Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 zwiastuje wielkie straty

47 postów w tym temacie

Czy na PS3 rzeczywiście znajdzie się aż tylu chętnych? Jeżeli konsola spełni pokładane w niej nadzieje i faktycznie okaże się tak dobra, jak chwalą się twórcy - to kto wie.

phi, pytanie.. jak nadążą z produkcją w samej japonii do końca roku tyle zejdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co, PS3 będzie taką samą (r)ewolucją w momencie premery jak jej rynkowi protoplaści, żeby tylko Sony nie staneło na skraju bankructwa przez jej koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Microsoft, Sony musi zaryzykować. Albo upadną, albo wybiją się na wyżyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft przez X''a by nie upadl , co najwyzej by troche drobnych z portfela im odeszlo.;D
Marnie jednak widze Sony, jesli X potanieje wyjdzie Halo 3 i pare gier za ktorymi japonce przepadaja (Naruto lol), dla Sony może się to źle skończyć. Tym bardziej jesli zamierzaja dbac tak o klienta jak za poprzedniej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam o PS3, tym większe mam wrażenie, że konsola została zrobiona zupełnie na siłę, bez pomysłu i przemyślenia sprawy ze strony centrali firmy. To nie jest dobrze zaplanowane przedsięwzięcie, jak w wypadku X360 czy tym bardziej Wii, ale raczej próba zapchania dziury rynkowej... I nic więcej...

Coś mi się zdaje, że kariera Sony na rynku konsol skończy się na PS2, a ich kolejna konsola będzie niewypałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogie koszty produkcji-wcale nie są duże. Chodzi o to, iż częsci z których jest wykonana konsola są tanie, droga jest za to technologia, za którą trzeba zapłacić. Przykład jak kupujemy kary graficzne, za rok są o połowę tańszę, a jak wychodzi nowy produkt-> przedstawiciel nowej potegi to nawet tanieją o 2/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Sony przewidziało straty. Ale nadzieje pokładają w ilości sprzedanych gier, a nie w samej konsoli. Dla Sony dobrze by było, gdyby ukazało się z 10 tytułów godnych uwagi, i wrażenia z gry muszą być genialne. Grafika musi być cudowna, i to w pierwszych grach które wyjdą. Programiści muszą przyswoić sobie nowe możliwości ps3. Jeżeli konsola będzie tania, a gry będą dobre to będą kosić po 100 euro za giere...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To się jednak zmieni po premierze PlayStation 3, planowanej na listopad tego roku." To PS3 ma wyjść już w listopadzie?! Jupiii! Już się bałem, że będę musiał na nią czekać do 2007 roku. Przynajmniej jedna dobra wiadomość w dzisiejszym dniu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedynym problemem może okazać się produkcja. Jeśli wypełnią swoje założenia to konsole znajdą swoich właścicieli. Na PS3 już teraz są zapowiedziane gry, które rozgrzewają niejednego gracza. Straty- to jest już normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za ile w Polsce będzie można kupić PS3 (wersja z jakąś grą do wyboru)...
Więcej niż 450 euro to ja im nie dam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie wątpić w sony ;) PS2 ma tylu fanów że nawet za 1000$ znajdą się tacy co kupią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Odwraca głowę w kierunku dużego napisu "Nintendo".*

Powiem tak - Wii mnie interesuje ze względu na cenę i Sony ani MS nie będą nigdy miały we mnie klienta - zarówno gry jak i konsole są zdecydowanie za drogie...

Inna rzecz, że szlag może człowieka trafić z Ninny i ich polityką dotyczącą terminu wypuszczenia DS Lite w Polsce... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 15:38, Brad napisał:

Jak możecie wątpić w sony ;) PS2 ma tylu fanów że nawet za 1000$ znajdą się tacy co kupią ...

Za 1000$??? Lol!!! W Koninie za PS2 chcą najwyżej 570zł z grą Teken 5!!! 1000$...lol!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 15:49, michu0001 napisał:

> Jak możecie wątpić w sony ;) PS2 ma tylu fanów że nawet za 1000$ znajdą się tacy co kupią
...
Za 1000$??? Lol!!! W Koninie za PS2 chcą najwyżej 570zł z grą Teken 5!!! 1000$...lol!



Chyba mnie nie rozumiesz ... chodzi mi że są to tacy fanatycy że i za 1000$ kupią ja wiem ile kosztuje PS2, a liczbę podałem by podkreślić ich bezmyślność (fanboyów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 15:58, flavee napisał:

ciekawe tylko, kiedy ta zabawka trafi do Polski... :p


odpowiedź jest bardzo prosta- wtedy kiedy trafi do sprzedaży w Europie, czyli w listopadzie 2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 12:58, Kifa napisał:

Coś mi się zdaje, że kariera Sony na rynku konsol skończy się na PS2, a ich kolejna konsola
będzie niewypałem...


Tu pewnie cię zmartwię, ale takie opinnie to czytam przy okazji premiery prawie każdej nowej konsoli. Gdy nadchodziła PS2- część osób biadoliła, że nie ma sensu już teraz wypuszczać następczyni PS1 (która w owym czasie była uważana za kurę znoszącą złote jaja). Przy okazji premiery X''Boxa czytałem opinnie, że Microsoft nie radzi sobie z systemami operacyjnymi i wogóle nie powinien o konsolach myśleć. Gdy okazało się, że Bill dopłaca do każdego wyprodukowanego egzemplarza kloca coś koło 120$ wieszczono, że jest to gwoździem do trumny koncernu. O ile dobrze kojarzę to tylko przy Dreamcast''cie nie było biadolenia i wszyscy wiemy jak to się skończyło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować