Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Składamy komputer do The Elder Scrolls V: Skyrim. Sprawdź czy Ci pójdzie!

97 postów w tym temacie

Z moich prywatnych wynurzeń mogę się zwierzyć, że mam Phenoma II X6 1090T i AMD Readeon 5870 + 8GB RAM-u. Wszystko podkręcone i działa na WC. Sprzęt jest więc całkiem dobry, a mimo to Wiesiek Drugi na max detalach w Full HD wyraźnie haczył :) Tak więc Skyrim też może przycinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Procek mocny. Teoretycznie nie spełnia jednak wymagań (potrzebne jest 3 GHz). W zasadzie procesor powinien tylko wspierać grafe, nie ograniczać jej. 540 to średnia półka. Najprawdopodobniej pójdzie, ale nie daje gwarancji, że będzie płynnie działało na średnich detalach. Gdyby chodziło o każda inna grę pewnie moznaby go polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne parametr. Kilka postów wyżej podałem swój sprzęt. Nie liczę na płynną gra na taki sprzęcie i dlatego też jestem wściekły na brak lokalizacji na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na sprzęcie z mojego podpisu mam na całkowicie maksymalnych detalach w FullHD i z AAx2 50-70 FPS, czyli jest dobrze, choć spodziewałem się lepszej wydajności. Ale tak już mi karta ogranicza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radeon 6670 jest niemal dokładnie tak samo wydajny (a nawet nieco mniej) niż 4850, więc wygląda na to, że spokojnie można grę kupować. Procesor co prawda mam dwurdzeniowy, ale myślę, że uciągnie (Athlon II X2 250 3.0 GHz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Bardzo mnie zaineteresował ten artykuł i niektóre komentarze pod nim:). Ja w ciągu najbliższego czasu planuje zakupić PC i nie ukrywam, że ma on troszkę wytrzymać bez dodatkowych ulepszeń:). Oto najważniejsze elementy tego zestawu:
Procesor: intel i5 2500k 3.3 ghz lga1 155 box
Karta graficzna: gf gtx 550ti 1gb/ dd r5/ 192 bit
Ram: 2x ddr3 4 gb 1333 mhz
dysk w planach był 1T ale będzie trzeba obniżyć do 500 Gb
Płyta główna: nie wybrana nie znam się na nich :D.
Monitor: Samsung led 24" s24a300bl

Co o nim sądzicie?? Może coś wymienić?
Interesuje mnie czy przy takim sprzęcie Skyrim pójdzie na full ustawieniach :D. Będę wdzięczny za każdą konstruktywną opinię :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 14:43, Serafin87 napisał:

Witam.
Bardzo mnie zaineteresował ten artykuł i niektóre komentarze pod nim:). Ja w ciągu najbliższego
czasu planuje zakupić PC i nie ukrywam, że ma on troszkę wytrzymać bez dodatkowych ulepszeń:).
Oto najważniejsze elementy tego zestawu:
Procesor: intel i5 2500k 3.3 ghz lga1 155 box
Karta graficzna: gf gtx 550ti 1gb/ dd r5/ 192 bit
Ram: 2x ddr3 4 gb 1333 mhz
dysk w planach był 1T ale będzie trzeba obniżyć do 500 Gb
Płyta główna: nie wybrana nie znam się na nich :D.
Monitor: Samsung led 24" s24a300bl

Co o nim sądzicie?? Może coś wymienić?
Interesuje mnie czy przy takim sprzęcie Skyrim pójdzie na full ustawieniach :D. Będę
wdzięczny za każdą konstruktywną opinię :).


1. Płyta głowna - Asrock P67 PRO3 (B3), najpoularniesza płyta pod sandy bridge.
2. Karta graficzna, kompletnie nie na miejscu w stosunku do procesora. Zakup minimum radeona hd 6870 lub najlepiej hd 6950 bądz 560ti. 550 ti to karta klasy 5770, czyli średnio-niska półka, niewystarczająca do nowych gier na najwyższych detalach i fhd roździałce.
3. O obudowie i zasilaczu nie piszesz, czyli rozumiem że takowe posiadasz. Jęsli nie to z obudowy brustus 410 bądz gladius 800. Zasilacz ( jeśli będziesz podkręcał procesor i kartę, a 2500k o to się prosi, jako że to procesor z odblokowanym mnożnikiem) xfx550. Jeśli nie będziesz podkręcał - bo a) nie umiesz b) nie chcesz, to po pierwsze - wymioen procesor na 2500 (beż K ), płytę na tańsza i bez dobrego OC, np Asrock h61 cafe i zasilacz xfx 450.
4 Monitor zły nie jest, ale można lepszy kupić za te $.
Chcesz więcej porad polecam strone pclab. Uzyskasz tam fachowe porady, od pasjonatów pc jak np ja :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł, aczkolwiek mam prośbę zarówno do autora jak i braci-graczy - szukam sprzętu w granicach 2500-3000 zł na którym spokojnie pograłbym sobie zarówno w Skyrim jak i w Wiedźminia i przy okazji wyciskając najwięcej co się da z grafiki. Kompletnie się na tym nie znam, więc każdy proponowany config i porada bardzo mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valmar dzieki za porady:).
Płyty nie podałem ponieważ się nie znam i uznałem, że doradzą mi w sklepie jaka wybrać aby obsługiwała pozostałe elementy. Co do obudowy i zasilacza nie mam ich. Z nimi podobnie jak z plyta główną pozostawiam to sprzedawcy w sklepie.
Co do karty graficznej. Rozumiem, że ta 550 to srednio niska półka ale nie stać mnie na kartę za 1,5 tysiaka:(. Na cały komputer (od myszki po monitor) mogę wydać od 3000 do 4000 zł (maksymalnie).

W kwestii monitora to może zaproponujesz jakieś inne modele? Oczywiście takie które obsługują fhd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i zwiężle - ciekawy artykuł, aczkolwiek mój portfel to 2500-3000 zł, szukam kompa na którym spokojnie mógłbym pograc w Wiedźmina 2 i Skyrim, wyciskając z grafiki najwięcej jak się da, kompletnie się na tym nie znam więc wszelkie confingi mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 18:28, Serafin87 napisał:

Valmar dzieki za porady:).
Płyty nie podałem ponieważ się nie znam i uznałem, że doradzą mi w sklepie jaka wybrać
aby obsługiwała pozostałe elementy. Co do obudowy i zasilacza nie mam ich. Z nimi podobnie
jak z plyta główną pozostawiam to sprzedawcy w sklepie.
Co do karty graficznej. Rozumiem, że ta 550 to srednio niska półka ale nie stać mnie
na kartę za 1,5 tysiaka:(. Na cały komputer (od myszki po monitor) mogę wydać od 3000
do 4000 zł (maksymalnie).

W kwestii monitora to może zaproponujesz jakieś inne modele? Oczywiście takie które obsługują
fhd:)

Po pierwsze podałem ci karty graficzne nie za 1500zł, tylko za hd6870 700zł, 6950 i 560ti 900zł. kupujesz procesor za 850zł i kartę za 500 o mocy 5770 za 400zł. Nie wiem czy wiesz, ale w przypadku gier to karta graficzna odgrywa kluczową rolę i w przypadku gdyby kupic procek za 400zł (powiedzmy 955BE) i kartę za 800 (HD6870 mocno podkręconą z dobrym niereferencyjnym chłodzeniem, wydajność będzie o wiele większa.
Za 4 tysiące można złożyc świetny zestaw dla gracza. Ale skoro zamierzasz zostawić dobór komponentów sprzedawcy, którego kryterum jest zysk a nie jak nalepszy produkt dla kupującego - to powodzenia. Robisz poważny błąd - to powie ci każdy, kto siedzi w temacie i składał sam zestawy dla siebie czy znajomych. Napisałem w poprzednim poście gdzie możesz dostać fachową poradę, skoro nie dowierzasz w to co ci piszę.
Co do kolegi Some - look up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam C2D E7200 podkręcone do 3,4 GHz, 2 GB ram i GTX 560 od Asusa w wersji TOP i gra mi śmiga na najwyższych detalach, że aż miło :) więc jeśli nie musisz, to na razie nic nie wymieniaj tylko trochę poczekaj - za kilka miesięcy kupisz to samo tylko w dużo niższych cenach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valmar masz dużo racji w tym co piszesz. Przyjmuję wszystkie Twoje argumenty i dobre rady:). Wiem, że polecony serwis przez Ciebie jest profesjonalny i bardzo rzetelny. Posiedziałem tach 2 godziny czytając i porównując choćby karty graficzne i procesory i bardzo się zdziwiłem jak przy drobnych zmianach cenowych można zdumiewające efekty uzyskać na wydajności i jakości:).

Valmar mam nadzieję, że będę mógł liczyć na Twą pomoc jak się zdecyduję na konkretny zestaw i ocenę wybranych akcesoriów:). Przyznam się, że profesjonalny jezyk na podanym serwisie doprowadzał mnie o ból głowy XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 23:05, Serafin87 napisał:

Valmar masz dużo racji w tym co piszesz. Przyjmuję wszystkie Twoje argumenty i dobre
rady:). Wiem, że polecony serwis przez Ciebie jest profesjonalny i bardzo rzetelny. Posiedziałem
tach 2 godziny czytając i porównując choćby karty graficzne i procesory i bardzo się
zdziwiłem jak przy drobnych zmianach cenowych można zdumiewające efekty uzyskać na wydajności
i jakości:).

Valmar mam nadzieję, że będę mógł liczyć na Twą pomoc jak się zdecyduję na konkretny
zestaw i ocenę wybranych akcesoriów:). Przyznam się, że profesjonalny jezyk na podanym
serwisie doprowadzał mnie o ból głowy XD.

Rzeczywiście można łatwo się zamotać, ale wystarczy że w odpowiednim dziale założysz temat (pamiętaj o odpowiedniej nazwie) i chłopaki Ci pomogą. Chociaż w sumie też mogę coś złożyć, bardziej spójnie niż w poprzednim poście.
Ceny mogą się nieco rożnić zależnie od sklepu.
Zestaw bez oc procesora.
1. Procesor: Intel Core i5 2400 4x3.10 GHz BOX (LGA1155, 6MB, HD2000, 95W) 745zł
2. Płyta głowna: Asrock H61iCafe, H61, DDR3, SATA3, USB 3.0, GBLAN, ATX, LGA1155 305zł
3. Pamięc Ram: DDR3 8GB 1600MHz A-DATA Gaming (2x4GB, DualDDR, CL9) 184zł
4. Dysk twardy (z racji powodzi, ceny dysków wzrosły ponad dwukrotnie. być może po nowym roku wrócą do normalnych cen. W tym momencie samsung f3 500gb (b. popularny dysk) kosztuje tyle samo co wd black (klasa wyżej). WD 500GB, SATA-III, 32MB (WD5002AALX) Caviar Black 495 zł
5. Nagrywarka: Lite-On iHAS124 SATA, Czarna 75zł
6. Karta graficza (wybrałem akurat 6870 o dobrej wydajności (6950 lepsza, ale droższa. Jednak chcę ci przedstawić 2 propozycje cfg, bez oc -tańsza, z oc droższa) // Radeon HD6870 Gigabyte 1024MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E 770zł
7. Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black 135zł
8. Zasilacz: ATX XFX Core Edition Pro 450W (Fan 120mm) -230zł
Suma około 2900zł

Zestaw z do Oc.
1. Intel Core i5 2500K 4x3.30 GHz BOX (LGA1155, 6MB, HD3000, 95W) 829zł
2. Chłodzenie na procesor: SilentiumPC Fortis 125zł
3. Płyta Głowna: Asrock P67 Pro3 (B3), P67, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, GBLAN, ATX, LGA1155 374zł
4. Ram taki sam jak bez oc -184
5. Dysk=//= 495zł
7. Nagrywarka =//= 75zł
9. Karta graficzna: GeForce GTX560Ti Gigabyte 1024MB, DDR5, miniHDMI, 2xDVI, PCI-E OC 900/4000 899zł - mocny i solidny model. Ewentualnie możesz wziąć jakiegoś hs6950. Tylko pamiętaj żeby nie brać kart ż referencyjnym chłodzeniem.
10. Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Pure Black 209zł
11. Zasilacz: XFX Core Edition Pro 550W 277zł
Suma około 3460 zł.
Co do monitora, to nie jestem specjalistą w tej kwesti. Zajrzyj do odpowiedniego działu i coś ci poradzą. Myślę że do 600/700zł znajdziesz coś dobrego.
Jeśli chodzi o peryferia, podam ci dwa zestawy - tańszy i droższy. I wbrew pozorom, tańszy nie jest wcale gorszy. Po prostu mniej bajerancki :P
1. Mysz: A4tech XGame Oscar X760 -49zł. Myszka oparta na dokładnym optycznym sensorze Avago ADNS-3060, fajna i wygodna.
2. Podkładka: Steelpad QcK 35zł - jedna z najlepszych i najpopularniejszych materiałowych podkładek. Polecam.
3. Klawiatura: Logitech Deluxe 250 -29zł. Podstawowy model. Prosty, tani i dobry.
Zestaw no.2
Mysz: (Teraz popularne są Avago ADNS - sensor laserowy, zalecane są twarde podkładki (aluminium, plastik etc.) Powiedzmy - Gigabyte M8000X Ghost -200zł. Ma bardzo fajny desing. Sensor taki sam jak w innych popularnych modelach za tą cenę - logitech G500.G9x, SS xai, Qpad 5k.
Podkładka: Razer Pro Pad - 70zł.
3. Klawiatura: często polecana - Sidewinder X4 Gaming (z podświetleniem) 160zł.
Najlepiej będzie, jak zaglądniesz do tego tematu -
http://forum.pclab.pl/topic/675299-Apodemus-perfectus-spis-polecanych-myszek-i-podk%C5%82adek/
Ufff, i to by było na tyle :d. Mam nadzieję że pomogłem.
Edit: Mała uwaga. Pamiętaj że do 8gb ram potrzebujesz system 64bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valmar wielkie dzięki:) Znów:)
Mam pytanko co do zestawu OC. Jak rozumiem jest to zestaw do podkręcenia. Czy w założeniu jest, że już teraz mam to zrobić czy to tak na przyszłość ma być abym miał ten zapas?

Co do zestawó to bardziej bym się kierował tym drugim:). A jezeli chodzi o myszki to pierwszy zestaw w chodzi w gre.

Naprawdę jest taka duża różnica między gf 550 a 560? bo w cenie jak zauważyłes wcześniej jest spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować