Zaloguj się, aby obserwować  
pitirules

PS2 - Gry

370 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2008 o 11:15, Michalz5 napisał:

Zależy od sprawnosci rączek moze twoje sie nie nadaja do grania w FPS-y na padzie bo moje daja
sobie rade XD

Zapewne :) Ja nigdy nie twierdziłęm, że jestem jakimś mistrzem pada, zwłaszcza w FPSach. Ba! Ja ciągle powtarzam, że słabo mi idzie granie w te wszystkie szeroko pojęte "gry akcji", tak więc zrozumiałe jest, że narzekam na konsolowe FPSy :D Najbardziej lubię strategie turowe ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 16:28, Quatre napisał:

> Zależy od sprawnosci rączek moze twoje sie nie nadaja do grania w FPS-y na padzie bo moje
daja
> sobie rade XD
Zapewne :) Ja nigdy nie twierdziłęm, że jestem jakimś mistrzem pada, zwłaszcza w FPSach. Ba!
Ja ciągle powtarzam, że słabo mi idzie granie w te wszystkie szeroko pojęte "gry akcji", tak
więc zrozumiałe jest, że narzekam na konsolowe FPSy :D Najbardziej lubię strategie turowe ^_^



Ja szczerze za nimi nie przepadam nudza mnie dosc szybko nie ma pola manewru poprostu XD Są gusta i guściki XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 17:44, Michalz5 napisał:

Ja szczerze za nimi nie przepadam nudza mnie dosc szybko nie ma pola manewru poprostu XD Są
gusta i guściki XD

A widzisz! W strategiach turowych jest właśnie ogromne pole do manewru (taka już jest specyfika strategii, a turowych w szczególności). Szkoda tylko, że na PS2 nie ma chyba żadnych strategii :/ A pamiętam, że na Gameboy Advance była kiedyś świetna turówka: Advance Wars.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 19:39, Quatre napisał:

> Ja szczerze za nimi nie przepadam nudza mnie dosc szybko nie ma pola manewru poprostu
XD Są
> gusta i guściki XD
A widzisz! W strategiach turowych jest właśnie ogromne pole do manewru (taka już jest specyfika
strategii, a turowych w szczególności). Szkoda tylko, że na PS2 nie ma chyba żadnych strategii
:/ A pamiętam, że na Gameboy Advance była kiedyś świetna turówka: Advance Wars.


A grales w Herosow na PS 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 20:50, Michalz5 napisał:

A grales w Herosow na PS 2 ?

Nie, a zostali wydani na PS2? Ja to bym chętnie zagrał w coś, czego nie ma na innych platformach, bo jednak wolę grać (jeśli mam wybór) na PC, szczególnie w strategie :] Advance Wars wyszło tylko na Gameboya, więc jedynie na konsolce szło w to pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 21:15, Quatre napisał:

> A grales w Herosow na PS 2 ?
Nie, a zostali wydani na PS2? Ja to bym chętnie zagrał w coś, czego nie ma na innych platformach,
bo jednak wolę grać (jeśli mam wybór) na PC, szczególnie w strategie :] Advance Wars wyszło
tylko na Gameboya, więc jedynie na konsolce szło w to pograć.


Tak, a walka była już wtedy trójwymiarowa! to wszystko przed Heroes V, po prostu konsole mają to do siebie że przez jakiś czas od wydania wyprzedzają komputery. Ja ze swej styrony chętnie zainwestowałbym w DS''a ale obawiam się że cena n0ośników zabija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób znających się na rzeczy (posty typu "Nie wiem, nie grałem w te tytuły" od razu zgłoszę do moderatorów), który z tych dwóch tytułów:
- Dragon Quest VIII
- Valkyrie Profile 2
jest ciekawszy? Prawdopodobnie kupię obydwa, ale nie naraz i ciekaw jestem od którego bardziej się opłaca zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Grałem w oba przez chwilkę u kolegi i wydaje mi się, że chyba Valkyrie Profile 2 jest fajniejsze. Gra jest na maxa nietypowa, bo po planszach chodzi się tylko w lewo lub w prawo, można podskakiwać, czasem wchodzisz gdzieś "wgłąb" ekranu. A walki to poezja, są przeprowadzane w czasie rzeczywistym, jakieś łączone kombosy kilku postaci się wyczynia (nie bardzo kumałem o co chodzi, grałęm króciutko), ale wszystko wygląda świetnie.
Dragon Quest to taki troszkę inny Final Fantasy z cell shadingową grafiką. Jak na mój gust trochę zbyt dziecinny (takie robi pierwsze wrażenie, później na pewno wydobywa się z niego jakąś ''głębię'' :)

Ja też zamierzam oba tytuły sobie sprawić, ale aktualnie są trochę za drogie jak dla mnie (zwłaszcza VP2). Moja rada jest taka - albo poluj na używki na Allegro (VP2 można już za nieco poniżej stówki dostać, DQ za ok. 50 zeta jak się ma szczęście, ale oba tytuły to rzadki widok na Allegro; ja sam przegrałem aukcję na DQ, poszedł za 48 zł, bo zapomniałem o aukcji), albo wstrzymaj się i poczekaj aż wyjdą w Platinum :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 19:39, Quatre napisał:

A widzisz! W strategiach turowych jest właśnie ogromne pole do manewru (taka już jest specyfika
strategii, a turowych w szczególności). Szkoda tylko, że na PS2 nie ma chyba żadnych strategii :/


Skoro chcesz strategie turowe na PS2 to jak najbardziej polecam Front Mission 4. Gra po prostu wymiata w tym gatunku i daje naprawdę wiele frajdy. Do tego mamy też misje w naszym kraju, tak więc kolejny powód żeby zagrać. :) Polecam również poprzednią częśc Front Mission, tyle, że jest ona na PSX''a. Grafika już nie powala, jednak uważam, że trójka jest lepsza niż czwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 00:09, Moras1990 napisał:

Skoro chcesz strategie turowe na PS2 to jak najbardziej polecam Front Mission 4. Gra po prostu
wymiata w tym gatunku i daje naprawdę wiele frajdy. Do tego mamy też misje w naszym kraju,
tak więc kolejny powód żeby zagrać. :) Polecam również poprzednią częśc Front Mission, tyle,
że jest ona na PSX''a. Grafika już nie powala, jednak uważam, że trójka jest lepsza niż czwórka.

Widziałem właśnie filmiki na Gamespocie o tej grze - ekstra! Zaraz sprawdzam na Allegro czy jest u nas dostępna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto zestawienie dziesięciu bardzo dobrych gier na kultową już platformę Sony.
1 - God of War II
2 - God of War
3 - Final Fantasy X
4 - Guitar Hero II
5 - Metal Gear Solid 3: Subsistence
6 - Grand Theft Auto: Vice City
7 - Black
8 - Silent Hill 2
9 - Fahrenheit
10 - Burnout Revenge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wywaliłbym Fahrenheita, Guitar Hero i jednego z God of Warów, a na ich miejsce Jakąś grę z Ratchetów&Clanków, coś z Jaków&Daxterów oraz może Okami lub Spartan Total Warrior. Wtedy będzie bardzij przekrojowo i knsolowo (bo w Fahrenheita równie dobrze można zagrać na kompie, w Guitar Hero też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecem też dwie mniej znane tytuły:
1 - Legacy of Kain - Defiance przygody 2 potężnych bochaterów we wspaniałym świecie
2 - ShellShock Nam''67 krwawa strzelanina działająca na wyobrażnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 20:10, lechu28 napisał:

Oto zestawienie dziesięciu bardzo dobrych gier na kultową już platformę Sony.
1 - God of War II
2 - God of War
3 - Final Fantasy X
4 - Guitar Hero II
5 - Metal Gear Solid 3: Subsistence
6 - Grand Theft Auto: Vice City
7 - Black
8 - Silent Hill 2
9 - Fahrenheit
10 - Burnout Revenge


czemu Burnout Revenge skoro jest Dominator? Ja dodałbym Gran turismo 4, KillZone''a, Resident Evil 4, Hitman Blood Money.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 21:00, Mistic napisał:

Guitar Hero, Black, Burnout i koniecznie GTA Vice City do wywalenia z tej listy i jakoś to
ujdzie :-)


BLACK!!!!!!!!!!!!! tego ci nie wybacze hehe - Black to jeden z leprzych FPS''ów na tą konsole!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować