Jedynie rozwiązanie to nie rzucać się jak szczerbaty na suchary na BF3 i bojkotować słabsze konsolowe wersje tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 12:46, thiefi napisał:

Nie będą pobierać kasy za battlelog NARAZIE....
Tak samo mówiło Activision przy premierze Black Ops, że multi będzie za free. Minął rok
i co mamy?

Wciąż darmowe multi, ale teraz będziesz mógł wykupić wszystkie DLC przed ich premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale battlelog to odmiana autologu - a taki autolog na pewno nie będzie płatny. Co do dodatków - zapłacę, za każdy dodatek do BF3, po warunkiem, że będzie jakości Vietnam i w pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować