Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Evovla - Temat ogólny

22 postów w tym temacie

Ciekawi mnie czy jeszcze ktoś pamięta tą nieco pokręconą, ale za to jaką fajna gierke :-]. Dla niewtajemniczonych, w tej grze prowadzimy oddział 4 Genohunterów, potężnych istot, które po zabiciu przeciwnika są w stanie zanalizować jego kod genetyczny i wykorzystać go do zwiększenia swoich możliwości przekształcając swoje ciała. Gra jest naprawde ciekawa, wymaga myślenia, kombinowania, nie jest tak że szarżujesz na wroga i już po kłopocie. Przeciwnik jest sprytny z misji na misje rzuca na ciebie coraz bardziej pokrętne i niebezpieczne stwory.
Otóż celem gry jest pokonanie Pasożyta, jest to paskudna istota, której jajo wędrowało przez kosmos aż dotarło do dobrej do zapaskudzenia planety gdzie zaczeło się rozwijać i wybijać istoty tam żyjące. Wszystko to dzięki sondzie widział człoenk Evolvy, człowiek odpowiedzialny za badanie kosmosu w poszukiwaniu planet zdatnych do zamieszkania dla ludzi, Pan Genohunterów. No i postanowił coś z tym zrobić. W grze można zdobywać materiał genetyczny od dwóch rodzajów istot. Od strażników pasożyta (w ten sposób zdobywa się broń w tej grze) których odmian z każdą misją jest coraz więcej. Oraz od miejscowych istot, które z kolei pozwalają na rozbudowe neutralnych zdolności takich jak szybkość, skoczność czy pancerz.
Nio ciekawi mnie czy lubicie tą gierke i czy ją wogóle pamiętacie.
Co do mojej opini o tej gierce, każdy znający moją opinie na temat cybernetyki i biotechnologii będzie ją sobie w stanie wydedukować :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieki temu grałem w demo - powalało wtedy grafiką - ale było zakręcone jak baranie rogi. Więcej do gry nie wróciłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 13:38, Hubi Koshi napisał:

Ciekawi mnie czy jeszcze ktoś pamięta tą nieco pokręconą, ale za to jaką fajna gierke :-].




Właśnie wróciłem z pracy, widzę twój post (Hmm.. Nazwa znajoma, chwilę myślałem zerknąłem
na mój stojak z gierkami i jest) tak przypominam sobie tą gierkę wersję, która posiadam pochodzi
z DC Action numer majowy z 2002 roku. Pamiętam, że dość długo w nią przygrywałem i jest naprawdę interesująca, a zarezem niepowtarzalna, ma w sobie to "coś". Przestałem grać, bo się zawisiłem w pewnym momencie i nie mogłem znaleźć rozwiazania - wtedy doszedłem do wniosku, że to chyba jakiś bug w programie.
Nie opiszę ci co to było bo już niepamiętam minęło trochę czasu jak w to grałem. No ale może jak skończę SpellForca, znów się do niej usmiechnę, bo jest naprawdę interesująca i nieschematyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 13:58, Lord pinio_SGSTB napisał:

z DC Action numer majowy z 2002 roku.

Jeśli to była ironia na temat mojego przekręcenia tytułu to całkiem fajne :-P. Swoją drogą jeśli jakiś Moderator tu zajrzy to ja bardzo ładnie prosze o zmienie nazwy tematu na "Evolva - Temat ogólny"

A tak w ramach tematu, znasz może jakiś skuteczny sposób na złapanie z zasadzke strażników Parasitea ?? Ja stosuje następującą taktyke.
Posyłam Speeda (tego małego którego najlepiej wyposazać w szybkość) przed reszte łowców i szukam jakichś przeciwników, gdy ich znajduje a oni nabierają chrapke na zjedzenie mnie, uciekam do swoich i każe im atakować przeciwnika, dalej będąc Speedem, skacze i biegam wokół walki bo z tego co zaóważyłem Pasożytki interesują się głównie tym kogo pierwszego zaóważyły ignorując reszte Genohunterów no i w ten sposób moi tłuką przeciwnika który gania za mną, ale nie może mnie trafić bo skacze robie uniki i biegam wokół nich :-].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tę grę i bardzo miło ją wspominam. :) Zresztą nadal ją mam. :) Późniejsze misje trudne jak diabli. W końcowych bez solucji jest cienko... Cała gra jednak świetna. Pamiętam jak kombinowałem w jaki sposób zabrać się za zgraję przeciwników, która czekała na mnie, w taki sposób aby żaden z Genohunterów nie zginął. :) Czasami trzeba było się wykazać niezłym kombinowaniem, a także prawidłową taktyką ewoluując naszych Genohunterów. Jak ktoś nie grał, a może zdobyć tą grę, to szczerze polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 20:48, olki77 napisał:

Ta gra jest stara jak swiat zabijało sie potwory czy cos

Hmm "zabijało się potwory czy cos" naprawde barbarzyński skrót :-P I nie potwory tylko zmodyfikowanych genetycznie strażników Pasożyta. Poza tym wcale nie taka stara z tego co wiem wydano ją gdzieś koło 2001 więc wcale taka stara nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pamiętam że grałem w demko (chyba w CDA było) ale nie zabardzo zrozumiałem gierkę i odinstalowałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 21:01, olki77 napisał:

Wiesz pamietam jak kolega w to grał ale mi sie wydaje ze ona jest stara ale jak mowisz ze 2001
to ci wierze :P

Nioo troche się przeliczyłem, recka w CDA jest z 04/2000, ale i tak dalej uważam ze gierka stara nie jest :-P
----->Lex
Nie jest wcale taka skomplikowana, począkowo problemy może sprawiać motyw mutowania genohunterów, ale potem gierka robi się naprawde prosta. To po prostu do pewnego stopnia strzelanka TPP w pokręconym świecie z masą dodatkowych fajnych opcji :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Po pierwsze to sie Evolva nazywało ;]
Pamiętam, że lubiłem w tym plastelinowy świat i kolorki mutantów, ale z jedną misją miałem kiedyś kłopot i zarzuciłem gre. Potem gdzieś zgubiłem płytkę i sie moja przygoda z ta giera skończyła :)
Ale pozycja klimatyczna, tylko nie wiadomo jak mutować na początku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam... gra świetna, pomysl tesh, wykonanie niezłe tylko dziwne że tak bokiem przeszło :) Mutowanie, strzelanie, bieganie , skakanie, siekanie itd... Naparzałem równo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 22:29, Michael1v5 napisał:

Pamiętam... gra świetna, pomysl tesh, wykonanie niezłe tylko dziwne że tak bokiem przeszło
:) Mutowanie, strzelanie, bieganie , skakanie, siekanie itd... Naparzałem równo...

No niestety tak kończy większość nietypowych gierek, które nie mają tego szczęścia i nie stają się kamieniami węgielnymi tworzenia i rozwijania nowych gatunków :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emm mam takie pytanko. Zdobyłem nową mutacje bodaj w 6 Misji w postaci takiej łapki z trzema palcami i nie mam zielonego pojęcia do czego ona służy, nie wie ktoś może o co w niej biega ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 22:11, Lumbago napisał:

Świetna i orginalna gra takich już nie wydaja.

Wydają wydają tylko nikt nie chce kupować :-P
Vide "Beyond Good and Evil" ewentualnie ostatnio wydane "Psychonauts"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Beyound Good and Evil i uważam ze to świetna gra. Ale za dużo lamusów jest wśród graczy, żeby takie gry zyskały popularność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję ponownie zagrać w tą grę. :) Chciałem sprawdzić jak sprawują się gry akcji na moim tymczasowym głównym sprzęcie - laptopie. :) Siadłem około 14:00, a opamiętałem się przed chwilą. :D Ta gierka wciąga jak nie wiem co. :) Śmiga bez problemów na PIII 1 GHz, 256MB RAM i karcie graficznej Trident 16 MB. Jeszcze raz szczerze polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2006 o 21:01, Sarafan_Knight napisał:

Śmiga bez problemów na PIII 1 GHz, 256MB RAM i karcie graficznej Trident 16 MB.


Sorry za drugi post, ale zapomniałem dopisać. :) Na takim sprzęcie śmiga bez problemów oczywiście w 1024x768x16 i full detali, nawet przy większych zadymach, a są takie, oj są... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze! :O To ktoś zna tą grę i bardzo ją lubi? Pamiętam jak kiedyś w CDA dali demo Evolvy łorany! Od razu zakochałem się w tej grze :). Wiele razy bawiłem się genohunterami i starałem się, zeby za każdym razem wyglądali inaczej. W końcu doczekałem się, że w CDA dali pełniaka Evolvy i wtedy to dopiero zacząłem się bawić :D. Gra jest śtwietna! Jak dla mnie nadal ma bardzo dobrą grafię. Szkoda, że nikt nie pomyślał aby zrobić Evolvy 2 :(.

Btw. Nigdy nie mogłem zagrać przez neta w tą grę nie wiem czemu :/. Servera postawić nie mogę, ale jak wbije się przez kogoś kto stworzył grę to mam straszne lagi. Ta wersja CDA jest taka czy to może wina Neo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować