Zaloguj się, aby obserwować  
elTadziko

Dziedzictwo

50 postów w tym temacie

Był temat o Harrym Potterze, był także temat o Władcy Pierścieni. Teraz nadszedł czas na temat o trylogii Dziedzictwo!
Pierwsza część pod tytułem Eragon wyszła w tamtym roku. Kupiłem ją w dzień premiery :D Wiele rzeczy nawiązuje do Władcy Pierścieni, ale nie można tej książki nazwać podróbką. Jest bardzo ciekawa, wciągająca i napisana przystępnym językiem. Trzeba zaznaczyć, że została stworzona przez 15-letniego chłopaka. Wessałem ją w jakieś 4 dni i muszę przyznać, że nie żałuję wydanych na nią pieniędzy. Obok Harry''ego i WP jest to moja ulubiona książka.
Książka ma aż 504 strony i kosztuje tylko 32 złote. Fragmenty jej mozna przeczytać pod adresem: http://www.esensja.pl/ksiazka/prezentacje/tekst.html?id=1918
Druga część pt. "Najstarszy" ukaże się w Polsce już 4 listopada. Będzie opowiadała dalsze losy Eragona i Saphiry (smoka). Będzie kosztowała 36 zyla i będziemy mieć do przeczytania aż 624 strony! Pierszw 7 rozdziałów można przeczytać pod adresem: http://www.esensja.pl/ksiazka/prezentacje/tekst.html?id=2629

Naprawdę gorąco zachęcam do przeczytania tej książki. Jeśli komuś spodobał się Władca Pierścieni to i Eragon przypadnie mu do gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni dostępna w salonach Empik jest 2 tom trylogii "Dziedzictwo" pt. "Najstarszy". Książka autorstwa Christophera Paoliniego, pisarza, który mając 15 lat napisał 1 tom tej trylogii - "Eragon". Cena:36 zł. Stron: ok.620
Serdecznie polecam kupno tej książki!!!!!! :)
Zdjęcie okładki mozna znaleźć na stronie:
http://images.gildia.pl/literatura/tworcy/christopher_paolini/najstarszy/okladka/w120/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 16:53, natkasuper1 napisał:

Ludzie, piszcie więcej postów!!!!! Ta ksiązka zasługuje na taką samą uwagę jak choćby seria "Harry Potter" lub "Władca Pierścieni"
albo i większą!!!


Mam wrażenie że nie do końca rozumiesz czemu służy forum... Nie grono. Forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ależ gdyby zasługiwała, to postów byłoby więcej, a skoro ich nie ma... wniosek nasuwa się sam :P

ps. nie bierz tego za "recenzję" książki, tej nie czytałem, więc wypowiadał się więcej nie będę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najstarszego jeszcze nie mam. Ale eragon bardzo mi sie podobał. We WP mieliśmy zaskakujące postacie w dragonlace fabułe a tu no właśnie nic! I właśnie to mi sie podoba!!!!!! Niczym nie zaskakuje, jest tam wszystko co w fantasy najlepsze! Od początku było wiadomo było co sie wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO NIEDOKOŃCA SPOILER ALE TAK NA WSZELKI WYPADEK-
ta książka ma dość oklepany schemat(najstarszy choć nietwierdze że jest zła) Porywająnają najlepszego przyjaciela głównego bohatera (ktury jest dobry) i go przerabiają na złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Eragon to typowo oklepana czytadło fatasy. Napisano już takich 1000 a ta niczym się nie wyróznia, tylko jest może dobrze rozreklamowana. Przeciętniak aż do bólu, oklepane schematy, po pierwszej stronie wiadomo kto będzie kim, co się wydarzy i jak się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 08:20, Grizzly. napisał:

Dla mnie Eragon to typowo oklepana czytadło fatasy. Napisano już takich 1000 a ta niczym się nie wyróznia, tylko jest może
dobrze rozreklamowana. Przeciętniak aż do bólu, oklepane schematy, po pierwszej stronie wiadomo kto będzie kim, co się wydarzy
i jak się skończy.


Człowieku, nie wiem czemu piszesz w ten sposób o "Eragonie". Może rozlubowałeś się we Władcy Pierścieni, może nie lubisz fantasy albo może jesteś "wypalony" bo za dużo przeczytałeś książek o tej tematyce. Ja przeczytałam naprawdę dużo książek i z całą pewnością "Eragon" i "Najstarszy" to najslepsze kiążki jakie kiedykolwiek przeczytałam. Schemat wcale nie jest oklepany, książka jest szalenie ciekawa (no może ciut mniej na początku). Zastanów się co piszesz, dobrze? (bez obrazy). Rozumiem, możeszz mnieć swoje zdanie, ale uważam że (jako zagorzały fan) nie powinno się szukać dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stroniewww.saphira.prv.pl jest plakat z filmu "Eragon" ktory ukaże się nistety dopiero za rok. Są tam też pokazani wszyscy aktorzy, korzy będą w nim grać oraz pozostała obsada filmu czyli reżyserzy, scenarzyści itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 17:42, natkasuper1 napisał:

Na stroniewww.saphira.prv.pl jest plakat z filmu "Eragon" ktory ukaże się nistety dopiero za
rok. Są tam też pokazani wszyscy aktorzy, korzy będą w nim grać oraz pozostała obsada filmu
czyli reżyserzy, scenarzyści itp.

ja widzialem jest tam!ale doscsnie fajni aktorzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 17:39, natkasuper1 napisał:

A wie ktoś kiedy wychodzi 3 część Eragona?

nie wiem ja czytalem drugą i tam bylo:3 czesc pracuje nad nią christoper czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 17:09, xywka 1 napisał:

> A wie ktoś kiedy wychodzi 3 część Eragona?
nie wiem ja czytalem drugą i tam bylo:3 czesc pracuje nad nią christoper czy jakos tak

Christopher Paolini to twórca całej trylogi, a nie tylko jednej częsci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 17:20, Budyn napisał:

> > A wie ktoś kiedy wychodzi 3 część Eragona?
> nie wiem ja czytalem drugą i tam bylo:3 czesc pracuje nad nią christoper czy jakos tak

Christopher Paolini to twórca całej trylogi, a nie tylko jednej częsci.

wiesz Ameryki nie odkryłeś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 18:09, xywka 1 napisał:

kolesie co z wami czemu nie piszecie?!


Zonk? Po co spamujesz? O czym mają pisać? Przecież nie każdy siedzi przed tym forum i klika odśwież żeby zoabczyć czy ktoś nie napisał!

Co do plakatu - pewnie będzie jeszcze ładniejszy, ten to napewno próbka, ale mi się podoba, nie mogę się doczekać filmu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować