Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

Co nalezy zrobić, żeby stworzyć własne czasopismo o grach (tak popularne jak, np. Play, czy CDA)?

326 postów w tym temacie

Powiem szczerze, że gdyby ktoś ze znajomych z klasy zaproponował przegranie mi gry za kase to jedyne co by mnie powstrzymało teraz przed spacerkiem na policje to strach przed tym typem, albo to, że go bardzo lubie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 23:34, Mistic napisał:

Powiem szczerze, że gdyby ktoś ze znajomych z klasy zaproponował przegranie mi gry za kase
to jedyne co by mnie powstrzymało teraz przed spacerkiem na policje to strach przed tym typem,
albo to, że go bardzo lubie ;)


Uwierz mi- życia w klasie bym nie miał.
I neofity też nie będe udawał- na początku liceum też zdarzało mi się mieć piraty.Ale o ładnych czterech lat pirata nie widziałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2006 o 13:43, Akshi napisał:

Taak jestem z Wami , szybciej , to może wydamy numer majowy!!!:P:P
A tak na serio to najpierw rozplanujmy co i jak.No wiecie , tytuł już chyba jest , ale jak
to ma wszystko wyglądać kto ma co robić no wiecie taka organizacja pracy:) np. kto robi recki
FPS''ów , RTS''ów itd. , kto korektoruje itd.
P.S. - olcia13 - mogłabyś mi podać swoje GG?Z góry thanks:)
P.P.S. - jestem z Wami:) Pewnie zaraz jakiś pesymista wyskoczy z "a co ze sponsorem" czy coś
w tym stylu , ale i tak jestem z Wami , zaczynam myśleć trochę optymistyczniej:)



A po co nam sponsor???? Wystarczą chęci i dobre pomysły;D nasze pismo będzie miało 200 stron, co miesiąc jakąś dobrą gre i będzie przede wszystkim tanie..... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 18:14, Vaxinar napisał:

> Wiesz, na tym forum, piszę byle jak, ale np. wypracowania piszę znacznie ;lepiej

A dlaczego byle jak ?
Wypracowania w szkole piszesz "dobrze" aby się naprawdę nauczyć poprawnej polszczyzny czy po
to "bo tak karzą" ? Chyba dla pierwszego powodu, prawda ? A skoro dla pierwszego to pisaniem
na tym forum ładnie, poprawnie i w miarę bezbłędnie też się tego uczysz, a i innym się czyta
ładniej.

Masz rację, postaram się pisać w miarę poprawnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł, może założymy spółkę (no wiecie, ktoś byłby redaktorem naczelnym, ja właściclieką, inni redaktorami do recenzji czy zapowiedzi, oczywiście byłby też korektor). Potrzebuje ochotników i sponsora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszdcze zapytam wkoncu wydajecie normalne pismo czy e-zina bo gdzies zgubilem watek i nie chce mi sie wracac po niego =) a co do tego ze wlascicielka to nie zel sie wycwanilas - niech sie redaktor meczy a ty bedziesz kase zliczyc =P =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 18:12, Lumbago napisał:

Dokładnie zgadzam się w 100% w szkole można nauczyć sie ogólnych zasad pisania, ale i tak przecież
arty każdy pisze na swój sposób.


Zgadza się, że każdy pisze na swój sposób. Są natomiast pewne zasady, których sie nie łamie. Na przykład dobra informacja powinna spełniać zasadę 5W+H i tyle... W szkole uczą zupełnie innego stylu, patrzenia na inne aspekty tematu i inną forme konstruowania zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 15:57, krzysiek-blitek napisał:

Ja moge być sprzątaczem w sedzibie BARDZO chętnie dużo nie jem ani długo nie śpie ale za to
moge pracować dzień i noc, od wschodó do zmierzchu .


Oby tylko ci nie dali żadnych tekstów do napisania :d Ó na końcu wyrazu pierwszy raz w zyciu zobaczyłem i wręcz rozwaliło mnie to ze śmiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 12:22, olcia13 napisał:

Właśnie, moim marzeniem jest stworzenie własnego czasopisma o grach. Chciałabym zatrudnić redakcje,
mieć sponsora, chciałabym, zeby moje pismo było drukowane w takim nakeadzie jak te popularne.
Do każdego numeru dodawałabym 2 gry,( płycie DVD powiększonej, np. 9 GB)...
Czasopismo byłoby drukowane na papierze kredowym.. ok. 200 stron. Recenzje, zapowiedzi, itd...
Mam również pomysł, który wniesie dużo oryginału do czasopism o grach! To jest naprawde fajny
pomysł. Oryginalny, a za razem eXtra! Nie zdradze go na razie, bo jeszcze ktoś by go wykożystał...
Ale do rzeczy..
Co wogóle należy zrobic, aby mieć swoje czasopiismo ( pytam tych którzy wiedzą cos na ten temat).
Jakie powinnam podjąć kroki???
Proszę o pomoc.. szkoda, aby mój pomysł się zmarnował?

Ps. Co do tego pomysłu: Zapewniam jest super!!


po 1: należy nauczyć się pisać dobrze ortograficznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 17:10, PlushowyMisio napisał:

Na przykład dobra informacja powinna spełniać zasadę 5W+H i tyle...

Mozna trochę jaśniej? :D Nie każdy zna się na tych zasadach, a chciałbym wiedzieć o czym mówimy.

A wracając do postów olci13, to z kazdym kolejnym utwierdzam się w przekonaniu. Ze nie ma ona żadnego konkretnego, dobrego pomysłu ani predyspozycji do tworzenia takiego pisma. Żeby wspomnieć o naduzywaniu słowa sponsor. Sponsorować to można jakąś wystawę non-profit, a nie czasopismo, które jest biznesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 22:50, Słupek napisał:

> Na przykład dobra informacja powinna spełniać zasadę 5W+H i tyle...
Mozna trochę jaśniej? :D Nie każdy zna się na tych zasadach, a chciałbym wiedzieć o czym mówimy.


5W+H to zasada, która określa, czy napisana/przygotowana do radia informacja, zawiera wszystko to co powinna. Skrót rozszyfrowuje się tak:

Who?
What?
Where?
When?
Why?
+
How?

Jak widać, jeśli odpowie się na powyższe pytania, otrzymuje się kompletną i wyczerpującą informacje prasową.

Dnia 16.05.2006 o 22:50, Słupek napisał:

Sponsorować to można jakąś wystawę non-profit, a nie czasopismo,
które jest biznesem.


Zgadza się. Każdy, kto wsadzi w takie przedsięwzięcie grube pieniądze, będzie liczył na zysk prędzej czy później. Niestety, większość "sponsorów" nie związanych z branżą prasową myśli, że zacznie wychodzić na swoje już po kilku miesiącach. A fakty są takie, że jeśli koncept był trafiony i znalazł szybko swoją niszę na rynku to najwcześniej można liczyć na zwrot inwestycji i zyski dopiero po roku. Średnio wyjście "na zero" zajmuje jakieś 2-3 lata, gdzie przez cały czas trzeba inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 15:53, olcia13 napisał:

Mam pomysł, może założymy spółkę (no wiecie, ktoś byłby redaktorem naczelnym, ja właściclieką,
inni redaktorami do recenzji czy zapowiedzi, oczywiście byłby też korektor). Potrzebuje ochotników
i sponsora.

Ja mogę być sponsorem. Tylko mam trochę pustawo w kieszeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2006 o 17:06, speedraid napisał:

> Mam pomysł, może założymy spółkę (no wiecie, ktoś byłby redaktorem naczelnym, ja właściclieką,

> inni redaktorami do recenzji czy zapowiedzi, oczywiście byłby też korektor). Potrzebuje
ochotników
> i sponsora.
Ja mogę być sponsorem. Tylko mam trochę pustawo w kieszeniach.


Dziękuję :D. No więc tak potrzebne mi:
Komputery najnowszej generacji ;P
Kilkadziesiąt tysiaków za wynajęcie lokalu :D
Trochę grosza na drukowanie czasopism ;)...
...i jeszcze więcej gorsza na gry, które będziemy dodawać do czasopism :P
No i co nieco dla pracowników ( może 3 tysiaki za miesiąc) :D

A tak serio, to są strasznie duże wydatki, jestem za młoda, na razie dałam sobie siana :D
Ale dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 10:08, olcia13 napisał:

No i co nieco dla pracowników ( może 3 tysiaki za miesiąc) :D

A czemu tylko 3 tysiaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 12:05, speedraid napisał:

> No i co nieco dla pracowników ( może 3 tysiaki za miesiąc) :D
A czemu tylko 3 tysiaki?

Wiem, że to bardzo mało, ale później może by to skoczyło do poziomu narmalnych zarobków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 12:13, hans olo napisał:

Co za marzyciele. To tak jakbyście chcieli w polsce założyć nową sieć telefoniczną.

Marzyś-dąrzyć do celu kpw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 12:11, speedraid napisał:

A maz jakąś konkretna nazwę?

Mam kilka propozycji:
1. CD- GO! (czyt. sidi goł!)
2. CD OK! ( czyt. sidi okej!)
3. The reullez game (de ralz gejm)
4. Start Game (start gejm)
5. Przegląd gier
6. itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować