Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #233: Wybierz nazwę trzeciego polskiego serwera gry Runes of Magic

213 postów w tym temacie

Perun, ponieważ jest to najłatwiej i najczyściej brzmiąca nazwa ze wszystkich zaproponowanych. Brzmi przyjemniej nawet od obecnie już działających serwerów. Dodatkowo Perun oznacza jedno z czołowych bóstw słowiańskich, a to nieodzownie kojarzy się z naszym krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po kolei: Vuislane czyli faktycznie Wiślanie. Bardzo kojarzące się z Polską, aczkolwiek stosunkowo trudne do wymówienia, a co za tym idzie dyskwalifikuje to przy wyborze, gdyż powinna być to nazwa prosta i łatwa do zapamiętania.

Co mamy dalej? Perun - bóg a raczej bóstwo piorunów i grzmotów. Kult Peruna wywodzi się z Rusi. Wśród Słowian mimo, że rozpowszechniony, to jednak zabroniano wymawiania jego imienia (przesąd?). Odpada ;)

Następne mamy Svaroga. Za wikipedią: słowiańskie bóstwo nieba, słońca, ognia i kowalstwa. Śladami kultu są Swarzędz, Swarożyn... Ciekawe, aczkolwiek jako hipotetycznie bezczynne bóstwo raczej nie może być traktowany jako patron nowego serwera. Ktoś musi się nim zajmować ;)

Striga czyli łacińska Strzyga. Słowiański demon znany choćby z literatury (najprostszy przykład - saga o wiedźminie Sapkowskiego). Ludzi uważanych za strzygi przepędzano... a kysz! :)

Weles - bóg m.in.magii, ale przede wszystkim bogactwa! Diamenty dla wszystkich, bo bogaci mogą więcej ;) Idealna nazwa dla nowego serwera! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun - wybrałem ta odpowiedz ponieważ kojarzy mi się z peru pięknego kraju w którym mozna miec wszystko podobnie jak w Runes of Magic a przecież personel frogstera zalewa nas rzeką przyjemności czyż nie jest tak np. wiele promocji, podwojone expy i przeróżne eventy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun - Najwyższy z bogów mitologii słowiańskiej. Bóg piorunów. Krótko mówiąc słowiański Thor, więcej pisać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perun ma w sobie moc i jest to słowiański bóg piorunów. Fajna nazwa, łatwa do przeczytania :P. Każdy będzie chciał dołączyć to takiego serwa którego nazwa budzi respekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vuislane, dlatego bo kojarzy mi się z potężnym demonem, który był by głównym i zarazem jednym z najsilniejszych, jak nie najsilniejszym bossem. Był by on "ikoną" która będzie godnie reprezentowała serwer. Na pewno graficy od Frogstar-u stworzą go, tak że jako demon będzie budził grozę i siał mroczną aurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając na wiki to znalazłem "słowiańskie bóstwo nieba, słońca, ognia".Svarog kolejny serwer na "S" :D
Nawet fajna mistyczna nazwa ,może mniej ludzi z brakiem kultury osobistej by tam grało i serwer oddawał by fajną atmosferę .
Pozdrawia Darmonnid z gry :D
właśnie do niej wracam :p po roku przerwy i obserwacjach na forum i na głównej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem nazwę Perun, gdyż nazwa ta nie tyle co przypadła mi do gustu, również jest imieniem słowiańskiego bóstwa. Dzięki temu będzie określała również społeczność która odwiedzi ten serwer. Mamy słowiańskie korzenie - to chyba najlepszy argument do wybrania właśnie takiej nazwy. Poza tym samo słowo Perun ma w sobie jakąś moc która przyciąga wzrok, przez co wszystkie inne przy niej bledną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weles. Na pewno nie glosuję na taką nazwę serwera bo wyczytałem co znaczy w wiki... moja decyzja jest spowodowana kilkukrotnym wypowiedzeniem i przeanalizowaniem pod rożnymi względami brzmienia i wyglądu propozycji nazw nowego serwera.Koniec końców do gustu przypadł mi Weles, chociaż wahałem się jeszcze między Vuislane, który bardzo ładnie wygląda, niestety trudności w zapamiętaniu i wymowie skłoniły mnie ku wyborze tej łatwiejszej i bardziej pamiętliwej nazwie :) Szkoda tylko, że mój głos nic nie wniósł bo jak widzę moje typy są inne od większości ankietowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować