Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wyniki konkursu - napisz tekst i wygraj Diablo 3

31 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2011 o 22:53, Specter12 napisał:

Daelor ma rację - Nicram1987 bez urazy, ale nie potrafisz nawet przegrać z klasą. Czepiasz
się zasad, podczas gdy wiadomo było, że ten kto stworzy coś wyjątkowego i niesztampowego
wygra konkurs. Ty poleciałeś po szlaku wydeptanym przez całe rzesze gramowiczów, a przecież
nie o to chodziło. Swiftiboy wykazał się nie tylko kreatywnością (czego niestety nie
można powiedzieć o Twojej pracy), ale podjął też pewne ryzyko (jak sam zauważyłeś, praca
mogła nie spełniać ściśle ABC regulaminu, chociaż nie wiem, bo regulaminu nie czytałem).

Encyklopedią nie jestem, ale jestem pewien, że kilka miesięcy temu był podobny konkurs do tego tutaj. W tamtym konkursie tak samo jak tutaj wygrała osoba, która napisała wierszem, co spowodowało oburzenia u niektórych uczestników trzymających się ściśle tematu, skoro to forum od tamtego czasu nie poprawiło swojego podejścia do wytycznych w takich konkursach, to uważam, że wina leży po stronie osób, które decydują czyja praca jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie przegrywanie przegrywaniem, ale mimo wszystko nie dziwie się niektórym rozżalonym postom. Dlaczego? No bo tak obiektywnie patrząc trzeba naprawdę dużo dobrej woli żeby się dopatrzeć tych 10 powodów w pracy, która wygrała. Znoszenie porażki z godnością nie ma to nic do rzeczy.
Wiecie to tak jakby był konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie zatytułowane "Balony". Wszyscy by przysyłali fotki kolorowych baloników o różnych kształtach i rozmiarach a jedna osoba przysłała zdjęcie nagich kobiecych piersi. No i ta osoba by wygrała. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl zawodzi z każdym kolejnym konkursem, a Daelor nie ma racji.
Zwycięzca nie jest sobie winien, bo to jury go wybrało, a ja pisząc swoją pracę starałem się aby każdym podpunktem można było odpowiedzieć na pytanie "dlaczego czekam na d3?". I wygrywa takie coś:
"Pytanie: "10 powodów dla których czekam na d3"
1. Bo tak
2. Bo nie
3. Walczyć i zabijać, ty masz lepszy loot ode mnie bo go kupiłeś."
/ironia off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię nie wini, że nie rozumiesz, masz do tego prawo. :) Temat pracy był "10 powodów, dla których czekam na Diablo 3" i zwycięzca je spełnił - akurat to że nie był prozą, nie ma znaczenia. Bardzo ciekawy, oryginalny i pasujący klimatycznie do gry zamysł oraz dobre wykonanie, zaważyły na przyznaniu nagrody dla Swistiboy''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Potrzeba pozyskiwania coraz to lepszych przedmiotów.
2. Wyścig co do stanu i jakości ekwipunku wobec innych graczy.
3. Brutalność i klimat gry.
4. Uczucie rywalizacji towarzyszące rozgrywce single-player jak i multiplayer.
5. Osobista eskapada w celu zniszczenia każdego, nawet najmniejszego potwora i pozyskania jego "health globe".
6. Rozgrywka PvP.
7. Ucieczka od świata zewnętrznego, relaks i regeneracja ciała i ducha.

1. Przekonanie o jakości produktów firmy Blizzard.
2. Chęć zagwarantowania młodszych/nowszym użytkownikom komputerów i konsol, przeżyc związanych z rozgrywką w Diablo.
3. Komfort i rozrywka, wraz z możliwością współpracy z osobami bliskimi.

Brzmi lepiej, hejterzy? Przeczytajcie dokładnie regulamin - 10 powodów nie musiało być nawet oznaczonych liczbami! Mogła być to historia jakiejś postaci (jak bodajże dwie inne prace). Poza tym, ludzie, spójrzcie na niektóre prace (10 powodów jak lista zakupów z biedronki).

Zawiść, zazdrość i nienawiść, to MY, POLACY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 23:35, nicram1987 napisał:

Sorry stary, nie potrafisz dostrzec żartobliwego tonu wypowiedzi,
nie wiesz, że "ów" to zaimek wyróżniający kogoś lub coś spośród innych - normalny polski
zwrot,

To normalny polski zwrot, podlegający normalnej odmianie.

Dnia 24.10.2011 o 23:35, nicram1987 napisał:

poza tym zanim zaczniesz kogoś oczerniać spróbuj sam coś napisać, coś godnego uwagi.

W konkursie Philipsa (też na gramie) dostałem wyróżnienie, nie wygrałem bo przekroczyłem limit znaków. Wtedy też był hate, że jakim prawem wyróżnienie, 100 znaków za dużo, gram łamie regulamin, do sądu was podam!
Nuda, panie.

HumanGhost -> słusznie, bo teraz oryginalność i kreatywność jest w cenie. Zdjęcia 1000 baloników przeklikałbym ze znudzeniem, a spojrzenie na problem/zadanie z drugiej strony i zabawa językiem polskim (w tym wypadku: balony jako biust) przykułaby moją uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że przegrałem akurat przeciw tej pracy, a nie jednej z xxx "1. Bo to Blizzard. 2. Bo to Diablo. 3. Bo czekałem miliard lat. 4. Bo to legenda. 5. Bo mój pokój będzie śmierdział od bąków po roku nie wychodzenia z niego. itd.". Tutaj chociaż był jakiś pomysł na to :)
Gratulacje dla zwycięzcy - a ja? Cóż, być może się skuszę na EK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak na wstępie, żeby było jasne - nie brałem udziału w tym konkursie [ani w kilkunastu poprzednich], więc mówię wszystko z perspektywy osoby zupełnie postronnej.

I zgadzam się, że wygrała twoja praca, jako praca nie do końca na temat.
Tylko twoja w tym wina jest żadna, ciebie wybrali ludzie z "dżuri" i oni nadali źle opisane kryteria, a raczej nie do końca opisane.

Bo gdyby było jasne na starcie, że te 10 powodów może być dowolne i w dowolnej formie, byle tylko trzymało się ogólnego zarysu tematu [czyli argumentacji czemu czekacie na d3] to spoko, ale forma konkursu mówiła dosyć jasno [a raczej niejasno jak widać] jak to ma wyglądać i ludzie którzy się na siłę tej formy trzymali mają prawo mieć żal, bo mogli stworzyć coś zupełnie innego, lepszego niż "listę z biedronki".


P.S.
Nie burz się tak dziecinnie, jak stajesz do jakiegoś wyścigu szczurów licz się z tym, że będziesz oceniany i krytykowany, do tego oprócz w sumie jednej nadgorliwej osoby to poleciała tu konstruktywna krytyka która ma niewiele wspólnego z czystym "hejtowaniem", ludzie wypunktowali bardziej serwisowi gram.pl niż tobie ewidentne niedociągnięcia, dosyć rzeczowo nie na zasadzie "jest gupie bo jest guipie bo tak myślem ja", więc nie rozumiem o co się tak spinasz.
Nie umiesz znieść krytyki [o ironio po wygraniu konkursu, gdzie powinno cie wszystko w sumie walić - wygrałeś i nic tego nie zmieni], nie startuj w zawodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować