Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pecetowy Mass Effect 3 nierozłączny z platformą Origin

244 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2012 o 15:46, Ring5 napisał:

Ludzie, jak rany, czy wam się instynkt samozachowawczy wyłączył, czy jak? W ciągu 4 stron
tego wątku, 3 osoby już kwalifikują się do bana za plany spiracenia gry. Czy wy nie wiecie,
że na tym forum za tekst "ściągnę sobie..." leci z automatu ban? Regulaminu nie czytacie?
Od wczoraj tu jesteście? Ech...


heh chyba wiekszosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Nie mam nic przeciwko wersji z wymaganym Originem, a przynajmniej jeśli rejestracja ME3 będzie wyglądała tak samo jak innych gier na Origin będę mógł grać w full ang. bez problemów. Nie wiem czemu ludzie mają takie problemu z cyfrową dystrybucją. Mi ona osobiście odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 15:46, Ring5 napisał:

Ludzie, jak rany, czy wam się instynkt samozachowawczy wyłączył, czy jak? W ciągu 4 stron
tego wątku, 3 osoby już kwalifikują się do bana za plany spiracenia gry. Czy wy nie wiecie,
że na tym forum za tekst "ściągnę sobie..." leci z automatu ban? Regulaminu nie czytacie?
Od wczoraj tu jesteście? Ech...


Jak sam jesteś pan konfident!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja grałemw 1 i 2 i jestem zachwycony gra.
3 cześć jest ostatnia wiec wybaczam im brak spolszczenia jak i ten Origin bo chce zobaczyc jak sie gra skonczy

Kupie w pudełku i z tym Origin to tylko bede musiał wpisac jakis kod i bede mógł grac bez neta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 16:51, karolekx23x napisał:

Kupie w pudełku i z tym Origin to tylko bede musiał wpisac jakis kod i bede mógł grac
bez neta ?


Origin i logowanie na niego wymagane jest przy każdym uruchomieniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 15:54, ZanVaelius napisał:

Eeee tam. Nie mam nic przeciwko wersji z wymaganym Originem, a przynajmniej jeśli rejestracja
ME3 będzie wyglądała tak samo jak innych gier na Origin będę mógł grać w full ang. bez
problemów. Nie wiem czemu ludzie mają takie problemu z cyfrową dystrybucją. Mi ona osobiście
odpowiada.


Raczej z zapisami umowy licencyjnej Origin. Przeczytaj sobie to będziesz wiedział, dlaczego jest takie oburzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 16:06, Demagol napisał:

Jak sam jesteś pan konfident!


Owszem, żabciu, jestem. Ponieważ nie znoszę piractwa, traktując je na równi z wyrywaniem starszym paniom torebek na ulicy. Jest to zwykłe złodziejstwo i nic więcej, a osoba, która coś takiego robi, znajduje się dla mnie gdzieś pomiędzy amebą a zdechłą meduzą. Jeśli ktoś publicznie chwali się tym, że popełnia przestępstwo, to raczej chyba nie powinien liczyć na pobłażanie. Tak więc twoją wypowiedź potraktuję jako komplement :]

A wracając jeszcze raz do samego newsa, ciekawe, czy EA kiedykolwiek wypuści jakieś łatki, usuwające konieczność korzystania z Originu. W końcu nic nie trwa wiecznie, a jednak miło by było móc za parę latek, gdy o Originie już wszyscy zapomną (z przyczyn różnych - będzie zbyt przestarzały albo po prostu się nie sprawdzi), odpalić stare gry. Ja, na przykład, do dziś wracam czasem do Privateera czy Robinson''s Requiem (swoją drogą, niesamowita gierka). Byłoby to niemożliwe, gdyby wymagały one jakiegoś chorego systemu, który na dodatek już nie funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orgin miało DA II tak ?

Czyli chcąc zagrac w ME3 muszę sie zawsze logować ?
A jak nie mam neta ? Nie mozna ominac tego ?

Os0
Co ejst takiego złegow umowie licencyjnej ? bo sie nie orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 17:02, karolekx23x napisał:

Orgin miało DA II tak ?


DA2 nie miało Origina. Mogłeś uruchamiać klienta gry bez konieczności pobierania łatek przez Ori i bez konieczności logowania się do Origin - DA2 miał własny system oparty o social.bioware.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 17:02, karolekx23x napisał:

Co ejst takiego złegow umowie licencyjnej ? bo sie nie orientuje


M.in. zapis, że w każdej chwili mogą (bez podawania przyczyn) usunąć z listy gier dowolny tytuł. Czyli kupujesz grę, płacisz, i nawet nie masz gwarancji, że należy ona do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie z tego wszystkiego śmieszy tłumaczenie, że to nie Origin szpieguje, tylko Windows i to, jak narzekają na Valve w kwestii patchy i DLC a sami robią dokładnie tak samo. Hipkryzja pełną gębą.

Natomiast co do samej umowy licenyjnej (@karolekx23x):
Zapis dotyczący zbierania danych z komputera w każdym momencie
Zapis, który pozwala EA usunąć z listy gier dowolny tytuł (który w dodatku nie gwarantuje, że nabywca będzie mógł ją pobrać jak zostanie wycofana ze sklepu - Steam, PSN, XBL na to pozwala - przykład ET:QW na S czy DOOM na XBL)
Zapis, który pozwala EA usunąć konto (wraz z grami) po 2 latach braku aktywności.
Ban na forach EA=Ban na Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 13:33, Henrar napisał:

> Liczę, że Anonimowi obiorą kurs EA i Activision.
Lol, to Activision jakiś spyware każe instalować? Każe Ci zakładać konto w ich usłudze,
byle w grę zagrać? Panie, Activision nie ma nawet startu do EA.


Ok. Mój hejt do CoD''a nie jest powszechnie znany - Acti za żałosny moneymaking na Call of Duty. Nie wynikało to z treści posta, stąd sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kpuje gre a po roku chce wrócic i zagrac sobie a tu nie ma na liscie. To wtedy moge to nazwać kradzieżą czy nie ?

A przeciez 3 miała byc najlepsza
Brak dubbingu, orgin i co jeszcze mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 17:20, karolekx23x napisał:

Czyli kpuje gre a po roku chce wrócic i zagrac sobie a tu nie ma na liscie. To wtedy
moge to nazwać kradzieżą czy nie ?


Eee... nie. Kradzież to przywłaszczenie sobie Twojej własności bez Twojej zgody. A instalując grę, akceptujesz warunki umowy, czyli, de facto, wyrażasz zgodę i nie można już mówić o kradzieży :) Tacy cwani są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka kradzież? Przecież wyraziłeś zgodę na warunki umowy licencyjnej. Proste i skuteczne, EA umywa ręce.

Ale oczywiście, zapisy o szpiegowaniu nie dotyczą Niemiec (!). Tylko tam ludzie i media potrafili podnieść raban...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 16:39, fefes napisał:

No to kupię i postawię na półce a potem pobiorę z sieci jakąś wersję no origin.


Dobry pomysł, sam tak zrobię. A może lepiej od razu po kupnie gry wyrzucić płytę i instrukcję do kosza, ściągnąć pirata, nagrać na płytę i wrzucić w miejsce oryginału. Z punktu widzenia EA zero strat, a ja nie muszę instalować spyware''u. Tylko jeszcze jakiś fajny nadruk na płytę by się przydał. Może trzeba się posunąć aż do tego stopnia by wreszcie wydawcy przestali cię traktować jak potencjalnego złodzieja i uświadomić im absurdalność ich działań ? Nie, i tak nie zrozumieją.

Teraz bardzo żałuję, że wydawcą ME2 i 3 nie jest CDP, tak jak to miało miejsce w przypadku pierwszej części. Wtedy mieliśmy nawet możliwość wyboru wersji językowej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować