Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2006 o 18:36, shelion napisał:

> Do tej pory nie rozumiem dlaczego czepiacie się Jingo ("Bogowie, honor i Ankh-Morpork")
- mi
> tam książka się bardzo podobała (szczególnie motyw z osłem) :)

To ja się czepiam tylko. Może do niej wróce kiedyś i bardziej mi się spodoba. Jak dotąd zaczynałam
ją dwa razy i przeczytałam może 3 rozdziały.
Równie prawdopodobne jak to, że mi nie przypadła do gustu jest to, ze w nieodpowiednim czasie
ja czytałam :)



Jak przeczytałęś zaledwie 3 rozdziały to się nie dziwię :) Potem wszystko się całkiem zgrabnie rozkręca :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 18:40, Ivan aka Immortal napisał:

Jak przeczytałęś zaledwie 3 rozdziały to się nie dziwię :) Potem wszystko się całkiem zgrabnie
rozkręca :]


Tak, ale właśnie dlatego tylko tyle, że mnie nużyła ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe a mi się niektórzy dziwią że przy sadze Wiedźmina zasnąłem :)

Ciekaw jestem, kto Waszy zdaniem jest najbardziej barwną postacią w świecie Pracheta? Rincewind, Niania Ogg, babica Weatherwax, Agnes Nitt, Marchewa, Vimes czy może jeszcze ktoś inny?

Ja osobiśćie wybieram Bibliotekarza (on ma spokojne podejśćie do życia) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia" ---> kocham te cytaty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:05, zawcia napisał:

"Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu
ciepło do końca życia" ---> kocham te cytaty ^^

Kurczakż kto to wypowiedział :-P
Ja swoją drogą za najbarwniejszą postać uważam... ŚMIERĆ :-D To najfajniejsza postać dla mnie taka hmm bogata wewnętrznie ( w końcu można na jego żebrach grać jak na cymbałkach :-]) i wogóle ma taką bogatą psychike chociaż mózg pewnie dawno wysechł.
"NIE WIEM JAK TY ALE JA Z ROZKOSZĄ ZAMORDOWAŁBYM PORCJE CURRY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 18:54, Ivan aka Immortal napisał:

Ciekaw jestem, kto Waszy zdaniem jest najbardziej barwną postacią w świecie Pracheta? Rincewind,
Niania Ogg, babica Weatherwax, Agnes Nitt, Marchewa, Vimes czy może jeszcze ktoś inny?


Z bohaterów pierwszoplanowych ciężko mi wybrać tego najlepszego. Za to swego czasu uwielbiałem niedoszłego potentata przemysłu filmowego (Ruchome obrazki) GSP Dibblera. Jednak gdy Pratchett zaczął w późniejszych powieściach "dodawać" na siłę jego odpowiedniki "magia" ;) tej postaci znacznie przygasła. Może byc tylko 1 Dibbler :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:09, Chaszu napisał:

> Ciekaw jestem, kto Waszy zdaniem jest najbardziej barwną postacią w świecie Pracheta?
Rincewind,
> Niania Ogg, babica Weatherwax, Agnes Nitt, Marchewa, Vimes czy może jeszcze ktoś inny?


Z bohaterów pierwszoplanowych ciężko mi wybrać tego najlepszego. Za to swego czasu uwielbiałem
niedoszłego potentata przemysłu filmowego (Ruchome obrazki) GSP Dibblera. Jednak gdy Pratchett
zaczął w późniejszych powieściach "dodawać" na siłę jego odpowiedniki "magia" ;) tej postaci
znacznie przygasła. Może byc tylko 1 Dibbler :)


Coś w tym jest - inni "Dibblerzy" nie byli już tacy... hmm... dibblerowaci :) Swoją drogą z pierwszą odmianą Dibblera spotkałem się dopiero w "Pomniejszych bóstwach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą z

Dnia 05.06.2006 o 19:37, Ivan aka Immortal napisał:

pierwszą odmianą Dibblera spotkałem się dopiero w "Pomniejszych bóstwach"


Na 100% jest bohaterem Ruchomych Obrazków - zresztą to jedyna książka, w której jest jedną z ważniejszych postaci. Czy wcześniej występował? Pewnie tak, choć dziś nie pamiętam a sprawdzać nie bardzo mi się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:37, Ivan aka Immortal napisał:

Coś w tym jest - inni "Dibblerzy" nie byli już tacy... hmm... dibblerowaci :) Swoją drogą z
pierwszą odmianą Dibblera spotkałem się dopiero w "Pomniejszych bóstwach"

Ja pamiętam że jeszcze bodaj w "Ciekawe Czasy" pojawił się taki co sie zwał "Flaki sobie wypruwam honorowo..." imienia nie pamiętam :-P Ogólnie Dibbler to przezabawna postać taki "Spoko Djud który wciśnie ci łopate jako twierdząc że to dźwignia do portalu między wymiarowego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:50, morthi napisał:

ja sobie cenie bohatera wieloosobowego czyli srebrna orde :)



Nie da się zaprzeczyć - mają pewien urok :)


Co do Dibblera, to występuje on w "Pomniejszych bóstwach", "Ruchomych obrazkach" i w "Ciekawych czasach" - z tego co wyczytałem w "Sztuce Świata Dysku" jest jeszcze chyba dwóch innych ale raczej nie w żadnej książce obecnie przetłumaczonej (chyba że coś mi umknęło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim kontynencie tez jest dilbert :) a czy przypadkiem dilbert nie wystepuje tez w kosiarzu ? jak i w kolorze magii i blasku fantastycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:53, morthi napisał:

w ostatnim kontynencie tez jest dilbert :) a czy przypadkiem dilbert nie wystepuje tez w kosiarzu
? jak i w kolorze magii i blasku fantastycznym?



Tu chodzi o jego odmiany bo występuje w wielu książkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 22:03, paweln napisał:

dilbert?? oświećcie mnie... nie kojarze...


dilberta w swiecie dysk jeszcze nie spotkalem :) zrobilem pomylke ;) dibbler rzecz jasna :D sorki za zamieszanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować