Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard prosi o poważne traktowanie Pandarenów w World of Warcraft

74 postów w tym temacie

Mam wrażenie, że większość wypowiadających się graczy WoW''a kompletnie nie orientuje się w lore gry, nie grało w nic związanego z uniwersum poza WoWem i nie widzi jednocześnie swojej hipokryzji. Pandareni są śmieszni, ale już furbolgi, tuskarr i taureni nie? Koboldy ze świeczkami na hełmach też są całkowicie serio? Prawda jest taka, że od W3 świat warcrafta był i będzie kolorowy, fakt schrzanili lore i w historii jest więcej dziur niż w szwajcarskim serze, ale sam setting wg mnie niczym się nie różni. Jest bajkowo tak jak było. Tak na marginesie, tutaj się chyba wypowiadają ludzie, albo z zanikami pamięci albo tacy co mają po 15 lat i nie pamiętają, że pandareni byli w warcrafcie dużo wcześniej niż powstała ta żałosna bajeczka (wiem już kilka razy było to wspomniane).
Walki petów mnie nie kręcą więc nie mam zamiaru w nich brać udziału, to tylko dodatek nie chcesz nie musisz.
Najbardziej za to intryguje zmiana systemu talentów. W cata poprawienie drzewek nie dało zupełnie nic. Dalej jest nudno, nadal mamy talenty, które trzeba wziąć bo inaczej z naszej przydatności nici. Dla każdej roli w klasie mamy jeden max dwa setupy, które się po prostu kopiuje, bo tak jest najlepiej i customizacja ogranicza się do stworzenia postaci z inną rasą/płcią/włosami i wybraniu klasy i roli. Co do talentów to w tym momencie można by je właściwie wywalić i wybierać jedynie rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie takie pisanie o hipokryzji ;)

Dnia 28.10.2011 o 13:25, Afgncap napisał:

Mam wrażenie, że większość wypowiadających się graczy WoW''a kompletnie nie orientuje
się w lore gry, nie grało w nic związanego z uniwersum poza WoWem i nie widzi jednocześnie
swojej hipokryzji.

Może grało, moze nie.

Dnia 28.10.2011 o 13:25, Afgncap napisał:

Pandareni są śmieszni, ale już furbolgi, tuskarr i taureni nie?

Co jest w nich smiesznego? Panda jest za to zabawna i milusia sama w sobie.
O czym jest w ogole ta baja, dla dzieci? :)

Dnia 28.10.2011 o 13:25, Afgncap napisał:

Koboldy ze świeczkami na hełmach też są całkowicie serio?

Hmm, wiesz, ze na ten detal nie zwrocilem uwagi? :)
Jako źródło światła w podziemiach wydaje sie absurdalne i jakas latarnia pewnie byla by lepsza ;)
ale znowu, kto im to zrobi.

Dnia 28.10.2011 o 13:25, Afgncap napisał:

Prawda jest taka, że od W3 świat warcrafta
był i będzie kolorowy, fakt schrzanili lore i w historii jest więcej dziur niż w szwajcarskim
serze, ale sam setting wg mnie niczym się nie różni.

Lore jest dziurawy i oto ludziom chodzi, jezeli ktos chcialyby kiedys zagrac w cos normalnego w postaci WIV.
Raczej nie moze sie tego spodziewać.

Dnia 28.10.2011 o 13:25, Afgncap napisał:

Jest bajkowo tak jak było. Tak na marginesie, tutaj się chyba wypowiadają ludzie,
albo z zanikami pamięci albo tacy co
mają po 15 lat i nie pamiętają, że pandareni byli w warcrafcie dużo wcześniej niż powstała
ta żałosna bajeczka (wiem już kilka razy było to wspomniane).

a czytałeś chociaz post Ring5? To przeczytaj choć raz.
Prawda jest taka, ze ten film idealnie oddaje, to co jest w tym dodatku.
Na prawde ja nie łapie tego, że jakis koles od artow lubi malować pandy to "zaraz" trzeba je umieszczać.
Czekam na króliczki i fretki! No, bez jaj. Rozumiem żart, easter egga. Ale pełnoprawna czesc Lore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 09:33, Ring5 napisał:

Szereg bohaterów rozstępuje
się, a przed nich wychodzi zakuta w zbroję płytową panda. Smok mrugnął i odwalił kitę
na zawał ze śmiechu. Kolejna bestia usieczona...


No spoko. Smok z pewnoscia nie odwalilby kity gdyby wyszedl gnom w plytowce...
Wezcie sie ludzie ogarnijcie. Gnomy z rozowymi wlosami i kucykami sa ''cool'' ale juz pandaren jest nie do przezycia. To wlasnie wasze zachowanie wskazuje w na to ze w WoWa zaczely grac dzieci - wy musicie miec wszystko takie DOROSLE. Najlepiej by bylo gdyby wasze postacie chlaly wóde, palily szlugi a Deathwing nawijal tekstami Lindy z psow -.- Warcraft zawsze odroznial sie od Warhammera tym, ze pomimo ordynarnej kalki, uniwersum zostalo znacznie bardziej ubasniowione. Jest tu miejsce na gnomy, pandy i ogniki. A sami pandareni zostali oficjalnie dodani do lora juz w W3:TFT i wtedy nikt nie mial objekcji.

Osobiscie od dawna czekalem na Pandarenow, bo strasznie mnie jaraja takie wschodnie klimaty.

BTW. Wszyscy ''kungfu pandowicze'' - jesli ma byc juz mowa o jakimkolwiek plagiacie to wlasnie Pixar zerznal te postac od Blizza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 14:01, leszeq napisał:

Gnomy z rozowymi wlosami i kucykami sa ''cool'' ale juz
pandaren jest nie do przezycia.

Boże, czepiasz się koloru włosów, czy samej rasy? To, że WoW jest taki słitaśny to inna sprawa.
Z gnomami, nic nie jest. To, ze moga byc wojownikami i nosić płytówke - tez nie wszystkim pasuje.
Mi tez. Mag, ok. zabojca tez ujdzie. Wojownik/Pal? Yhy. Maila, jeszcze idzie zrozumieć.

Dnia 28.10.2011 o 14:01, leszeq napisał:

To wlasnie wasze zachowanie wskazuje w na to ze w WoWa
zaczely grac dzieci - wy musicie miec wszystko takie DOROSLE.

Dorosłe? A co to znaczy dorosłe?

Dnia 28.10.2011 o 14:01, leszeq napisał:

Najlepiej by bylo gdyby wasze postacie chlaly wóde, palily szlugi a Deathwing nawijal tekstami Lindy z psow -.-

Nadinterpretacja, jak cały post.

Dnia 28.10.2011 o 14:01, leszeq napisał:

Warcraft zawsze odroznial sie od Warhammera tym, ze pomimo ordynarnej kalki, uniwersum
zostalo znacznie bardziej ubasniowione.

Czy ktoś na to, tu narzeka?

Dnia 28.10.2011 o 14:01, leszeq napisał:

A sami pandareni zostali oficjalnie dodani do lora juz w W3:TFT i wtedy nikt nie mial objekcji.

Ludzie traktowali to jako żart/easter egg. A, nie pełnoprawna czesc lore.
Ile osob juz to tu napisalo? To, ze czesc lubi słitaśne rzeczy, hentaie i inne dziwne rzeczy.
Też nie jest ich winą. Tylko, czy to powod by ładować wszystko co sie da, do lore?
Skad sie w koncu biorą dziury w nim?

Dnia 28.10.2011 o 14:01, leszeq napisał:

Osobiscie od dawna czekalem na Pandarenow, bo strasznie mnie jaraja takie wschodnie klimaty.

Wschodnie klimaty... kumpla ktory nic praktycznie nie łapie z Lore, jarają wilkołaki, to sobie
pomysł jaka byla reakcja na worgenów. Teraz czekam na króliczki, wampiry i inne tego typu stworzonka,
bo ludzie przeciez chca - jarają się itd.

Dnia 28.10.2011 o 14:01, leszeq napisał:

BTW. Wszyscy ''kungfu pandowicze'' - jesli ma byc juz mowa o jakimkolwiek plagiacie to
wlasnie Pixar zerznal te postac od Blizza

Kto tu do jasnej anielki pisze o plagiacie, kalkowaniu. Panda, pandą.
Panda jest niezdarnym zwierzakiem i nijak ma się do wojownika :<
To, ze zrobili film Kung fu panda - Karate Kid. Teraz robią dodatek do WoWa, to nie jest moja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma co rozmawiać na temat WoW Lore. Bo ludzie i tak nie będacy w klimacie i temacie będą mieć swoje negatywne zdanie.

Jeśli chodzi o EasternEgg to genaza Pand jest z okresu W3 gdzie ktoś puścił plotke o 5 rasie - Pandach.
Po raz 1wszy Panda pokazała się w bonusowej kampani - "The Founding of Durotar", mowa tu o pandzie Chen Stormstout. Wtedy też Pandy pojawiać zaczeły się w ksiązkach RPG Warcaft. Z tych wynika że kontynent Pandaria został odzielony od Azeroth po odcięciu/oddzieleniu (The Sundering).

Lore w WoW - jako kontynuacja tego EEgg''a, w Azeroth pojawiają się liczne nawiązania do Pand. lub też sugestie ich istnienia. Np. Chen''s Empty Keg. który oddajemy Brewmasterowi Dohn który pobierał nauki u Chena itd.itp.. czyli lore jest. Nie musi być wielki napis PANDA TU BYŁA ;) Inna wzmianka : w SW dzieci kłócą się i jedno z nich mówi: "It''s true! People have seen them! Pandaren really do exist. Dodatkowo z questa w Dalaran można dostać obraz Pandy. Blizzard zawsze zostawia sobie otwarte drzwi do umieszczenia nowych dodatków czy postaci. A takie zdarzenia jak wielkie odzielenia, kataklizm, wybuch wulkanu itp sprzyjają temu by coś zostało na nowo odkryte. Sorki za długość posta ale myślę że to trochę nakreśliło faktyczną obecność Pand w WoW - btw jak wspomniane kilka razy Panda miała być w Alliance w The Burning Crusade ;) ale wybrali Protosów tj Drenai :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 14:24, MomoTheKiller napisał:

Nie musi być wielki napis PANDA TU BYŁA ;)

>(...)

Dnia 28.10.2011 o 14:24, MomoTheKiller napisał:

Blizzard zawsze zostawia sobie otwarte drzwi do umieszczenia nowych dodatków czy postaci.

Byliby idiotami, gdyby tego nie zrobili.

Dnia 28.10.2011 o 14:24, MomoTheKiller napisał:

A takie zdarzenia jak wielkie odzielenia, kataklizm, wybuch wulkanu itp
sprzyjają temu by coś zostało na nowo odkryte.

WoW, ameryka odkryta placem na mapie.
Czekam na króliczki i inne słodkie zwierzatka.
Ach przepraszam... najpierw musza odpowiedniego faceta zatrudnic ktory lubi takie cusie rysowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki temu internet znow huczy o wowie. Ci ktorzy zapomnieli o grze znow sprobują, Ci ktorzy nie znali sprobują, kolejni fani tego typu klimatow dołączą, a garstka buntowników pokrzyczy i odejdzie :P Tak dziala ten system, reklama sama sie nakreca ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zgreed66

Bez obrazy, ale mam wrażenie, że płyta Ci się troszkę zacięła. WoW był słodziusi od kiedy się pokazał, myszki, pieski i króliczki były obecne, wszystko to już było. Jeśli oczekujesz epickości i mroku to nie ten tytuł. Gdyby kung-fu panda się nie pojawiła w kinach prawdopodobnie nie byłoby nawet w połowie tak głośno jak teraz na ten temat. Może i kiedyś to był EEgg, ale przestał nim być na długo zanim zapowiedzieli ten dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 14:38, Afgncap napisał:

Bez obrazy, ale mam wrażenie, że płyta Ci się troszkę zacięła. WoW był słodziusi od kiedy
się pokazał, myszki, pieski i króliczki były obecne, wszystko to już było.

Jakos nie widziałem jeszcze rasy bedacej myszką, albo króliczkiem. Piesek juz jest.
Teraz chce króliczka i myszke :) To, ze sobie jakies zwierzaki biegają, to calkiem inna sprawa przeciez.

Dnia 28.10.2011 o 14:38, Afgncap napisał:

Jeśli oczekujesz epickości i mroku to nie ten tytuł.

WoW nie, ale cofnij się lata wstecz. Ten tytuł był jak najbardziej poprawny.
Tylko zrobili z niego... to coś. Vanilla był całkiem znosny, potem zaczał sie sypać :<

Dnia 28.10.2011 o 14:38, Afgncap napisał:

Gdyby kung-fu panda się nie pojawiła w kinach prawdopodobnie
nie byłoby nawet w połowie tak głośno jak teraz na ten temat.

Dalej ludzie by sie nabijali :)
To, że film jest o niezdarnym zwierzaku, ktory nie nadaje sie na wojownika - bo taka jest panda.
A mimo to, zostaje nim i jeszcze staje sie jakims wybrancem, czy kij wie, kim.
Niedzwiedź to, nie panda :) Ta druga jest milusia i zabawna.

Dnia 28.10.2011 o 14:38, Afgncap napisał:

Może i kiedyś to był EEgg, ale przestał nim być na długo zanim zapowiedzieli ten dodatek.

Dlatego uwazam, ze ładowanie pewnych rzeczy do Lore, tylko go niszczy i kompletnie nie łapie
argumentu, ze cos juz było, przygotowali wejscie i rozj**** świat. Bo równie dobrze, mozna
wpakować na tej zasadzie własnie myszki i króliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie Wotlk kipiał epickością, w szczególności w patchu "Fall of the Lich King". Ale pewno gracze, którzy: "omg zabijmy go szybko, bo chce loot!", albo "dobra mam zioma, co zabił LK, będziemy hc robić a LK może kiedyś zabijemy, ważne abyśmy mieli wysokie cyferki w gearscore" tego nie zauważyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zgred66

To zacznij płakać na oficjalnym forum że chcesz królika :) Masz szanse jak każdy. Blizz pokazuje że słucha graczy. Przykładem jest forma Drzewa dla drooda. Jako wieloletni gracz WoWa i znawca tematu masz wielkie szanse na to by Twój pomysł został dodany.

Co do Kung Fu Pandy. Nie ma co się spierać czy panda może być wojownikiem czy nie. Bo równie można się czepić tego jak się mnożą Orkasy czy Kraśki - bo każdy świat ma inne spojrzenie i panie orkowe i krasiowe nie wszędzie występują. Jak Ci się nie podoba koncepcja pandy nie graj :) Bo widzę że na siłe sprzedajesz swoją wizje.

Jeśli chodzi o Lore - WoW to świat dynamiczny i może nawet zaskoczył twórców swoją popularności i muszą dodawać różne takie by był atrakcyjny. Spójrz na WoW''a jako na grę to nie świat realny który musi mieć swoją logike (chociaż ostanio i w tym jej brakuje). Blizz chce zarobić kase i tyle a że komuś sie LORE nie podoba... to coż -1 :)

Fakty są takie że każdy dodatek tworzy grupy antyfanów. TBC - łeee jakie to idące w SF. WOTKL lol zerznięte z mitologi itp... Cata Zmierzch wilkołaki itp... a ludzie graja... jak to mówią Pies szczeka a karawana jedzie dalej :)

@ Osioł dla mnie Wotkl to najlepszy dodatek :) Cieszę się ze mam sety z tego okresu i idzie transfmog :) Set szamana miazga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 14:57, Osiol napisał:

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie Wotlk kipiał epickością, w szczególności w patchu
"Fall of the Lich King". Ale pewno gracze, którzy: "omg zabijmy go szybko, bo chce loot!",
albo "dobra mam zioma, co zabił LK, będziemy hc robić a LK może kiedyś zabijemy, ważne
abyśmy mieli wysokie cyferki w gearscore" tego nie zauważyli.



Epickością to ulduar kipiał... napewno nie cały WoTLK.

Tak.. epickie koloseum WTF

Patch fall of the lich king - jeden z bardziej poronionych i nużących się rozwiązań zastosowali w tym patchu
Bramy, żeby gracze za szybko nie pozabijali bossów
Do kolejnego patchu minął od otwarcia I bramy , prawie rok ( a kolejną instancją był 1 smok.... )

Jedyne co było godnego uwagi w WoTLK to część miejsc - Storm Peaks, GH czy chociażby HF
Instancja raidowa : Ulduar | Sam lich king , ewentualnie professor
Część questów

A minusów - od cholery, gra stała się zbyt prosta, zbyt szybka i ludzie zaczęli logować się tylko na raidy ,w konsekwencji zaczęły ich te raidy nużyć i Quit.

A i pandy moim zdaniem dobiją WoWa, co tym lepiej dla rynku MMO jak i dla samych fanów Blizzarda ( może wkońcu zaczną robić grę nie dla wszystkich, ale dla konkretnych grup odbiorców { Co zwiększy jakość patchy i dodatków } )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 14:15, Zgreed66 napisał:

Panda jest niezdarnym zwierzakiem i nijak ma się do wojownika :<


Niestety, jak stwierdzil kolega wczesniej, chyba plyta Ci sie zaciela. Swoja niechec do nowej rasy popierasz ciagle tym, ze panda to niezdarny, slitasny mis... Rownie dobrze moznaby powiedziec ze Taureny to takie fajne krowki (szczegolnie wersja zenska), gnomy to krasnoludki a trolle to luzaccy rastafarianie. Na upartego blizzard moglby nawet wprowadzic slonie do tego uniwersum bo to jest ich wlasny stwor. Jak narazie design pandarenow nie przypomina bohatera Kung Fu Panda. Sa oni kreowani na mistycznych mnichow, znajacych tajniki wschodnich sztuk walki a nie obzartego misiaka z wielkim bebnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 15:01, MomoTheKiller napisał:

To zacznij płakać na oficjalnym forum że chcesz królika :)

To była ironia ^^

Dnia 28.10.2011 o 15:01, MomoTheKiller napisał:

Bo widzę że na siłe sprzedajesz swoją wizje.

Nach, tylko kompletnie nie łapie argumentów w stylu:

- było w tft
- kombinowali z tym lata temu
- jakis koles sobie pandy od lat rysuje
bla, bla, bla

Nie narzucam nikomu swojego zdania. Tylko sygnalizuje, ze takie myślenie jest dla mnie failem.
Druga sprawa to gówno, gówniane gówno itd. Czyli brak argumentacji.
Jeżeli mi sie nie podoba, a zaczne to w normalny sposob, argumentować.
To od razu narzucam komuś swoje zdanie? :) No, chyba nie.

Dnia 28.10.2011 o 15:01, MomoTheKiller napisał:

Jeśli chodzi o Lore - WoW to świat dynamiczny i może nawet zaskoczył twórców swoją popularności
i muszą dodawać różne takie by był atrakcyjny.

Niewatpliwe.

Dnia 28.10.2011 o 15:01, MomoTheKiller napisał:

Spójrz na WoW''a jako na grę to nie świat
realny który musi mieć swoją logike (chociaż ostanio i w tym jej brakuje).

No z tą logiką jest ciezko. Elfow dalej nie umiem im wybaczyc ;P

Dnia 28.10.2011 o 15:01, MomoTheKiller napisał:

Blizz chce zarobić kase i tyle a że komuś sie LORE nie podoba... to coż -1 :)

Ano, nie mam zadnych watpliwosci tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 12:04, Furusu napisał:

Pandareni są poważną rasą jeśli ich porównać do goblinów lub gnomów.

Nie zgodzę się. To właśnie bytność gnomów i goblinów ma większe uzasadnienie w (szeroko rozumianym - proza, film, gry) świecie fantasy, niż pandy. Jesli zawęźić to tylko do unwersum Warcraft''a, to trzeba pamiętać że w TFT co prawda był jeden przedstawiciel tej nacji, ale a) było to w dodatkowej trzy rozdziałowej kampanii orków, b) był bohaterem neutralnym, możliwym do zwerbowania i tylko tyle. Nie było żadnych frakcji, jednostek do wybudowania etc. Poza tym, z tego co pamiętam już wtedy, była to postać zrobiona w humorystycznym klimacie (zianie ogniem, jakies motywy z alkoholem etc.).
W sumie nie gram już długo w wow''a, ale grałem od początku tbc do końca wotlk i samego ubicia lk i jak dla mnie kolejny dodatek, to nic innego jak kolejny facepalm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 15:14, leszeq napisał:

Niestety, jak stwierdzil kolega wczesniej, chyba plyta Ci sie zaciela. Swoja niechec
do nowej rasy popierasz ciagle tym, ze panda to niezdarny, slitasny mis... Rownie dobrze
moznaby powiedziec ze Taureny to takie fajne krowki (szczegolnie wersja zenska)

Jakbyś łapał Lore to byś wiedział, że u Orków, byly silne podziały klasowe i płciowe.
Dalej do konca nie łapie jak to sie stało, ze orczyce zaczeły wojować, krowa równie dobrze,
tez mogłaby sie zajmować czym innym. Czyt. nie być dostepna.

Dnia 28.10.2011 o 15:14, leszeq napisał:

gnomy to krasnoludki.

Gnomy bardziej pasują mi na niziołka. Noszenie płytówki to inna sprawa.
Jak pisałem wczesniej mogly nie byc wojownikami i plami/DK. Cała reszta? Czemu, nie?

Dnia 28.10.2011 o 15:14, leszeq napisał:

Na upartego blizzard moglby nawet wprowadzic
slonie do tego uniwersum bo to jest ich wlasny stwor.

Tak, to prawda i tego nie neguje, co tez pisałem - "to, ze koles sobie lubi pandy rysowac, mnie nie przekonuje
w ten sam sposob mozna wprowadzic myszki i kroliczki" czy jakos tak.

Dnia 28.10.2011 o 15:14, leszeq napisał:

Jak narazie design pandarenow nie
przypomina bohatera Kung Fu Panda.

Dnia 28.10.2011 o 15:14, leszeq napisał:

Sa oni kreowani na mistycznych mnichow, znajacych
tajniki wschodnich sztuk walki a nie obzartego misiaka z wielkim bebnem.

Jak pokazali pierwszy trailer i pierwszy misiek jaki wyskoczył zdawał mi się mówić całkiem co innego.
Moze to ja mam zwidy. W kazdym razie widze niespojnosc w tym co piszesz, ale to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Zgred66

Bo się czepiłeś tych królików, to pierwsze.
Ja nie mówię że to są poważne argumenty, że coś gdzieś się pojawiło. Oni tak to tłumaczą - i znowu wracamy do tego że jak ktoś to kupi to jego sprawa.

Gówno gówniaste, to po drugie ;) Nie gram aluchami więc elfy mi nie robią. Gnomy to zrzucam z mostu.
Oglądałem BlizzCon na VTicket i powiem że jak to zobaczyłem to też miałem wielkie WTF?? I mase pytań. Dlaczego itp... dostaje ogólnie apopleksji na myśl o anime, manga i wszystkiego co czerpie wzory z tej kultury (TEJ czyli ogólnie azjatyckiej).

Poprostu nie szukałbym w tym jakiejś logiki. Bo dla mnie też konwencja wielkiego bum i nagle pojawia się kontynet a tam misie Pandy... (btw. są maszyny latające smoki itp... czemu nikt tam nie doleciał? zabił ich wielki FATIGUE :P). Lata grania w produkty Blizza poprostu nauczyły mnie brać co daja z wielką radoścąi i nie wkurwi... się ile się czeka i tak dalej.

Gnomy to gnomy a nie niziołki - zobacz sobie jaki masz podział w Forgotten Realms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 15:26, MomoTheKiller napisał:

Bo się czepiłeś tych królików, to pierwsze.
Ja nie mówię że to są poważne argumenty, że coś gdzieś się pojawiło. Oni tak to tłumaczą
- i znowu wracamy do tego że jak ktoś to kupi to jego sprawa.

Mi nie chodzilo o ich argumenty, ale ludzikow tutaj na forum :)
ale tak, zgadzam sie. Tylko chodzi o sam argument przeciw ^^

Dnia 28.10.2011 o 15:26, MomoTheKiller napisał:

Gówno gówniaste, to po drugie ;) Nie gram aluchami więc elfy mi nie robią. Gnomy to zrzucam
z mostu.

Ja patrze, ze strony logiki lore, ktore lubie :)

Dnia 28.10.2011 o 15:26, MomoTheKiller napisał:

(btw. są maszyny latające smoki itp...
czemu nikt tam nie doleciał? zabił ich wielki FATIGUE :P).

To tez, jest dobre :)

Dnia 28.10.2011 o 15:26, MomoTheKiller napisał:

Lata grania w produkty Blizza poprostu nauczyły mnie brać co daja
z wielką radości i nie wkurzanie się ile się czeka i tak dalej.

No, tylko szkoda, ze Warcraft to nie tylko WoW, ale i wczesniejsze strategie.
Jakbym, nie grał i nie polubił tego swiata, to moze bym tak nie narzekał :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo WoW to gra pełna zła i mroku, postań pandy tam ZUPEŁNIE nie pasuje, widać to zwłaszcza w jej surowej oprawie utrzymanej w tonacji czerni i bieli. Nie dziwie się, że bardzo poważni gracze, którzy przelewają codziennie krew w Azeroth czują sie zniesmaczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pand nie trawie i nie potraktuje poważnie. Gnomy od zawsze były żartem, jasne. Tylko gnomy były jedną z 7 ras w podstawce, a nie TĄ JEDYNĄ, w oparciu o którą tworzymy cały dodatek. "Lore" wziął się praktycznie znikąd, to co było w W3 ciężko nazwać lore, a od tamtej pory mamy co... jakieś sporadyczne wzmianki, które można zliczyc na palcach jednej ręki. I tu teraz nagle jest epicka i wspaniała cywilizacja Kung Fu Pand.

Nie mówiąc o tym, że w obecnym dodatkow ratujemy świat przed Deathwingiem i sługusami Old Godów. Czy się sam dodatek podoba czy nie to inna sprawa, ale jednak nie da się ukryć, że jest to jak najbardziej poważne - ratowanie świata, demoniczne siły, smoki. A teraz jedziemy na wakacje na wyspę Pand, poćwiczyć kungfu i powalczyć z demonicznymi liściami bambusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować