Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Drugi etap konkursu Gears of War 3 – wygraj Xboksa 360 i gry!

80 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2011 o 05:35, Redjevel napisał:

Ale już teraz widzę że nie mam szans na wygraną, parę artystów tutaj jest :-0 ale co
tam.
No ale jak zawsze życzę powodzenia dla wszystkich oraz głównej wygranej :)


Nie przesadzaj. Liczy się pomysłowość. Jak się spodoba to jest szansa na wygraną. Niezależnie od wyniku zabawa przy produkcji była przednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 21:17, Redjevel napisał:

No to podziel się swoim pomysłem.


Jakie to ma znaczenie, jak już po terminie? Poza tym to tylko ogólny zarys.
Ale niech będzie.
Myślałem o czymś w stylu eskorty okrągłego pudełka z literą X na środku (aluzja do nagrody) do autora komiksu :P

Poza tym pomysł to jedno, a wykonanie drugie. Szczególnie z moimi zerowymi zdolnościami plastycznymi, musiałbym się poważnie wspomóc umiejętnościami GIMPa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2011 o 21:35, ManweKallahan napisał:

Poza tym pomysł to jedno, a wykonanie drugie. Szczególnie z moimi zerowymi zdolnościami
plastycznymi, musiałbym się poważnie wspomóc umiejętnościami GIMPa.


No tak ale GIMP jest przynajmniej lepszy od Painta :)
Bo przecież kto by wygrał gdyby złożył parę artów/ screenshotów dołożył jakieś napisy i wygrał xboxa?
Sądzę że wygrają ci co naprawdę się "pocili" nad swoją pracą, czyli np wogóle nie używali żadnego arta ani nic, wszystko ręcznie za pomocą artystycznej ręki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2011 o 21:48, Redjevel napisał:

Sądzę że wygrają ci co naprawdę się "pocili" nad swoją pracą, czyli np wogóle nie używali
żadnego arta ani nic, wszystko ręcznie za pomocą artystycznej ręki ;)

Może po prostu niech wygra ten z najciekawszym pomysłem? To nie forum plastyczne, żeby wszystko oceniać po umiejętnościach rysowniczych/ modelarskich itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 22:19, Nikodem95 napisał:

Może po prostu niech wygra ten z najciekawszym pomysłem? To nie forum plastyczne, żeby
wszystko oceniać po umiejętnościach rysowniczych/ modelarskich itp.



To by było trochę niebezpieczne ze strony jury. Ten, który napracował się kilka dni nad komiksem z ciekawą historią przegrałby z kimś, kto pokopiował jakieś screeny, ale miałby śmieszniejsze dialogi?
Konkurs graficzny wiąże się z tym, że wygrywają go ludzie ze zdolnościami plastycznymi. Tak już jest.
Jeżeli nie trzeba byłoby rysować- tylko napisać sam ''scenariusz'' wtedy wygrałby ten z najlepszym pomysłem, jak mówisz.
Ale to nie stanie się tym razem. I według mnie bardzo dobrze.


Nie chcę narzekać, ale przydałaby się data zakończenia konkursu. Tak dla formalności chociażby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2011 o 22:49, lonek11 napisał:


To by było trochę niebezpieczne ze strony jury. Ten, który napracował się kilka dni nad
komiksem z ciekawą historią przegrałby z kimś, kto pokopiował jakieś screeny, ale miałby
śmieszniejsze dialogi?
Konkurs graficzny wiąże się z tym, że wygrywają go ludzie ze zdolnościami plastycznymi.
Tak już jest.
Jeżeli nie trzeba byłoby rysować- tylko napisać sam ''scenariusz'' wtedy wygrałby ten
z najlepszym pomysłem, jak mówisz.
Ale to nie stanie się tym razem. I według mnie bardzo dobrze.


Nie chcę narzekać, ale przydałaby się data zakończenia konkursu. Tak dla formalności
chociażby ;)



Ależ nie mówię, że to musi być śmieszne. Jeśli ktoś wymyśli coś super ciekawego i oryginalnego, a nie grzeszy zdolnościami ww, to czemu miałby nie wygrać? Oczywiście uznanie dla tych, którzy powalą nas świetnymi tworami swoich rąk i umysłów :)

Wyniki konkursu - do 17 października!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to w regulaminie było napisane że można używać zarówno screenów, artów oraz własnoręcznie stworzonych obrazów. Więc nie wiem dlaczego te z artami miały by być traktowane jako gorsze. Żeby zrobić właśnie komiks oparty na screenach też trzeba sporo czasu na to aby takie obrazy znaleźć i skleić w jedną solidną całość. Często trzeba coś pozmieniać, edytować, dokleić z tym często jest tyle samo pracy co z namalowaniem czegoś od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 11:43, Ne1than napisał:

Jeśli się nie mylę to w regulaminie było napisane że można używać zarówno screenów, artów
oraz własnoręcznie stworzonych obrazów. Więc nie wiem dlaczego te z artami miały by być
traktowane jako gorsze. Żeby zrobić właśnie komiks oparty na screenach też trzeba sporo
czasu na to aby takie obrazy znaleźć i skleić w jedną solidną całość. Często trzeba coś
pozmieniać, edytować, dokleić z tym często jest tyle samo pracy co z namalowaniem czegoś
od zera.



Kiedy pisałem w moim poście ''sklejanie artów'' miałem na myśli nie to, co Ty napisałeś(szukanie odpowiednich obrazków przycinanie) tylko wstawienie 2 obrazków z danymi postaciami na przemian mówiącymi.

The point is: jeżeli coś rysujesz, możesz rysować ładnie i brzydko, ale zawsze zaczynasz od zera.
Jeżeli wklejasz arty: nigdy nie zaczynasz od zera, korzystasz z tego, co ktoś inny wstawił.

Gdzie jest więcej roboty? Tego nie da się jednoznacznie ocenić. To przecież zależy od wykonania.
Nie twierdzę, że komiks z artów będzie traktowany jako gorszy, bo nie ja jestem w jury i tego nie wiem. Taka myśl po prostu pierwsza przychodzi do głowy. Przynajmniej mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 22:45, lonek11 napisał:

Jutro wyniki w godzinach popołudniowych? Coś w ogóle na ten temat wiadomo?
żeby nie odświeżać co 5 sek strony, ;p


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71292&pid=50
Tak więc wyniki w poniedziałek - komu by się chciało w niedzielę publikować. Wytrzymaj jeszcze trochę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Już jest dziś!! ^^
No i gdzie wyniki ? co z tego że 2 w nocy..."

A tak na serio to powodzenia wszystkim, no i dzisiaj wszyscy ładnie pogratulować zwycięzcy :)
Ehh xbox marzenia... ale marne szanse dla mnie, bo przecież w poprzednim konkursie już torbę wygrałem... noo ale xbox by się do niej zmieścił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 20:58, Korthi napisał:

Niestety mój komiks nie doszedł mimo to że go wysłałem no ale cóż na to nie można nic
już poradzić :) Gratuluję zwycięstw.


nom, u mnie też:) ale to nic, gratulacje wygranym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować