Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Widać, że Melikson już na 100% zdecydował się na Izrael. Wczoraj strzelił
dwie bramki w meczu przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej. Na uwagę z wczorajszych
meczów zasługują także porażka mistrzów świata z Włochami 1-2 i zwycięstwo Niemców
nad Brazylią 3-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 09:27, Dark_elves napisał:

Widać, że Melikson już na 100% zdecydował się na Izrael. Wczoraj strzelił

Taki wybór nie powinien dziwić. Z resztą najlepsza była postawa Franza wobec Maora: "Nie mam nic przeciwko jego grze w kadrze, ale jak chce się w niej znaleźć niech zadzwoni do mnie" :D Profeska, chcesz grać w kadrze? Zadzwoń do Smudy null*null*null S-Kadra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ci z PZPN kolejny raz pokazują, że są żałośni. Najlepszy prawy obrońca w Bundeslidze, zostaje zdyskwalifikowany. A pan Kręcina, który sam ma więcej brudu za paznokciami mówi, że kara obowiązuje także w Bundeslidze i LM.. czytałem, że także Boniek mówi, że to przesada, a ludzie z PZPN chcą zaistnieć w mediach. Jak tak można sobie kłody pod nogi rzucać? to tylko w Polsce. Rozumiem karać, ale współmiernie do winy, a w PZPN robią z niego kozła ofiarnego całej polskiej korupcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na tym, ale z pewnością PZPN nie może zawiesić gry Piszczka w LM, bo na tym poziomie decyzję o dyskwalifikacji musiała by podjąć UEFA. Chociażby Jovanović z Wisły - został zawieszony przez serbski związek i nie może na razie występować w lidze, ale w pucharach już jak najbardziej. Chyba, że kary za korupcję są jakoś zaostrzone, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 11:26, Hoplita napisał:

Nie znam się za bardzo na tym, ale z pewnością PZPN nie może zawiesić gry Piszczka w
LM, bo na tym poziomie decyzję o dyskwalifikacji musiała by podjąć UEFA. Chociażby Jovanović
z Wisły - został zawieszony przez serbski związek i nie może na razie występować w lidze,
ale w pucharach już jak najbardziej. Chyba, że kary za korupcję są jakoś zaostrzone,
ale wątpię.


Tylko że taka informacja o dyskwalifikacji idzie do UEFA czy tam też/lub FIFA i ona może podjąć stosowne kroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem średnio zainteresowany wczorajszym meczem, widziałem ostatnie 15 minut pierwszej połowy, akurat jak padła bramka. Wyglądało to średnio. Czekam na mecze z Meksykiem i Niemcami, one pokażą prawdziwe oblicze naszej reprezentacji. Nie liczę na żaden świetny wynik z Niemcami, bo z takimi drużynami to obecnie nie jesteśmy w stanie wygrać (ale remis można wymęczyć), za to najwięcej według mnie pokaże potyczka z Meksykiem. Oni prezentują poziom zespołów, z którymi będziemy walczyć na Euro o wyjście z grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 10:43, Transylvanian_Hunger napisał:

mam nic przeciwko jego grze w kadrze, ale jak chce się w niej znaleźć niech zadzwoni
do mnie" :D Profeska, chcesz grać w kadrze? Zadzwoń do Smudy null*null*null S-Kadra ;)

Heh, mógł jeszcze dodać:" bo na sms-y nie odpowiadam":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 12:15, MithrandirII napisał:

(...)


Z Meksykiem bedzie napewno duzo lepiej.Po pierwsze juz na stadionie do Euro i prawdopodobnie pelnym wiec i atmosfera bedzie duzo lepsza niz we wczorajszym.Licze ze pilkarze lepiej sie zmotywuja i pokaza pelnie ich umiejetnosci.Chyba zaczynam wariowac ale jakos wierze ze bedzie dobrze i ta reprezentacja coraz bardziej przekonuje mnie do siebie,coz moze czas odwiedzic lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 12:22, Dark_elves napisał:

Heh, mógł jeszcze dodać:" bo na sms-y nie odpowiadam":)

Widocznie Patryk Małecki ma wykupiony jakiś pakiet darmowych smsów i na powołanie do kadry nie ma szans.
Nie wiem co ten chłopak ma pokazać, że zasługuje na grę w kadrze. Jeżeli Smuda uważa, że taki Murawski, Obraniak czy Polanski są od niego lepsi i skuteczniejsi to współczuję. A tak, Franek akceptuje tylko potulne baranki w kadrze, gdzie by znalazł większego barana na środek jak np. wspomniany Murawski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 12:27, Transylvanian_Hunger napisał:

> Heh, mógł jeszcze dodać:" bo na sms-y nie odpowiadam":)
Widocznie Patryk Małecki ma wykupiony jakiś pakiet darmowych smsów i na powołanie do
kadry nie ma szans.
Nie wiem co ten chłopak ma pokazać, że zasługuje na grę w kadrze. Jeżeli Smuda uważa,
że taki Murawski, Obraniak czy Polanski są od niego lepsi i skuteczniejsi to współczuję.
A tak, Franek akceptuje tylko potulne baranki w kadrze, gdzie by znalazł większego barana
na środek jak np. wspomniany Murawski...

Muraś, czy Polanski to zupełnie inna pozycja (obaj wczoraj grali nieźle, a Małecki raczej by na tej pozycji dobrze nie wypadł), a Obraniak też ostatnio gra jako ofensywny, a nie skrzydłowy, poza tym dla samych rzutów rożnych, czy wolnych warto trzymać go na boisku. A na skrzydłach mamy lepszych od Małeckiego - Peszke i Kube. Patryk jest co prawda lepszy od takich wynalazków jak Rybus, który w ogóle nie gra w klubie, ale i tak byłby tylko uzupełnieniem kadry. Może kiedyś będzie liczącą się postacią w kadrze, ale póki co nie przekonuje mnie jego gra w Wiśle.

Porównując młodego Błaszczykowskiego, a teraz Małeckiego, to Kuba już w pierwszych sezonach gry w Wiśle imponował, Patryk liderem pod względem sportowych obecnie w Wiśle nie jest. Lepszy od niego jest choćby wspomniany Melikson, czy Iliev. Czasem mam wrażenie, że taki Wilk czy Małecki grają w pierwszej 11 Wisły by był tam jakiś Polak, bo poziomem nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni prezentują

Dnia 11.08.2011 o 12:15, MithrandirII napisał:

poziom zespołów, z którymi będziemy walczyć na Euro o wyjście z grupy.


A skąd wiesz, z kim zagramy na Euro? Takie dywagacje są bez sensu.

Osobiście wczorajszego meczu nie oglądałem. I jakoś nie żałuję; z tego co czytam, to mecz był słaby, Gruzini mieli więcej sytuacji, a Szczęsny wygrał mecz. Czy to jest budowanie zespołu na Euro? Czy to można nazwać progresem? Ha, ha. Ta reprezentacja się cofa i mam nadzieję, że dostaniemy manto od Niemców i wszyscy się opamiętają. Jesteśmy obecnie na szarym końcu i jakby to powiedział Jan Tomaszewski: "Smudy nie można zwolnić, jego trzeba wy***** dyscyplinarnie". I ja się z tym w pełni zgadzam.

Słuchał ktoś jego konferencji? Smuda mówił, że... http://www.weszlo.com/news/7502-Smuda_powinien_zostac_natychmiast_zwolniony

Nie ma ŻADNYCH pozytywów po meczu z Gruzją. Ale oczywiście znajdą się tacy, którzy nazywają się lizodupami - i mam tutaj na myśli dziennikarzy - którym się coś spodoba. Jednym z nich jest komentator TVP, Iwański.

Ranking światowy całkowicie nasz poziom odzwierciedla. Kibice mają kadrę gdzieś, co pokazują 'trybuny', Smuda sam nie wie co mówi i robi (a właściwie nic nie robi), a do tego jeszcze najemnik z Niemiec.

I czy to w ogóle normalne, by kapitanem był ktoś, kto siedzi w klubie na ławie? Mam na myśli Błaszczykowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wiem z kim zagramy na Euro, ale poziom takich przeciwników można łatwo określić.

Zobaczmy na grupy eliminacyjne:
Pewni awansu mogą już być Niemcy, Włochy, Hiszpanie no i Holendrzy (chociaż ich goni Szwecja). Hiszpania i Holandia raczej na pewno będą z nami i Ukrainą w pierwszym koszyku, więc odpadają. Anglia, Francja i Portugalia nie mogą być jeszcze pewni na 100% udziału, ale raczej na pewno ich zobaczymy. Czyli czwórka z tej piątki będzie w drugim koszyku.
O bezpośredni awans walczą jeszcze: Białoruś i Bośnia z Francją, niech będzie ta Szwecja z Holandią, Czarnogóra z Anglią oraz Dania i Norwegia z Portugalią. Poza tym są dwie słabsze grupy bez potentatów, gdzie mogą awansować Irlandia, Rosja i Słowacja (grupa B) i Grecja, Chorwacja, ostatecznie Izrael (grupa F).
O baraże grają: Belgia, Turcja, ostatecznie Austria; Słowenia, Irlandia Płn, Serbia; może Czechy ze Szkocją.

Masz rację, grupa potencjalnych drużyn na Euro jest jeszcze duża, ale... Na jakąkolwiek grupę nie trafimy, wyglądać to będzie mniej więcej tak: Polska, jakiś potentat, solidna drużyna, średniak. Przykładowo: Polska, Włochy, Rosja, Belgia (to jest dość optymalny wariant, możemy trafić dużo gorzej). Dlatego pisałem, że Meksyk prezentuje poziom drużyn, z którymi przyjdzie nam walczyć o wyjście z grupy na Euro. Bo na kogokolwiek nie trafimy, to na papierze będą silniejsi od nas. Jeśli spierze nas Meksyk, to równie dobrze może to zrobić Rosja, Chorwacja czy Szwecja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 13:15, Budep napisał:

"Smudy nie można zwolnić, jego trzeba
wy***** dyscyplinarnie". I ja się z tym w pełni zgadzam.

Jestem niemal pewien, że właśnie tak się stanie po EURO.

Dnia 11.08.2011 o 13:15, Budep napisał:

Ranking światowy całkowicie nasz poziom odzwierciedla. Kibice mają kadrę gdzieś, co pokazują
''trybuny'', Smuda sam nie wie co mówi i robi (a właściwie nic nie robi), a do tego jeszcze
najemnik z Niemiec.

Smuda "buduje" kadrę odkąd objął posadę i nie widziałem od tamtej pory żadnego na prawdę dobrego występu naszej reprezentacji. On cały czas chce pokazywać jaki on jest honorowy i nieugięty. Przez takie zachowanie nie gra w reprezentacji Małecki, Boruc, Żewłakow. Jeśli jest taki honorowy, to czemu pozwala i powołuje takiego zakłamanego człowieka jakim jest Polański. Za to co powiedział nawet nie powinno się go brać pod uwagę. Czy on dużo wniósł we wczorajszym meczu? Nic nie wniósł. Grał bardzo statycznie.

Dnia 11.08.2011 o 13:15, Budep napisał:

I czy to w ogóle normalne, by kapitanem był ktoś, kto siedzi w klubie na ławie? Mam na
myśli Błaszczykowskiego.

Uważam go za piłkarza wartościowego, ale czy on posiada odpowiednią charyzmę na kapitana? Nie wiem jak zachowuje się w szatni, ale podczas meczu, nie widzę, aby jakoś motywował kolegów i jakoś zachowawczo wyróżniał się na boisku. Nie wiadomo jak się zachowuje nasz kapitan, w szatni, podczas przerwy meczu, więc nie będę o tym więcej pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:49, Dark_elves napisał:

Co się dzieje z Jackiem Krzynówkiem? Od dawna nie słyszałem już żadnych wieści, czy
gdzieś gra, a może zakończył karierę?


Przecież on już od roku nie gra w piłke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:49, Dark_elves napisał:

Co się dzieje z Jackiem Krzynówkiem? Od dawna nie słyszałem już żadnych wieści, czy
gdzieś gra, a może zakończył karierę?


Chyba zakończył karierę, bo na wikipedii nic nie ma, żeby gdzieś obecnie grał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:52, Magok napisał:

Przecież on już od roku nie gra w piłke.

Ale kariery nie skończył. Według wikipedii jest w trakcie poszukiwania nowego
klubu i myślałem, że może coś się w tej kwestii wyjaśniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:55, Dark_elves napisał:

> Przecież on już od roku nie gra w piłke.
Ale kariery nie skończył. Według wikipedii jest w trakcie poszukiwania nowego
klubu i myślałem, że może coś się w tej kwestii wyjaśniło.


Nic się nie zmieniło przecież mówił, że już nie będzie grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje, w Hiszpanii piłkarze mogą strajkować:
http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ligi-zagraniczne-Hiszpania/start-ligi-hiszpaskiej-powanie-zagroony.html
A w Anglii odwołano mecz Tottenham - Everton:
http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ligi-zagraniczne-Anglia/odwoano-mecz-tottenham-everton.html

Miejmy nadzieję, że Premier League nie ucierpi za bardzo na tych zamieszkach i skończy się na odwołaniu tylko tego meczu.

A Primera Division - to jest śmieszne. Liga, którą niejedna osoba nazywa najmocniejszą na świecie, w dużej mierze składa się z bankrutów. W niedawnej "Piłce Nożnej" była lista klubów z Hiszpanii, które ogłosiły upadłość albo mają komiszarzy. 21 klubów z trzech najwyższych lig. Tak to jest, jak wszystko jest pompowane w 2 kluby (które nawiasem mówiąc, też zdaje się toną w długach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować