Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Decybele 2011 przyznane przez dubscore.pl; najlepszy dubbing w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

26 postów w tym temacie

Adam Berlik

Serwis dubscore.pl, zajmujący się polskimi wersjami językowymi gier wideo, ogłosił wyniki plebiscytu Decybele 2011, w którym wybrano między innymi najlepszy dubbing i najlepszą lokalizację.

Przeczytaj cały tekst "Decybele 2011 przyznane przez dubscore.pl; najlepszy dubbing w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to, że większość głosowała na grę najpopularniejszą, a nie zwyczajnie najlepszą pod względem dubbingu.

Wiedźmin 2 z najlepszą lokalizacją? Triss najlepszą rolą żeńską?
Serio?
Zdubbingowane FPSy największym pozytywnym zaskoczeniem? Rozenek najlepszym aktorem głosowym?

Kto na to głosował?
Jak widać są gusta i guściki, ale niektórych wyborów za nic nie mogę zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Wiesław pozamiatał, bo i udźwiękowienie jest najwyższej próby (z jednym wyjątkiem - Saskia). Ergo nie ma zaskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 15:04, Renzov napisał:

Wiedźmin 2 z najlepszą lokalizacją?


A nie? Oczywiście że tak. Bez żadnych wątpliwości.

Dnia 21.12.2011 o 15:04, Renzov napisał:

Triss najlepszą rolą żeńską?


Triss może nie, ja głosowałem na Filippę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 15:04, Renzov napisał:

Smutne jest to, że większość głosowała na grę najpopularniejszą, a nie zwyczajnie najlepszą
pod względem dubbingu.

Może i smutne, ale na pewno nie odkrywcze. Plebiscyty mają to do siebie, że zawsze w nich wygrywają najpopularniejsi, nie koniecznie najlepsi. Żeby rzetelnie móc zagłosować w decybelach, czy w innych plebiscytach na grę roku, to trzeba by zagrać we wszystkie nominowane produkcje. A kto ma tyle pieniędzy i czasu, żeby sobie na to pozwolić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że redakcję chyba powaliło... szczególnie z tą kinową polonizacją ME3 - to jest akurat jedna z najlepszych wiadomości tego roku pod względem polonizacji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 15:05, Vojtas napisał:

No cóż, Wiesław pozamiatał, bo i udźwiękowienie jest najwyższej próby (z jednym wyjątkiem
- Saskia).

czy ja wiem? Głos do postaci pasował, słaby to był Letho (zwłaszcza jak go porównać z genialnym angielskim). Reszta generalnie na plus, ale ciężko tu coś było spieprzyć mając sprawdzone głosy i własne porządne studio nagraniowe (z drugiej strony pozdrawiamy Afterfalla..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 15:06, Vojtas napisał:

A nie? Oczywiście że tak. Bez żadnych wątpliwości.

Pewnie nie mam co dyskutować, bo każdy ma swoje zdanie, ale obiektywnie uważam, że Uncharted 3 pokonuje Wiedźmina 2 na niemal każdej płaszczyźnie. Od biedy InFamous 2, który stoi na poziomie imo podobnym do polskiej gry, mógłby być na pierwszym miejscu.
Sam specjalnie przechodziłem obie wymienione wyżej gry dwa razy, żeby porównać głosy i muszę powiedzieć, że w niektórych przypadkach podobały mi się równie mocno, co w oryginale.
Problemem Wiedźmina jest to, że ocenia się go (tj powinno się oceniać...) całościowo, a tragiczny dubbing Saskii, średniej jakości głos Letho i kilku bohaterów pobocznych psuje całokształt. A w U3 i IF 2 niemal wszystkie głosy stoją na bardzo wysokim poziomie (choć w InFamous są równie słabe, co przywódczyni Vergen postacie pojawiające się w side-questach) i według mnie w równym stopniu mogłyby konkurować o pierwsze miejsce.

Dnia 21.12.2011 o 15:06, Vojtas napisał:

Triss może nie, ja głosowałem na Filippę. :)

A co ze świetnym debiutem Krystyny Jandy? Co z idealnie pasującym do Eleny głosem Izy Bukowskiej?

Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórzy chyba po protu nie grali w niemal żadną z wymienionych w plebiscycie gier poza polską produkcją, stąd większość głosów na Wiedźmina.
Tylko po co w takim razie brać udział w głosowaniu?

Edit: Tak wiem, że tak funkcjonują tego typu plebiscyty i to nie pierwsza taka wpadka, ale po prostu za każdym razem zastanawiam się nad sensem takich wyborów. Zwłaszcza, jeśli ktoś grał w 1-2 gry (bo wiadomo, że wszystkiego nie da się kupić, więc nie mówię, że powinno się ograć wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co wy macie do Wiedźmina? Był bezkonkurencyjny. Niemal każda postać, czy z głównego wątku, czy zwykły pijak na ulicy, brzmi rewelacyjnie. Dawno nie słyszałem tak świetnego dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak wszedłem do sklepu w dzień czy dzień po premierze Crysis 2.
Nie mogłem ominąć dział z grami, więc wchodzę, oglądam co tam jest ciekawego. Może jakaś promocja się trafi :P
Oglądam Crysisa, a tam na okładce: "W polskiej wersji udział wzięli: ... Batrosz "Fisz" Waglewski...."
Jak można było popełnić taki błąd? Nikt tego przed wysłaniem do drukarni nie sprawdził?
Tak czy inaczej fajnie to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 15:41, amsterdream napisał:

Polaczki widzę że szturmem zagłosowały na Wiedźmina :)

zdajesz sobie sprawę że za takie teksty lecą bany...

Renzov - te plebiscyty to jedno a twoje opinie to drugie bo ja miałem okazję posłuchać w U3 zarówno ENG jak i PL i co do wersji polskiej - Ja p@~!#~$#@@! gorzej tego zwalić nie mogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 17:29, Numenpl napisał:

> Polaczki widzę że szturmem zagłosowały na Wiedźmina :)
zdajesz sobie sprawę że za takie teksty lecą bany...


Najlepiej nie zwracać uwagi na jegomościa amsterdream, ponieważ pisząc tego posta sam ujawnił w sobie bycie "polaczkiem". Nie była to celowa obraza, ale dlaczego od razu nazywać kogoś, kto zagłosował na Wiedźmina 2 "polaczkiem"? Bo polska gra? Bo to jedyne w co zagrali i poza nim świata nie widzą? No tego się nie dowiemy. To i tak wiadome jest, że głosowanie w takich plebiscytach przez użytkowników jest subiektywne.

Dobrze jednak, że trafiłem czasami w to co wybrali redaktorzy portalu dubscore.pl m.in Krzysztof Banaszyk (nie mogę ocenić jak się sprawdził jako Cole McGrath, lecz jako Vernon Roche sprawdził się jak dla mnie wystarczająco dobrze), to z gen. Romanem Polko, czy też najlepsza kinowa lokalizacja - w tym wypadku był to DE: HR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 15:17, dark_master napisał:

czy ja wiem? Głos do postaci pasował,


Przede wszystkim Agnieszka Przestrzelska nie potrafi grać głosem i jest strasznie sztuczna. No ale cóż, trudno wymagać wiele od kogoś, kto całą swoją karierę opiera na "Klanie".

Dnia 21.12.2011 o 15:17, dark_master napisał:

słaby to był Letho (zwłaszcza jak go porównać z
genialnym angielskim).


O ile w ME2 Zbrojewicz zagrał słabo w porównaniu do Martina Sheena (pomijam geńjalny pomysł, by to jemu powierzyć tę rolę), tak w W2 wyszedł bardzo dobrze - użyczył swojej postaci trochę ciepła, co w kontekście rozwoju fabuły nie jest bez znaczenia. Angielski odpowiednik wyszedł dość przeciętnie - zawsze ten sam znudzony ton, to samo tempo. O wiele lepszy był aktor, który dubbingował Letho w pierwszym trailerze. To nie ten sam, a szkoda.

Dnia 21.12.2011 o 15:17, dark_master napisał:

Reszta generalnie na plus, ale ciężko tu coś było spieprzyć


Spieprzyć można zawsze, jeśli ma się marnego reżysera dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 15:25, Renzov napisał:

Pewnie nie mam co dyskutować, bo każdy ma swoje zdanie, ale obiektywnie uważam,


Można tylko subiektywnie uważać.

Dnia 21.12.2011 o 15:25, Renzov napisał:

że Uncharted 3 pokonuje Wiedźmina 2 na niemal każdej płaszczyźnie.


IMO jest dokładnie odwrotnie.

Dnia 21.12.2011 o 15:25, Renzov napisał:

Problemem Wiedźmina jest to, że ocenia się go (tj powinno się oceniać...) całościowo,


No przecież każdą grę się ocenia jako całość - w czym problem?

Dnia 21.12.2011 o 15:25, Renzov napisał:

a tragiczny dubbing Saskii, średniej jakości głos Letho i kilku bohaterów pobocznych
psuje całokształt.


Oprócz Saskii nie ma więcej słabych punktów. Zbrojewicz wypadł bardzo dobrze. Dzięki niemu Letha można nawet polubić.

Dnia 21.12.2011 o 15:25, Renzov napisał:

Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórzy chyba po protu nie grali w niemal żadną
z wymienionych w plebiscycie gier poza polską produkcją, stąd większość głosów na Wiedźmina.


Idąc tym tropem, w plebiscytach głosowałaby garstka, bo mało kto grał we wszystkie nominowane gry.

Dnia 21.12.2011 o 15:25, Renzov napisał:

Tylko po co w takim razie brać udział w głosowaniu?


Dla zabawy?

Dnia 21.12.2011 o 15:25, Renzov napisał:

wiadomo, że wszystkiego nie da się kupić, więc nie mówię, że powinno się ograć wszystko).


No to skoro wiesz, to o co chodzi? Bo nie wygrał Uncharted? U mad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować