Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Podziel się wrażeniami z Battlefielda 3

96 postów w tym temacie

Krótka jest, na normalu w niecałe 5h. Czyli krócej niż Hard Reset :/, co do samej fabuły, masa skryptów tak jak w CoD. Porównując osttnii tytuł z tej serii BO, cześć mi się w nim podobała cześć nie. Ja bym zrobił takiego mix-a i by było git :D. Czego mi zabrakło. Np. w BO gdy zjeżdżamy po linie musimy się odpychać od ściany jak i do niej "przytwierdzać, w BF3 naciskasz jeden przycisk i resztę robi za Ciebie skrypt. Jak się gra na padzie cały czas pokazywane są przyciski z klawiatury, w innych tytułach jak grałem automatycznie pzechodzi na te z pada, co czasami jest dużym plusem jak dla mnie. Jak dla mnie za dużo statycznych scen jest, np gdy jest misja z samolotem, mogli by coś innego zrobić albo wprowadzić większą ingerencje gracza na to co się dzieje w przestworzach. Co do grafiki, bardzo fajnie zrobiona. Chodź, grając w BO też nie mogę powiedzieć że tragedia... wiadomo BF ma lepszy nowy silnik, pewne elementy są super wykonane to fakt ale w ferworze walki jakoś to pomijałem. Grałem na ustawieniach Wysokich i wszystkie inne opcje maksymalne. Na ultra było ok ale zdarzyło się że liczba klatek spadła do około 25-30, wolałem tego uniknąć, różnic dużych nie zauważyłem więc, mi te opcje graficzne w zupełności wystarczały. Jak narazie tyle w tym temacie, jak sobie coś przypomnę napiszę ;P. Tymczasem będę ogrywał multi ;], za miesiąc się wypowiem co o nim sądzę. Trzeba wszystkie tryby ograć, pozdobywać trochę broni aby można się coś więcej wypowiedzieć. Chodz jak dla mnie niektóre mapy są przytłaczające, wole klimaty CS-owskie ;).
Mój sprzęt to : i7 2600K,Gigabyte 6950OC 1GB, 2x4GB ram 1866MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 19:58, Numenpl napisał:

wybacz ale grafika to poziom BC2 z nieco ulepszonym oświetleniem i dodatkowym zbędnym
rozmyciem + zmniejszona destrukcja. No i wymagania większe niż u poprzednika z minimalną
różnicą w wyglądzie to oznacza jedno Szrot!!


To twoje zdanie. Dla mnie BC2 graficznie nie moze sie rownac z B3. Frostbite jak na to co prezentuje ma niskie wymagania i jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 19:58, Numenpl napisał:

co ty masz za płytę skoro z jej powodu działa 15% wolniej??


Wpisz w google np. "Q6600 bottleneck".

Dnia 31.10.2011 o 19:58, Numenpl napisał:

wybacz ale grafika to poziom BC2 z nieco ulepszonym oświetleniem i dodatkowym zbędnym
rozmyciem + zmniejszona destrukcja. No i wymagania większe niż u poprzednika z minimalną
różnicą w wyglądzie to oznacza jedno Szrot!!


Skończ dzieciaku trollować. Czy odreagowywanie trudów badziewnego życia musisz uskuteczniać na tym forum i w tematach z tą grą? Nie było gry to pitoliłeś o jakiś twitterach i wymaganiach 2xGTX580 do Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC
Singiel fajny choć krótki,trochę mu brakuje do tego np. z COD 4.No i te QTE za którym nie przepadam.Ocena 8/10
Co do MP:szkoda że zrezygnowali z trybu komendanta jak to było w BF 2,przez to gra straciła na zespołowości.Do tego masa błędów:strzelajace duchy,postać gracza nie jest wyświetlana,czasami nie widzę mojej broni bo nie jest wyświetlana pojawia się dopiero po dłuższej chwili.Zwiechy gry między respawnami i po zakończeniu rundy.No i do tego ten czat na środku ekranu,czysta paranoja a jak się towarzystwo rozgada no już kaplica.Co do Batteloga to chyba jest ciagle beta.Matchmaking to porażka,próbowałem dwa razy i za każdym razem kilkadziesiat minut oczekiwania,np. filtrowanie wg. graczy nie działa jak powinno.O tym ile razy podczas wchodzenia na multi wywaliło mnie na singla nawet nie wspomnę.Kilka razy miałem sytuację że rozpoczynałem rundę na jednej mapie a kończyłem na piatej z kolei.Było ciagłe przelogowywanie niczym w COD MW 2.Co do klas to też mi nie do końca się podobaja.Wolał bym te z darmowej wersji.Choć to może kwestia przyzwyczajenia.No i jeszcze lagi,lagi.Generalnie MP fajne ale to nie to samo co BF 2,fana grafika to nie wszystko.Jeśli miał bym oceniać grę multi jako taka to 8-8.5/10.Natomiast od strony technicznej 6/10.W tej kwestii maja jeszcze sporo do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra z4jebist4. Grafa super multi też. Jedyne wady to: Battlelog - totalnie gówniany pomysł muli i się nie przydaje mogliby coś takiego w Origin zrobić, a druga wada to single, nie wiem jakoś mnie tak nie wciąga jak w BfBc2 :p ocana to 9,90/10 xd bo single nie taki ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 00:37, inzkulozik napisał:

Wpisz w google np. "Q6600 bottleneck".

Ja się pytam o płytę główną a nie o CPU ale jak ktoś czytać nie umie nie moja wina

Dnia 01.11.2011 o 00:37, inzkulozik napisał:

Skończ dzieciaku trollować. Czy odreagowywanie trudów badziewnego życia musisz uskuteczniać
na tym forum i w tematach z tą grą? Nie było gry to pitoliłeś o jakiś twitterach i wymaganiach
2xGTX580 do Ultra.

Po pierwsze nie nazywaj innych dzieciakami bo sam prezentujesz obecnie poziom taki. Po drugie to co wtedy podawałem to było info od twórców na twicie i forum EA więc ciężko to nazwać pitoleniem biorąc pod uwagę że to było gadane gdy gra jeszcze była w fazie bety!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Single: Jest beznadziejny. Wolna akcja, liniowa do bolu, grafika na ultra z x16 dx11 dosc slabo wypadlo w porownaniu z odpicawanym shitem z filmikow. Moze dlatego mi sie nie podoba ze wpierw zasiadalem do multi.
Multi: Poza WoWem nie bylo zadnej gry ktora by mnie wciagnela ostatnio, ale multi pokazalo ze jest taka gra. Dynamiczna akcja piechota, walki pancerne, walki powietrzne mysliwcami i Littlebird''em. Cud miod, glanca mega franca. Siedze od premiery i tylko siekam we wszystkie tryby, nawet nie chce mi sie ogolic xd taka tlusta gra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Singla odpaliłem tylko na chwilę, w końcu nie po to się ma tą grę. W multi grałem trochę (brak czasu), ale od dzisiaj mam zamiar wziąć się na poważnie za tą grę. Ma wszystkie zalety BC2 plus dodatkowe bardzo dobre nowości.

Jedyny minus to długie ładowanie się poziomów na moim sprzęcie, ale gra, jako sama rozgrywka chodzi płynnie. Gorąco polecam!

Mój sprzęt:
Dual Code E6300 2.8GHz
2GB Ram
GeForce GTX560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ma trochę rzeczy które trzeba byłoby poprawić :) Ale nie jest źle, ogólnie gierka miodna.
Gram nie narzekam ewentualnie dadzą jakiegoś patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 18:04, Numenpl napisał:

> Wpisz w google np. "Q6600 bottleneck".
Ja się pytam o płytę główną a nie o CPU ale jak ktoś czytać nie umie nie moja wina


Płyta główna nie może spowalniać, więc oczywiste, że chodzi o CPU.

Dnia 01.11.2011 o 18:04, Numenpl napisał:

Po pierwsze nie nazywaj innych dzieciakami bo sam prezentujesz obecnie poziom taki. Po
drugie to co wtedy podawałem to było info od twórców na twicie i forum EA więc ciężko
to nazwać pitoleniem biorąc pod uwagę że to było gadane gdy gra jeszcze była w fazie
bety!!


A teraz gra już jest, a Ty dalej liżesz cukierka przez szybę.


@unbreak:
Przy takiej karcie graficznej raczej nie powinno być problemu z zakupem dodatkowej pamięci do kompa?
Jak masz Windowsa 32bit to dołóż 2GB, jak x64 to dodatkowe 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 11:08, inzkulozik napisał:

Płyta główna nie może spowalniać, więc oczywiste, że chodzi o CPU.

To widać że nic nie wiesz skoro nie słyszałeś że źle dobrana płyta główna może znacznie spowolnić procek wystarczy kiepska rewizja i po ptakach

Dnia 02.11.2011 o 11:08, inzkulozik napisał:

A teraz gra już jest, a Ty dalej liżesz cukierka przez szybę.

rozumiem że twoja idea rozmowy to jedynie obrażanie innych


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 12:15, Numenpl napisał:

> Płyta główna nie może spowalniać, więc oczywiste, że chodzi o CPU.
To widać że nic nie wiesz skoro nie słyszałeś że źle dobrana płyta główna może znacznie
spowolnić procek wystarczy kiepska rewizja i po ptakach


To są przypadki 1 na 1000. Tak czy siak, pisałeś "co ty masz za płytę skoro z jej powodu działa 15% wolniej??" co dla mnie zwyczajnie oznacza, że - powiedzmy delikatnie - dziwi Cię, że płyta może w ogóle spowalniać... EOT.

Dnia 02.11.2011 o 12:15, Numenpl napisał:

> A teraz gra już jest, a Ty dalej liżesz cukierka przez szybę.
rozumiem że twoja idea rozmowy to jedynie obrażanie innych


Idea jest taka aby wygłaszać swoje opinie (nawet jeśli są one tylko na podstawie filmików z YT i screenshotów...) w sposób, który nie przypomina wbijania kija w mrowisko. A Ty to robisz. Nie wiedzieć czemu jesteś do gry negatywnie nastawiony już od momentu gdy jeszcze była na etapie bety i drobnych wypowiedzi na Twitterze. Wiele można tej produkcji zarzucić, ale pewien poziom rozgoryczenia i kategoryczność opinii wymaga już jednak aby posiadać swój egzemplarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC
Kampania jest nudna. Liczyłem na coś bardziej oryginalnego niż terroryści. Tylko misja lotnicza wywołała we mnie jakiekolwiek emocje, no i walka ze szczurem niby głupie ale się tego się nie spodziewałem. EA mogło zatrudnić lepszych scenarzystów, część misji za bardzo naśladuje to co widziałem w CoD. Singla przeszedłem tylko dlatego że wiedziałem że jest krótki, 6h na normalu. Każda część Call of Duty nawet te pierwsze miały lepszą "fabułę". Z drugiej strony chyba jestem rozczarowany dlatego że dużo widziałem na trailerach i gra nie miała czym mnie zaskoczyć. Z dubbingiem nie wytrzymałem do końca. Zła synchronizacja wywołała u mnie wrażenie że widzę jakieś kukły a dźwięk leci z winampa w tle. Poza tym polskie głosy za cholerę nie pasują mi do Marines. Nie ma to dla mnie sensu przez co kampanię przechodzę mechanicznie. SinglePlayer oceniam na 1+/5 - to jeden za misje lotniczą, plus za szczura.

Multi to co innego, strzela się świetnie czy w trybie hardcore czy normal. Dużo pojazdów, minusem jet to że trzeba odblokować flary w samolotach, teraz praktycznie każdy ma Stingery czy Igły i po 100m już musisz się katapultować. Miałem obawy co do map ale tylko Kanały mi nie pasują, reszta jest świetna, chociaż przydałaby się jeszcze jedna w stylu Firestorm. Dźwięk...wystarczy wejść na Operation Metro przy 64 graczach w trybie Conquest. Animacja jest dobra, ale widać niedopracowanie przy KillCam, czasami śmieszna rzeczy można zobaczyć. Niestety dalej RPG są beznadziejne, nie dość że rakieta potrafi przelecieć na wylot przez człowieka czy czołg to jeszcze promień rażenia ma może z pół metra. W becie było to samo. Battlelog mnie tylko irytuje, za każdym razem czy jak chcę zmienić serwer bo laguję, albo są tam sami kozacy, czy pograć w co-opa muszę wyłączyć i włączyć grę. Lepszym rozwiązaniem byłoby zaimplementować coś takiego wewnątrz gry. Destrukcja otoczenia nie porywa, mogli dodać możliwość zniszczenia całego magazynu albo kamienicy, a nie tylko małe domki. Plus kompletnie skopany system ostrzegania/rozkazów, jest zbyt mały i nie działa zawsze tak jak powinien. Multi ma sporo wad ale gra sie fajnie więc ocenie go na 3/5. Do ideału mu sporo brakuje ale hej, widok budynku który wali mi się na łeb...bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować