Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2013 o 09:47, Eff3ctiv3 napisał:

W Borussi świetnie asystuje, a w reprezentacji w ogóle nie ma takiej możliwości.

To nie pierwszy przypadek w naszej kadrze, że zawodnik zbiera pozytywne noty grając w klubie - w reprezentacji zawodząc. L. Obraniak ponoć dobrze sobie radzi ostatnio w Ligue 1, ale w kadrze to kolejny przykład kiedy Francuz totalnie zawodzi w kadrze. Szczerze powiedziawszy, to ten skład krajowy na Rumunię choć trochę chaotyczny i niezgrany miał więcej zapału, woli walki i miejscami przebojowości niż ich koledzy z docelowego składu.
Kolejny raz razi brak skuteczności, choć bardziej brak sytuacji bramkowych.
Prawdziwa nędza jednak jest w obronie i grze obronnej. W zasadzie tylko do Glika nie miałem większych zastrzeżeń. Damien, Sebastian czy Marcin totalna cienizna. Wawrzun, to w ogóle nie powinien grać jako obrońca. Na skrzydle, robiąc przewagę z przodu nie najgorzej. Tylko, że on przede wszystkim ma bronić - a umiejętności defensywne ma na poziomie Ludo O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 10:19, Transylvanian_Hunger napisał:

ciach

Dziwi mnie dlaczego nie zagrał Wszołek, pewnie gdyby trafił do Hannoveru to by grał w pierwszym składzie na Irlandie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 10:31, Paoro napisał:

Dziwi mnie dlaczego nie zagrał Wszołek, pewnie gdyby trafił do Hannoveru to by grał w pierwszym składzie na
Irlandię :P

Jestem przekonany, że zaprezentowałby się o niebo lepiej niż Obraniak czy Grosicki (kolejny, który nie radzi sobie w kadrze) - czy nawet lepiej niż ci dwaj razem wzięci.
Po meczu z Rumunią myślałem, że weźmie na "Zieloną Wyspę" Teodorczyka i da mu pograć w drugiej połowie w Dublinie. Uważam, że zwrócił na siebie uwagę i i zasłużył na szansę. Tym bardziej, że nasi napastnicy rzadko ostatnio strzelają gole w meczach reprezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wawrzyniak już dawno powinien stracić miejsce w kadrze narodowej. Jeden kiks na mecz i prawie zawsze pada po nich gol dla drużyny przeciwnej. Mecz Irlandia-Polska oglądałem krótkimi fragmentami, ale Boenisch chyba zagrał nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 10:49, Eff3ctiv3 napisał:

Mecz Irlandia-Polska oglądałem krótkimi fragmentami, ale Boenisch chyba zagrał nieźle.

Nie najgorzej. Czasem jednak wydawał się być jak "dziecko we mgle". Dostał piłkę, wolne pole i nie wiedział co robić. Biec z nią, pozbyć się piłki czy co. Długi rozbrat z graniem odebrał mu trochę pewności siebie i inicjatywy. Boenisch nie zagrał źle, ale mógł się trochę wykazać bardziej na skrzydle w ofensywie. Owszem, miał wypady do przodu, ale tam w pewnym momencie jak wspomniałem też czasem stawał się zdezorientowany.
Ogólnie cała drużyna dała ciała z grą bez piłki. Każdy stał i się rozglądał. Brak ruchu, wystawiania się na pozycję, ściągania rywala na siebie by dać pole do gry koledze. Kto nie biega, ten nie walczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 10:44, Transylvanian_Hunger napisał:

> Dziwi mnie dlaczego nie zagrał Wszołek, pewnie gdyby trafił do Hannoveru to by grał
w pierwszym składzie na
> Irlandię :P
Jestem przekonany, że zaprezentowałby się o niebo lepiej niż Obraniak czy Grosicki (kolejny,
który nie radzi sobie w kadrze) - czy nawet lepiej niż ci dwaj razem wzięci.
Po meczu z Rumunią myślałem, że weźmie na "Zieloną Wyspę" Teodorczyka i da mu pograć
w drugiej połowie w Dublinie. Uważam, że zwrócił na siebie uwagę i i zasłużył na szansę.
Tym bardziej, że nasi napastnicy rzadko ostatnio strzelają gole w meczach reprezentacji.

Co do Teo też myślę, że po takim występie jak z Rumunią, to by się lepiej zaprezentował niż Milik. Z drugiej strony Milik ma 18 lat i warto go wprowadzać. Wydaje mi się, że Fornalik chciał po prostu wszystkich sprawdzić i dlatego wystawił takich zawodników i takie zmiany robił. Co do obsady bramki to Szczęsny i Boruc na tym samym poziomie, Wojtek miał nawet trudniejsze sytuacje do obrony, ale obaj bardzo pewni. Jeszcze Kuszczak zamiast Tytonia i mamy ostrą rywalizacje o miejsce w bramce... tak powinno być na każdej pozycji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 11:04, Paoro napisał:

tak powinno być na każdej pozycji..

Zastanawia mnie sprawa Bartosza Salamona. Zawodnik, który do tej pory grał regularnie w Seria A (gdzie faktycznie stawia się na solidnych obrońców) nie powinien dostać szansy na grę w kadrze? Jeżeli taki klub jak AC Milan stawia na młodego Polaka (z takim wiekiem widocznie widzą w nim zawodnika na przyszłość), to czy jest za słaby by grać w orzełkiem na piersi? Teraz jest jeszcze kwestia jak wiele szans na grę dostanie Salamon w nowym klubie.
Jeżeli popatrzeć jak nieporadnie, ryzykownie i bez namysłu poczyna sobie Damien Perquis, to nie jestem pewien czy wystawienie Bartosza na Ukrainę byłoby faktycznie ryzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 11:11, Transylvanian_Hunger napisał:

ciach

Ma kontuzje kostki, także nawet jakby były chęci to się go nie da teraz powołać.

Gdzieś znalazłem sonde kto był najgorszym zawodnikiem polskiej kadry w meczu z Irlandią.. biorąc pod uwagę sonde TVP na najlepszego zawodnika, którą wygrał Lewy mamy do czynienia z dziwną sytuacją xD
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/reprezentacja/irlandia-polska-ktory-z-bialo-czerwonych-zawiodl-n,1,5414800,wiadomosc.html

Po raz kolejny Szpaku swoim komentarzem, TVP udowadniają swoją nieporadność i głupie decyzje, w przyszłym tygodniu zamiast Real MU będziemy mieli BVB Szachtar jeszcze raz wielkie dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 11:53, Paoro napisał:

Gdzieś znalazłem sonde kto był najgorszym zawodnikiem polskiej kadry w meczu z Irlandią..

Generalnie biorąc pod uwagę jaką rolę w kadrze ma odgrywać "Lewy" i jakie są tego efekty, to faktycznie - zawodzi i to kolejny raz. Można narzekać, że przecież nie ma kto mu podać, że rywale grają wokół niego w kółko graniaste, że to nie Borussia. Tyle, że to się powtarza od wielu meczy. Normalnie napastnik, który nie strzela regularnie bramek siada na ławce. Tylko, że Polsce utarło się że jak nie Robert, to kto. Piech i Sobiech też mogliby sobie wziąć urlop od kadry. Może jakby zagrać parą Teodorczyk-Milik... Wiadomo, taki scenariusz to na pewno nie przejdzie na Ukrainę, ale najwyższy czas przeanalizować co jest złe i jak można to zmienić. Czekanie aż jeden z drugim się przełamią i zaczną grać to utopia. Niektórzy od lat są nadzieją, mają być wsparciem i siłą... A co z realiami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:11, Transylvanian_Hunger napisał:

ciach

Co do Lewego to jest najlepszy napastnik polski od wielu lata, niestety żyje z podań a tych nie dostaje, a jak dostaje to nie takie jakie ma w BVB. A to że w kadrze zawodzi to już inna sprawa. Swoją wypowiedzią chciałem jednak zwrócić uwagę na działania TVP, której działa sportowy w szczególności dotyczący piłki nożnej jest bardzo słaby. Nie wiem w ogóle kto głosuje w tych ich sondach, ja nie głosuje bo nie mam kasy na takie bzdury. Ktoś powie, że w takim razie nie mam prawa decydować, ale to telewizja publiczna! niech zrobią sonde na necie, darmową, wystarczy że im abonament się płaci, a oni jeszcze chcą więcej -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:17, Paoro napisał:

Nie wiem w ogóle kto głosuje w tych ich sondach, ja nie głosuje bo nie mam kasy na takie
bzdury.

Pewnie dzieciaki, którym rodzice opłacają doładowania telefonów. Sondaż TVP raczej wygląda na ranking popularności i sympatii dla danego zawodnika niż rzetelna ocena piłkarza w danym dniu/danym meczu.
Sam mecz oglądałem na TVP 1 około 5-10 minut i przełączyłem się na transmisję w Polsat Sport. O niego lepszy komentarz, rzeczowe uwagi, brak stronniczości, realna ocena czy nawet humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja włączyłem jedynkę, ale postanowiłem sprawdzić, czy gdzieś jeszcze nie transmitują, no i był Polsat Sport, więc nie musiałem już słuchać Szpaka. Gość dla mnie przestał być zabawny w swoich pomyłkach, zrobił się irytujący.

Co do naszej kadry, to może trzeba grać innym ustawieniem? To, że w Borussi grają podobnie jak u nas, to nie znaczy, że my też tak musimy. Może trzeba byłoby spróbować 4-4-2 i dać Lewandowskiemu partnera w ataku, czy to Milika, czy Sobiecha czy nawet Teodorczyka. Na bokach Błasczykowski i Rybus bądź Wszołek, a na środku jeden typowy defensywny pomocnik jak Łukasik, czy Polański, a obok niego nawet Krychowiak, a Obraniaka posadzić na ławce, skoro nie mamy pomysłu jak go wykorzystać.
Może trzeba przestać ślepo patrzeć na Dortmund i starać się ustawić zespół tak jak tam, bo trzech graczy jest do tego przyzwyczajonych i pora wymyślić coś swojego. Albo spróbować ustawić zespół pod Obraniaka, czyli tak jak gra Bordeaux (nie wiem jak ten zespół gra) i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć już mam tej naszej reprezentacji...
Dość już mam porażek z każdymi kapciami z całego świata. Irlandia ? Please... typowi chłopcy do bicia.

Błaszczykowski ? Wielki, nadmuchany kapitan który by tylko grał pod siebie i bramki strzelał.

Lewandowski ? Drewniak jakich mało. Praktycznie przecięty zawodnik. Że w Borussi strzela bramki ? Skoro grają na niego i BVB ma dobrych graczy nie powinno dziwić, że przeciętny Lewandowski wsadzi nogę kiedy trzeba czy głowę. Lewandowski w kadrze biega jak potłuczony, a bvb strzela bramki bo mu zależy. W kadrze bramk mu zaangażowania i skoro woli grać dla szkopów niech zastanowi się nad zmianą narodowości.

Dobrze, że jeszcze Piszczka nie było. Kolejny defensor na klasę światową...

Najlepiej będzie jak PZPn wycofa naszą kadrę ze wszystkich rozgrywek. Dobrze, że jeszcze ta siatkówka jest i kibic może być dumny z gry polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie mecz BVB HSV i niestety muszę przyznać, zarówno Lewy, Kuba jak i Piszczek, który mial być kontuzjowany grają zupelnie z innym zaangazowaniem niz w kadrze. Lewy az czerwien dostal, ale bramke zdazyl strzelic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VdV nieźle szalał przy tej okazji, skakał przy nieruchomym lewym jak narwany dzieciak, śmiać mi się chciało. :D Ale kartka chyba niezasłużona, ostre wejście, odepchnął VdV, ale to on na niego naskoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 16:51, JayL napisał:

VdV nieźle szalał przy tej okazji, skakał przy nieruchomym lewym jak narwany dzieciak,
śmiać mi się chciało. :D Ale kartka chyba niezasłużona, ostre wejście, odepchnął VdV,
ale to on na niego naskoczył.


Zgadzam się, Lewy patrzył cały czas na piłkę i powinien dostać żółtą. Potem tylko się bronił przed Van der Vaartem.
Swoją drogą podobno bardzo antypatyczny koleś. Ibra go zjechał w swojej biografii.

A Rudnevs dwa gole. Jednak nasi najlepsi ligowcy mają jakieś szanse za granicą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 17:48, filip29 napisał:

Swoją drogą podobno bardzo antypatyczny koleś. Ibra go zjechał w swojej biografii.

A Ibra to niby "sympatyczny" koleś? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 17:53, mati285 napisał:

A Ibra to niby "sympatyczny" koleś? ;-)

Nie bardzo, ale właśnie dlatego jeszcze bardziej mu wierzę kiedy nazywa kogoś aroganckim. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką prośbe.. Może napiszcie jakie są wasze ulubione strony internetowe związane z tematyką piłki ? Mogą to być appki na Androida czy Windows :). Bo kurcze sam mam problem. Szukam jakiś serwisów gdzie znajde statystyki lig itp statystyki pokazane po każdym meczu, informacje ze świata transferów itp. itd; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować